Najnowsze

Najnowsze

Marszałek Senatu zamiast tarczy proponuje tamę

Senat przyjął we wtorek nad ranem poprawki do noweli specustawy dotyczącej walki z koronawirusem - usunął z niej zapisy dotyczące zmian w Kodeksie wyborczym i w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego. - Wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z walką z epidemią - wyjaśnił marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska).

Rozmowa o wyborach 10 maja to "cyniczna i polityczna gra"

Zdaniem Barbary Nowackiej (Koalicja Obywatelska) temat terminu wyborów prezydenckich "to jest cały czas gra rządzących, żebyśmy nie rozmawiali o prawdziwych problemach" związanych z epidemią COVID-19. Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość) przyznał, że przeprowadzenie głosowania w planowanym terminie - 10 maja - "jest bardzo mało prawdopodobne".

Kolejna gwiazda PSG opuściła Francję

Bramkarz Keylor Navas był ostatnim pochodzącym z Ameryki Łacińskiej zawodnikiem PSG, który opuścił Francję, unikając trudności życia codziennego podczas epidemii koronawirusa - poinformowały francuskie media.

Co z kalendarzem obowiązkowych szczepień dzieci? "Koronawirus. Raport" odpowiada

Czy u osób, które bezobjawowo przejdą zakażenie koronawirusowe może dojść do uszkodzenia płuc? Czy u chorego na COVID-19 można stosować domowe sposoby, jak bańki lub kompresy? Jak odróżnić objawy alergii od zakażenia SARS-CoV-2? Na wasze pytania odpowiadał w programie "Koronawirus. Raport" doktor Piotr Gryglas, internista i kardiolog.

Użycie wojska na ulicach? Generał Piotrowski o dwóch przesłankach

Użycie wojska na ulicach, co niektórym się źle kojarzy z jakichś minionych epok, musiałoby być podyktowane bardzo niebezpieczną sytuacją i w konsekwencji zagrożenia z zewnątrz bardzo nieodpowiedzialną postawą polskich obywateli. Nie mamy ani jednego, ani drugiego - ocenia dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych generał broni Tomasz Piotrowski w rozmowie z reporterem "Czarno na białym" TVN24 Piotrem Świerczkiem.

WHO: Włochy mogą wkrótce zobaczyć stabilizację epidemii

Europejskie kraje najbardziej dotknięte przez pandemię mogą wkrótce odnotować stabilizację epidemii, ale wirus sam się nie pokona - powiedział ekspert Światowej Organizacji Zdrowia. Liczba przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 we Włoszech przekroczyła 100 tysięcy, ale ekspert WHO zauważa, że zaobserwowano najniższy dzienny przyrost zakażeń od niemal dwóch tygodni.

"Zawsze przy epidemii jest więcej osób zakażonych niż rozpoznanych"

- Jedyne działanie, które spłaszcza tę krzywą zakażeń, która gwałtownie rośnie do góry, to zachowanie dystansów i reżimów - podkreślił w "Faktach po Faktach" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył też, że zawsze w przypadku epidemii realna liczba zakażonych jest wyższa od liczby potwierdzonych przypadków.

Kwadrans z Konradem Bukowieckim. "Motywacja spadła"

Konrad Bukowiecki był kolejnym gościem w programie "Kwadrans z…", który możecie oglądać na instagramowym profilu Eurosportu. Najlepszy z europejskich kulomiotów ostatnich mistrzostw świata opowiedział o zajęciach podczas pandemii koronawirusa.

Pytanie w "Milionerach" o utwór Hemp Gru upamiętniający powstanie...

"Ceną była śmierć za wolności smak, choć minął czasu szmat, ty pamiętaj, brat, życie oddał dziad, 63 dni chwały, nie przeliczając strat" - śpiewa Hemp Gru o powstaniu listopadowym, styczniowym, warszawskim czy powstaniu Solidarności? Na to pytanie za pięć tysięcy złotych odpowiadała Katarzyna Kramnik.

Dziewięć osób zmarło, 193 potwierdzone zakażenia w poniedziałek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W wieczornym komunikacie przekazano wiadomość o śmierci pięciu osób, a od początku dnia - dziewięciu zgonach i 193 zakażeniach. Od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono 2055 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 31 osób.

Stan zagrożenia bez daty końcowej. Viktor Orban z szerokimi uprawnieniami

Parlament Węgier przyjął ustawę o ochronie przed koronawirusem. Węgierski rząd będzie mógł w nieograniczonym czasie podejmować nadzwyczajne kroki w celu - jak zadeklarowano - zagwarantowania ochrony życia i zdrowia obywateli, bezpieczeństwa prawnego i stabilności gospodarki. Nie będzie można organizować wyborów ani referendów. Komisja Europejska zapowiada, że przeanalizuje przyjęte w Budapeszcie przepisy.