Najnowsze

Najnowsze

Religa: nie rozpaczam i nie szlocham

- Jak tylko zostaną uchwalone ustawy dotyczące świadczeń zdrowotnych, będę mógł odejść z ministerstwa - stwierdził Zbigniew Religa w wywiadzie, którego udzielił "Dziennikowi".

Rada Służby Publicznej bez Samoobrony?

Rada, która ma oceniać projekty przepisów dotyczących urzędników państwowych i sposób ich zatrudniania, ma zostać powołana do końca czerwca. Według "Gazety Wyborczej", zacznie ona pracę najprawdopodobniej bez przedstawicieli Samoobrony.

Ciemne chmury nad komendantem policji

Świadkowie obciążają Konrada Kornatowskiego - komendanta głównego policji. Dziennik dotarł do informacji w sprawie śmierci Tadeusza Wądałowskiego na komisariacie milicji w 1986 roku.

ŻW: LPR stawia PiS pod ścianą

Jeśli PiS poprze unijną konstytucję, będę namawiał Romana Giertycha do wyjścia z koalicji – mówi "Życiu Warszawy" sekretarz generalny LPR Radosław Parda.

Sondaż: nie chcemy religii w średniej ocen

Od nowego roku szkolnego ocena z religii ma być wliczana do średniej ocen. Jednak większość z nas jest zdecydowanie przeciwna temu pomysłowi wicepremiera Romana Giertycha - wynika z sondażu "Życia Warszawy".

Stówka za donos

Radny Krzysztof Haładus (PiS) złożył do prezydenta Sosnowca interpelację, w której postuluje wprowadzenie płacenia za donosy – informuje "Dziennik Zachodni". Informatorzy mieliby dostawać od 50 do 100 zł.

Elitarna bieda w CBŚ

Choć ich praca przynosi ogromne zyski, to muszą ją wykonywać w fatalnych warunkach. O kim mowa? Centralnym Biurze Śledczym - podaje "Metro".

Klimatyzacja w szpitalach ma być obowiązkowa

Nieznośny żar lampy, pot cieknący po czole i lepiący się do ciała fartuch. Termometr wskazuje blisko 40 stopni Celsjusza. Takie warunki panują w salach operacyjnych szpitali woj. łódzkiego. Pacjenci nie protestują – trafiają pod skalpel pod narkozą - relacjonuje "Dziennik Łódzki".

Obciążają szefa policji za tuszowanie zabójstwa

Rodzina Tadeusza Wądołowskiego, który zmarł 21 lat temu na komisariacie MO, twierdzi, że ówcześni prokuratorzy pomogli zatuszować zabójstwo chłopaka. Wśród nich miał być Konrad Kornatowski, dziś komendant główny policji - donosi "Dziennik".

Szczyt po spotkaniach europejskich

Niedziela, 17 czerwca, 21:00 Najpierw spotkanie z prezydentem Francji, potem premierem Hiszpanii, a wczoraj z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. Prezydent Lech Kaczyński przekonuje europejskich polityków do polskiego pomysłu liczenia głosów w radzie Unii Europejskiej. Zakłada on, że podział głosów w radzie będzie ustalany według pierwiastka z liczby mieszkańców danego kraju. Głosowanie nad tą propozycją odbędzie się w przyszłym tygodniu w Brukseli. Polscy politycy nie spodziewają się jednak dalekoidących decyzji, które mogłyby ewentualnie zapaść podczas wczorajszego Polsko-Niemieckiego spotkania. eurodeputowany Maciej Giertych uważa z kolei, że Niemcy chcą teraz ugrać jak najwięcej dla siebie

Religa odejdzie z rządu?

W najbliższym czasie możliwa jest zmiana na stanowisku ministra zdrowia - dowiedział się "Newsweek". Prof. Zbigniew Religa rozważa odejście z rządu pod koniec czerwca, po przedstawieniu projektu ustawy o koszyku świadczeń medycznych.

Szczyt nie przyniesie nic nowego

Sobota, 16 czerwca, 21:00 Najpierw spotkanie z prezydentem Francji, potem z premierem Hiszpanii, a wczoraj z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. Prezydent i premier przekonują europejskich polityków do polskiego pomysłu liczenia głosów w radzie Unii Europejskiej. Zakłada on, że podział głosów w Radzie będzie ustalany według pierwiastka z liczby mieszkańców danego kraju. Głosowanie nad tą propozycją odbędzie się już za 4 w Brukseli. Polscy politycy nie spodziewają się jednak daleko idących decyzji, które mogłyby ewentualnie zapaść podczas wczorajszego Polsko-Niemieckiego spotkania.

Kosmiczny kobiecy rekord

Amerykańska astronautka pochodzenia indyjskiego Sunita Willimas pobiła w sobotę rano rekord czasu przebywania w przestrzeni kosmicznej przez kobietę.

