Najnowsze

Najnowsze

Płonie stolarnia w Jeleniej Górze

Kolejny pożar na Dolnym Śląsku. Strażacy starają się ugasić stolarnię w Jeleniej Górze. Zakład przylega do budynku mieszkalnego z którego ewakuowano już lokatorów. Nikt nie ucierpiał. Jak informują internauci tvn24.pl ogień jest widoczny z kilkunastu kilometrów

Indonezja: Trzęsienie ziemi

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia nawiedziło rano Sumatrę w Indonezji. Tamtejsze służby meteorologiczne informują, że nie ma ryzyka tsunami. Brak również doniesień o ofiarach. Istnieje ryzyko wstrząsów wtórnych.

Wojna o Macierewicza trwa

Zbigniew Wassermann apelował w TVN24 do PO, by nie próbowała ona wpływać na rozlokowywanie przedstawicieli PiS w organach Sejmu. Odniósł się w ten sposób do sprzeciwu Platformy wobec kandydatury Antoniego Macierewicza na członka sejmowej komisji do spraw służb specjlalnych. Tymczasem Stefan Niesiołowski z PO podkreślał, że stanowisko jego partii w tej sprawie jest jasne, a Macierewicz - w jego ocenie - to notoryczny oszczerca.

Strażacy walczą z ogniem w Kalifornii

Po ciężkiej nocy walki z żywiołem strażakom tylko częściowo udało się opanować ogień, który wybuchł w rejonie Malibu w Kalifornii. Płomienie objęły już 1,8 tys. hektarów, zniszczyły 51 domów, a 27 kolejnych poważnie uszkodziły.

W Kanadzie protesty przeciwko policji

Przez ulice kanadyjskich miast przemaszerowały pokojowe, kilkutysięczne demonstracje Kanadyjczyków i Polaków wzburzonych śmiercią Roberta Dziekańskiego. Polak zmarł po tym, jak został porażony paralizatorem przez policjantów na lotnisku.

Polacy ponownie zaatakowali carskiego brata

- Nazad! Nazaaaad! - tak 177 lat temu oficer nakazywał żołnierzom wycofanie i był to okrzyk słyszany także wczoraj. Na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się historyczna inscenizacja z okazji 177-tej rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

Romaszewski jednak marszałkiem

Sobota, 24 listopada 21:00Zbigniew Romaszewski może zostać wicemarszałkiem senatu - taką informację zdradził w Magazynie 24 Godziny poseł PO i wicemarszałek niższej izby Stefan Niesiołowski. Romaszewski był jedynym kandydatem PiSu na wicemarszałka Senatu. Prawie trzy tygodnie temu jego wyborze sprzeciwiła się Platforma Obywatelska. Senator nie uzyskał wymaganej większości głosów.

Protesty przeciwko ETA

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w Madrycie przeciwko terroryzmowi i separatystom baskijskim z ETA, żądając zarazem dymisji premiera Hiszpanii Jose Louisa Zapatero.

Gari Kasparow aresztowany

Siły specjalne rosyjskiej milicji brutalnie rozpędziły pochód przeciwników prezydenta Putina w Moskwie. Zatrzymano ponad 50 osób, w tym Gariego Gasparowa, który trafił do aresztu na 5 dni.

Premier Włoch: zostajemy w Afganistanie

Premier Romano Prodi wykluczył wycofanie włoskich wojsk z Afganistanu. W ten sposób odpowiedział swym koalicjantom ze skrajnej lewicy, którzy po śmierci włoskiego żołnierza w wyniku samobójczego zamachu w sobotę, pytali głośno: "Co my jeszcze robimy w Afganistanie?"

Niesiołowski: Romaszewski będzie marszałkiem

- Platforma Obywatelska prawdopodobnie zmieni w tej sprawie zdanie i Romaszewski będzie już wybrany - powiedział w Magazynie 24 Stefan Niesiołowski z PO. Wcześniej PO nie zgadzała się na kandydaturę Romaszewskiego na wicemarszałka Senatu.

Ruszył Festiwal Plus Camerimage

Reżyserzy Alan Parker, Roman Polański, Jiri Menzel oraz operatorzy Vittorio Storaro, Stephen Goldblatt, Janusz Kamiński, Sławomir Idziak - to tylko niektórzy goście 15. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który rozpoczął się w Łodzi.

Kubek w służbie pokoju

Interes można zrobić niemal na wszystkim - także na pokojowej konferencji. Taki pomysł ma przedsiębiorca z Gazy, Tarek Abu Dayyeh, który zamierza ruszyć ze sprzedażą kubków upamiętniających zbliżające się pokojowe spotkanie w Annapolis.

Były szef CBŚ: podsłuchiwano dziennikarzy

Były szef Centralnego Biura Śledczego Jarosław Marzec potwierdził wcześniejsze rewelacje Janusza Kaczmarka na temat inwigilacji dziennikarzy. Jak zeznał w prokuraturze, podsłuchiwano reporterów "Dziennika" i "Gazety Wyborczej", którzy opisywali funkcjonowanie Ministerstwa Sprawiedliwości, gdy kierował nim Zbigniew Ziobro - podaje "Newsweek".

