Najnowsze

Najnowsze

- Spaliła się kamienica na rynku w Lidzbarku Welskim - napisał na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Krzysztof. Kamienica została doszczętnie zniszczona. Dwie rodziny zostały bez dachu nad głową.

Dalajlama jest gotów jechać na igrzyska olimpijskie do Pekinu. Stawia tylko jeden warunek: rozmowy z Chinami doprowadzą do poprawy sytuacji w Tybecie.

Obrońcy praw człowieka alarmują: Amerykanie przetrzymują dzieci w swoich więzieniach w Iraku. Wskazują na przypadki, gdy dzieci przetrzymywano przez rok bez procesu.

Stawił czoło nazistom, komunistom, krwiożerczym tubylcom oraz żywiołom dzikiej przyrody - przynajmniej na ekranie. Jednak prawdziwą determinację Indiana Jones, czyli Harrison Ford okazał, kiedy dał wydepilować sobie klatę. W szczytnym celu....

- W buncie młodzieży w 1968 roku nie chodziło tylko o seks. Chodziło nam o wolność, o wpuszczenie świeżego powietrza - mówi portalowi tvn24.pl Daniel Cohn-Bendit, jedna z ikon studenckiej rewolty. Po 40 latach od Paryskiego Maja dawny "Czerwony Dany" uważa, że radykałowie zmienili świat na plus.

Nepalski przewodnik Appa po raz 18. wszedł na szczyt najwyższej góry świata Mount Everest. To absolutny rekord - tyle razy zdobyć tej góry nie udało się nikomu.

Chciał udzielić wywiadu i wpadł w ręce policji. Emerytowany żołnierz wziął w środę w stolicy Kolumbii, Bogocie zakładników i groził, że zabije i ich i siebie wysadzając granat. Obezwładnili go dopiero policjanci przebrani za dziennikarzy.

Tryumf Manchesterem United na moskiewskich Łużnikach to nie jedyne piłkarskie wydarzenie środy. W trakcie meczu prezes PZPN Michał Listkiewicz założył się z Franzem Beckenbauerem "o duże piwo" o wynik meczu Polska - Niemcy w mistrzostwach Europy.

Rozwinięty niemal na stałe w Cannes czerwony dywan zaroił się od gwiazd przed oficjalną premierą filmu "Che". Obraz opowiada historię życia Ernesto Guevary, jednego z przywódców rewolucji kubańskiej. Wśród przybyłych nie zabrakło takich gwiazd jak Madonna czy Sharone Stone.

Policjanci, jadący w okolicach Łęczycy trasą nr 1, przekroczyli dozwoloną prędkość, zmuszali do zjechania na pobocze inny samochód i wyprzedzali bez użycia kierunkowskazu - informuje na Kontakt TVN24 internautka Elżbieta. Stróże prawa złamali prawo, bo nie jechali na sygnale.

Brazylijscy indianie zamieszkujący wybrzeże rzeki Xingu na północy kraju wdarli się do obozu firmy budującej tam tamę. Doszło do przepychanek. Indianie chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko budowie, która ich zdaniem przyczyni się do zalania tysięcy domostw.

W miejscowości Łęki na Podkarpaciu, na międzynarodwej drodze E-40 na prowadzącą do przejścia granicznego z Ukrainą, osobowy Mercedes zderzył się czołowo z ciężarówką. Młody kierowca Mercedesa próbował nieprawidłowo wyprzedzać. Zginął na miejscu.

Amerykański negocjator prowadzący z Polską negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej powiedział, że Polska sama będzie musiała pokryć większość kosztów unowocześnienia swojej armii. Pomoc w modernizacji naszego wojska jest głównym polskim żądaniem, od którego uzależniamy zgodę na instalację elementów tarczy w naszym kraju.

Jeszcze w tym miesiącu mieszkańcy Indonezji będą musieli płacić za benzynę o 30 proc. więcej - zdecydował tamtejszy rząd. Z tego powodu tysiące ludzi wyszło na ulicę miast protestować przeciw tak dużej podwyżce.

Rząd Szkocji chce usunąć papierosy z miejsc, gdzie są widoczne. Organizacja palaczy Forest twierdzi, że krok ten nie będzie miał wpływu na ograniczenie nałogu.

- W końcówce kadencji będziemy oddawać do użytku kilkadziesiąt km autostrad miesięcznie. W sumie do 2012 roku powstanie 3 tys. km dróg, w tym 900 km autostrad – powiedział w "Magazynie 24 godziny" minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Ma to być możliwe między innymi dzięki nowej spec-ustawie drogowej, nad którą pracuje jego resort.

Wyrwane z bruku pamiętającej średniowiecze Dzielnicy Łacińskiej kamienie poleciały w kierunku policjantów w czarnych mundurach. W oparach gazu łzawiącego toczyła się regularna bitwa. Po jednej stronie - zrewoltowani studenci. Po drugiej - specjalne oddziały policji. Rozpoczął się Paryski Maj…

Trzy strzały - dwa w głowę, jeden w klatkę piersiową - stały się bezpośrednią przyczyną kilkudniowych zamieszek w Niemczech Zachodnich w 1968 roku. Ranny został studencki lider, Rudi Dutschke. Niedoszły morderca przyznał, że zainspirowały go artykuły w brukowcu „Bild Zeitung”. Studenci ruszyli na siedzibę koncernu Axla Springera…

Niezadowolenie z monopartyjnych rządów PRI latem 1968 osiągnęło niespotykaną od lat skalę. Coraz liczniejsze i większe protesty miały związek ze zbliżającymi się igrzyskami w Mexico City (październik '68). Od lipca życie akademickie w stolicy i całym kraju zamarło, a studenci zamiast na sale wykładowe, wyszli na ulice.

Sex, drugs & rock’an’roll - to hasło, które nieodłącznie towarzyszy latom 60-tym w USA. Hipisi, demonstracje przeciw wojnie w Wietnamie, wolna miłość, narkotyki - to nieodłączne elementy mitologii tej dekady. W tym roku mija 40 lat od pamiętnego 1968 roku.