Najnowsze

Najnowsze

Piłkarze na etatach w elektrociepłowni

To były naprawdę "ciepłe" posady. Kraśnickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zatrudniało dwóch piłkarzy i dwóch trenerów trzecioligowej Stali Kraśnik, której prezesem jest poseł PO. Piłkarze "pracowali" na boisku, a państwowa spółka przynosiła straty.

USA dadzą nam rabat na patrioty?

Jest szansa na 10-proc. rabat przy zakupie rakiet typu Patriot - informuje "Rzeczpospolita". Dotychczas USA oferowały je nam za miliard dolarów, teraz cena może być znacznie niższa.

Ciepłe posady piłkarzy w energetyce

NIK prześwietliła działalność Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Spółka do czerwca należała do miasta, teraz jest w rękach prywatnego właściciela. Jak odkryła NIK, właśnie w latach 2005 – 2006 w spółce zatrudniano na etatach dwóch piłkarzy i dwóch trenerów piłkarskiego klubu Stal Kraśnik - pisze "Rzeczpospolita".

Największe złoże węgla brunatnego w Europie jest pod Legnicą

Pokłady węgla brunatnego na Dolnym Śląsku to polisa na przyszłość polskiej energetyki - zalega tam 35 mld ton węgla brunatnego. To największe złoże w Europie. W Bełchatowie, gdzie jest największa elektrownia w Polsce, jest tylko 2 mld ton - pisze "Gazeta Wyborcza".

McCain na tak, Obama sceptyczny

Kandydat Republikanów John McCain i Demokratów Barack Obama nie mówią jednym głosem w sprawie tarczy antyrakietowej. Różnicy zdań między nimi nie zmieniło nawet podpisanie w Warszawie umowy o instalacji tarczy w Polsce.

Igły na głowie hołdem dla igrzysk

Na głowie ponad 200 igieł do akupunktury a na nich flagi wszystkich państw uczestniczących w Igrzyskach Olimpiskijch w Pekinie. W ten sposób Chińczyk Wei Shengchu złożył hołd Igrzyskom Olimpijskim w Pekinie.

Kiedyś w SB, dziś w adwokaturze

Kazimierz Rojewski, były funkcjonariusz milicji i SB, zasłynął jako szef specjalnej grupy śledczej, która przesłuchiwała uczestników robotniczego protestu w Radomiu z 25 czerwca 1976 roku. Teraz jako radca prawny ma reprezentować oddział Poczty Polskiej w procesie o wypłatę zaległych pieniędzy, jaki wytoczył jej były pracownik - pisze "Nasz Dziennik".

Koniec z nauczycielami od wszystkiego

Chemii mają uczyć absolwenci chemii, biologii biolodzy, a angielskiego angliści. Jeśli najnowszy pomysł Ministerstwa Edukacji wejdzie w życie, w szkołach zabraknie pedagogów - przestrzega "Metro".

Umowy międzynarodowe tylko w referendum

58 proc. z nas dobrze ocenia decyzję w sprawie tarczy. Tyle samo chce ratyfikowania umowy o tarczy w ogólnonarodowym referendum - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Nowe tory za miliardy

Do 2030 r. nie powstanie linia kolejowa z Buska Zdroju do Żabna - pisze "Dziennik Polski".

Znak zodiaku na wagę medalu?

Znak zodiaku ma bezpośredni wpływ na... kolor zdobytego medalu - tak przynajmniej wynika z obliczeń Brytyjczyka Kennetha Mitchella. Jesteś zodiakalną Rybą? Oczywiście bierz się za pływanie. Duże szanse na sukces mają także Koziorożce, Barany i Wodniki.

Wygrali Złote Tarasy?

Spadkobiercy byłych właścicieli terenu w Warszawie, zajętego pod budowę centrum handlowego, będą się domagać części udziałów w spółce Złote Tarasy - pisze "Życie Warszawy".

Rządowe Jaki-40 idą pod młotek

Agencja Mienia Wojskowego pozbywa się starych samolotów VIP-owskich Jak-40. Dwa sprzedała ostatnio na Ukrainę - dowiedział się "Dziennik".