Po pierwsze gospodarka

- Po żadnym expose nie spodziewałbym się większych konkretów - powiedział w "Magazynie 24" były premier, obecnie europoseł PO, Jerzy Buzek. - Ja się odnajduję niemal w każdej decyzji pana premiera - dodał.

Klub PiS ma wiceszefów

Marek Kuchciński, Grażyna Gęsicka, Krzysztof Jurgiel, Paweł Kowal, Aleksandra Natalli-Świat, Jolanta Szczypińska, Grzegorz Tobiszowski oraz senator Andrzej Mazurkiewicz zostali wiceprzewodniczącymi klubu PiS. Wyboru dokonano w sobotę wieczorem na wyjazdowym posiedzeniu klubu pod Warszawą.

Afrykańska wyprawa książęcej pary

Książę Karol, przebywający z wizytą dyplomatyczną w Ugandzie, wybrał się dziś wraz z Camillą Parker-Bowles na wycieczkę po jeziorze Wiktorii, docierając do źródeł Nilu. Książęca para miała także okazję podziwiać pokaz tańców afrykańskich.

Dagestan: Zmarł ranny w zamachu opozycjonista

Lider dagestańskiego oddziału demokratycznej partii Jabłoko Farid Babajew zmarł - podała na swej stronie ineternetowej rozgłośnia Echo Moskwy. Od kilku dni walczył o życie w szpitalu po zamachu na jego życie.

"Nie zabijaj dla kaprysu"

Przedstawiciele organizacji ekologicznych i broniących praw zwierząt protestowało dziś w Warszawie przeciwko zabijaniu zwierząt na futra. Protest był częścią ogólnopolskiej akcji "Dzień bez futra".

Polak straszył brytyjskiego pracodawcę myszami

Na cztery lata trafi do więzienia 47-letni imigrant z Polski, skazany za szantażowanie pracodawcy. Jak donosi dziennik "The Mirror", Polak preparował zdjęcia mające świadczyć o braku higieny w zakładzie.

Lepper o buntownikach: Samoobrona im cuchnie

Nie będziemy rozpaczać po tych, którzy odejdą z Samoobrony - zapowiedział szef tej partii Andrzej Lepper. Jak dodał, wszystkim, którzy chcą zakładać nowe partie życzy jak najlepiej. - Szczęść Boże na nowej drodze politycznej! - ironizował Lepper.

Abp Ryłko nowym kardynałem

Papież Benedykt XVI podczas konsystorza w Bazylice Świętego Piotra wręczył insygnia kardynalskie 23 purpuratom. Wśród nich jest przewodniczący papieskiej Rady ds. Świeckich Arcybiskup Stanisław Ryłko.

Prasa zagraniczna: Polska "wraca" do Europy

Gazety zarówno na zachodzie, jak i na wschodzie Europy poświęcają dużo uwagi expose Donalda Tuska. W większości komentarzy da się wyczuć dużą dozę optymizmu dotyczącego polityki zagranicznej nowego rządu. Pojawiają się jednak także wypowiedzi ostrożniejsze.

Bomby w Kaliszu

Trzy bomby lotnicze, 16 granatów i 47 granatów ręcznych z okresu II wojny światowej znaleziono dziś podczas prac ziemnych na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Nikt nie ucierpiał, chociaż ewakuowano 150 słuchaczy COSSW i mieszkańców okolicznych budynków.

Morning show

Teraz państwo z dziećmi tańczącymi breakdance, potem szybko zapytamy, co nowego u jednego z artystów muzyki pop. Następnie break reklamowy, a po nim przypominający Mikołaja Kopernika mistrz robienia pierników zdradzi sekrety toruńskich piekarzy słodkich ciasteczek. A na końcu pan Mazur. Witamy w The Morning Show.

Filipek: tylko leniwi zostają w Samoobronie

Na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa partia. Krzysztof Filipek i Danuta Hojarska zrezygnowali z członkostwa w Samoobronie i ogłosili powstanie nowego ugrupowania - "Partii Regionów". - Nie mają żadnej szansy - ocenia działaczka Samoobrony Renata Beger.

Komiks uderza w tych, co żerują na wojnie

- Książka nie ocenia Wielkiej Brytanii, czy Stanów Zjednoczonych. Zawarta jest w niej krytyka wielkich światowych przedsiębiorstw, które obecne są w Iraku - zapewnił twórca publikacji Sean Michael Wilson.

"Platforma - z przodu uśmiech, z tyłu pałka"

Znów rozgorzał spór o speckomisję. PO nie zgadza się na Antoniego Macierewicza z PiS. - To fatalna kandydatura - ocenił premier Donald Tusk. - Platforma chce komisji pacyfikacyjnej, działającej pokątnie. To smutne, że stosuje z jednej strony uśmiech, a z drugiej pałkę - ripostuje Jarosław Kaczyński.

Rosja: obrońcy praw człowieka porwani i pobici

Oleg Orłow z rosyjskiej organizacji ochrony praw człowieka "Memoriał" oraz grupa towarzyszących mu dziennikarzy została porwana i pobita w Nazraniu w Inguszetii. W ocenie Orłowa była to prewencyjna akcja służb rosyjskich przed zapowiadanymi na dzisiaj demonstracjami antykremlowskimi.