Najnowsze

Najnowsze

"Niektórym w PiS bardzo zależało, żeby Morawiecki położył wybory samorządowe"

Jest taka teza, że część starych działaczy PiS-u bardzo mocno sprzeciwia się wzmacnianiu pozycji Mateusza Morawieckiego - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Komentował w ten sposób prawdopodobieństwo przeprowadzenia przez partię rządzącą przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Ocenił, że taka decyzja oznaczałaby, że Jarosław Kaczyński "się czegoś boi".

"Cenię polityków, którzy potrafią zrobić krok w tył"

Rafał Trzaskowski wziął odpowiedzialność za ten błąd i uznał, że głos warszawiaków jest najważniejszy - podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego" wiceszef PO Borys Budka. Komentował zapowiedź prezydenta Warszawy w sprawie przywrócenia do poziomu 98 procent bonifikat za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. - Cenię polityków, którzy potrafią zrobić krok w tył - dodał gość TVN24.

"Ludzka głowa, obcięta przez bandytów, w pobliżu mojego domu". O jakiej zbrodni mówił Zieliński?

Policjanci pilnowali okolic domu wiceministra Jarosława Zielińskiego, gdyż - jak sam tłumaczył - "jakiś czas temu, w pobliżu znaleziono ludzką głowę, obciętą przez bandytów". Sprawdziliśmy, jaką zbrodnię wiceszef MSWiA mógł mieć na myśli. Na początku trafiliśmy na jedno podobne zdarzenie z 1999 roku. Teraz okazuje się, że w tym czasie dokonano dwóch podobnych mordów.

"Cenię polityków, którzy potrafią zrobić krok w tył"

Rafał Trzaskowski wziął odpowiedzialność za ten błąd i uznał, że głos warszawiaków jest najważniejszy - podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego" wiceszef PO Borys Budka. Komentował zapowiedź prezydenta Warszawy w sprawie przywrócenia do poziomu 98 procent bonifikat za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. - Cenię polityków, którzy potrafią zrobić krok w tył - dodał gość TVN24.

Nie żyje Kazimierz Kutz

Urodzony w Szopienicach, zakochany w Śląsku, wierny mu do samego końca. Zmarł Kazimierz Kutz. Wielki Ślązak i wielki Polak. Reżyser, twórca i polityk. Miał 89 lat. Zostawił nam znakomite filmy, scenariusze i książki. Nie sposób zapomnieć wielu jego wspomnień i anegdot. Był solą ziemi czarnej.

Prezydent o "anarchii wywoływanej przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości"

PiS zmieniło zdanie, to samo musiał zrobić prezydent. Tyle, że po złożonym podpisie pod siódmą nowelą ustawy, dziś opisywał przywróconych do pracy sędziów Sądu Najwyższego mocnymi słowami, mówiąc o anarchii i bezkarnej elicie sędziowskiej. To infantylne i świadczy o rozgoryczeniu - odpowiadają sędziowie. A trudnych momentów może być więcej, bo Unia chciałaby kolejnych zmian.

Ile zapłacimy za prąd? Prezydent rozmawiał z ministrem energii

Wciąż nie wiadomo, ile zapłacimy za prąd w nowym roku. Jeśli podwyżki będą, to na pewno nie od początku stycznia. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia cenników spółek energetycznych i wezwał je do złożenia kolejnych wyjaśnień. Dał im na to dwa tygodnie. Premier natomiast dał słowo, że drożej nie będzie. Prezydent też.

Prezydent zmienia przedstawiciela w KNF

Zdzisław Sokal odwołany z funkcji przedstawiciela prezydenta w Komisji Nadzoru Finansowego. Kancelaria Andrzeja Dudy przekonuje, że to konsekwencja zmiany przepisów, opozycja, że odwołanie to reakcja na aferę KNF i fragment nagranej rozmowy, w której mowa o "planie Zdzisława". A co to za plan? Sebastian Wasilewski

Posłanka dostała anonim. Komendant miał nakazać inwigilację policjantów

Komendant wojewódzki policji w Białymstoku Daniel Kołnierowicz miał nakazać inwigilację funkcjonariuszy, którzy pisali listy o nieprawidłowościach w podlaskiej policji do posłanki Platformy Obywatelskiej. Tak wynika z treści kolejnego anonimu, który dostała Bożena Kamińska. - Jestem tymi informacjami naprawdę bardzo poważnie zaniepokojona - przyznała posłanka. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Masowe protesty na Węgrzech

Coraz większy gniew Węgrów. I coraz trudniej rządzącym będzie ten protest - największy od 12 lat - przeczekać. Budapeszteńskie ulice wypełnione tysiącami ludzi, którzy sprzeciwiają się zmianom w kodeksie pracy i czekają na decyzję prezydenta. Jeśli ustawę podpisze, grożą strajkiem generalnym.

Był wolontariuszem, miał potrzebę pomagania ludziom i wiele do zrobienia

Z Polski wyjechał 20 lat temu. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkał, miał nieustanną potrzebę pomagania ludziom. Bartosz Niedzielski zmarł wskutek ran odniesionych w czasie zamachu w Strasburgu. Współpracował z Parlamentem Europejskim, był wolontariuszem i muzykiem. I miał jeszcze wiele do zrobienia.

Kto nie wierzy w Świętego Mikołaja?

