Najnowsze

Najnowsze

Wykopaliska pod przyszłym supermarketem

Ślady pradawnych osad z czasów kultury pucharów lejkowatych (3700 - 1900 r. p.n.e.) oraz kultur pomorskiej, łużyckiej i przeworskiej (300 r. p.n.e. - 500 r. n.e) odkryli archeolodzy pracujący na terenach przy ul. Pabianickiej, gdzie ma powstać centrum handlowe Ikea - informuje "Express Ilustrowany".

Uważaj na maile od Microsoft-u

Hackerzy, którzy próbują przejąć kontrolę nad komputerami upatrzonych ofiar, stosują coraz doskonalsze metody. Ich najnowsza sztuczka to fałszywy e-mail od firmy Microsoft, rozsyłany do polskich użytkowników Windows. Wiadomość jest podrobiona tak zręcznie, że zmyliła nawet pracowników Microsoftu - pisze "Dziennik Polski".

Policja z pieniędzmi, ale bez sprzętu

Za kilka miesięcy mogą stanąć radiowozy, a policjantom zabraknie amunicji - alarmuje "Dziennik". Gazeta o zaniedbania obwinia wicepremiera Ludwika Dorna oraz wiceszefa MSWiA Marka Surmacza. Może przepaść kilkaset milionów złotych na modernizację policji - pisze.

Spadki po nowemu

Rozszerzony zostanie krąg spadkobierców z mocy ustawy, gdy spadkodawca nie pozostawił testamentu. "Gazeta Prawna" dotarła do projektu zmian w kodeksie cywilnym, zmieniających zasady nabycia spadku.

Krótsza podróz do Berlina?

Dwie godziny krócej można by jechać z Wrocławia do Berlina, gdyby pociąg jechał inną trasą. Takie wnioski płyną z opracowania niemieckiej firmy IPG, dla senatu stolicy Niemiec - informuje "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Wyciskanie studenta

Brak zezwolenia ministerstwa i Państwowej Komisji Akredytacyjnej na prowadzenie studiów w miejscowościach poza siedzibą uczelni wyższych nie musi być przeszkodą do prowadzenia tam nauczania studentów - pisze "Dziennik Zachodni".

Łowcy głów w zawodówkach

Tego jeszcze nie było. Deficyt wykwalifikowanych pracowników jest tak wielki, że firmy szukają ich w szkołach zawodowych - pisze "Dziennik Łódzki".

Coś zrobiło olbrzymi szałas w lesie

UFO, meteoryt, a może po prostu wiatr lub śnieg? Ile głów, tyle pomysłów na wytłumaczenie niezwykłego zjawiska w krasnobrodzkim lesie - pisze "Dziennik Wschodni".

Na tropach człowieka sprzed 30 tysięcy lat

Z Krakowa do Staruni na Ukrainie wyjechała wczoraj ekspedycja naukowo-badawcza. To właśnie w tej miejscowości odnaleziono w ubiegłym wieku zachowanego w bardzo dobrym stanie słynnego nosorożca włochatego, który dziś znajduje się w Muzeum Przyrodniczym - informuje "Gazeta Krakowska".

Bobry zatopią ulicę Nadbrzeżną w Rybniku?

Właściciele domów przy ulicy Nadbrzeżnej w Rybniku nie śpią po nocach, bo boją się... bobrów. Zwierzęta dopiekły im na tyle, że chcą się pozbyć uciążliwego sąsiedztwa - informuje "Dziennik Zachodni".

Komisja bankowa po raz drugi

We wtorek wznawia swoje prace bankowa komisja śledcza. Jej posiedzenie pozwoli też ocenić nastawienie władz Prawa i Sprawiedliwości wobec posłów uważanych za stronników Marka Jurka, którzy mogliby wraz z nim dążyć do powstania nowego ugrupowania.

Jak utrudnić życie

Dotychczas wydawało mi się, że urzędnicy, których nadrzędnym celem jest utrudnianie życia obywatelom, istnieją tylko w anegdotach. Dzisiejsza wizyta w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekonała mnie jednak, że tak nie jest.

Lista zniknęła, emocje zostały

poniedziałek, 16 kwietnia, 17:30 Trwa spór o listę Wojciecha Wierzejskiego. Poseł Ligi Polskich Rodzin ujawnił na swoim blogu posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy podczas sejmowego głosowania nie poparli zmiany Konstytucji - przez co nie doszło do zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Lista zniknęła ze strony posła - ale emocje nie zgasły. Powód? Wojciech Wierzejski na liście umieścił między innymi posłankę Barbarę Marianowską, która nie mogła głosować z powodu bardzo ciężkich kłopotów ze zdrowiem.