Balicki nie ma nic przeciwko trawce

Zwolennicy zniesienia kar dla palaczy marihuany prowadzą akcję wśród posłów, by przekonać ich do złagodzenia prawa. Działacze fundacji "Transformacja" zbierają w tej sprawie podpisy pod listem otwartym do ministra sprawiedliwości. Podpisało się pod nim na razie pięciu parlamentarzystów, w tym Marek Balicki z SdPl - pisze "Dziennik".

Nie będą musieli powtarzać ślubu

Setki par małżeńskich w Polsce, pomimo zawartego ślubu, nie było pewnych czy w świetle prawa są małżeństwem. Wszystko przez 357 "nielegalnych" kierowników Urzędów Stanu Cywilnego. Teraz rząd nowelizuje ustawę o USC. Dzięki temu decyzje wydane przez wadliwie powołanych urzędników będą legalne.

Mali Gruzini na wakacjach w Bieszczadach

W środę wieczorem na lotnisku w Rzeszowie wylądowała grupa 85 dzieci z Gruzji. Pochodzące m.in. z okolic Gori i Tbilisi dzieci, najbliższe dwa tygodnie spędzą w Bieszczadach.

Tysiące ślubów zachowa swą ważność

Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa o aktach stanu cywilnego. Dzięki zmianom w tej ustawie zostaną zalegalizowane małżeństwa zawarte przed nieprawidłowo powołanymi kierownikami urzędów stanu cywilnego od 7 sierpnia 2005 r. do dnia wejścia w życie nowelizacji - zapowiada "Gazeta Prawna".

Polonusi apelują do Busha

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) Frank Spula zaapelował do prezydenta George'a W. Busha, aby Ameryka przyszła Polsce z pomocą w razie spełnienia przez Rosję pogróżek wobec Warszawy, związanych z tarczą antyrakietową.

Najwyższy Chińczyk świata

Ukrainiec Leonid Stadnyk stracił tytuł najwyższego człowieka świata bo odmówił zmierzenia się według nowych zasad. W związku z tym tytuł ten powrócił do mierzącego 2 m 36 cm Chińczyka Bao Xishuna.

153 osoby zginęły w katastrofie lotniczej

Liczba ofiar katastrofy hiszpańskiego samolotu startującego z lotniska w Madrycie to 153 osoby - podał hiszpański rząd. Tylko 19 osób przeżyło katastrofę na lotnisku Barajas - powiedziała hiszpańska minister rozwoju Magdalena Alvarez. Na pokładzie piętnastoletniego samolotu było 166 pasażerów i 9 członków załogi. Samolot pasażerski linii Spanair podczas startu wypadł z pasa i stanął w płomieniach.

Fotyga odchodzi z Pałacu

- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przyjął dziś rezygnację Anny Fotygi ze stanowiska Szefa Kancelarii Prezydenta RP – jedynie taki lakoniczny komunikat wydało w środę wieczorem Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP. Nie wiadomo oficjalnie, jakie były powody tej dymisji.

Kochanowski pyta ABW o cyberataki

Czy polskie sieci teleinformatyczne są odporne na cyberataki? Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości i pyta szefa ABW o bezpieczeństwo, zwłaszcza rządowych serwerów.

Nie jest tak źle…

Mówcie co chcecie, ale igrzyska w Pekinie zapamiętamy na długo. Kiedy wszyscy trąbią o komercjalizacji sportu (takie czasy), impreza w Chinach „wykreowała” prawdziwe gwiazdy, które już za życia przeszły do historii. Z jednej strony najszybsi na świecie. Na ziemi Usain Bolt, w wodzie Michael Phelps. Z drugiej Polacy, z „Terminatorami” i lekkoatletami na czele. A w tle Blanik ze swoim koniem. Prawdziwi bohaterowie…

"Bez ryzyka nie ma sukcesu"

Środa, 20 sierpnia - To jest dopiero porozumienie, które musi być ratyfikowane. Muszą znaleźć się pieniądze. To pewien etap realizacji projektu. Ale bez ryzyka nie ma sukcesu – podsumował podpisanie umowy ws. tarczy antyrakietowej szef MSZ Radosław Sikorski w "Magazynie 24 godziny”.

Do czego zobowiązały się Polska i USA?

W środę 20 sierpnia Radosław Sikorski i Condoleezza Rice w imieniu Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali umowę o rozlokowaniu w Polsce elementów tarczy antyrakietowej.