Najnowsze

Najnowsze

Umieralność niemowląt i prawda statystycza

Ogólna umieralność noworodków nie zmienia się - tak wynika ze statystyki. Nepokojąco rośnie jednak tzw. śmiertelność przedporodowa (ciąże niedonoszone, poronione). W Małopolsce w ub.r. zmarło 180 niemowląt – pisze "Gazeta Krakowska"

Praca w szkodliwych warunkach tylko przez 15 lat

"Gazeta Prawna" donosi o nowej propozycji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - aby osoby urodzone po 31 grudnia 1968 r. zatrudnione w szczególnych warunkach lub charakterze nie miały prawa do emerytur pomostowych

Kropka nad i 19.06

Są pierwsze przecieki z tzw. "listy 500" stworzonej w IPN. A na niej jako współpracownicy peerelowskiej bezpieki prawdopodobnie figurują m.in. Aleksander Kwaśniewski, Zbigniew Siemiątkowski, Jacek Piechota i Longin Pastusiak. Zdaniem Ryszarda Kalisza, który wraz z Jackiem Kurskim i Lechem wałęsą, był gościem "Kropki nad i" wyciek listy jest przestępstwem...

Euro 2012 a poselskie wakacje

Terminowość prac związanych z Euro 2012 jest zagrożona - alarmuje "Dziennik Zachodni". Wszystko przez wiele nieuchwalonych jeszcze ustaw. A posłowie posłowie wybierają się na rekordowo długie wakacje

Pomyłka, proszę się rozłączyć

Genialny wynalazek ludzkości. Maszynka do gier, narzędzie rozstrzygania pojedynków bokserskich, najpopularniejszy na świecie aparat fotograficzny i nieodłączny element uzupełniający duet "skóra i fura". Komóra.

Piecha: odwołanie ws. Tysiąc prawne, nie ideologiczne

- W Polsce nie ma prawnej możliwości związanej z aborcją, są tylko ustępstwa wobec generalnego zakazu aborcji - tak wiceminister zdrowia Bolesław Piecha uzasadnia odwołanie się rządu od wyroku Trybunału w Strasburgu ws. Alicji Tysiąc

Pierwiastek z myślenia PiS

Polski rząd zamiast poprawić ustawę aborcyjną, co wynika z wyroku Trybunału w Strasburgu ws. Alicji Tysiąc, woli się od wyroku odwołać. Ta stricte polityczna decyzja, obnaża bezwzględność i wyrachowanie polityków rządzących.

Serafin zwolniony z policji

Były urzędnik MSWiA, którego w grudniu ubiegłego roku - tuż przed tragicznym wypadkiem samochodowym - odwiozło do domu dwoje policjantów z warszawskiego komisariatu kolejowego, został zwolniony ze służby w policji.

Giertych: Trybunał w Strasburgu powinien się leczyć

- Wypłacanie odszkodowania za to, że Polska nie pozwala na aborcję, to pogwałcenie Karty Praw Człowieka - mówi portalowi TVN24.pl Roman Giertych. Rząd przychylił się do wniosku szefa MEN i odwołał się od wyroku Trybunału w Strasburgu ws. Alicji Tysiąc.

Rząd podważa wyrok Trybunału

Rząd postanowił o odwołaniu się od wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Alicji Tysiąc. - Zwyciężyła polityka - komentuje Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Pies zagryzł dziecko

12-letni chłopiec został zagryziony przez psa swoich rodziców. Do tragedii doszło w Kłębowcu w woj. zachodniopomorskim.

Obywatelstwo za pracę

MSWiA chce ułatwić przyjazd do naszego kraju ludziom o polskim rodowodzie i jednocześnie zachęcić ich do poszukiwania w Polsce pracy. To nowa filozofia w podejściu do problemu repatriantów - pisze "Rzeczpospolita".

Dziwne przetargi w Halembie

Jedynymi konkurentami przedsiębiorstwa, które wygrywało przetargi w kopalni Halemba były firmy niemogące sprostać warunkom zamówień. Jedną z nich kierowali znajomi zwycięzcy - informuje "Rzeczpospolita".

