Najnowsze

Najnowsze

Wagarujesz - pokutujesz

Wagarujesz trzy dni? O stypendium unijnym możesz już tylko pomarzyć. Władze Krakowa znalazły sposób na leserów, którzy brali pieniądze na pomoc w nauce, informuje "Gazeta Krakowska".

O prawie do podsłuchiwania

niedziela, 1 kwietnia, 21:00Aleksander Kwaśniewski dostał przeciek od służb, które go podsłuchują - tak były premier Leszek Miller skomentował na łamach "Wprost" słowa byłego prezydenta o podsłuchiwaniu przez obóz rządzący. O tym czy IV RP podsłuchuje, a jeśli tak, to czy ma prawo to robić rozmawiali goście Tomasza Sekielskiego w magazynie "24 Godziny"

Rozważania bez znaczenia... czyli globalizacja w praktyce.

Musiałem pojechać za granicę. Służbowo, oczywiście (bo to nie sezon urlopowy). I jechałem taksówką. Jak to zwykle bywa, gdy jest się w dużym mieście bez samochodu, za to z bagażem. No i jechałem tak sobie i rozglądałem się dokoła. Rzadko się zdarza, że nie wiozę się sam, samochodem, więc po chwili zamyśliłem się i na moment zapomniałem gdzie jestem i dokąd jadę.

Fraszka dla Staszka

Tyle tu się dzieje, tyle tu skandali dobrze, że znów razem, będziemy pisali. Dziękując za wpisy ciepłe jak dwa słońca, radzę byście Bloga czytali do końca.

Immunitet - tak czy nie?

sobota, 31 marca, 21:00Immunitet poselski to jeden z głównych tematów ostatnich dni. Dyskusja na temat nietykalności parlamentarzystów rozgorzała po głosowaniu nad uchyleniem immunitetu posłance SLD Małgorzacie Ostrowskiej. Goście Tomasza Sekielskiego w Magazynie 24 godziny uważają, że immunitet powinien gwarantować jedynie swobodę wypowiedzi.

Cicho sza

Przekonanie o wszechobecnym podsłuchu staje się coraz częstsze. O podsłuchu i nagraniu. Bo nagrywanie w pewnych kręgach, to juz prawie sport. Jak gra w golfa czy tenisa.

Pochowano policjantów zastrzelonych w Sieradzu

W ostatniej drodze młodszemu aspirantowi Andrzejowi Werstakowi oprócz rodziny i przyjaciół towarzyszyło wielu mieszkańców Pabianic, których poruszyła śmierć policjanta. Dwóch jego kolegów pochowano w Łodzi. Wszyscy zginęli na służbie, zastrzeleni przez więziennego strażnika.

Kobiety uważają się za gorsze

Polki zgadzają się na męską dominację i nie buntują się przeciw dyskryminacji. Tak wynika z sondażu "Gazety Wyborczej", która otwiera nim cykl "Polka 2007".

Pamiętamy o papieżu Polaku

Ponad połowa Polaków modli się o wstawiennictwo Jana Pawła II w ważnych sprawach. Najczęściej proszą o to osoby najstarsze i najmłodsze. Dla nich papież jest już święty - podkreśla "Rzeczpospolita".

Życie na śmietnik

"Rzeczpospolita" pisze: Zurych stał się europejską stolicą śmierci. Każdy, także cudzoziemiec, może tu uzyskać pomoc w samobójstwie.

Zabił, bo słyszał głosy?

Strażnik z zakładu karnego z Sieradza strzelał, bo słyszał głosy, które kazały mu pociągnąć za spust - donosi dzisiejszy "Dziennik". Według gazety, Damian C., który zastrzelił trzy osoby, a czwartą ciężko ranił, najprawdopodobniej jest chory psychicznie.

Koniec tanich papierosów

Palacze powoli muszą przyzwyczajać się, że papierosy zaczną stopniowo drożeć. Prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku ich cena będzie o 25 proc. większa, niż teraz - zapowiada "Rzeczpospolita".

Lepper zagrał rolnikom na nosie

Minister Rolnictwa Andrzej Lepper wprowadził w błąd rzesze rolników starających się o unijne dofinansowanie. Rolnicy niepotrzebnie stracili dużo czasu i co gorsza pieniędzy - donosi "Gazeta Wyborcza".

Samoobrona zwraca weksle

Działacze Samoobrony, którzy chcą odzyskać swoje weksle, mogą się zgłaszać do biura krajowego partii. Jednak, czy wszyscy, którzy podpisali kwity mogą się starać o ich zwrot? - próbuje dojść prawdy "Gazeta Wyborcza".

Abp Wielgus już w Lublinie

Arcybiskup Stanisław Wielgus opuścił Warszawę i po kilku latach powrócił do Lublina. Duchowny ponownie będzie pracował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Abp Wielgus zrezygnował z procesu lustracyjnego przed sądem cywilnym - donosi "Życie Warszawy".

Powolni, ale kulturalni

Warszawska policja według mieszkańców stolicy jest nazbyt opieszała, niezbyt liczna, ale za to bardzo kulturalna - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Komendę Stołecznej Policji. O obrazie stołecznych stróżów prawa można przeczytać w "Życiu Warszawy".

