Najnowsze

Najnowsze

Fani techno oślepli po koncercie

Ogłuszająca muzyka i oślepiające światła. W tym przypadku dosłownie. Po koncercie techno w rosyjskim miasteczku wzrok straciło ponad trzydziestu młodych ludzi.

Najostrzejsze danie na świecie

Serwowana w londyńskim klubie potrawa jest prawdopodobnie jedną z najostrzejszych na świecie. Do tego stopnia, że przed jej zjedzeniem klienci muszą podpisać oświadczenie, że są świadomi ryzyka związanego z jej spożyciem.

"Zginął wielki Europejczyk"

Zginął wielki Europejczyk, erudyta, człowiek czynu - tak światowa prasa żegna Bronisława Geremka. Oprócz jego zasług dla upadku komunizmu, zjednoczenia Europy zagraniczne gazety przywołują mniej oficjalne oblicze polityka. W wielu z nich odnajdziemy profesora jako oddanego przyjaciela i ciepłego człowieka o wielkim poczuciu humoru.

Nowi podejrzani o korupcję w służbie zdrowia

Trzy osoby zostały zatrzymane i dowiezione przed oblicze prokuratora w związku z aferą korupcyjną w służbie zdrowia. To Marek P. - dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Szymon M. - dyrektor szpitala w Kamieniu Pomorskim i Agata Sz. - była pracownica jednej z firm medycznych.

Polak ukradł GPS belgijskiemu ministrowi

Na gorącym uczynku złapano Polaka, który w siedzibie belgijskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych kradł urządzenia GPS. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w siedzibie ministerstwa w Brukseli.

Wizyta Julii Tymoszenko pod znakiem Euro 2012

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko przyjechała w poniedziałek z jednodniową wizytą do Polski. Wizytę rozpoczęła od spotkania z Donaldem Tuskiem. Główny temat: organizacja EURO 2012 przez Polskę i Ukrainę. Po południu Tymoszenko spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Kaczyński: mamy z Sarkozym plan

Prezydent Lech Kaczyński zapewnił, że Polska nie będzie przeszkodą w procesie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego i że ustalił z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym "wspólny plan". Nie chciał jednak ujawnić na czym on polega. Lech Kaczyński od niedzieli gości w Paryżu.

Miał 2,3 promila i kierował ruchem pociągów

Miał 2,3 promila alkoholu we krwi i kierował ruchem pociągów w nastawni kolejowej w Katowicach. 48-latek już stracił pracę na kolei, a za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy grozi mu 12 lat więzienia.

Górnicy oddają krew dla ofiar katastrofy

W kopalni "Ziemowit" w Lędzinach stanął ambulans do pobierania krwi. O oddawanie życiodajnego płynu zaapelowali lekarze, opiekujący się ofiarami wypadku w polskiego autokaru Serbii. Do tej pory ponad 170 górników zapisało się na taki zabieg.

"Był świadkiem naszych czasów"

- Prof. Bronisław Geremek był świadkiem swoich czasów, naznaczonym wszystkimi dolegliwościami XX wieku. Wiedział, że najważniejszy jest dialog i odpowiedzialność. W ten sposób budował pozycję Polski w UE - powiedział na antenie TVN24 senator Krzysztof Piesiewicz.

Samotną żeglarkę przywitały... psy

W piątek nigdy nie wypływa się w morze. Tak głosi żeglarski przesąd. Natasza Caban, polska żeglarka która płynie w samotną podróż dookoła świata, piątek przeczekała w porcie. Ale i tak niełatwo płynęło się jej do Australii.

Syria grozi całemu światu

Syryjski prezydent Bashar al-Assad powiedział w poniedziałek, że ewentualny atak na Iran w związku z jego programem nuklearnym będzie miał poważne konsekwencje dla USA, Izraela i całego świata.

Porwana Miss Uniwersum

Tytuł Miss Uniwersum 2008 zdobyła 22-letnia Wenezuelka Dayana Mendoza. Piękność z Ameryki Południowej została niegdyś w swoim kraju porwana. Teraz wyznała, że to doświadczenie nauczyło ją zachować równowagę w stresowych sytuacjach.

Obama chce wycofać wojsko z Iraku

Prezydencki kandydat demokratów Barack Obama zapowiedział wycofanie większości amerykańskich wojsk z Iraku do 2010 roku. Po zwycięstwie w wyborach nie chce też ustanowienia tam stałych baz.

