Najnowsze

Najnowsze

Dwugłos wśród nauczycielskich związkowców

Przedstawiciele nauczycielskiej Solidarności są zadowoleni z propozycji rządowych, choć negocjacje wciąż trwają. Okazuje się, że góra z dołem nie mówi jednym głosem - zwykli związkowcy na propozycje rządowe nie zgadzają się i pytają, czy Solidarność służy nauczycielom, czy rządowi.

Kolejna polityczna bitwa. Walka o wieś

Czasy się zmieniły, ale polska wieś też bardzo się zmieniła. Mimo to rolnicy znów wychodzą na ulice, wyrzucają jedzenie i blokują drogi. To już nie te same demonstracje, co kiedyś - inna skala, inni liderzy, ale też inne problemy. Przeciwko czemu dziś protestują rolnicy?

Dawni posłowie Samoobrony. Ich losy dziś

Od protestów zaczynali też działacze Samoobrony, to one doprowadziły tych chłopskich liderów do Sejmu, a potem do władzy, którą przez niecałe dwa lata współdzielili w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. To było 13 lat temu, wtedy Samoobrona była silna i znacząca, potem zaczęły się jej kłopoty, a po tragicznej śmierci Andrzeja Leppera zniknęła ze sceny politycznej wraz ze swoimi najbardziej rozpoznawalnymi działaczami. Wielka polityka się skończyła i jak potoczyły się dalej losy Renaty Beger, Danuty Hojarskiej czy Krzysztofa Filipka, co dziś robią?

Nowy lider polskiej wsi. Michał Kołodziejczak, prezes AGROunii

Człowiek, który otwiera chłopskie barykady. Nie lubi, gdy się go nazywa "młodym Lepperem", ale - chcąc nie chcąc - jest do niego porównywany, bo też nie przebiera w słowach, też blokuje drogi, też ma już zarzuty po proteście i ma polityczny plan, tak twierdzą inni reprezentanci wsi, z którymi rozmawiał reproter "Czarno na białym". Kim jest Michał Kołodziejczak i o co walczy jego AGROunia?

Government still haven't prepared the regulations blocking energy prices spike

The act on electricity prices continues without a regulation. According to the Deputy Minister of Energy Grzegorz Tobiszowski, after discussions in Brussels, consultations with energy companies continue. However, that doesn't make a difference for some city governments. We're paying higher electricity prices, despite promises from the government.

PM Morawiecki announced complete liquidation of Open Retirement Funds

The Prime Minister Mateusz Morawiecki announced the complete liquidation of the Open Retirement Funds (OFE). This is supposed to happen before the parliamentary elections in the fall. Morawiecki also said that it's about giving back and not taking away money from Poles. Currently the fund has over 160 billion zlotys.

Scheuring-Wielgus o "Emeryturze plus": jestem rozczarowana Platformą i posłami Nowoczesnej

Nie chcę brać udziału w kampanii Prawa i Sprawiedliwości, na którą nie ma pieniędzy - powiedziała w "Kropce nad i" posłanka partii Teraz! (będzie startowała do europarlamentu z list Wiosny) Joanna Scheuring-Wielgus. Zagłosowała przeciwko uchwalonej przez Sejm ustawie o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku. - To nie jest głosowanie za czymś, co się dzisiaj pojawiło ze strony PiS, bo takie propozycje z naszej strony padały - tłumaczyła z kolei posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha, która poparła ustawę.

Waldemar Pawlak przed komisją do spraw VAT

Były wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL Waldemar Pawlak zeznał w czwartek przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT, że nic nie wie o sytuacjach, by ktoś celowo rozszczelniał system podatkowy.

A woman in Kraków jumped out from the 6th floor to escape fire

A tragedy in Kraków. A fire broke out in the flat located on the sixth floor of an apartment building. A young female resident's escape route was cut off. In an attempt to save herself, she decided to jump out of the window from almost 20 metres high. She was resuscitated on sight and then taken to a hospital.

Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Mucha w "Kropce nad i". Cała rozmowa

Nie chcę brać udziału w kampanii Prawa i Sprawiedliwości, na którą nie ma pieniędzy - powiedziała w "Kropce nad i" posłanka partii Teraz! (będzie startowała do europarlamentu z list Wiosny) Joanna Scheuring-Wielgus. Zagłosowała przeciwko uchwalonej przez Sejm ustawie o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku. - To nie jest głosowanie za czymś, co się dzisiaj pojawiło ze strony PiS, bo takie propozycje z naszej strony padały - tłumaczyła z kolei posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha, która poparła ustawę.

Tuleya: Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił

Wszystko zmierza w coraz gorszą stronę. W żadnym demokratycznym państwie sędziowie nie są ścigani za rozstrzygnięcia, które wydają - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya, mówiąc o postępowaniach dyscyplinarnych wobec sędziów. - Ta sytuacja trwa już cztery lata. Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił. Sędziowie, którzy zostali i uczciwie wykonują swoje zadania, nie ulegną presji - zaznaczył.

"Gdyby to była trzynasta emerytura, to byłoby to wpisane na stałe"

- Państwo daliście coś, co ma być wypłacone przed wyborami tylko i wyłącznie po to, żeby pokazać, że nagle interesujecie się seniorami (...). W dodatku ściągając pomysł Platformy Obywatelskiej - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Borys Budka (PO), odnosząc się uchwalonej w czwartek ustawy o wypłacie tzw. trzynastki dla emerytów i rencistów. - To nie jest jednorazowa akcja - przekonywał Łukasz Schreiber (PiS).

Borys Budka i Łukasz Schreiber w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

- Państwo daliście coś, co ma być wypłacone przed wyborami tylko i wyłącznie po to, żeby pokazać, że nagle interesujecie się seniorami (...). W dodatku ściągając pomysł Platformy Obywatelskiej - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Borys Budka (PO), odnosząc się uchwalonej w czwartek ustawy o wypłacie tzw. trzynastki dla emerytów i rencistów. - To nie jest jednorazowa akcja - przekonywał Łukasz Schreiber (PiS). Gościem drugiej części programu był Igor Tuleya.