Najnowsze

Najnowsze

Mirosław Adam Supruniuk laureatem nagrody KARTY

Mirosław Adam Supruniuk został pierwszym laureatem nagrody KARTY im. Katarzyny Miernickiej. Jego działania Gustaw Herling-Grudziński nazywał przed laty ocalaniem resztek "emigracyjnej Atlantydy". W roku 2005 Supruniuk utworzył Muzeum Uniwersyteckie, które opiekuje się kolekcją ponad 25 tysięcy dzieł sztuki polskich emigrantów.

"Nie musimy wnosić takich opłat!". Ostrzeżenie dla firm

Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji ostrzega przed wezwaniami do zapłaty wysyłanymi do przedsiębiorców. Opłata w wysokości 174,20 zł ma wynikać z wpisu do nieistniejącej w rzeczywistości "Cyfrowej Ewidencji Działalności Gospodarczej". "Nie musimy wnosić takich opłat! Uważajmy!" - apeluje dyrektor departamentu zarządzania danymi.

Hermeliński dzień przed odejściem: politycy powinni trzymać się jak najdalej od wyborów

- Wiadomo, że partia powoła taka osobę, która będzie jakoś z tą partia związana, do której te organy partyjne będą miały zaufanie - mówił w rozmowie z TVN24 ustępujący przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Odniósł się w ten sposób do zmian, jakie zajdą w sposobie wyboru członków PKW po jesiennych wyborach parlamentarnych. - Ja zawsze uważałem, że politycy powinni jak najdalej trzymać się od wyborów - dodał.

Krzysztof nie żyje, Paulina rusza tylko oczami. Wiceminister nakazuje kontrolę SOR-ów

W ciągu kilkunastu dni w mediach pojawiły się alarmujące doniesienia o tym, co dzieje się na szpitalnych oddziałach ratunkowych na Śląsku. 39-letni mężczyzna przyszedł do szpitala o własnych siłach ze spuchniętą, siną nogą i zmarł. 20-letnia kobieta trafiła do szpitala z bólem i zawrotami głowy, a teraz jest całkowicie sparaliżowana. Wedle relacji ich bliskich, oboje czekali na pomoc lekarza kilka godzin. Wiceminister zleca kontrolę.

Dyrektorzy szkół do arcybiskupa: prosimy o mniej lekcji religii

Łódzkie licea w przyszłym roku będą musiały przyjąć podwójny nabór - ze szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów. A ponieważ szkoły nie są z gumy, to dyrektorzy szukają sposobu na to, żeby wszystkich pomieścić. I tak pojawił się pomysł, żeby ograniczyć katechezy.

Zmiana czasu w Polsce. Ministerstwo podało wyniki badania

Ponad 78 procent dorosłych Polaków opowiada się za zniesieniem zmiany czasu - podało w czwartek Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, publikując szczegółowe wyniki badań w tej sprawie. Zdecydowana większość przy przejściu na jeden czas preferowałaby czas letni.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: egzaminy się odbędą

- Sytuacja w oświacie już bywała trudna i te egzaminy zawsze się odbywały. Nauczyciele i dyrektorzy szkół mają pełną świadomość tego, jak ważny jest to okres w życiu młodego człowieka – mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zapewnił, że egzaminy się odbędą.

Szymański: wniosek o wyłączenie prezesa TSUE był dobrze uzasadniony

Prokurator Tomasz Szafrański formalnie nie był wysłannikiem Zbigniewa Ziobry do Luksemburga. Zabierał głos jako uczestnik postępowania, na gruncie którego powstały pytania prejudycjalne - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do rozprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Polski. Podkreślił, że wniosek o wyłączenie z rozprawy prezesa TSUE, który złożył Szafrański, był "dobrze uzasadniony na sali".

Megakumulacja rozbita. Zwycięzca zgarnie zawrotną sumę

Po trzech miesiącach udało się rozbić kumulację w amerykańskiej loterii Powerball. Wygrana w loterii to imponujące 768 milionów dolarów. Kupon, na którym znalazło się sześć poprawnie wytypowanych liczb, został wysłany w stanie Wisconsin.

Konrad Szymański w "Rozmowie Piaseckiego"

To, co dzisiaj możemy zrobić, to pomóc, aby brexit odbył się na podstawie umowy. Ta umowa musi okazać się strawną dla brytyjskiego parlamentu, bo brexit bezumowny to są olbrzymie szkody dla wszystkich - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych. Ocenił też, że "Bruksela ma problem z arogancją, z nierozumieniem okoliczności politycznych w państwach członkowskich".

Obywatel "w starciu z państwem nie będzie miał żadnych szans"

- Mamy kolejne bardzo duże niebezpieczeństwo upolitycznienia - mówi sędzia Dariusz Mazur. - Ja, jak i większość polskich prawników, jestem pewien, że ta zmiana jest wyłącznie pretekstem do dokonania czystki personalnej - ocenia profesor Marcin Matczak. W ten sposób eksperci ostrzegają przed planowanymi, kolejnymi zmianami w systemie sprawiedliwości. Materiał magazynu "Czarno na Białym".

Szymański: Bruksela ma problem z arogancją. Prowokuje siły antyunijne

To, co dzisiaj możemy zrobić, to pomóc, aby brexit odbył się na podstawie umowy. Ta umowa musi okazać się strawną dla brytyjskiego parlamentu, bo brexit bezumowny to są olbrzymie szkody dla wszystkich - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych. Ocenił też, że "Bruksela ma problem z arogancją, z nierozumieniem okoliczności politycznych w państwach członkowskich".

Dwóch turystów na jednego mieszkańca. Miasto ogranicza wynajem

Rada miejska Madrytu przyjęła podczas środowej sesji tak zwany Specjalny Plan Zakwaterowania, ograniczający możliwość wynajmu turystom prywatnych mieszkań. To kolejna część Hiszpanii, która wprowadza tego typu przepisy mające być ""przede wszystkim korzystne dla mieszkańców".

Wielkie plany Moskwy wobec Mierzei Wiślanej

Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad przekopem Mierzei Wiślanej, tymczasem Rosja na swojej części mierzei planuje wielkie inwestycje turystyczne - kurort, delfinarium, a być może też przejście graniczne z Polską. Duże zmiany szykują się więc po obu stronach granicy. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.