Ta historia jest tylko dla dorosłych widzów. Bo mówić będziemy o badaniach, które po pierwsze sugerują, że święty Mikołaj nie istnieje, po drugie opisują, jak na tę kontrowersyjną tezę reagują ci, którzy w istnienie świętego święcie wierzą. O dorosłych, którzy czasem niszczą świat bajek i magii - Łukasz Wieczorek.

Najlepszy przyjaciel. Właściciel przemierza dla psa tysiące kilometrów

Choć nie mogą ze sobą rozmawiać, doskonale się rozumieją. Przyjaźnią się na zabój, mimo że połączył ich przypadek. Od tamtej chwili spędzają razem życie. Pan Maurycy i jego Tajga - adoptowany malamut. Pies, dla którego jego nowy pan przemierza tysiące kilometrów, aby choć przez chwilę zwierzę mogło być w swoim domu.

Pisali o nieprawidłowościach. Komendant miał nakazać ich inwigilację

Najpierw, w radiu, namawiał do sporządzania anonimów z informacjami, które mogłyby być niewygodne dla Bożeny Kamińskiej. Teraz komendant wojewódzki z Białegostoku miał nakazać inwigilację tych funkcjonariuszy, którzy pisali do posłanki Platformy o nieprawidłowościach w podlaskiej policji. Swojego podwładnego broni wiceminister MSWiA.

Trump wybiera się do Davos

Donald Trump zapowiedział we wtorek, że będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym, które w przyszłym miesiącu odbędzie się w Davos. Amerykański prezydent będzie gościem konferencji po raz drugi z rzędu.

Rosja zapowiada test rakiety międzykontynentalnej

Podczas ćwiczeń zaplanowanych na jesień 2019 roku z okrętu podwodnego Kniaź Władimir będzie wystrzelona międzykontynentalna rakieta balistyczna Buława zdolna do przenoszenia głowic nuklearnych - podał przedstawiciel sektora obronnego Rosji.

Premier Belgii rezygnuje ze stanowiska

Premier Belgii Charles Michel ogłosił we wtorek w belgijskim parlamencie swoją rezygnację. Zrobił to po tym, gdy socjaliści i Zieloni złożyli wniosek o wotum nieufności dla jego mniejszościowego rządu. Belgijski król Filip I nie podjął decyzji, czy zaakceptować prośbę o rezygnację - poinformował wieczorem pałac królewski.

Doradca prezydenta: wycofaliśmy się w konfrontacji ze ścianą

- Gdyby Polska była pokornym cielęciem, które wykonuje polecenie Brukseli, Berlina czy Paryża to nikogo by nie interesowała nasza reforma prawa - ocenił profesor Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta. W "Kropce nad i" skomentował podpisanie przez prezydenta nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Odniósł się także do wtorkowej krytyki Andrzeja Dudy pod adresem niektórych sędziów.

Efekty szczytu. Co da nam Pakiet katowicki?

Zakończony właśnie w Katowicach szczyt, którego sama organizacja dla tysięcy uczestników z 200 krajów przez dwa tygodnie wygenerowała ponad 50 tysięcy ton CO2. Aby zrównoważyć tę emisję, trzeba by zasadzić sześć milionów drzew, takie są dane katowickiego urzędu miasta. Ogromne przedsięwzięcie, czy takie też są jego efekty? O konkrety Magdalena Raczkowska-Kazek zapytała prezydenta szczytu oraz uczestniczących w nim polskich naukowców.

"Bezpodstawne oskarżenia". Zjednoczone Emiraty bronią księcia Salmana

Zjednoczone Emiraty Arabskie wyraziły we wtorek swoje wsparcie dla Arabii Saudyjskiej, która dwa dni temu wydała oświadczenie potępiające Senat USA. Amerykańskie władze w rezolucji uznały saudyjskiego księcia Muhammada ibn Salmana odpowiedzialnym za zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

"Ogromny krok w maratonie wysiłków na rzecz pokoju w Syrii"

Powołana została syryjska komisja konstytucyjna, której zadaniem będzie między innymi opracowanie projektu nowej syryjskiej ustawy zasadniczej i doprowadzenie do wyborów - poinformowali we wtorek w Genewie ministrowie spraw zagranicznych Rosji, Iranu i Turcji. Jak ocenił specjalny wysłannik ONZ do spraw Syrii Staffan de Mistura, "to ogromny krok w maratonie wysiłków na rzecz pokoju w Syrii".

Doradca prezydenta: wycofaliśmy się w konfrontacji ze ścianą

- Gdyby Polska była pokornym cielęciem, które wykonuje polecenie Brukseli, Berlina czy Paryża to nikogo by nie interesowała nasza reforma prawa - ocenił profesor Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta. W "Kropce nad i" skomentował podpisanie przez prezydenta nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Odniósł się także do wtorkowej krytyki Andrzeja Dudy pod adresem niektórych sędziów.

"Prezydent miał ten dzień wpisany w swój los"

To była żenująca wypowiedź - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Radosław Markowski, politolog z Uniwersytetu SWPS. Skomentował w ten sposób wtorkowe słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że sędziowie Sądu Najwyższego, którzy po wydaniu orzeczenia przez unijny trybunał, ale jeszcze przed przed przyjęciem nowelizacji ustawy, wrócili do pracy, naruszają przepisy prawne i konstytucyjne. Gośćmi programu byli również Paweł Kowal i Aleksander Hall.