Kronika Filmowa z 16 czerwca

Codziennie, kilkanaście tysięcy podróżnych przemierza trasę Łódź-Warszawa lub odwrotnie. Do pracy, na studia, czasem by pochodzić po Piotrkowskiej. Siedemdziesiąt lat temu, przedwojenny pociąg mknął do Łodzi osiemdziesiąt minut. Pięćdziesiąt lat temu socjalistyczny pociąg dojeżdżał na miejsce w sto minut. Dzisiaj przejazd w jedną stronę pomiędzy tymi miastami trwa do trzech godzin. Od czerwca 2006 roku na trasie Łódź Warszawa trwa wymiana torów. Potrzeba modernizacji tej linii była znana od dawna, wymusił ją stan torów, na niektórych odcinkach ograniczenia prędkości sięgały nawet do 30 km/h. Podjęcie modernizacji stało się możliwe dopiero z chwilą pozyskania Funduszów Unii Europejskiej. Remont tej trasy jest największą inwestycja infrastrukturalną PKP w Polsce. Niestety oznacza to, że pociąg na niektórych odcinkach nadal jeździ z prędkością trzydziestu kilometrów na godzinę i będzie tak jeździł do 2012 roku, w którym PKP planuje się zakończyć całkowity remont tej trasy. Wówczas do Łodzi będziemy podróżować 65 minut, nowymi klimatyzowanymi wagonami. Na razie podróżni liczą postoje i przestoje pociągu i robotników za oknem ...

Z Podhala Giertycha nie wygonią

Klub muzyczny "Dudek" w Nowym Targu wypowiedział trzem nauczycielom umowę najmu sali, w której miał się odbyć punkrockowy festiwal "Giertych won" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

"Na razie świętujemy"

Od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych wzrosną od lipca nasze pensje. Od stycznia 2008 r. wzrosną jeszcze raz. Sejm przegłosował w piątek obniżkę składki rentowej - pisze "Gazeta Wyborcza"

Deficyt będzie się zmniejszać

Według Łukasza Tarnawy, są duże szanse, że mimo kosztownych reform uchwalonych przez Sejm, mamy szansę na domknięcie budżetu. Główny ekonomista PKO BP komentuje dla "Parkietu" obecną sytuację ekonomiczną kraju.

SLD i "Gazeta Wyborcza" przeciw silnej Polsce

Ustalenie zasad głosowania w Radzie UE zdecyduje na wiele lat o pozycji naszego kraju we Wspólnocie i dlatego nie powinniśmy zbyt łatwo dać za wygraną - stwierdza "Nasz Dziennik".

Z radia do telewizji

Krakowski dziennikarz Miłosz Horodyski, oskarżany o wspieranie PiS w kampanii samorządowej, przechodzi do zespołu Agencji Informacji TVP. Ma przygotowywać materiały do „Wiadomości” - dowiedziała się "Polskapresse". - To kolejna osoba zatrudniona z klucza partyjnego – twierdzą pracownicy publicznej telewizji.

Betanki piszą listy

W klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym może dojść do tragedii - ostrzega "Fakt". Gazeta zamieszcza m.in. przerażający list młodej zakonnicy do matki.

Lipiec nie dobry dla sportu

Chodziarz Tomasz Lipiec jest autorem największej politycznej czystki personalnej w polskim sporcie - twierdzi "Trybuna". Obwinia też ministra za pogorszenie sytuacji ekonomicznej w COS.

Polski Fort Knox

Budowa nowego skarbca NBP ma ruszyć po wakacjach pod Zegrzem. Będzie to jedno z najpilniej strzeżonych miejsc w Polsce - pisze "Życie Warszawy".

Lekarz 24h

Od przyszłego roku lekarze pierwszego kontaktu mają opiekować się pacjentami przez 24 godziny na dobę. Takie rozwiązanie - według "Życia Warszawy" - chce wprowadzić Narodowy Fundusz Zdrowia. Lekarze już krytykują projekt i zapowiadają protesty.

Polacy o sposobie walki o naszą pozycję w UE

52 proc. Polaków uważa, że władze Polski źle walczą o pozycję naszego kraju w Unii Europejskiej - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Przeciwnego zdania jest 44 procent respondentów.

Negocjacje polityczne PiS

LPR i Samoobrona żądają stanowisk dla swoich ludzi i je dostaną - twierdzi "Rzeczpospolita". Taki rachunek zapłaci PiS za poparcie swojego kandydata na prezesa Najwyższej Izby Kontroli - pisze dziennik.

Samoloty dla VIP-ów

Najpóźniej w przyszłym tygodniu Agencja Mienia Wojskowego ma ogłosić nowy przetarg na samoloty dla polityków. Żeby szybciej go zakończyć, chce zrezygnować z offsetu - pisze "Rzeczpospolita".