Najnowsze

Najnowsze

W Rybniku już mają e-bilet

Wchodząc do tramwaju, nie kasujesz kawałka papieru, ale logujesz się do systemu biletem elektronicznym. Przy wylogowaniu naliczana jest opłata, stosowna do przejechanej trasy. Taki e-bilet jest już w Rybniku, informuje "Dziennik Zachodni".

Z Ameryki do kontenera?

- Za niespełna dwa miesiące przyleci z Nowego Jorku na rzeszowskie lotnisko w Jasionce pierwszy rejsowy samolot boeing 767. Czy pracownicy portu poradzą sobie z odprawą 248 pasażerów w hali, która pęka w szwach, gdy odlatuje do Londynu boeing 737 zabierający na pokład tylko 189 podróżnych - pytają "Super Nowości".

Jazda na rzepaku

W stodole niedaleko Nowej Soli jeden z rolników codziennie produkuje 300 litrów paliwa do swojego diesla. A politycy sposobu na biopaliwa szukają na próżno od kilkumiesięcy... I jeszcze się o rzepak pokłócili, pisze "Gazeta Lubuska".

Co zrobić z "cholernym żółwiem"?

- Szesnastolatek z Tomaszowa postanowił sprzedać przez Internet żółwia stepowego, którego siedem lat wcześniej dostał od rodziców. Po zakończeniu aukcji, zamiast pieniędzy, dostał wezwanie na komisariat policji, gdzie postawiono mu zarzut nielegalnego handlu zwierzętami, pisze "Dziennik Łódzki".

Groźny lek przeciw sepsie

Sprowadzanie na własną rękę z zagranicy szczepionek na wywołujące sepsę meningokoki może się okazać niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów, ostrzega "Metro". Preparatprzewożony w nieodpowiednich warunkach, zamiast pomagać, szkodzi.

Dzicy likwidatorzy

Antoni Macierewicz do dziś nie ujawnił nazwisk ludzi, którzy likwidowali i weryfikowali Wojskowe Służby Informacyjne, pisze "Trybuna", według której część z nich działało na dziko – bez prawa dostępu do tajemnic państwowych wydawanego przez ABW.

PO zaproponuje kodeks wyborczy

Na majowej konwencji Platformy Obywatelskiej przedstawiony zostanie Kodeks wyborczy PO, informuje "Rzeczpospolita". Już teraz określa się go mianem "okrętu flagowego" tej partii.

Podkupują nam żołnierzy

Setki Polaków chcą wstąpić do obcej armii. Ale nie po to, by tworzyć „piątą kolumnę”. Naszych rodaków kuszą zarobki w wysokości nawet 500 euro miesięcznie – pisze w piątek „Metro”

Wojskowy dokument pod specjalnym nadzorem

Kosztował aż 1,2 mln złotych i prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego. "Strategiczny przegląd obronny" – dokument, którego przygotowanie trwało prawie dwa lata, leży bezczynnie na biurku w Ministerstwie Obrony Narodowej – pisze piątkowa „Rzeczpospolita”.

Przedświąteczne tete -a- tete

No to mi się dostało. Za dużo polityki, za mało emocji. Za mało historii prosto z życia, za dużo zdziwienia oczywistą rzeczywistością. Podzielę się więc z Państwem nieoczywistą historią przedświąteczną.

Wyścig Pokoju

Zaczęła się wiosna a wraz z wiosną zaczęła się wojna. Kierowców samochodów z rowerzystami. Siły tu nierówne, bo w tej bitwie wojska opancerzone blachą mają oczywistą przewagę nad niczym nie chronionymi cyklistami. Front tu niestabilny, bo żołnierze obu stron zmieniają strony zależnie od tego, czy akurat dosiadają kół dwóch, czy czterech.

