Najnowsze

Najnowsze

Skarb Państwa daje majątek Elżbietankom

"Gazeta Wyborcza" informuje, że zakon Elżbietanek otrzymał od państwa atrakcyjny grunt w warszawskiej Białołęce. Zakonnice szacują, że jest on wart 30 milionów złotych. Władze dzielnicy uważają, że 240 milionów złotych. Burmistrz zgłosił sprawę do prokuratury. Powód? Doszło do rażącej niegospodarności.

Zbliża się święto Solidarności

Happeningi, koncerty, pokazy filmów – tak będą wyglądały w Trójmieście obchody rocznicy Sierpnia ’80 - informuje "Gazeta Wyborcza".

Pekin ma gwiazdy, a Szanghaj figury

Chińskie władze wpadły na pomysł jak zrekompensować mieszkańcom Szanghaju brak olimpiady w ich mieście. W największej chińskiej metropolii powstało muzeum figur woskowych. Eksponaty przedstawiające najwybitniejszych chińskich sportowców przyciągają prawdziwe tłumy.

Oblężone hotele... dla psów

Kolejny długi weekend i pytanie: gdzie oddać psa na czas wyjazdu? Najprościej do hotelu dla zwierząt. Ale te przeżywają prawdziwe oblężenie i mają coraz mniej wolnych miejsc - czytamy w "Życiu Warszawy".

Orgie seksualne na basenach Warszawy

Libacje i seksualne orgie odbywają się na basenach na warszawskiej Pradze - alarmuje "Życie Warszawy". Gazeta powołuje się na relację oburzonego czytelnika, który sfotografował pary uprawiające seks na basenowych zjeżdżalniach dla dzieci.

Chińscy niewolnicy pracują w Polsce

W Polsce zatrudnia się obcokrajowców ze Wschodu za bezcen. "Dziennik" zbadał proceder wynajmowania chińskich niewolników. "Nie podlegają polskiemu kodeksowi pracy, nie mają urlopów, mogą pracować 10 godzin dziennie przez sześć dni w tygodniu i nie piją" - taką ofertę rozsyła do polskich przedsiębiorców firma P&L z Poznania, podkreślając, że Chińczycy są niezwykle tanią i niewymagającą siłą roboczą.

Szablistki także odpadły

Zła passa polskich sportowców się nie kończy. Tym razem przegrały polskie szablistki. Na usprawiedliwienie ich porażki 25:45 można jednak podać drużynę rywalek - w ćwierćfinale Polki trafiły na Chinki.

Kolejne porażki. Tym razem zapaśnicy

Marek Mikulski i Artur Michalkiewicz dołączyli do szacownego grona "przegranych" na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Obydwaj polscy zapaśnicy odpadli w 1/8 finału w rywalizacji zapaśników w stylu klasycznym.

"Panie prezydencie - na wojnie już byłem"

- Na wojnie z Rosją byłem już wcześniej, to nie pierwszyzna - tak Radosław Sikorski odniósł się do słów Lecha Kaczyńskiego, że podczas wizyty w Gruzji szef MSZ mógł się czegoś nauczyć, m.in. zobaczyć, że "istnieją realne zagrożenia jeśli chodzi o naszego rosyjskiego partnera". Sikorski zaznaczył, że wolałby od prezydenta usłyszeć "więcej słów poparcia dla Gruzji, a mniej publicystycznych sformułowań".

"Zatrudnij Chińczyka - je tylko raz dziennie"

Mogą pracować 14 godzin na dobę, spać w prowizorycznym barakowozie i jeść raz dziennie - zachwala tanią siłę roboczą poznańska firma specjalizująca się w sprowadzaniu Chińczyków do pracy w Polsce. O nielegalnym procederze wykorzystywania obcokrajowców ze Wschodu pisze "Dziennik".

Naukowcy na tropie zagadki AIDS

Naukowcy od dawna podejrzewali, że u części osób mających kontakt z wirusem HIV albo nie dochodzi do infekcji, albo nie rozwija się AIDS. Dlaczego tak się dzieje, było dotąd zagadką. Teraz tę tajemnicę mają szansę rozwikłać amerykańscy naukowcy - donosi "Rzeczpospolita".

Szef Demokratów w Arkansas zastrzelony

Przewodniczący Partii Demokratycznej w Arkansas zmarł w wyniku strzelaniny, do której doszło podczas przyjęcia lokalnych oficjeli w siedzibie partii. Zginął także zamachowiec - informuje amerykańska policja. Trwa ustalanie motywu zabójstwa polityka Demokratów.

Piratowi nie można zabrać prawa jazdy

Z powodu prawnych błędów urzędników od kilku lat nie udaje się poddać egzaminowi kontrolnemu osoby która przekroczyła maksymalną liczbę punktów karnych za wykroczenia drogowe - donosi "Rzeczpospolita".

Pilot nie posłuchał prezydenta. Czy miał prawo?

Środa, 13 sierpnia - Pilot samolotu ma prawo podjąć decyzję co do trasy lotu i miejsca lądowania - w "Magazynie 24 godziny" minister obrony Bogdan Klich skomentował decyzję dowódcy załogi prezydenckiego samolotu, który wbrew Lechowi Kaczyńskiemu nie zdecydował się polecieć do Tbilisi. Szef BBN Władysław Stasiak sugeruje, że pilot źle zinterpretował sytuację i powinien był posłuchać głowy państwa.

