Najnowsze

Najnowsze

Bombardowania i strzały mimo zawieszenia broni

Po niespełna trzech godzinach od ogłoszenia przez Rosję zawieszenia operacji wojskowej, Gruzini alarmują o kolejnych nalotach. Jak podaje Reuters, rosyjskie samoloty bombardują gruzińskie wioski. Wcześniej Rosjanie zbombardowali miasto Gori, w którym zginęło pięć osób, w tym dziennikarz. Gruzini również nie zawiesili broni i ostrzeliwują rosyjskie pozycje w Osetii Południowej - twierdzą rosyjscy żołnierze.

Rakieta uciekła z poligonu

Rakieta wstrzelona na terenie poligonu Nadarzyce w okolicach Świdwina nie trafiła w cel. Wyszła 1,5 kilometra poza poligon i eksplodowała w pobliskim lesie. Nikt nie ucierpiał.

Quad przygniótł 3-letnie dziecko

Kolejny dramatyczny finał przejażdżki quadem. Na polnej drodze przewrócił się pojazd kierowany przez 11-latka. Jadący z nim 3-letni chłopiec zginął.

Tusk nie chce drażnić Rosji

- Skoro pan prezydent podjął decyzję o wylocie do Gruzji, jestem zobowiązany, by mu w tym pomóc - powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Według niego, misja Lecha Kaczyńskiego może przysłużyć się sprawie zakończenia konfliktu. Tusk dodał też, że Polska nie chce zaogniać stosunków między Unią Europejską a Rosją.

Ksiądz głoduje za wolność Tybetu

Ksiądz Edward Jaworski, proboszcz parafii w miejscowości Gułtowy koło Kostrzyna Wielkopolskiego, w piątek wraz z rozpoczęciem igrzysk rozpoczął swój protest. Zamknięty w kościele o chlebie i wodzie chce zostać do końca trwania zawodów. Chce w ten sposób wyrazić swoje oburzenie na łamanie w Chinach praw człowieka.

Otwarte rany i kręgosłup na Facebooku

Wszystko za sprawą pielęgniarki asystującej przy zabiegach neurologicznych w sztokholmskim Instytucie Karolinska. Kobieta robiła zdjęcia aparatem w telefonie komórkowym, a potem umieszczała je w popularnym serwisie internetowym.

Gruzja opuści WNP?

Naród gruziński pokazuje światu jedność. Około 150 tysięcy ludzi manifestuje swoje poparcie dla prezydenta Gruzji. Saakaszwili miał zapowiedzieć, że wyprowadzi jego kraj ze Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) - podały rosyjskie agencje prasowe.

Miedwiediew: kończymy działania zbrojne, ale...

Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew poinformował przed południem o zakończeniu akcji "przymuszania Gruzji do pokoju". Zaznaczył jednak, że siły rosyjskie natychmiast wznowią działania zbrojnie, gdyby w Osetii Południowej znowu doszło do aktów przemocy wobec ludności. Odpowiednie rozkazy zostały już wydane ministerstwu obrony.

Skandal w niemieckich bankach

Imiona, nazwiska, daty urodzin, adresy, numery telefonów i kont bankowych - wszystkie te dane wyciekły z niemieckich banków i posłużyły oszustom do dokonania dziesiątków operacji. Z kont poszkodowanych klientów ściągano nawet do 50 euro miesięcznie.

Sondaż: Gruzję trzeba wesprzeć

Ponad połowa Polaków jest za wsparciem Gruzji w konflikcie z Rosją - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Jednak stosunkowo duża część ankietowanych - bo 35 procent - uważa, że nie powinniśmy tego robić.

"Czekamy na defiladę z utęsknieniem"

- Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Jutro próba generalna i czekamy z utęsknieniem na uroczystość - mówił w TVN24 płk Roman Januszewski. Żołnierze w pocie czoła ćwiczą na warszawskim Bemowie przed defiladą 15 sierpnia.

Rosyjska gazeta: Gruzja dzieli Polskę i Rosję...

Konflikt w Osetii Południowej pogorszył i tak już napięte stosunki Moskwy z Polską, Ukrainą i krajami bałtyckimi, które poparły Gruzję - pisze dziennik "Wriemia Nowostiej". Rosyjska gazeta wytyka tym krajom, że nie dostrzegają "zniszczeń w Cchinwali, ofiar wśród Osetyjczyków i śmierci żołnierzy rosyjskich sił pokojowych".

Była szansa na medal

Niestety, Krzysztof Bieryt w finale kajakarzy górskich zajął dopiero 8. miejsce. Polak miał szansę na medal, ale popełnił fatalny w skutkach błąd. W półfinale Polak zajął znakomite 3. miejsce. Na 8. miejscu rywalizację w konkurencji K1 zakończył Dariusz Popiela.

"Jesteśmy rezerwatem dla myślących"

Jesteśmy rezerwatem ambitnego kina. Ludzie przyjeżdżają tu, bo wiedzą, że zobaczą filmy, które trudno złowić w repertuarze multipleksów – tak o Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu mówi jej twórca, Piotr Kotowski w rozmowie z portalem tvn24.pl. Festiwal potrwa do niedzieli.

