Najnowsze

Najnowsze

Ziemia zamiast ciał. Symbolicznie pochowali swoich bliskich

W niedzielę w katedrze Świętej Trójcy w stolicy Etiopii odbyła się zorganizowana przez etiopskie linie lotnicze msza za ofiary katastrofy Boeinga 737 MAX, który tydzień temu rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie. Nikt ze 157 pasażerów i członków załogi lotu ET302 nie przeżył.

Przywódca opozycji grozi kolejnym wotum nieufności wobec May

Jeśli kolejna propozycja umowy z Unią Europejską w sprawie brexitu, jaką przedstawi premier Theresa May, zostanie odrzucona przez Izbę Gmin, to laburzyści wymuszą głosowanie nad wotum nieufności dla rządu - zapowiedział w niedzielę lider brytyjskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyn.

Podejrzany pakunek na lotnisku w Nowej Zelandii. Odwołano lot

W związku z doniesieniami o podejrzanym pakunku policja zamknęła w niedzielę lotnisko w Dunedin na nowozelandzkiej Wyspie Południowej. Na tej samej wyspie w piątek w Christchurch w zamachach na meczety zginęło 50 osób. Po kilku godzinach policja poinformowała o fałszywym alarmie i przywróceniu prac na lotnisku.

Ostatnie chwile przed katastrofą. Reuters: na nagraniach "nerwowy" głos z kokpitu

Śledztwo w sprawie katastrofy etiopskiego boeinga, w której zginęło 157 osób, nabiera tempa. Francuskiej agencji lotniczej udało się pobrać nagranie z kokpitu zapisane na czarnych skrzynkach samolotu. To, co działo się sekundy przed tragedią ujawnia także zarejestrowana przez wieżę kontroli lotów rozmowa z załogą kokpitu - podaje agencja Reutera, której źródło ją relacjonuje. W Addis Abebie odbył się w niedzielę symboliczny pogrzeb ofiar.

"Kawa na ławę". 17.03.2019. Cały program

- Mam nadzieję, że to jest ten moment, w którym nauczyciele, którzy uważają, że za mało zarabiają (...) uznają, że forma protestu, który w sposób oczywisty szkodzi dzieciom (...) to jest coś na co nie pójdą - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Marcin Horała z PiS. - Nauczyciele dzisiaj doszli do ściany - tłumaczył Bartosz Arłukowicz z PO.

"Branie zakładników" i nauczyciele, którzy "doszli do ściany"

- Mam nadzieję, że to jest ten moment, w którym nauczyciele, którzy uważają, że za mało zarabiają (...) uznają, że forma protestu, który w sposób oczywisty szkodzi dzieciom (...) to jest coś na co nie pójdą - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Marcin Horała z PiS. - Nauczyciele dzisiaj doszli do ściany - tłumaczył Bartosz Arłukowicz z PO.

Arcybiskup Jędraszewski: ofiary mają pierwszeństwo, ale Kościół głosi miłosierdzie wobec każdego, kto żałuje

Nie można bronić instytucji Kościoła jako takiej. Trzeba bronić pokrzywdzonych i to oni mają pierwszeństwo - powiedział w sobotę arcybiskup Marek Jędraszewski podczas pielgrzymki pokutnej kapłanów archidiecezji krakowskiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powtórzył też jednak słowa sprzed kilku dni, że hasło "zero tolerancji" nie jest "zgodne z duchem Ewangelii".

"Determinacja środowiska jest ogromna". Prezes ZNP o "ostatnim dzwonku"

Strajk Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił z 35-dniowym wyprzedzeniem, by dać rządowi czas na rozwiązanie problemów, o których mówią nauczyciele i pracownicy nie będący nauczycielami - pisze w wydanym w niedzielę oświadczeniu prezes ZNP Sławomir Broniarz. Jak twierdzi, wszystkie inne możliwości zostały wyczerpane.

273 dni w podróży. "Pinezkami zaznaczaliśmy na mapie miejsca, które pragnęliśmy odwiedzić"

Zamiast wyjazdu do jednego kraju, postanowili wybrać się w podróż dookoła świata. Twórcy vloga "B-B Wanders" Monika Moś i Marcin Maślanka w ciągu 273 dni odwiedzili 21 państw. - Pinezkami zaznaczaliśmy na mapie miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić - opowiadał w TVN24 BiS Marcin Maślanka. - (Ostatecznie) pinezek nam zabrakło. Czasu, żeby zobaczyć wszystko, niestety też - przyznała Monika Moś.

"Świeckość państwa nigdy nie zagraża religii"

- Świeckość państwa polega na tym, że państwo daje przestrzeń obywatelom do wyznawania ich religii (...) ale jednocześnie daje państwu możliwość swobodnego funkcjonowania, tak, że kształtowanie tego państwa nie będzie nigdy pod swego rodzaju presją wynikającą z przekonań religijnych - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 prawnik, kanonista i konsultant filmu "Kler" Piotr Szeląg.

Ciało 50. ofiary ataków odnalezione w Nowej Zelandii

Do 50 wzrosła liczba zabitych w piątkowych atakach na dwa meczety w mieście Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego policja. Premier Jacinda Ardern powiedziała, że dziewięć minut przed rozpoczęciem ataków w Christchurch w skrzynce mailowej jej biura pojawiła się wiadomość zawierająca skrajnie prawicowy "manifest" domniemanego zamachowca.

Tysiące Katalończyków na ulicach Madrytu

Ponad 30 tysięcy zwolenników niepodległości Katalonii wzięło udział w sobotniej manifestacji w Madrycie. Protestujący domagali się między innymi uwolnienia polityków z Katalonii sądzonych przed Sądem Najwyższym, a także zorganizowania referendum niepodległościowego.