Najnowsze

Najnowsze

Co Obama ma w teczce?

Troje tymczasowych pracowników Departamentu Stanu USA zostało przyłapanych na tym, jak zaglądali do teczki paszportowej Baracka Obamy. Nie wiadomo, czego szukali i co takiego mogli w niej zobaczyć. Wiadomo natomiast, że ich "dociekliwość" została oceniona surowo. Dwoje straciło pracę, a trzeciego upomniano.

Na razie pięciu chętnych

Do wczoraj wpłynęło pięć zgłoszeń w konkursie na prezesa KGHM, który został ogłoszony w piątek 14 marca - ustalił "Parkiet".

Płomienna wiosna w Hiszpanii

Na ulicach Walencji - jak co roku - wyjątkowy festiwal. Żeby odpędzić złą (to znaczy zimną) aurę mieszkańcy miasta biorą sprawy we własne ręce i... podgrzewają temperaturę, podpalając papierowe konstrukcje. Może w Polsce też warto zrezygnować z - nieskutecznego jak się okazuje - topienia Marzanny?

Kto wygrał rządowy przetarg za 12 mln

Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji. Eksperci mówią "Dziennikowi": "To konflikt interesów".

Wierzę, więc jestem szczęśliwy

Religia działa niczym bufor chroniący przed życiowymi niepowodzeniami. Dlatego wierzący łatwiej znoszą stres spowodowany np. utratą pracy czy rozwodem. Generalnie są bardziej zadowolone z własnego życia.

Ulewy zabijają w USA

Tysiące mieszkańców 15 stanów USA - od Teksasu po Ohio - zostało ewakuowanych z terenów, nad którymi przechodzą lub mają przejść ulewne deszcze. Co najmniej 13 osób w ich wyniku straciło życie.

Tybet, Pekin, bojkot?

Jeśli sportowcy nie chcą być na otwarciu igrzysk w Pekinie, nie muszą - mówi "Gazecie Wyborcza" szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski. To jedyny protest, na jaki mogą sobie pozwolić, nie narażając się na dyskwalifikację.

Amerykańscy szpiedzy w rękach Rosjan

Rosja zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa gospodarczego dwóch braci z amerykańskim obywatelstwem. Mężczyźni zostali najprawdopodobniej zatrzymani podczas próby zdobycia tajnych informacji.

Jak wysoko w centrum

Prezydent Warszawy obiecała zagranicznym inwestorom zielone światło dla wieżowców oraz koniec dominacji Pałacu Kultury w krajobrazie miasta. Śródmiejscy radni protestują. Drapaczy w centrum nie chcą - pisze "Życie Warszawy".

PD nie chce na razie zrywać z LiD

Partia Demokratyczna liczy na dalszą współpracę z ugrupowaniami lewicowymi w ramach koalicji Lewica i Demokraci. Nie wiadomo jednak, czy PD pójdzie do wyborów europejskich razem z SLD, SdPl i UP, ponieważ politycy demokratów nie zgadzają się na przystąpienie do frakcji socjalistycznej w Parlamencie Europejskim - pisze "Trybuna".

Czarna dama uwiodła warszawiaków

Gdy była młoda mawiała o sobie, że jest dzika. Dziś - mimo że ma już ponad 80 lat - nadal nie daje się oswoić muzycznym konwencjom. Juliette Greco swoim fantastycznym koncertem w Warszawie udowodniła, że wielkich artystów czas się po prostu nie ima.

Grecja sparaliżowana - rząd robi, co chce

Sterty śmieci na ulicach, sparaliżowany transport, puste szkoły i sądy - to obraz Grecji, której obywatele nie godzą się na rządową reformę ustawy emerytalnej, wydłużającej czas pracy o dwa lata. Mimo to rząd jest nieugięty. W nocy z czwartku na piątek parlament przyjął ustawę.

"Konfliktowy" przetarg za 12 milionów

Polskie produkty regionalne będą promowane za granicą przez agencję reklamową Lowe GGK - ogłosiła niedawno Agencja Rynku Rolnego. Sam pomysł kampanii może i jest słuszny, ale zwycięzca przetargu już niekoniecznie. Dlaczego? Bo z koncernem związany do niedawna był Andrzej Halicki z PO. - To konflikt interesów - mówią eksperci "Dziennikowi".

Platforma Obywatelska - brat bliźniak PiS?

Kto chce poznać prawdziwe plany Platformy Obywatelskiej, ten w żadnym razie nie powinien tracić czasu na studiowanie programu PO. Powinien za to poświęcić się pilnemu zgłębianiu tajników programu oraz praktyki rządzenia Prawa i Sprawiedliwości - radzi w "Rzeczpospolitej" Piotr Gabryel.