1500 kontroli, 1 wpadka

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że podczas igrzysk przeprowadzono dotychczas 1500 kontroli antydopingowych z 4550 zapowiedzianych. Tylko jedna z próbek dała wynik pozytywny - hiszpańskiej kolarki.

Gdańsk: Spłonęła hala fabryczna

Pożar w halach Zakładu Łożysk Ślizgowych Bimet w Gdańsku-Oliwie jest dogaszany. Spłonęło 800 z 15 tys. m2 hal - dowiedziała się tvn24.pl od gdańskiej straży pożarnej. O pożarze powiadomili nas internauci na Kontakt TVN24.

Prezydent leci do Gruzji

Prezydent Lech Kaczyński jeszcze we wtorek wyleci do Gruzji - poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik. Według źródeł w Kancelarii, mimo prośby Lecha Kaczyńskiego, nie doszło do jego spotkania z premierem.

Wraca kompania karna dla krnąbrnych żołnierzy

MON zaostrza rygor w wojsku. Jeśli przełożony będzie podejrzewał, że żołnierz jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, będzie mógł go skierować na natychmiastowe badanie. Najbardziej niepokorni trafią do specjalnych jednostek karnych, podobnych do tych z czasów PRL - dowiedział się portal tvn24.pl.

Dowódca Al Kaidy nie żyje

Wysoki dowódca Al Kaidy Abu Saeed al-Masri został zabity w ostatnich walkach, jakie pakistańskie wojsko prowadziło niedaleko afgańskiej granicy - podaje Reuters.

Najcięższy człowiek świata na diecie

Ważący 310 kilogramów właściciel rekordu Guinessa dla najcięższego człowieka świata - Meksykanin Manuel Uribe - chce teraz pobić nowy rekord: utraty jak największej liczby kilogramów, w jak najkrótszym czasie. Uribe po raz pierwszy od miesięcy opuścił swój dom. Pomogły mu w tym dźwig i specjalna ciężarówka z platformą.

Przesłuchania oficerów ABW przełomowe?

ABW zagalopowała się i praktycznie przejęła śledztwo prokuratury. Do ostatniej chwili trwały próby zdobycia dowodów, które obciążyłyby Barbarę Blidę - ujawniają "Rzeczpospolitej" parlamentarzyści z sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci byłej posłanki SLD.

Wojna na Kaukazie - Tarcza bliżej?

Konflikt na Kaukazie może skrócić polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej - przewiduje "Dziennik". Według gazety, ostatnie imperialne zakusy Rosji mogą skłonić obie strony do przyjęcia bardziej elastycznego stanowiska podczas negocjacji, które mają zostać wznowione w środę w Warszawie.

Abchazowie ruszyli, ONZ bezradna

Kolejny dzień gruzińsko-rosyjskiego konfliktu zaczął się niepomyślnymi wiadomościami dla Tbilisi. Ofensywę w wąwozie Kodori rozpoczęli separatyści z Abchazji, a Rada Bezpieczeństwa ONZ nie zdołała przekonać Rosji do zawieszenia broni.

Premier drogi, bo ministrowie tani

W ciągu pięciu ostatnich miesięcy Donald Tusk z tzw. funduszu dyspozycyjnego premiera wydał ponad 338 tys. zł. To więcej niż premier Jarosław Kaczyński przez ponad dwa lata. Ale rząd PO ma o połowę mniej służbowych kart kredytowych, niż rząd PiS - wylicza "Rzeczpospolita".

Tarcza bliżej dzięki Gruzji

Kryzys w Gruzji staje się argumentem dla rządu na rzecz przyjęcia amerykańskiej propozycji budowy tarczy antyrakietowej. Już w środę szef MSZ Radosław Sikorski podejmie rozmowy z przedstawicielami administracji prezydenta Busha. Równocześnie z Waszyngtonu dochodzą nieoficjalne sygnały, że Amerykanie są gotowi przynajmniej częściowo spełnić polskie postulaty - pisze "Dziennik".

Polka z rekordem w finale

Katarzyna Baranowska ustanowiła rekord Polski w półfinale wyścigu na 200 m stylem zmiennym - 2.12,13 i zakwalifikowała się do olimpijskiego finału.

Hektary dla zakonnic

Na 47 hektarach przy ul. Wyszkowskiej w warszawskiej Białołęce miały powstać szkoły, przedszkola i boiska. Jednak komisja ds. zwrotów mienia Kościoła oddała teren zakonnicom poznańskim, ośmiokrotnie zaniżając jego wartość - pisze "Gazeta Wyborcza".

Czy na odszkodowanie za internowanie mają być limity?

Byłem więziony, straciłem pracę, zdrowie. A teraz mogę się tylko starać o trzy emerytury Kiszczaka - mówi Jerzy Kucharski. Jego sprawa, którą zajmie się Trybunał Konstytucyjny, może być przełomem w sposobie dochodzenia odszkodowań za internowanie - pisze "Gazeta Wyborcza".