Najnowsze

Najnowsze

"Minister z jajami", "sympatyczny dziadek", dziennikarka na tropie mafii. Tak walczą o głosy

Matteo Salvini (Liga) usiłuje przekonać Włochów tym, że chce wyrzucić z kraju ponad pół miliona imigrantów i "odzyskać klucze do własnego domu". Luigi Di Maio (Ruch Pięciu Gwiazd) na jedynki w okręgach wystawia same kobiety i nazywa je grupą "Pięciu Doskonałości". Na czele Forza Italia staje niestrudzony 83-letni Silvio Berlusconi, który chciałby rozwijać kraj dzięki pieniężnym zastrzykom z Unii. Kim są najgłośniejsi kandydaci we włoskich wyborach do europarlamentu?

Posłanka PiS w strażackiej kurtce. "Ochotnikiem może być każdy"

Elżbieta Kruk, kandydatka PiS do europarlamentu, opublikowała fotografie, na których jest ubrana w kurtkę strażacką. Rzecznik komendanta Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak wyjaśniał, że cywile nie mogą używać kurtek strażackich, ale - jak sprecyzował - posłanka chodziła w kurtce strażaka ochotniczego. - Ochotnikiem może być każdy - dodał.

W Rumi stanęły ławki dla karmiących matek

Siedzenie, obok przewijak, a nawet daszek. Ławki dla karmiących matek stanęły w Rumi (Pomorskie). Na razie są dwie, ale, jak zapowiadają radni, jeśli pomysł się spodoba, powstanie ich więcej. - Stawianie takich ławek ma sens, bo jak się zdarzy niespodziewana historia, to zawsze nie wtedy, kiedy my chcemy - komentuje pani Brygida.

"Tak jak na początku maja modliliśmy się o deszcz, módlmy się, żeby przestał teraz padać"

Będziemy na bieżąco monitorować zagrożenie powodziowe - zapewnił podczas posiedzenia sztabu kryzysowego w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Na południu Polski po ostatnich ulewach strażacy interweniowali ponad 3 tysiące razy, odnotowano również ponad tysiąc podtopień, z czego najwięcej na Podkarpaciu. - Tak jak na początku maja modliliśmy się o deszcz, to módlmy się, żeby ten deszcz przestał teraz padać - podkreślił szef rządu.

Manfred Weber w Warszawie. Spotkanie z Trzaskowskim, jazda "halikobusem"

Kandydat europejskiej chadecji na nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej Manfred Weber odwiedza w czwartek Warszawę, gdzie spotka się z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim i wesprze w kampanii wyborczej kandydatów Koalicji Europejskiej, między innymi Andrzeja Halickiego z Platformy Obywatelskiej.

Największa demokracja świata wybrała

Pierwsze wyniki wyborów w Indiach wskazują na umocnienie pozycji rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP). Koalicja pod przywództwem premiera Narendry Modiego prowadzi w 349 okręgach wyborczych. Indyjska Partia Kongresowa ma szansę na nieznaczne poprawienie swojego wyniku.

Ruszyły wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosują Brytyjczycy i Holendrzy

Brytyjczycy i obywatele UE mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii głosują w czwartek w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ma to miejsce niespełna trzy lata po referendum w sprawie brexitu. W czwartek głosowanie odbywa się także w Holandii, gdzie antyunijne i populistyczne Forum Demokratyczne (FvD) może uzyskać 15 proc. - tyle samo, co rządząca Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD).

Borys Budka w "Rozmowie Piaseckiego"

Jestem przekonany, że intencja była taka, żeby pan premier Morawiecki, dopasowując się do elektoratu PiS-u, mógł grzmieć, atakować tą mityczną III RP, jednocześnie nie pokazując, że był jednym z największych beneficjentów III RP - komentował w "Rozmowie Piaseckiego" poseł PO Borys Budka. Odniósł się do doniesień "Gazety Wyborczej" dotyczących zakupu przez premiera ziemi od Kościoła w 2002 roku i rozdzielności majątkowej z żoną. Jak dodał Budka, "nawet sam prezes chyba o tym nie wiedział, w jaki sposób pan premier próbuje przed opinią publiczną ukryć ten majątek".

"Sam prezes chyba nie wiedział, w jaki sposób pan premier próbuje ukryć ten majątek"

Jestem przekonany, że intencja była taka, żeby pan premier Morawiecki, dopasowując się do elektoratu PiS-u, mógł grzmieć, atakować tę mityczną III RP, jednocześnie nie pokazując, że był jednym z największych beneficjentów III RP - komentował w "Rozmowie Piaseckiego" poseł PO Borys Budka. Odniósł się do doniesień "Gazety Wyborczej" dotyczących zakupu przez premiera ziemi od Kościoła w 2002 roku i rozdzielności majątkowej z żoną. Jak dodał Budka, "nawet sam prezes chyba o tym nie wiedział, w jaki sposób pan premier próbuje przed opinią publiczną ukryć ten majątek".

Uprawy zniszczone. "Wszystko trzeba robić od początku"

Po ostatnich ulewach na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce wprowadzono trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. Szczególnie ucierpiała podkarpacka wieś Izbiska, gdzie wał przeciwpowodziowy nie powstrzymał wezbranej wody. Podtopionych zostało kilka domów, uprawy rolne są zniszczone. - Wszystko trzeba robić od początku - przyznał mieszkaniec Izbisk w rozmowie z reporterem TVN24.

"Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom"

"Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd" - tak napisali biskupi do wiernych w oświadczeniu wydanym w środę po obradach Rady Stałej Konferencji Episkopatu. To pierwsze tak jednoznaczne słowa. Duchowni mówią wprost, że już nikt nie ukrywa, że problemu nie ma - i trzeba go rozwiązać.

Popełnił czyny pedofilne. Nadal jest księdzem

Na briefingu Komisji Episkopatu Polski dziennikarze pytali między innymi o duchownego Michała M. z Tylawy, który dopuścił się czynów pedofilnych. Ksiądz nigdy nie został wykluczony ze stanu duchownego - odprawia msze i odmawia modlitwy w Radiu Maryja.

Spór o ujawnienie majątku żony premiera

Premier Mateusz Morawiecki nie zmienił zdania w sprawie majątku żony. Ujawni majątek małżonki dopiero wtedy, kiedy zmieni się prawo. Fundacja E-państwo mówi, że na zmianę prawa nie trzeba czekać i informacje o majątku można przedstawić dobrowolnie. Pozostali politycy PiS bronią premiera i mówią, żeby opozycja zaczęła od siebie i sama ujawniła majątki swoich żon.

NIK publikuje raport o reformie Zalewskiej. Ministerstwo odpowiada

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport o reformie oświaty minister Anny Zalewskiej. Dowiadujemy się z niego, że w wielu szkołach lekcje prowadzone są do późna, jest też tłoczno, a nauczyciele muszą pracować w kilku miejscach. Na publikację zareagowało ministerstwo edukacji.

Zalana szkoła. "Pomoce dydaktyczne uległy zniszczeniu"

Poziom wody w szkole Odolanowie w południowej Wielkopolsce wyniósł około 10-15 centymetrów po ulewie, jaka przeszła nad tą miejscowością około godziny 18 w środę. Na pomoc wezwano straż pożarną. W usuwaniu skutków ulewy pomagali też pracownicy szkoły. - Niektóre pomoce dydaktyczne i pomoce naukowe uległy zniszczeniu - powiedział dyrektor Rafał Paterek.