Najnowsze

Najnowsze

"Narzędzia prawne, żeby ścigać mafię lekową, istniały od zawsze"

- Zdarzały się nagminnie takie przypadki, że inspektorzy farmaceutyczni przyjeżdżali do jakiejś hurtowni albo aptek i zastawali zamknięte drzwi. Zdarzało się, że hurtowni pod danym adresem nie było - w taki sposób próby ścigania działalności mafii lekowej w Polsce opisywała we "Wstajesz i weekend" w TVN24 jedna z autorek reportażu "Superwizjera" Anna Sobolewska. Dodała, że "narzędzia prawne, żeby ścigać mafię lekową, istniały od zawsze".

"Od Zaosia do Stambułu". Podróże śladami Mickiewicza

Jestem nauczycielką i zawsze marzyłam o tym, żeby pokazać moim uczniom, gdzie powstał dany utwór albo gdzie żył dany pisarz - mówiła w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Agnieszka Zielińska. Jak wskazała, najwięcej, bo ponad dwadzieścia, uzbierało się jej podróży śladami Adama Mickiewicza. - Od Zaosia, gdzie się urodził, aż do Stambułu, gdzie zmarł - powiedziała autorka książki "Podróże literackie. Mickiewicz".

Ukradli złoty sedes z domu Churchilla

Z Pałacu Blenheim, rodzinnego domu Winstona Churchilla, złodzieje skradli złotą toaletę wartą milion funtów. Sedes wykonany z 18-kararatowego złota był częścią wystawy w znajdującym się tam muzeum. Ponieważ z toalety można było normalnie korzystać i była ona podłączona do kanalizacji, to kiedy złodzieje odkręcili sedes, woda zalała duże fragmenty domu. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie.

"Zjawiskowa" wyspa na Oceanie Atlantyckim. "Na szczęście nie jest jeszcze tak popularna"

La Palma na szczęście nie jest jeszcze tak popularna. Natomiast dla kogoś, kto uwielbia szlaki trekkingowe, jest wspaniałym miejscem - powiedział w programie "Pokaż nam świat" podróżnik Piotr Wnuk. Spośród Wysp Kanaryjskich bardziej znane są Teneryfa czy Gran Canaria. Tymczasem na "zjawiskowej" La Palmie - jak zwracał uwagę Wnuk - "szlaków trekkingowych jest ogrom". - Przecinają całą wyspę - opowiadał w TVN24 BiS.

"Maksymalna propozycja, którą możemy zaoferować"

- Najlepszą odpowiedzią na agresję będzie nasz własny sukces - mówił w sobotę w Kijowie premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk. Ukraina nie nada opanowanym przez separatystów prorosyjskich obszarom Donbasu żadnego statusu specjalnego - oświadczył tego dnia szef ukraińskiej dyplomacji Wadym Prystajko.

"Państwo niech się trzyma z daleka i nie próbuje wchodzić do życia osobistego"

Dzisiaj proporcje pełnych i niepełnych rodzin bardzo się zmieniają, nad czym można ubolewać. Jednak państwo niech się trzyma od tego z daleka i nie próbuje wchodzić ludziom do życia osobistego. Tego nie wolno robić - powiedział w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 działacz opozycji w czasach PRL Zbigniew Janas, odnosząc się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o "ataku na polską rodzinę".

Sobota Morawieckiego. Zachęcał, by "czytać wszystko na odwrót"

Liczne porównania do poprzedniej władzy, krytyka mediów i chwalenie się uszczelnieniem VAT - tak można streścić przemówienia premiera Mateusza Morawieckiego w czasie jego sobotnich spotkań z wyborcami. Szef rządu odwiedził województwo wielkopolskie i uczestniczył w konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Wieczorem powrócił natomiast do Warszawy na festiwal programistów HackYeah 2019.

Nadzwyczajne zebranie państw arabskich po zapowiedzi Netanjahu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji zapowiedziało, że w niedzielę w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC), zwołane w związku z ogłoszeniem przez premiera Izraela Benjamina Netanjahu zamiaru aneksji Doliny Jordanu.

Zimbabwe pożegnało Roberta Mugabego

Tysiące osób, w tym obecni i byli przywódcy wielu państw afrykańskich, zgromadzili się w sobotę na oficjalnych uroczystościach pogrzebowych byłego prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabego. Ceremonia odbyła się na stadionie narodowym w stolicy kraju Harare.

Premier Katalonii: rząd regionu będzie dążył do secesji

Musimy ponownie zacząć pracować nad uzyskaniem niepodległości - mówił premier Katalonii Quim Torra i oświadczył, że jego rząd będzie dążył do ogłoszenia secesji regionu. Zaznaczył jednocześnie, że dotychczas ten północno-wschodni region Hiszpanii nie był gotowy do funkcjonowania jako niepodległe państwo.

Gaz na ulicach. Starcia z demonstrantami we Francji

Francuska policja użyła w Nantes gazu łzawiącego wobec protestujących z ruchu "żółtych kamizelek". Sprzeciwiają się oni polityce gospodarczej prezydenta Emmanuela Macrona. Wcześniej demonstranci rzucali w stronę funkcjonariuszy różnymi przedmiotami. Zatrzymano 21 osób.

Trump potwierdza śmierć Hamzy bin Ladena

Hamza bin Laden, syn nieżyjącego szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena i jego prawdopodobny spadkobierca, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA na granicy Afganistanu i Pakistanu - potwierdził prezydent Donald Trump w sobotę. O śmierci Hamzy bin Ladena informowały wcześniej media.

"Przemyt bursztynu na wielką skalę". Zatrzymania

Sześć osób, w tym dwóch obywateli Ukrainy, zostało zatrzymanych w piątek przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA poinformowało w sobotę w komunikacie, że zatrzymania dotyczyły "przemytu bursztynu na wielką skalę". Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Leżą na plaży i promieniują. Władze wywożą niebezpieczne pontony

Rosyjskie władze rozpoczęły wywózkę dwóch pontonów, które pozostawały na brzegu Morza Białego w obwodzie archangielskim. Na początku sierpnia na pobliskim poligonie eksplodowała testowana rakieta, prawdopodobnie napędzana paliwem nuklearnym. Archangielskie media poinformowały ostatnio, że pontony są napromieniowane i nikt ich nie pilnuje.

Nawet 600 tysięcy złotych zarobku miesięcznie. Tak działają mafie lekowe

Mafię tworzą lekarze, farmaceuci i właściciele hurtowni. Z polskich aptek wykupują lekarstwa i wywożą tam, gdzie można sprzedać je nawet kilkanaście razy drożej. Żeby było to możliwe, przestępcy otwierają fikcyjne ośrodki zdrowia w stodołach i pustostanach. To biznes wart miliardy, na którym wielu nieuczciwych przedsiębiorców zdążyło już zbić fortuny. Dziennikarki "Superwizjera" TVN przyjrzały się temu procederowi.

"Mamy w zasadzie taką powtórkę, PRL-bis"

Jak prezes partii uznaje, że wie lepiej, ile powinna wynosić płaca minimalna za rok, za dwa, za trzy, to to jest sposób rządzenia państwem, który przypomina najgorsze czasy PRL-u - komentował w "Faktach po Faktach" Dariusz Rosati, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Zwrócił uwagę, że szef PiS Jarosław Kaczyński ogłosił program bez konsultacji z ministrami. Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS, argumentował, że takie konsultacje "przeprowadza się na etapie zapisów legislacyjnych".