Sikorski: jesteśmy bliżej tarczy

- Jest zbliżenie stanowisk pomiędzy Polską a USA. Nie mogę przesądzić wyniku jutrzejszych negocjacji, ale to co postuluje premier Donald Tusk, jest bliżej niż miesiąc temu - powiedział Radosław Sikorski po wstępnej rozmowie z amerykańskim negocjatorem w sprawie tarczy Johnem Roodem.

"Patriot to gwarancja bezpieczeństwa"

Czwartek, 14 sierpnia - Ten dzień jest symboliczny, czas jest symboliczny, sprawa jest symboliczna. Jesteśmy po parafowaniu ważnej umowy dla bezpieczeństwa państwa, potwierdzające strategiczne wspólne bezpieczeństwo amerykańskie i polskie - mówił w TVN24 wicepremier Grzegorz Schetyna.

Pilot nie posłuchał prezydenta. Czy miał prawo?

- Pilot samolotu ma prawo podjąć decyzję co do trasy lotu i miejsca lądowania - w "Magazynie 24 godziny" minister obrony Bogdan Klich skomentował decyzję dowódcy załogi prezydenckiego samolotu, który wbrew Lechowi Kaczyńskiemu nie zdecydował się polecieć do Tbilisi. Szef BBN Władysław Stasiak sugeruje, że pilot źle zinterpretował sytuację i powinien był posłuchać głowy państwa.

Prezydent do rządu: kończcie negocjacje ws. tarczy

- Apeluję do rządu, żeby przyjął te rozwiązania, które w tej chwili już są dobre - o negocjacjach ws. budowy elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej mówił Lech Kaczyński w wywiadzie dla TVP1. Prezydent uważa, że sytuacja w Gruzji pokazała "realne zagrożenie ze strony naszego rosyjskiego partnera" a to "da znakomite rezultaty, jeśli chodzi o tarczę".

Rosja i Gruzja rozmawiają o pokoju

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow odbył w środę rozmowę telefoniczną z gruzińską minister spraw zagranicznych Eką Tkeszelaszwili na temat realizacji planu pokojowego. Wcześniej Ławrow ostro skrytykował USA za "dopuszczenie do agresywnych działań Gruzji wobec Osetii Południowej".

"Polska wyautowała się z Unii"

- Polska wyautowała się z Unii, jesteśmy stroną prezydenta Saakaszwilego, nie możemy być już mediatorem - tak Stefan Niesiołowski (PO) ocenił skutki przemówienia, jakie prezydent Lech Kaczyński wygłosił na wiecu w Tbilisi. Z opinią tą zgodził się Jerzy Szmajdziński (SLD). Obaj politycy przyznali, że prezydencka inicjatywa była moralnie słuszna, ale politycznie nikomu nie pomogła.

USA: republikanie popierają Obamę

Demokratyczny kandydat do Białego Domu zdobył poparcie trzech prominentnych działaczy... Partii Republikańskiej. Rzecz to niezwykła i niecodzienna. Czy przekonają niezdecydowanych Amerykanów do senatora z Illinois i zapewnią mu prezydenturę? - czas pokaże.

Polski debel w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po zaciętym meczu i dramatycznej końcówce pokonali czeski debel i awansowali do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w Pekinie. W środowym spotkaniu drugiej rundy Polacy zwyciężyli Martina Damma i Pavela Viznera 1:6, 7:6 (7-3), 7:5.

Największy samolot świata na Okęciu

Na Okęciu wylądował największy samolot transportowy na świecie - rosyjski Rusłan Antonov 124. Samolot, wyczarterowany przez polską firmę, przewiezie ładunek o rekordowym ciężarze. Zdjęcia samolotu przysłali do nas internauci, pisząc na Kontakt TVN24.

Gruzja: USA przejmą porty i lotniska

Apel prezydenta USA George'a W. Busha o wysłanie pomocy do Gruzji oznacza, że amerykańskie wojsko przejmie kontrolę nad gruzińskimi portami i lotniskami - oznajmił w środę prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, jednak Pentagon zdementował te doniesienia. Z kolei Ukraińcy wprowadzają obostrzenia dla rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

"Kaczyński pojechał z procą na rakiety"

- Tak postępować, jak Kaczyński i paru jeszcze nie wolno - tak były prezydent Lech Wałęsa ocenił wspólne wystąpienie przywódców państw Europy środkowo-wschodniej na wiecu w Tbilisi. - Potrzeba argumentów i przekonywania, a nie podnoszenia szabelki i procy w kieszeni - stwierdził Wałęsa.

Szykuje się starcie Gruzinów z Osetyjczykami?

Siły osetyjskie weszły głęboko na terytorium Gruzji i są niedaleko, ok. 30 km, Tbilisi - donosi wysłannik TVN24 Tomasz Kanik. Reporter jest przy gruzińskiej blokadzie, 10 km od gruzińskiej stolicy. Według niego, naprzeciw Osetyjczykom wyruszyli Gruzini i 20 km od swojej granicy tworzą linię obrony. Docierający do rogatek Tbilisi uchodźcy z Gori mówią o mordach na ludności cywilnej.