Najnowsze

Najnowsze

Sikorski będzie miał poważny problem

Jesienią z Ministerstwa Spraw Zagranicznych odejdą trzej wiceministrowie - ustaliła "Rzeczpospolita". - Minister Sikorski może mieć kłopoty z zapełnieniem wakatów - przewiduje poseł SLD Tadeusz Iwiński.

Rząd chce kastrować pedofilów

Nadzór w postaci elektronicznych obroży i przymusowa, chemiczna kastracja - taki los ma spotkać polskich pedofilów. Ministerstwo Zdrowia chce, żeby takie osoby poddawać hormonalnej kastracji - terapii specjalnymi tabletkami zmniejszającymi popęd seksualny.

Totalna inwigilacja

Wszechobecna kontrola, setki tysięcy funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i wojna wywiadów - taki obraz igrzysk olimpijskich w Pekinie rysują Adam Kozieł z Helsińskiej Fundacji i były szef UOP Gromosław Czempiński. O sportowcach nie zapomniał tylko Jecek Wszoła - w "Magazynie 24 godziny" zdradził, że najbardziej liczy na naszych reprezentantów w sportach zespołowych.

PSL do PO: Lepiej zejdźcie na ziemię!

Wtorek, 5 sierpnia Ostry konflikt między koalicjantami. Poszło o politykę kadrową PSL. Julia Pitera z PO krytykuje nepotyzm wśród ludowców. Na zarzuty pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją gwałtownie zareagował Eugeniusz Kłopotek. - Zejdźcie na ziemię! - grzmi poseł PSL i radzi tajemniczo posłance, by sprawdziła "własnych ludzi w Szczecinie".

Dramat polskiego alpinisty

Mimo trzydniowych poszukiwań do wtorkowego wieczora nie udało się odnaleźć polskiego alpinisty Krzysztofa Apanasewicza. Mężczyzna zaginął w piątek w rejonie szczytu Piku Korżeniewskiej (7105 m) w tadżyckim Pamirze.

Kłopotek: Co ja miałem bratu powiedzieć

Ostry konflikt między koalicjantami. Poszło o politykę kadrową PSL. Julia Pitera z PO krytykuje nepotyzm wśród ludowców. Na zarzuty pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją gwałtownie zareagował Eugeniusz Kłopotek. - Zejdźcie na ziemię! - grzmi poseł PSL i radzi tajemniczo posłance, by sprawdziła "własnych ludzi w Szczecinie".

Nowa pociecha berlińskiego ZOO

Berlińskie ZOO ma nowego ulubieńca - syberyjskiego tygryska o imieniu Antares. Urodzony sześć tygodni temu, dziki kociak we wtorek został pokazany publiczności po raz pierwszy. Od razu wzbudził wielki entuzjazm.

Za gruby na egzekucję?

Skazany na karę śmierci Richard Cooey twierdzi, że jest za gruby na wykonanie wyroku. - Moi oprawcy będą mieli problem ze znalezieniem moich żył, a moja waga jest zbyt duża by zadziałały leki uśmiercające - twierdzi amerykański więzień.

Ryk silników zamiast Mendhelsona

Zamiast Marszu Mendhelsona był szum wiatru i silników. Para z Wielkiej Brytanii zafundowała sobie ślub w przestworzach na samolotach dwupłatowcach. W podróż zabrali też...księdza

Jechali do pożaru, wylądowali na drzewie

Pięć osób, w tym 9-letnie dziecko, trafiło do szpitala po tym, jak wóz Ochotniczej Straży Pożarnej uderzył w drzewo. Kierowca był pijany. Wypadek miał miejsce w miejscowości Borów w okolicach Świdnicy (woj. dolnośląskie) - piszą internauci na platformę Kontakt tvn24.

Na Bałtyku i Mazurach spokojniej

Sztorm się uspokoił, wiatr cichnie, a żeglarze mogą już pływać po mazurskich jeziorach. Na Bałtyku wiatr wieje jeszcze z siłą do 5 w skali Beauforta, ale także cichnie. W czwartek będzie jeszcze spokojniej.

Zdrowie prezydenta nie ciekawi Polaków

70 procent Polaków nie jest zainteresowanych raportem o stanie zdrowia prezydenta. Tak wynika z sondażu, przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie "Wiadomości" Telewizji Polskiej.

"Do okrągłego stołu na Białorusi daleko"

- Daleka jest droga do "okrągłego stołu" na Białorusi. UE i Rosja musiałyby w tej sprawie przemówić jednym głosem, a na to się nie zanosi – ocenił w "Faktach po Faktach" były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

"Mam na imię Maddie. Zabrali mnie z wakacji"

Takie słowa miała powiedzieć mała dziewczynka, która wraz z dwójką dorosłych osób odwiedziła jeden ze sklepów w Amsterdamie. Te informacje dotyczące porwanej Madeleine McCann pochodzą z ujawnionych przez portugalską policję 30 tysięcy stron akt dotyczących porwania.