Łacina powraca do szkół

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by od 2009 roku licealiści uczyli się łaciny. "To będzie martwy wymóg" - ostrzegają eksperci.

Z korporacji do Orlenu

Rada nadzorcza Orlenu ogłosi dziś warunki konkursu na szefów grupy. Preferowani są menedżerowie z dużych korporacji, a nie urzędnicy - dowiedział się "Puls Biznesu".

Bojkot nie, ale solidarność z Tybetem tak

Bojkot olimpiady jest złym pomysłem, ale Polscy sportowcy powinni w Chinach zamanifestować solidarność z uciskanymi Tybetańczykami - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IQS dla portalu gazeta.pl.

Prokuratura przesłucha Kwaśniewskiego

W okresie, gdy Aleksander Kwaśniewski kierował Komitetem ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, w instytucji tej miały miejsce istotne nieprawidłowości w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi - pisze "Nasz Dziennik".

Fachowcy dobrze wynagradzani

Zarabiamy dwa razy tyle, co Litwini i Łotysze. Polaków wreszcie stać na przyjemności - pisze dziennik "Polska".

U nas tańsze auta używane niż w UE

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku sprowadzono do Polski już ponad 150 tys. używanych aut. Z raportu "Gazety Prawnej" i EurotaxGlass`s wynika, że dobry używany samochód taniej można kupić w Polsce niż w UE.

"Daliśmy Irakiczykom normalność

Czwartek, 20 marca 21:0022 zabitych żołnierzy, milionowe wydatki i brak oczekiwanych efektów wojskowych - z drugiej strony zdobyte doświadczenia i świadomość "walki w słusznej sprawie". Goście Magazynu "24 godziny" podsumowywali pięć lat naszej obecności w Iraku. - Wykazaliśmy się odwagą wojskową i naiwnością gospodarczą - mówili.

"O. Marcin powiedział słowo za dużo"

- Myślę, że musimy poczekać na wyjaśnienie całej sprawy, nie śpieszyłbym się z wyrokami - tak o sprawie o molestowanie przez ks. Andrzeja wychowanków schroniska dla trudnej młodzieży mówił gość "Magazynu 24 godziny" prowincjonał dominikanów Krzysztof Popławski.

"Daliśmy Irakijczykom normalność"

22 zabitych żołnierzy, milionowe wydatki i brak oczekiwanych efektów wojskowych - z drugiej strony zdobyte doświadczenia i świadomość "walki w słusznej sprawie". Goście Magazynu "24 godziny" podsumowywali pięć lat naszej obecności w Iraku. - Wykazaliśmy się odwagą wojskową i naiwnością gospodarczą - mówili.

"To nasza propozycja jest kompromisem"

Przed świętami bez przełomu w kwestii Traktatu Lizbońskiego. - Obie strony muszą się cofnąć. Kompromis to proponowana przez PO uchwała i zapisy, które się w niej znalazły – powiedział w Magazynie 24 Godziny wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Ściągnij sobie Korwina-Mikke

Znany publicysta i polityk postanowił umożliwić internautom ściąganie odcinków swojego videobloga na telefony komórkowe i iPody. - Każdego dnia dokonywanych jest około 130 pobrań - twierdzi w rozmowie z tvn24.pl Janusz Korwin-Mikke.

PŁEĆ WG GIERTYCHA, C.D.

Skoro Państwo – co prawda niewielu – wzięli udział w zaproponowanym przeze mnie quizie (patrz: „Jesteś mężczyzną, czy kobietą?”), to nadszedł czas na analizę odpowiedzi. Były oczywiście różne, ale podział nie zawsze przebiegał wg opisanego przez Macieja Giertycha schematu mężczyzna-kobieta.

Tusk: Ratyfikujemy Traktat przed końcem czerwca

Premier Donald Tusk podczas swojej wizyty na Słowenii zapowiedział, że ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego przez parlament zakończy się przed upływem prezydencji słoweńskiej w Unii Europejskiej, a więc jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Girzyński: PO jest jak pijany kierowca

- PO zachowuje się jak kierowca, co się upił sondażami i jedzie na drzewo, jakim jest ratyfikowanie traktatu. Warto odłożyć spory i pomyśleć o Polsce – upominał Zbigniew Girzyński (PiS). – Ale nie przez głosowanie nad niekonstytucyjną ustawą i propagandowe ekscesy – odpierała atak Julia Pitera (PO). W „Kropce nad I” było gorąco.

„Przed Irakiem mieliśmy papierową armię”

- W skali narodu warto było jechać do Iraku. Do tego czasu armia była papierowa. Dziś dziesiątki tysięcy żołnierzy brało udział w tej trudnej misji i zdobyło rzeczywiste doświadczenie – twierdzi Tomasz Kloc, były saper ciężko ranny w Iraku.