Najnowsze

Najnowsze

USA ponaglają Czechów

Amerykanie zaapelowali do Czechów o jak najszybsze włączenie się do budowy amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej. Wcześniej USA popędzały w tej samej Polskę.

Rosja grozi atomem

Rosja może użyć sił jądrowych - ostrzegł Jurij Bałujewski. Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji zapowiedział, że prewencyjne użycie broni nuklearne nie jest wykluczone w razie zagrożenia suwerenności i integralności terytorialnej Rosji.

Clinton do Obamy: Ty bezwstydniku

- Są bezwstydni i agresywni - tak Hillary Clinton określiła sztab swojego głównego konkurenta Baracka Obamę i jego samego. To odzew na spot radiowy, w którym Obama oskarża nowojorską senator o brak szacunku dla ludności hiszpańskojęzycznej.

Mniej BOR-u wokół Tuska

Donald Tusk nie chce być non stop chroniony przez BOR. Z tego powodu doszło ostatnio do spięcia między szefem rządu a oficerami. Intencją premiera jest ograniczenie ochrony BOR, którą poprzedni rząd rozbudował w bizantyjskim stylu - mówi szef jego gabinetu politycznego Sławomir Nowak.

Nauczyciel pracy się nie lęka

Nauczyciele, żeby dorobić do pensji łapią się najróżniejszych zajęć. Pracują jako trenerzy, plastycy, czy sprzedawcy w supermarkecie. Niektórzy dorabiają na Allegro. Według badań portalu Wynagrodzenia.pl w 2007 roku połowa nauczycieli pracowała na drugim etacie.

"Za uczniem i za pacjentem powinny iść pieniądze"

Koniec z pytaniami, czas na odpowiedzi - apeluje do rządu opozycja. Pracownicy sfery budżetowej domagają się podwyżek. O potrzebie podejmowania niełatwych decyzji w programie Magazyn 24 Godziny dyskutowali Andrzej Halicki (PO) i Paweł Kowal (PiS).

Romney faworytem w Nevadzie?

Według ostatnich prognoz, republikanin Mitt Romney, wygra prawybory w stanie Nevada. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla dziennika "Las Vegas Review".

Mozzarella z nożem na gardle

Przyszłość najbardziej popularnego włoskiego sera - mozzarelli - nie rysuje się w jasnych barwach. Do niedawna jeden z największych przysmaków Włochów, dzisiaj zagrażający zdrowiu dodatek. Konsumpcja spada, bo klienci boją się brucelozy - choroby, która pustoszy całe stada włoskiego bydła.

Prokuratorzy już badają doniesienie Zbigniewa Ziobry

Prokuratura Okręgowa w Płocku sprawdza doniesienie byłego ministra Zbigniewa Ziobry na prokuratorów z Warszawy. Chodzi o słowa, że nagranie na słynnym "gwoździu" może być nieoryginalne - pisze "Życie Warszawy".

Bytom: runęła trzypiętrowa kamienica

Późnym wieczorem w Bytomiu zawaliła się część opuszczonej kamienicy. Runęły stropy i 10-metrowa zewnętrzna ściana. Strażacy niemal całą noc przeszukiwali gruzowisko. Na szczęście okazało się, że nie ma ofiar.

Kryzys na granicy zażegnany

Jest porozumienie między przewoźnikami, blokującymi ruch na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku, a Izbą Celną. Rozładowanie 25 kilometrowej kolejki aut, jaka utworzyła się od czwartku, potrwa około trzech dni.

Facebook też ma kłopoty z danymi osobowymi

Popularny portal społecznościowy Facebook może mieć problemy. Brytyjscy urzędnicy chcą sprawdzić jak dobrze chronione są dane osobowe użytkowników i dlaczego ci, którzy nie chcą już korzystać z portalu, nie mogą w pełni wykasować informacji o sobie.

Prezydent jedzie do Gruzji

Polski prezydent podczas wizyty weźmie udział w zaplanowanej na sobotę inauguracji kolejnej kadencji prezydentury Michaela Saakaszwilego.

Prąd drożeje - co robić?

Od 1 lutego zapłacimy więcej za prąd. Przeciętna rodzina - w zależności od regionu kraju - w najlepszym razie od złotówki do 7 zł miesięcznie, w najgorszym - nawet kilkadziesiąt. Ale da się zmienić dostawcę na tańszego - zapewnia "Gazeta Wyborcza".

