Najnowsze

Najnowsze

Kiedy prezydent ratyfikuje Traktat?

Do ostatecznej ratyfikacji traktatu z Lizbony brakuje już tylko podpisu prezydenta. Kiedy się pojawi? Teoretycznie może dopiero ostatniego dnia roku. W praktyce wszystko zależy od tego, kiedy parlament przyjmie zmiany w ustawie kompetencyjnej, które mają utrudnić rządowi wycofanie się z mechanizmu z Joaniny i protokołu brytyjskiego - pisze "Dziennik".

Wcześniejsze emerytury dla najstarszych

Tylko starsi nauczycieli nadal będą odchodzić na emeryturę pięć lat wcześniej. Młodsi będą musieli pracować jak wszyscy do 60-65 lat. Tak przynajmniej chce rząd, twierdzi "Gazeta Wyborcza".

Dyplomowani plagiatorzy

Prace magisterskie spisane żywcem z internetu, projekty kupione na zagranicznych uczelniach, licencjaty napisane przez zawodowych "pisarzy", a za nimi armia przepisywaczy i intelektualnych złodziei. Rozmówcy "Dziennika" alarmują: polskie uczelnie to siedlisko plagiatomanii.

"Dziś pamiętamy, jutro zaczniemy się kłócić"

Środa, 2 kwietnia 21:00Czy trzy lata po śmierci Jana Pawła II Polacy pamiętają o jego naukach? - Niestety nie wypełniliśmy tej pustki, przypominamy sobie o naszym Papieżu tylko "od wielkiego dzwona" - mówili goście Magazynu "24 godziny". Dodawali jednak, że po śmierci Karola Wojtyły w Polakach pojawiła się "wola poprawy".

"Prezydent nie powinien się ociągać"

Środa, 2 kwietnia 17:30- Prezydent nie powinien ociągać się ze złożeniem podpisu pod Traktatem - tak Włodzimierz Cimoszewicz komentuje zapowiedzi prezydenta, że ratyfikuje Traktat, jeśli dostanie "gwarancje, że umowy dotyczące ustawy zabezpieczającej będą realizowane". - Jest coś takiego jak dżentelmeńska umowa i prezydent powinien o tym pamiętać - mówił gość Magazynu "24 godziny".

Kto odbuduje Pałac Saski?

Tylko jedna pracownia zgłosiła się do nowego przetargu na projekt odbudowy Pałacu Saskiego w stolicy. Tymczasem byli urzędnicy oskarżają obecne władze ratusza o niegospodarność i straszą prokuraturą, informuje "Życie Warszawy".

Pracodawcy płacą coraz wyższe grzywny

W drugiej połowie 2007 roku średnia wysokość grzywny, jaką na pracodawców nakładali inspektorzy pracy, wzrosła aż o 63 procent, dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Ministerstwo Finansów dla misjonarzy

Zgromadzenie Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo z Krakowa wystąpiło do Ministerstwa Finansów o zwrot gruntu, na którym posadowiony jest... gmach resortu, donosi "Rzeczpospolita".

Mężczyźni wybiorą colę

Mimo że w minionym roku przychody Coca-Coli w Polsce wzrosły o 14 proc., czyli dwukrotnie więcej niż wartość całego rynku napojów bezalkoholowych w naszym kraju, to w 2008 roku koncern planuje dalsze umocnienie się na pozycji lidera, zapowiada "Parkiet". Pomóc w tym mają... mężczyźni.

Traktat do Trybunału?

Na rozpoczynającym się 10 kwietnia posiedzeniu Senatu parlamentarzyści będą zbierać podpisy pod wnioskiem o skierowanie Traktatu Lizbońskiego do Trybunału Konstytucyjnego, zapowiada "Nasz Dziennik".

"Ogromny błąd SLD"

Włodzimierz Cimoszewicz, jedyny senator kojarzony z lewicą, ocenia w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że SLD, rozstając się z Demokratami, popełniło ogromny błąd.

Sponsorzy mają dość

Sponsorzy mają dość korupcyjnego smrodu w polskiej piłce nożnej, alarmuje "Puls Biznesu" i zamieszcza na ten temat interesujące dane i wypowiedzi biznesmenów.

Drżyjcie, łapówkarze!

W 2007 roku w wyniku śledztw prowadzonych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne 169 osobom postawiono 387 zarzutów popełnienia przestępstw, informuje "Rzeczpospolita", która dotarła do złożonej Marszałkowi Sejmu informacji o działalności CBA.

Ślub na porodówce

Zamiast sukni była koszula nocna, zamiast ślubnych ozdób – wbity w żyłę wenflon. Urzędniczka stanu cywilnego udzieliła w środę ślubu na porodówce krakowskiego szpitala. Panna młoda zaczynała właśnie rodzić, informuje "Dziennik Polski".

Embrion zwierzoczłowieka

Brytyjscy naukowcy stworzyli ludzko-zwierzęcy embrion, źródło komórek macierzystych, informuje "Rzeczpospolita", powołując się na ogłoszone przez Uniwersytet Newcastle wyniki badań. Szykuje się w związku z tym przełom w transplantologii, zapowiada gazeta.