Tbilisi: Doktorat honoris causa dla polskiego prezydenta

Lech Kaczyński otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Państwowego im. Iwane Dżawachiszwilego w Tbilisi. Prezydent przebywa w Gruzji, dokąd wyjechał z dwudniową wizytą. Spotkał się już m.in. z prezydentem tego kraju Micheilem Saakaszwilim.

Mieszkania: będzie rewolucja

W budownictwie mieszkaniowym szykuje się prawdziwa rewolucja. Kupujący mieszkania wkrótce nie będą się musieli obawiać ani tego, że deweloper zbankrutuje, ani tego, że ucieknie z pieniędzmi - pisze "Dziennik".

Uciekają z wojska

Ponad dwa tysiące zawodowych żołnierzy odeszło w tym roku z polskiej armii. Pół tysiąca kolejnych czeka na wypowiedzenie. O pustoszeniu wojskowych koszar informuje dziennik "Rzeczpospolita"

Kompromis z Rosją w sprawie muzeum Auschwitz

Od dwóch tygodni rosyjska prasa atakowała władze muzeum w Auschwitz za brak zgody na otwarcie nowej wystawy w rosyjskim pawilonie, ale pojawiła się szansa na kompromis - napisała "Gazeta Wyborcza".

Ludowcy zakładają swoją Samoobronę

Już niedługo Samoobrona będzie miała konkurencję. Politycy z PSL chcą odzyskać wpływy na wsi i próbują założyć nowy związek rolniczy - dowiedziało się "Życie Warszawy".

Szczepański doradcą Komorowskiego

Jarosław Szczepański, do niedawna rzecznik prasowy Telewizji Polskiej, został doradcą medialnym Bronisława Komorowskiego, wicemarszałka Sejmu oraz lidera Platformy Obywatelskiej - informuje "Dziennik".

Emeryci szkolą nowych liderów SLD

Lech Nikolski i Krzysztof Janik to nauczyciele młodych działaczy SLD. To oni będą musieli wypromować nowych liderów. "Dziennik" pisze, że miało to być zadanie Aleksandra Kwaśniewskiego.

Filozofia na maturze

Od 2009 roku filozofię będzie można zdawać na maturze, a więc ci licealiści, którzy już teraz uczą się tego przedmiotu, za dwa lata będą mogli wybrać go na egzaminie dojrzałości. Rozporządzenie w tej sprawie podpisze jutro minister edukacji Roman Giertych - informuje "Dziennik".

Rząd odbiera wcześniejsze emerytury

Rząd chce odebrać nauczycielom prawo do wcześniejszej emerytury - napisała "Gazeta Wyborcza". Prawo takie stracą także kobiety, które przepracowały 30 lat. Zmiany były spodziewane, ale są bardziej radykalne niż przypuszczano.

Komisja bankowa znów w Trybunale

Dziś Platforma Obywatelska zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego uchwałę Sejmu, który ponad dwa tygodnie zmienił pierwotną uchwałę o komisji śledczej do spraw sektora bankowego. Tamtą TK uznał za niezgodną z konstytucją. Z kolei na jutro jest zaplanowane pierwsze posiedzenie komisji. Posłowie Platformy i SLD już zapowiedzieli, że je zbojkotują.

Życie Warszawy: Warunki powrotu Marka Jurka

Zwolennicy Marka Jurka, wykorzystując kryzys, jaki powstał po odejściu marszałka z PiS, stawiają kierownictwu partii warunki. Chcą powrotu do walki o ochronę życia, personalnych rozliczeń i zgody na powstanie frakcji partyjnej - informuje "Życie Warszawy".

Pedagog do zadań specjalnych

"Metro" informuje o nowych pomysłach MEN. Ministerstwo zażądało od szkół, by wyznaczyły nauczycieli do zadań specjalnych. Do ich obowiązków należeć będzie nadzór nad szkolnymi chuliganami i... kolegami z pracy.

Francja skręca w prawo

„Francja nie powinna czerwienić się na myśl o swej historii. To nie Francja wymyśliła ostateczne rozwiązanie”.

Schetyna: Komisja to festiwal nieprzyjmowanych zaproszeń

niedziela, 15 kwietnia, 21:00 Komisja Bankowa ponownie pod obstrzałem. Dzisiaj Platforma Obywatelska zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego znowelizowaną uchwałę sejmu, który ponad dwa tygodnie temu powołał komisje do spraw sektora bankowego. Komisja została reaktywowana po półrocznej przerwie spowodowanej orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. We wrześniu ubiegłego roku sędziowie stwierdzili między innymi, że zakres prac komisji jest zbyt szeroki i nieprecyzyjnie określony. W Magazynie 24 godziny poseł PO Grzegorz Schetyna skrytykował istnienie komisji.