Najnowsze

Najnowsze

Telewizja Polska składa skargę na działalność funkcjonariuszy ABW, którzy uniemożliwili wykonywanie dziennikarskich obowiązków reporterom TVP - napisał w liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego prezes TVP Andrzej Urbański.

- Szkoły z Tyrone zaproszone na edukacyjną wizytę w polskich obozach koncentracyjnych - taki bulwersujący nadtytuł umieściła jedna z regionalnych gazet w Północnej Irlandii przy artykule "Lekcje z Auschwitz". Bulwersującą informację nadesłał na Kontakt TVN24 internauta Marek.

Liczba ofiar poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Chinach wzrosła do 14 866. Jak podają chińskie media, kilka miast położonych w pobliżu epicentrum zostało praktycznie "zmiecionych z powierzchni ziemi". W niektórych z nich nie został ani jeden budynek.

-To ja wydałem polecenie by zabezpieczyć majątek Edwarda Mazura - mówi Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości odpowiada "Pulsowi Biznesu", który napisał, że za jego kadencji Mazur wytransferował z Polski 5 milionów złotych.

- Jeżeli będzie taka prywatyzacja służby zdrowia, jaką zapowiadał premier, będziemy dążyć do referendum – zapowiedział w „Magazynie 24 godziny” były minister zdrowia Bolesław Piecha. – Muszę na to odpowiedzieć dwoma słowami powtórzonymi trzy razy: demagogia socjalistyczna, demagogia socjalistyczna, demagogia socjalistyczna – ripostował obecny wiceszef resortu Marek Twardowski.

Ależ ten bełchatowski sąd był surowy! Stadionowi chuligani kulą się ze strachu. Półtora tysiąca złotych grzywny dla kilku kiboli złapanych po Pucharze Polski i zakaz stadionowy, którego nikt nie jest w stanie wyegzekwować. Wolne żarty.

- Sprawę potraktowania dziennikarzy przez funkcjonariuszy ABW powinno wyjaśnić odrębne postępowanie sądowe - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Arkadiusz Mularczyk z PiS. Jego zdaniem, dziennikarze z pewnością złożą zażalenie. - Nie moze być tak, że dziennikarze wchodzą wszędzie i nie obowiązują ich żadne prawa - odparł Janusz Zemke z SLD.

Minister kultury Egiptu zapowiedział, że własnoręcznie spali każdą książkę izraelską, jeśli taka znajdzie się w bibliotece egipskiej. To niesłychane wystąpienie na forum parlamentu potężnego arabskiego państwa doprowadziło do poważnego spięcia dyplomatycznego między Izraelem i Egiptem.

Warszawscy policjanci będą mieli nowego szefa. W piątek zostanie nim Adam Mularz, dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Gdańsku.

Na 25 lat więzienia słupski sąd skazał 55-letniego Jerzego O. za bestialskie zabicie 7-miesięcznej dziewczynki. Skazany po pijanemu pobił dziecko tak, że zmarło ono w wyniku obrażeń głowy.

Dziesięć dni bez informacji o jakichkolwiek zarzutach przebywał w amerykańskim areszcie włoski prawnik, którego do Stanów Zjednoczonych nie chciał wpuścić urzędnik imigracyjny.

- Rzecznik Praw Obywatelskich powinien domagać się wyjaśnień na temat skandalicznego zachowania ABW wobec dziennikarzy TVP - apeluje Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich do Janusza Kochanowskiego. - Siłowe rozwiązanie, jakie wobec nich zastosowano, przypomina standardy białoruskie - napisała w liście Krystyna Mokrosińska, przewodnicząca SDP.

Obliczanie liczby przekątnych w dwudziestokącie wypukłym, obliczanie najmniejszej i największej wartości funkcji kwadratowych, rozwiązywanie równań i nierówności z niewiadomymi - między innymi z takimi zadaniami musieli zmierzyć się abiturienci, którzy jako przedmiot maturalny wybrali matematykę.

Zapowiada się dobry sezon - piszą do nas internauci i przesyłają zdjęcia pierwszych wiosennych okazów grzybów. Najwięcej jest smardzów, ale uwaga! Grzyby te w stanie dzikim są pod całkowitą ochroną! Za to do woli można poszukiwać majówek wiosennych. Są też już pierwsze maślaki.

- Ponad dwadzieścia nowych lekarstw znajdzie się na liście leków refundowanych - zapowiada Ewa Kopacz. Według obietnic minister zdrowia, blisko 80 preparatów na nowej liście ma być tańszych niż dotychczas. Resort staje też na drodze fałszerzom recept - nowe mają być chronione przed podrobieniem na sześć różnych sposobów.

Polska wstępuje do Eurokorpusu, budowanych przez Unię Europejską sił zbrojnych - powiedział PAP minister obrony narodowej Bogdan Klich. Decyzję podjął po konsultacjach z premierem i prezydentem.

To arcyskandal - Jarosław Kaczyński dobitnie skomentował fakt zabrania przez funkcjonariuszy ABW kamery dziennikarzom TVP. Do incydentu doszło podczas rewizji w domu Piotra Bączka, współpracownika Antoniego Macierewicza.

Sąd Okręgowy w Warszawie zwrócił Instytutowi Pamięci Narodowej akt oskarżenia wobec autorów i wykonawców stanu wojennego z grudnia 1981 r., w tym Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka i Stanisława Kani. Tym samym wyrok ponownie opóźni się.

Gdy Dmitrij Miedwiediew wróci z Kazahcstanu i Chin uda się do Niemiec. Taką deklarację nowy rosyjski prezydent złożył szefowi niemieckiej dyplomacji, który jest pierwszym przedstawicielem obcego rządu odwiedzającym Rosję po objęciu urzędu przez następcę Putina.