Strajk trwa a kolejek nie ma

Chociaż w ciągu pierwszych tygodni strajku na Śląsku przyjęto w poradniach 200 tys. chorych mniej i 5 tys. mniej w szpitalach, to kolejki nie są dłuższe. Do NFZ nie wpłynęła ani jedna skarga na lekarzy. Dlaczego tak się dzieje? - pyta "Gazeta Wyborcza".

Ludzie Wassermanna odchodzą z PiS

Trzech krakowskich radnych zawiesiło członkostwo w klubie PiS. Wspiera ich poseł Bogusław Bosak, który grozi, że odejdzie z klubu parlamentarnego. Wszyscy buntownicy są kojarzeni z frakcją Zbigniewa Wassermanna - informuje "Gazeta Wyborcza".

Kto wymyślił pierwiastek?

Zarówno politycy PiS, jak i PO przypisują sobie autorstwo tak zwanej pierwiastkowej metody liczenia głosów w Radzie Unii Europejskiej. Tymczasem nie mają z jej powstaniem nic wspólnego - informuje "Życie Warszawy".

Maria Kaczyńska wychodzi z Pałacu

Maria Kaczyńska nie zamierza pozostawać w cieniu męża - pisze "Dziennik". Półtora roku temu wszyscy zastanawiali się, czy w roli Pierwszej Damy będzie tylko żoną prezydenta, czy też może znajdzie dla siebie jakąś rolę. Dziś już jest to jasne.

Balcerowicz: Władza nie szanuje prawa

Leszek Balcerowicz, od dłuższego czasu unikał publicznych wypowiedzi na tematy polityczne. Wczoraj przerwał milczenie, by powiedzieć, co sądzi o rządach PiS. Były prezes NBP zarzuca obecnej władzy brak szacunku dla prawa - informuje "Dziennik".

Czym jest "lista 500"?

Prezes Janusz Kurtyka wywołał spekulacje na temat tajemniczej "listy 500". Tymczasem IPN utrzymuje, że nie stworzył całościowego katalog agentów. Czym zatem jest lista? To ten sam zestaw nazwisk, jakie znajdowały się na tzw. liście Nizieńskiego - informuje "Dziennik"

Prawny ranking

Najlepszy wydział prawa w Polsce ma Uniwersytet Warszawski. Ranking prawniczych kierunków na uczelniach publicznych publikuje "Gazeta Prawna"

Wakacyjna huśtawka cen

Raport o cenach na wakacje publikuje "Gazeta Wyborcza". Wynika z niego, że urlopowym okresie wzrosną ceny niektórych owoców, mniej zapłacimy natomiast za roaming oraz za rachunki za rozmowy z telefonów stacjonarnych.

NIK o publicznych pieniądzach

Jeszcze dziś ma zostać przedstawiony raport NIK o o wykonaniu zeszłorocznego budżetu państwa. Wypadł on korzystnie dla instytucji publicznych - pisze o nim "Życie Warszawy"

Religa skończy pewne sprawy i podejmie decyzję

Spekulacje o zbliżającej się dymisji ministra zdrowia prof. Zbigniewa Religi potwierdza "Naszemu Dziennikowi" jego rzecznik Paweł Trzciński. Wiceszef resortu Bolesław Piecha uważa, że do pojawiających się informacji o ewentualnym odejściu Religi należy podchodzić z dużą ostrożnością

Komisja bankowa prześwietli finanse "Juventuru"

Czy z Banku Turystyki, założonego za pieniądze Komitetu ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, transferowano pieniądze do "Juventuru"? Czy za pośrednictwem "Juventuru" przekazywano na podstawie nielegalnych transakcji gospodarczych bankowe pieniądze osobom i spółkom powiązanym z lewicą? Tymi sprawami w przyszłym tygodniu miałaby się prawdopodobnie zająć sejmowa bankowa komisja śledcza - pisze "Nasz Dziennik"

Gdzie się podziało 200 mln?

"Parkiet" wraca do tematu ukrywania dokumentacji związanej z prywatyzacją. Gazeta uważa, że dokumenty te mogą dotyczyć utraty przez skarb państwa ok. 200 mln zł

Specpoligon dla specsłużb

Sztab Generalny Wojska Polskiego zamierza utworzyć na poligonie drawskim ośrodek szkolenia sił specjalnych - dowiaduje się "Głos Koszaliński". A w niedalekim Mirosławcu miałyby stacjonować bezzałogowe samoloty rozpoznawcze