Najnowsze

Najnowsze

- Brak transmisji z naszego posiedzenia to złamanie misji telewizji publicznej - oświadczył Ryszard Kalisz, przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Barbary Blidy, po tym jak okazało się, że TVP nie zamierza transmitować posiedzenia komisji. Jej członkowie jednogłośnie zadecydowali o przerwaniu przesłuchania prokuratora Marka Wójcika.

Na warszawskich Starych Powązkach odbyły się uroczystości pogrzebowe Ireny Sendler. Poprzedziła je msza żałobna w kościele pw. św. Karola Boromeusza. W południe we wszystkich szkołach minutą ciszy uczczono pamięć bohaterskiej kobiety, która w czasie wojny, narażając życie, uratowała życie tysiącom żydowskich dzieci.

- Oskarżony nie zmieniłby na wolności dotychczasowego sposobu życia - tłumaczył w czwartek swoją decyzję sędzia Michał Błoński. Sąd w Łodzi skazał byłego reprezentanta Polski na 1,5 roku więzienia. To kara jaką poniesie piłkarz za znęcanie się nad matką i konkubiną, a także agresywne zachowanie względem policjantów. Wyrok nie jest prawomocny.

"Mamy nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas, kiedy będziemy mogli znów prowadzić normalne życie" - ofiary Josepha Fritzla przerwały milczenie. Komunikat o tej treści szykanowana przez niego rodzina zamieściła na plakacie, który zawisł w witrynie jednego ze sklepów w Amstetten.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy: stolica będzie miała jeden z najpiękniejszych bulwarów w Europie. Władze miasta obiecują, że już wkrótce brzegi Wisły przyciągną turystów i będą ulubionym miejscem relaksu warszawiaków.

Marian Zacharski dociera do amerykańskiego specjalisty od radarów, Williama Bella. Długo go obserwuje, zaprasza na kolację, osacza. Po kilku miesiącach znajomości proponuje mu pierwsze pieniądze, w zamian chce dokumentacji najnowocześniejszej tajnej amerykańskiej broni. Wkrótce supertajna amerykańska dokumentacja wojskowa trafia w ręce polskich służb wywiadowczych.

Zanim stanął przed muzykami trenował pół roku. Został dokładnie zaprogramowany, ale to nie wystarczyło. Orkiestra Symfoniczna z Detroit zagrała nadzwyczajny koncert, podczas którego dyrygentem był robot o imieniu Asimo. Wyszło średnio.

O "minimum refleksji" apelują do posłów PO parlamentarzyści z PiS. Tłumaczą, że rządowe pomysły w sprawie mediów publicznych, oznaczają koniec ich misyjności. – Zastanówcie się dwa razy. Przypomnijcie sobie, jak zaczęły się największe afery w Polsce – apelował poseł PiS Paweł Kowal.

W księgarniach ukaże się najwcześniej za kilka tygodni a już wywołuje burzę. Jak podało radio RMF FM, w książce dwóch historyków IPN znajdą się dokumenty potwierdzające, że współpracownik SB o pseudonimie Bolek to Lech Wałęsa. - Spotkamy się w sądzie, panie Kurtyka – grozi szefowi Instytutu były prezydent.

Tragedia na drodze w Paprotni koło Zduńskiej Woli. W nocy samochód marki ford zjechał na lewą stronę jezdni i potrącił dwoje pieszych. 41-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta zginęli na miejscu. Sprawca zbiegł.

- Dziennikarze TVP, którzy próbowali filmować przeszukanie w domu członka Komisji Weryfikacyjnej Piotra Bączka, złamali prawo i musieli liczyć się z konsekwencjami - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna w TOK FM. Media jednak protestują przeciw poddaniu reporterów rewizji osobistej, odebraniu kamer i przetrzymaniu na kilka godzin.

Al Kaida planuje zamachy terrorystyczne w Szwajcarii i Austrii podczas czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej - informuje szwajcarski dziennik "La Liberte", powołując się na miejscową policję.

Czerwony dywan, wyszukane stroje, błyski lamp i tłumy fanów – czy to jedyne oblicze festiwalu w Cannes? Prawdziwy festiwal to kulisy – przekonuje w TVN24 redaktor naczelna portalu „Plejada” Karolina Korwin-Piotrowska. - Tam jest 90 proc. tego, o co chodzi w Cannes, a tam chodzi o wielki biznes.

Terrorysta-samobójca ubrany w burkę, tradycyjne okrycie muzułmanek, wysadził się w powietrze na wiejskim bazarze na zachodzie Afganistanu. Zginęło 18 policjantów i cywilów.

Cyklon Nargis, który dwa tygodnie temu spustoszył Birmę, ani trochę nie zmienił poparcia obywateli dla rządzącej krajem wojskowej junty. Tak przynajmniej władze interpretują oficjalne wyniki referendum konstytucyjnego, które cementuje rządy generałów.

- Ośmioro Polaków, aresztowanych we wtorek w Rzymie przez policję podczas likwidacji ich nielegalnego koczowiska w tunelu w rejonie placu Świętego Piotra, zostało uniewinnionych i wypuszczonych na wolność - poinformował w czwartek dziennik "Corriere della Sera".