Najnowsze

Najnowsze

Rakiety przyleciały z Syrii, Izrael odpowiedział

W wyniku ataku lotniczego przeprowadzonego przez izraelskie lotnictwo w Syrii w niedzielę rano zginęło trzech syryjskich żołnierzy, a siedmiu zostało rannych – podały syryjskie media państwowe. Ataki przeprowadzono w zrujnowanej przez wojnę muhafazie Al-Kunajtira. Wcześniej dwie rakiety wystrzelono z terytorium Syrii w stronę kontrolowanych przez Izrael Wzgórz Golan. Ofiar tego ataku nie było - poinformowała izraelska armia.

Ile kosztuje podróż do Nikaragui?

Planujesz podróż do Nikaragui? Bilet lotniczy z Warszawy do Managui, z przesiadkami w Paryżu i Panamie, można kupić w cenie od 2886 złotych. Nocleg na miejscu to koszt od 11 do 892 złotych. Zorganizowana trzynastodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 7899 złotych. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS mówił Jakub Porada.

"Pilnowali, żeby nie zjadły nas niedźwiadki". Podróżnicy o maratonie wśród lodowców

Spitsbergen, okolice jeziora Bajkał czy Nepal. To tylko niektóre miejsca, w których pokonali maraton goście programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS - Sławek Smoliński i Michał Walczewski, autorzy bloga 201races.com. - W tej chwili za nami 40 maratonów w 40 krajach - powiedział Sławek Smoliński. Celem podróżników jest dotarcie do każdego kraju na świecie. A to wiąże się z niesamowitymi historiami, jak choćby podczas biegu w Norwegii. - Biegliśmy maraton na Spitsbergenie i tam trasa była obstawiona przez chłopaków z obsługi ze sztucerami na ramieniu. Pilnowali, żeby nie zjadły nas niedźwiadki - opowiadał Michał Walczewski.

"Piękne widoki i świetne miejsca do nurkowania". Podróż na Wyspy Kukurydziane

Nikaragua jest bardzo różnorodna. Mamy wulkany, dwa wybrzeża po stronie Pacyfiku i Morza Karaibskiego, piękne jeziora z wyspą Ometepe pochodzenia wulkanicznego - mówił Bartek Zobek, podróżnik. Do Nikaragui należą również Wyspy Kukurydziane, czyli Corn Island, położone na Morzu Karaibskim. - Są tam palmy kokosowe, piękne widoki i świetne miejsca do nurkowania - opowiadał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Pożar kościoła w centrum Gdańska

Strażacy dogasili pożar kościoła pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła w Gdańsku. Jak przekazał w rozmowie z TVN24 starszy brygadier Marian Hinca, rzecznik komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Gdańsku, na miejscu pracowało 27 zastępów.

Przyszedł długi weekend i "żółtych kamizelek" na ulicach mniej

W całej Francji - według szacunków MSW tego kraju - w sobotniej, 27. akcji "żółtych kamizelek" wzięło udział około dziewięciu i pół tysiąca osób. Na ulice Paryża wyszło półtora tysiąca ludzi. To najniższa z dotychczasowych liczba uczestników tego trwającego od miesięcy, cyklicznego protestu. - Latem może być uśpienie, ale ruch rozpocznie działania na nowo we wrześniu - przekonywała jedna z uczestniczek protestu.

Protestowało 300 miast, władze się bały. "Wiedziałem, że te demonstracje to jedna wielka beczka prochu"

Plac Tiananmen zwany również placem Niebiańskiego Spokoju to miejsce, które było świadkiem jednych z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii Chin. O jednym z nich, protestach z 1989 roku, partia chce jednak zapomnieć. Komuniści robią co mogą, żeby wymazać z historii tragiczne wydarzenia, w których zginęło nawet 10 tysięcy osób. Pamięć o masakrze podtrzymują jednak chińscy dysydenci. Dziennikarzowi TVN24 BiS Hubertowi Kijkowi udało się dotrzeć do jednego z nich, Wei Jingshenga nazywanego "chińskim Wałęsą".

Hiszpania zaskarżyła decyzję ekspertów ONZ

Rząd Hiszpanii złożył skargę do władz ONZ przeciwko działaniom jednej z grup roboczych tej organizacji. Ma to związek z opinią wydaną przez grupę, korzystną dla trzech aresztowanych katalońskich separatystów.

Babilon 01.06.

Dziś w programie m.in. o strajku lekarzy i sytuacji w polskiej służbie zdrowia, podwyżkach prądu oraz komentarze po wyborach do Europarlamentu.

"Uznano, że ta kampania jest zwycięska, bez względu na to, ile rzeczy się sknoci"

Uznano w założeniu, że jak powstała Koalicja Europejska, to ona musi już wygrać. Nieważne, kto na tych listach jest, nieważne, jak one są poukładane - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bogdan Zdrojewski, w ostatniej kadencji europoseł Platformy Obywatelskiej. - Uznano, że ta kampania jest po prostu zwycięska, bez względu na to, ile rzeczy się sknoci. Okazało się, że nie - podkreślił.

"To jest bardzo wielkie ryzyko, które podejmują dzisiaj działacze PSL"

Sobotnia decyzja rady naczelnej PSL jest, moim zdaniem, decyzją o samodzielnym starcie w wyborach - ocenił szef klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann. Dodał, że "to jest bardzo wielkie ryzyko", ale życzy PSL powodzenia. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przyznała, że "PSL chce podkreślić swoją konserwatywną tożsamość". Podkreśliła też, iż "ordynacja wyborcza w Polsce premiuje duże bloki, a jest niekorzystna dla małych".

"Każdy rząd, który wcześniej był przy władzy, ma za uszami ochronę zdrowia"

Po 1989 roku żadna władza nie podeszła do ochrony zdrowia ludzi w sposób kompleksowy. W zależności od tego kto rządził, było tylko i wyłącznie łatanie dziur - oceniła Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka koła Teraz!). Zdaniem Jadwigi Emilewicz (Porozumienie) "w każdym państwie europejskim pacjenci będą mówić, że środki na ochronę zdrowia są za małe". - Postęp technologiczny galopuje, dostępne terapie są coraz bardziej atrakcyjne - tłumaczyła. Uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS dyskutowały o proteście lekarzy w Warszawie.

"Podanie ręki jest przyznaniem, że wszystko jest OK". Europosłowie opozycji tłumaczą swój gest

Ta władza niczego dobrze nie potrafi zrobić, a ważne jest dla nich, kto komu podaje rękę? Niech w końcu potraktują poważnie konstytucję i nasze członkostwo w Unii Europejskiej - powiedziała w rozmowie z tvn24.pl europosłanka Róża Thun. Tak tłumaczyła, dlaczego po odebraniu zaświadczenia o zdobyciu mandatu niektórzy eurodeputowani Koalicji Europejskiej nie podeszli, by uścisnąć dłoń obecnym na uroczystości przedstawicielom rządu, władz Sejmu i innych oficjelom.