"Wezyr" zawinął do portu

Uszkodzony jacht "Wezyr" bezpiecznie zawinął do portu w Górkach Zachodnich w Zatoce Gdańskiej. Wcześniej pomyślnie zakończyła się także akcja na Zalewie Szczecińskim - załoga jachtu "Maniana" dotarła do lądu. Zobacz film nakręcony w czasie holowania jachtu.

Kolejarze okradli, PKP funduje bilet

Specjalny bilet sieciowy - takie zadośćuczynienie zaproponowała PKP kobiecie, którą okradli w pociągu... kolejarze. Przyłapanych na gorącym uczynku złodziei czeka z kolei dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Francja oskarżona o udział w ludobójstwie

Rwanda formalnie oskarżyła we wtorek byłe władze polityczne i wojskowe Francji o udział w ludobójstwie. Chodzi o wydarzenia z 1994 roku, kiedy w rzeziach międzyplemiennych zginęło blisko 800 tysięcy mieszkańców Rwandy.

Nowy proces w sprawie Tybetu

Hiszpański wymiar sprawiedliwości rozpoczął we wtorek dochodzenie w sprawie ludobójstwa w Tybecie. Sprawę wniosły do sądu Komitet Wsparcia Tybetu (CAT) i dwie inne protybetańskie organizacje.

Palikot popsuł kolegom wakacje

Wakacje rzecz ważna, ale Przyjazne Państwo ważniejsza. Tak uznał Janusz Palikot PO) i brutalnie przerwał urlop kolegom ze swojej komisji. Protesty nie pomogły, na środę planowane jest pięciogodzinne posiedzenie - donosi "Metro".

Iran nie będzie już kamienował?

Iran zmienił wyroki czterem osobom skazanym na ukamienowanie na kary więzienia. Ponadto wstrzymano wszystkie egzekucje poprzez ukamienowanie, a sprawy te poddano rewizji.

Zwrot w kampanii prezydenckiej w USA

Walka o fotel prezydencki Stanów Zjednoczonych rozgrywa się wokół problemów rasowych - napisał felietonista "The Washington Post" Eugene Robinson we wtorkowym wydaniu gazety. Irak, czy rosnące ceny ropy - przestały mieć zasadnicze znaczenie.

Nadzieja na wyjaśnienie sprawy Pyjasa

Na początku lipca minister Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział, że śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia studenta UJ Stanisława Pyjasa w 1976 r. będzie prowadził nowy prokurator. Od sierpnia opiekę nad śledztwem obejmie Ireneusz Kunert.

Terapia antystresowa... dla pand

Szok po kataklizmie przeżywają nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. W Chinach prowadzona jest specjalna terapia dla pand, które przeżyły majowe trzęsienie ziemi w prowincji Syczuan. Zwierzęta nadal są w szoku i źle reagują na ostre dźwięki, a małe pandy, które urodziły się z powodu stresu zbyt wcześnie, przebywają w inkubatorach.

"Śląska Alexis" przesłuchana

- Nic mnie nie zaskoczyło podczas przesłuchania - tylko tyle powiedziała "śląska Alexis" po wyjściu z prokuratury w Łodzi. Barbara K. była przesłuchiwana jako świadek w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

„Nie mamy krwiożerczych zamiarów wobec prezydenta”

Ani Platforma, ani koalicja rządowa nie ma żadnych krwiożerczych zamiarów wobec prezydenta – tak Donald Tusk skomentował doniesienia o domniemanych planach impeachmentu wobec Lecha Kaczyńskiego. Premier ogłosił też, że rząd przygotował projekt profesjonalizacji armii.

Atomowa epoka

Początek sierpnia to okazja do przypomnienia kolejnej rocznicy zrzucenia dwóch bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. To właśnie wtedy rozpoczęła się epoka atomowa, w której żyjemy cały czas.

IPN edukuje polonijnych nauczycieli

W poniedziałek rozpoczęła się druga edycja "Polonijnych spotkań z historią najnowszą", czyli kurs dla polskich nauczycieli z zagranicy zorganizowany przez Biuro Edukacji Publicznej IPN.

Trzęsienie ziemi w Chinach

Co najmniej jedna osoba zginęła, a pięć jest poważnie rannych w wyniku trzęsienia ziemi w chińskiej prowincji Syczuan. Wstrząsy miały siłę 6 stopni w skali Richtera - podał na swojej stronie internetowej CNN.

Łukaszenka nakłada kaganiec mediom

Białoruskie portale internetowe nie kryją oburzenia. - Prawo prasowe to ustawa "kagańcowa" - tak opozycja określa podpisaną w poniedziałek przez prezydenta Białorusi ustawę prasową. - Ustawa daje władzy nieograniczoną kontrolę nad mediami - dodają dziennikarze z niezależnego Białoruskiego Związku Dziennikarzy.