Samorządy chcą zamykać szkoły

Samorządowcy chcą zlikwidować od przyszłego roku szkolnego ponad 500 przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, placówek opiekuńczych i schronisk - informuje "Gazeta Prawna". Wnioski w tej sprawie już trafiły do kuratorów.

Podejrzliwa minister Fotyga

MSW sparaliżowane nieufnością. Minister spraw zagranicznych nie pozwala swoim zastępcom na podejmowanie jakichkolwiek decyzji. Anna Fotyga nie ma do nich za grosz zaufania - donosi Życie Warszawy.

Prokuratorska prowokacja

"Trubuna" ocenia, że przeszukanie u Włodzimierza Czarzastego, do którego doszło ponad dwa tygodnie temu, to "ordynarna polityczno-policyjna prowokacja". Dziennik dociera do urzędowych dokumentów, które ośmieszają prokuratora Waleriana Janasa i pośrednio jego przełożonego Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Rywin robi film o "Rywin Gate"

Bohater jednej z największych afer III RP Lew Rywin zbiera fundusze do realizacji filmu o kulisach afery, za którą sam siedział w więzieniu - donosi "Super Express".

Rzecznik Praw Nauczycieli?

Nauczyciele chcą by w szkołach zaczęły powstawać stanowiska Rzecznika Praw Nauczycieli wzorowane na Rzeczniku Praw Ucznia. Osoba sprawująca tę funkcję miałaby chronić prawa pedagogów - donosi "Dziennik Polski".

Wewnętrne głosy kazały mu zabijać

Damian C., strażnik, który w poniedziałek zabił trzech funkcjonariuszy w Sieradzu, sprawia wrażenie osoby chorej psychicznie. Podczas przesłuchań w prokuraturze zeznał, że słyszał głosy, które kazały mu pociągnąć za spust - pisze "Dziennik".

Ziobro: jutro przedstawię dokumenty

piątek, 30 marca, 21:00- Są dokumenty potwierdzające zasadność wystąpienia o uchylenie immunitetu posłanki Ostrowskiej - powiedział w magazynie 24 Godziny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Hipokryzją nazwał postępowanie posłów, którzy głosowali przeciw uchyleniu immunitetu Ostrowskiej. Posłowie SLD, PO oraz częsci Samoobrony twierdzą, że zarzut przyjęcia przez posłankę łapówki nie ma związku z wątkiem dotyczącym mafii paliwowej. Prokurator generalny, Zbigniew Ziobro zapowiedział jednak na antenie TVN24, że w sobotę przedstawi dokumenty, które potwierdzą zasadność występowanie o uchylenie immunitetu Małgorzaty Ostrowskiej.

Damięcki: nikogo nie skrzywdziłem

piątek, 30 marca, 17:30Aktor Maciej Damięcki - gość "Magazynu 24 godziny" - przyznał, że w 1973 roku podpisał zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. O sprawie napisał "Dziennik", który podał że znany aktor miał przez 16 lat donosić na swoje środowisko. Sam Damięcki twierdzi, że nikogo nie skrzywdził i dodaje, że czas jego współpracy z SB, podany przez "Dziennik", to nieprawda.

Honory dla Politkowskiej

Zamordowana w ubiegłym roku Anna Politkowska została uhonorowana pośmiertnie nagrodą wolności prasy UNESCO im. Guillermo Cano.

O aborcji

Dwie manifestacje - zwolenników obrony życia i zwolenników pozostawienia decyzji w sprawie aborcji kobietom. Słyszymy okrzyki i czytamy na transparentach hasła, że to wybór, kto jest z Bogiem, a kto z szatanem. Albo inaczej: kto jest za wolną Polską wolnych Polaków, a kto jest za Polską - kolonią Watykanu.

Sto pytań do

Czy byłeś zgwałcony? A przez kogo? Ojca, matkę czy kogoś obcego? A umyłbyś się nago w łaźni miejskiej? Potrafiłbyś zabić kurę? A kupić prezerwatywę? Należysz do blokersów, satanistów – a może ministrantów? To tylko kilka pytań z ankiety dla młodzieży – ankiety przygotowanej przez władze Pionek koło Radomia. Pytań wiele, psychologowie na wszystkie odpowiadają jednak krótko: bełkot.

PO, czyli Posłanka Ostrowska

Wystarczy zajrzeć do kinowego repertuaru żeby sprawdzić, który z filmów jest kinowym hitem marca. 300 – film na podstawie komiksu Franka Millera opowiada o legendarnej bitwie stoczonej w wąwozie Termopile w roku 480 p.n.e. Tak to ze sztuką bywa, że zyskuje ona najczęściej wymiar ponadczasowy, tak o dziwo jest i w tym przypadku.

"Cesarzowa"

Ciekawe jak wielu z Was szuka czasami ucieczki. Ciekawe jak „uciekacie”. Czy trzeba? Z pewnością nie każdy musi. Oczywiście ucieczką jest wielkie sportowe widowisko, podczas którego przynajmniej na dwie godziny najważniejszą rzeczą jest wynik i to, co dzieje się na arenie. Prawdziwi kibice wiedzą o czym mówię. Jednak dla kogoś, kto całe swoje zawodowe życie spędza starając się być na bieżąco z tym co dzieje się w świecie sportu taka ucieczka nie zawsze „oczyszcza”. Teatr? Kino? Przenosimy się w inną rzeczywistość. Jeśli tego chcemy.