Misjonarze

Pierwsza konferencja prasowa nowego prezesa TVP. Andrzej Urbański pewnie wszedł na podwyższenie. Tak mu się udzieliło, że z wyższością odnosił się do wszystkich. Zapomniał jak jeszcze niedawno mówił o sobie "człowiek kompromisu" i kłaniał się dziennikarzom. Owszem, Urbański powiedział, że w TVP będzie "tyle misji ile oglądalności". Ale sam za swoją misję uznał ruganie dziennikarzy, a my nie mogliśmy zmniejszyć oglądalności — po prostu byliśmy w pracy.

Zdewastowano grób zastrzelonego policjanta

W Pabianicach nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz. Zniszczyli m.in. grób zastrzelonego w ubiegłym tygodniu w Sieradzu policjanta. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, celem wandali nie było zniszczenie konkretnie grobu policjanta.

CBA nie zna przepisów

Centralne Biuro Korupcyjne naruszyło prawo zamówień publicznych, unijne dyrektywy, a także zalecenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wszystko przez przetarg na na komputery, w których CBA zażyczyło sobie zainstalowania procesora Pentium - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".

Uczelnie pod lupą NIK

Najwyższa Izba Kontroli zbada prace doktorskie i habilitacyjne z ostatnich dwóch lat. Kontrola ma potrwać do lipca. To precedens w dotychczasowej działalności NIK.

Dawca to kłopot

Środowisko medyczne uważa, że afery w polskiej transplantologii spowodowały, że radykalnie spadła ilość przeszczepów, podobnie jak zaufanie do usług medycznych - pisze "Dziennik Polski"

Prezydent nie pozbędzie się dworku w Ciechocinku

Czy to groźba odebrania darowizny przez władze Ciechocinka, historyczna przeszłość, czy może wstawiennictwo pierwszej damy spowodowały nagły zwrot w losach prezydenckiego dworku? - zastanawia się "Życie Warszawy".

Koniec pralni na wyspie Jersey

Specjalne oddziały do walki z praniem pieniędzy znalazły tajne konta byłych szefów PZU i PZU Życie Władysława Jamrożego i Grzegorza Wieczerzaka - donosi "Rzeczpospolita"

Raport o patologiach przepadł

Z resortu spraw wewnętrznych zniknął dokument o patologiach w górnictwie. Kto tuszuje brudne interesy węglowe? - pyta "Puls Biznesu".

Młodzież pożytku publicznego?

Młodzież Wszechpolska chce stać się organizacją pożytku publicznego. Jaki może być pożytek z osiłków bawiących się w nazistów? - pyta "Fakt".

Bracia Moskale nie odpuszczą

Rosjanie rzucili wszystkie siły, by się dowiedzieć, co z dala od świateł jupiterów, w zaciszu gabinetów ustalił prezydent Lech Kaczyński podczas niedawnych wizyt w Azji Środkowej i na Zakaukaziu - pisze "Życie Warszawy".

Minister klozetowym?

Rafał Wiechecki, minister gospodarki morskiej, zrobił interes życia. Kupił przeznaczoną na parking działkę nad samym morzem, w najczęściej odwiedzanym miejscu na polskim Wybrzeżu. Wcześniej przez dziesięć lat działkę bezskutecznie próbował nabyć miejscowy Urząd Gminy - wypomina "Super Express".

DirectFly chce latać za granicę

Jeszcze w tym roku polski przewoźnik lotniczy chce uruchomić połączenie między Berlinem a innym niemieckim portem lotniczym. W przyszłym roku chce wejść na rynek połączeń regionalnych na Ukrainie.

Świadek na wideo

Projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego został właśnie przekazany do uzgodnień międzyresortowych - pisze "Gazeta Prawna". Zakłada on m.in możliwość korzystania z nowinek technicznych, takich jak relacje świadka na wideo

"Głos Wielkopolski": Ksiądz – to brzmi dumnie

Komunikatywność, umiejętność słuchania, służenie dobrą radą i zrozumienie – to cechy, które u księży wierni cenią najbardziej. Liczy się także kapłańska uczciwość, szczerość, sprawiedliwość i zaufanie - pisze "Głos Wielkopolski