Jak Kaczyński kłócił się z Tuskiem

"Dziennik" dotarł tam, gdzie zwykle nikt nie wpuszcza publiczności: za zamknięte drzwi salonu polskiej polityki. Gazeta ujawnia stenogramy posiedzenia Rady Gabinetowej z 14 stycznia.

Antysemityzm jako problem polityczny

Od 2001 roku relacje polsko-żydowskie kwitły. Od kiedy przestaliśmy obsesyjnie tropić antysemitów, okazało się, że jest ich znacznie mniej. Polska stała się głównym sojusznikiem Izraela w Europie. Ale sielanka nie mogła długo trwać. Bo znowu pojawił się Jan Tomasz Gross. I znowu zerwały się do boju hufce jego fanatycznych stronników i równie fanatycznych wrogów - pisze w "Dzienniku" Robert Krasowski.

Komisja rozliczy Sarkozyego z makijażu...

Zdaniem komisji do spraw finansowania kampanii wyborczych, prezydent Francji wydał za dużo pieniędzy na usługi wizażysty. Natomiast jego rywalka w wyścigu o fotel głowy państwa - Ségolene Royal - zbytnio szastała u fryzjera.

Nasz Dziennik: Platforma na mieliźnie

Podczas gdy władze większości państw aktywnie kreują własną politykę gospodarczą, rząd PO - PSL oddaje ten obszar walkowerem - uważa dr Cezary Mech, ekonomista, wiceminister finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Wraca dyskusja o Rospudzie

W Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy. Pierwszy tzw."okrągły stół" w tej sprawie zebrał się 10 dni temu.

Rząd wielce zaskoczony

Gabinet Donalda Tuska zdaje się być wielce zaskoczony, że różne grupy Polaków upominają się o swoje - zauważa "Trybuna".

Kto uratuje nam euro?

Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie zbudują nam stadiony na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Od 1 lutego będzie można ich zatrudniać na pół roku, a nie tylko na trzy miesiące. Resort pracy przygotowuje także nowe przepisy dotyczące zatrudniania obcokrajowców na kontraktach - informuje dziennik "Polska".

Premierowi niemiła ochrona

"Intencją premiera jest ograniczenie ochrony BOR, którą poprzedni rząd rozbudował w bizantyjskim stylu" – mówi dziennikowi "Polska" Sławomir Nowak, szef gabinetu Donalda Tuska.

Kościelny ślub możliwy i pod wodą

Chcesz, żeby ksiądz udzielił ci ślubu w zamku, ogrodzie pełnym kwiatów albo pod wodą? Nie ma sprawy. Jeszcze niedawno takie rozwiązanie było nie do pomyślenia. Teraz duchowni coraz chętniej idą na rękę narzeczonym, którzy chcą ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w plenerze - zauważa dziennik "Polska".

Śledczy już badają doniesienie Ziobry

Prokuratura Okręgowa w Płocku sprawdza doniesienie byłego ministra Zbigniewa Ziobry na warszawskich śledczych. Chodzi o słowa, że nagranie na słynnym "gwoździu" może być nieoryginalne - pisze "Życie Warszawy".

Za dużo państwa w państwie

W Warszawie 12 tysięcy nauczycieli domagało się w piątek podniesienia pensji – nawet o połowę. Podobne protesty przetaczają się przez cały kraj. Podwyżek domagają się sędziowie, rejenci, lekarze, pielęgniarki, kolejarze i górnicy - akcentuje "Rzeczpospolita".

Giełda i politycy

Czy politycy powinni doradzać inwestorom? - zastanawia się gazeta giełdy "Parkiet".

Promuj Śląsk na szyldach

Na Śląsku ciągle jest wiele ulic i placów, które mają nazwy kojarzące się jednoznacznie z PRL. W wielu przypadkach są to główne miejskie arterie - pisze "Dziennik Zachodni".

Pakiet ustaw na sto dni rządu

Na uczczenie 100 dni rządzenia Platforma Obywatelska przygotowuje propozycje zmian części nieżyciowych przepisów. Zlikwidowany ma zostać m.in. obowiązek meldunku tymczasowego - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Fiasko nocnych negocjacji w "Budryku"

Po trwających jedenaście godzin negocjacjach z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) górnicy z "Budryka" odrzucili zaproponowany przez zarząd projekt porozumienia i zamierzają kontynuować protest. Propozycja JSW zakładała ok. 618 zł średniej miesięcznej podwyżki za ubiegły rok na każdego pracownika.