Pierwszy raz jechał "piętrusem"

- Kolega nie miał doświadczenia. Uczył się dopiero jeździć piętrowym autokarem. Cały czas mu mówiłem, żeby się trzymał środka drogi, a jego ciągnęło na prawo. Ja bym wiedział, jak wyprowadzić autobus, by zminimalizować straty. A on skręcił - tak o przyczynach wypadku polskiego autobusu w Serbii mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" drugi kierowca - Zdzisław Kucharczyk.

Nowe szczegóły w sprawie afery w Sopocie

Drugie dno korupcyjnej afery w Sopocie. Prezydenta miasta Jacka Karnowskiego z oskarżającym go teraz przedsiębiorcą łączyły sprawy biznesowe - twierdzi "Rzeczpospolita".

Turyści wracają po tragedii

Większość obszaru południowo-zachodniej chińskiej prowincji Syczuan została ponownie otwarta dla turystów - informuje w poniedziałek "China Daily". Podczas majowego trzęsienia ziemi zginęło tam prawie 70 tys. ludzi, a kilka milionów zostało bez dachu nad głową.

Gronkiewicz-Waltz irytuje kolegów z PO

Warszawskie działania Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zyskały aprobaty Platformy Obywatelskiej. - Nigdy nie należała do osób bliskich Donaldowi Tuskowi. Ale teraz w kierownictwie partii narasta już prawdziwa irytacja – mówi "Rzeczpospolitej" anonimowo jeden z czołowych polityków PO.

Zakładniczka z Legią Honorową

Była zakładniczka, przetrzymywana przez 6 lat w kolumbijskiej dżungli przez partyzantów z FARC, zostanie uhonorowana najwyższym odznaczeniem nadawanym przez francuski rząd - Legią Honorową.

Urlop? Dziadek na przechowanie do szpitala...

Szpitalne sale w wakacje zapełniają się starszymi ludźmi. Oddają je tam rodziny, aby pod pretekstem choroby zapewnić sobie spokojne wakacje. Właściwie nie mają alternatywy, bo w Polsce nie ma systemu opieki krótkoterminowej - alarmuje "Dziennik".

Słowackiego czytamy w całości

Polacy chcą, by dzieła Słowackiego czy Gombrowicza były obowiązkowymi lekturami czytanymi w całości - takie są wyniki badań, które na zlecenie "Dziennika" w piątek i sobotę przeprowadził TNS OBOP.

Angielski nieobowiązkowy

Według nowej reformy nauczania opracowanej przez MEN, od 1 września każdy pierwszoklasista będzie obowiązkowo uczył się języka obcego. Pomysł firmowany przez minister Katarzynę Hall z niepokojem przyjmują szefowie resortów edukacji poprzednich rządów. Obowiązek nauki powinien dotyczyć języka angielskiego, a nie jakiegokolwiek innego języka - mówią "Dziennikowi".

Traktat za stocznie?

W środę Komisja Europejska ma zdecydować o losie naszych trzech stoczni. Jeśli uzna, że muszą zwrócić pomoc publiczną, upadną - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pracujemy coraz krócej

W ciągu trzech ostatnich lat roczny czas pracy przeciętnego pracownika skrócił się o 23 godziny - podaje "Puls Biznesu".

Policja żegna się z polonezem

Warszawska policja nie będzie już ścigać piratów drogowych i przestępców polonezami. Ogłosiła chce się pozbyć 26 takich aut. Czy znajda się na nie chetni?

23 osoby stratowane w Sudanie

23 osoby zostały dosłownie zadeptane przez tłum w Sudanie. Tragedia wydarzyła się podczas uroczystego przejścia do służby wojskowej nowych roczników.

Brytyjski rząd powybija zęby rekinom

Kto jest dla nich wzorem? Słynny Mackie Majcher z "Opery za trzy grosze". Na ulicach Londynu i w całej Wielkiej Brytanii grasują coraz liczniejsze bandy nożowników. Rząd chce zmiękczyć przestępców. W ramach nowego planu resocjalizacji, skazani musieliby odwiedzać szpitale na których leżą poranieni nożem, spotykać się z rodzinami ofiar i odsiadującymi wyroki więzienia za posługiwanie się tą bronią.