Przeciwnicy Traktatu chcą zaskarżyć go do Trybunału

Grupa posłów PiS bada możliwość skierowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności Traktatu Lizbońskiego z konstytucją. Z kolei politycy LPR zapowiadają, że będą namawiać Lecha Kaczyńskiego, aby nie ratyfikował dokumentu.

Pamiętaliśmy o Janie Pawle II

Mimo chłodu i deszczowej pogody Polacy wyszli na ulice swych miast, by symbolicznie oddać hołd papieżowi. To, jak wyglądały aleje Jana Pawła II w całym kraju, pokazali nam internauci przesyłając swoje zdjęcia i filmy na adres kontakt@tvn24.pl.

Ukraina i Gruzja poza NATO - na razie

- Plan działań na rzecz członkostwa dla Gruzji i Ukrainy to pytanie nie o to "czy", ale "kiedy" to się stanie - powiedział w Bukareszcie rzecznik NATO James Apathuray. Uczestnicy szczytu postanowili też zawiesić decyzję w sprawie zaproszenia Macedonii do członkostwa w Sojuszu.

Kardynał Re: Jan Paweł II chciał ustąpić

Bliski współpracownik Jana Pawła II, kardynał Giovanni Battista Re potwierdził w środę, że polski papież rozważał możliwość ustąpienia z powodu stanu zdrowia. Ostatecznie postanowił jednak zdać się na Opatrzność.

"Bin Laden jest zdrowy, atakujcie Żydów!"

Uważany za człowieka numer dwa w Al-Kaidzie Egipcjanin Ajman al-Zawahiri wezwał w środę późnym wieczorem za pośrednictwem internetu do atakowania Żydów na terytorium Izraela i poza nim. Poinformował też, że pogłoski o chorobie przywódcy tej organizacji, Osamy bin Ladena, to kłamstwo.

Irlandia: Referendum ws traktatu 12 czerwca?

Irlandia jako jedyny kraj unijny zdecyduje o przyjęciu Traktatu Lizbońskiego w drodze referendum. - Odbędzie się ono prawdopodobnie 12 czerwca - powiedział w środę w parlamencie premier Bertie Ahern.

ETS: Geje w przywilejach równi małżeństwu

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że w tych krajach Unii, które uznają związki homoseksualne, partnerom tej samej płci należą się takie same prawa, jak mężowi i żonie - pisze "Dziennik". Czyli geje będą dostawać emeryturę po zmarłym partnerze.

Goran Bregović - weselnie i pogrzebowo

Czego tam nie było! Trąby, bębny, akordeon. I dmuchany księżyc, i confetti. A w tym wszystkim - Goran Bregović z elektryczną gitarą, w towarzystwie Orkiestry Weselno-Pogrzebowej. Sala aż drżała w posadach, bo publiczność śpiewała, klaskała i... tańczyła z przytupem.

„Dzidek” lubił peugeoty, daewoo i skody

Poszukiwany czterema listami gończymi szef szajki, 31-letni Marcin D. ps. „Dzidek” i jego czterech kompanów w ciągu roku mogli ukraść nawet 100 aut. Policjanci z warszawskiej „samochodówki” rozbili grupę zajmującą się kradzieżami samochodów daewoo i peugeot.

Poznamy sekrety zamachu na Jana Pawła II?

Byli funkcjonariusze PRL-owskich służb specjalnych mogą ujawnić informacje na temat zamachu na Jana Pawła II sprzed 27 lat. Szef ABW podjął bowiem decyzję o zwolnieniu z tajemnicy państwowej czterech byłych oficerów wywiadu - poinformowała TVP.

21:37 - trzy lata później

W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II, punktualnie o godz. 21.37, na pl. Piłsudskiego w Warszawie zapłonął znicz-symbol pamięci. W całej Polsce odbywały się obchody msze św., czuwania, koncerty oraz marsze upamiętniające śmierć papieża. W Watykanie przy jego grobie modlił się kardynał Stanisław Dziwisz.

Nie poznamy całego raportu ws. CASY

Mimo deklaracji ministra, nie poznamy całego raportu dotyczącego styczniowego wypadku CASY pod Mirosławcem, odtajnione są jedynie jego cztery strony.

"Dziś pamiętamy, jutro zaczniemy się kłócić"

Czy trzy lata po śmierci Jana Pawła II Polacy pamiętają o jego naukach? - Niestety nie wypełniliśmy tej pustki, przypominamy sobie o naszym Papieżu tylko "od wielkiego dzwona" - mówili goście Magazynu "24 godziny". Dodawali jednak, że po śmierci Karola Wojtyły w Polakach pojawiła się "wola poprawy".

"Piloci CASY byli w pracy 16 godzin"

- Błąd spowodowany zmęczeniem może kosztować życie. A piloci CASY byli w pracy 16 godzin, czego nie ma w raporcie. Powinno się sprawdzić, kto ułożył taki plan lotu - mówili goście "Magazynu 24 godziny". Ich zdaniem, tragedii winny jest przede wszystkim wadliwy system szkolenia i pracy pilotów.

Mistrz walki w policji

Były mistrz świata juniorów, były wicemistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski w Taekwon-do wstąpił w szeregi policji. Konrad Olkiewicz w środę złożył ślubowanie i teraz przejdzie przeszkolenie. Potem wyruszy patrolować lubelskie ulice.