Najnowsze

Najnowsze

Jest śledztwo ws. wystawy ludzkich zwłok

Czy w jednym z warszawskich centrów handlowych doszło do zbezczeszczenia zwłok? Na to pytanie ma odpowiedzieć śledztwo, które wszczęła warszawska prokuratura. Potwierdzają się więc informacje portalu tvn24.pl - śledczy zbadają głośną wystawa spreparowanych ciał "Bodies... The Exhibition".

Kamera widziała pijanego pirata

Pod okiem kamery monitoringu rozpędzony golf wjechał w czekającego na zmianę świateł passata. Nikomu nic się nie stało, ale okazało się, że sprawca wypadku był pijany (miał prawie 2 promile). Do zdarzenia doszło w Szczecinie, a kierowcy golfa grożą dwa lata więzienia.

"Steinbach może nie przyszła z Hitlerem, ale jej rodzice tak"

Myślę, że zawsze wolno powiedzieć prawdę. Pani Steinbach, co prawda nie przyszła tu z Hitlerem, bo się w Polsce urodziła, ale jej ojciec i zapewne także matka z nim tu przybyli - tymi słowami prezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował niedawne wystąpienie ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego.

Nieudana misja NASA

To miała być pierwsza taka misja NASA. Nie wszystko jednak poszło tak, jak planowano. Satelita, który miał badać emisję dwutlenku węgla, nie dotarł na orbitę. Wszystko z powodu nieprawidłowego oddzielenia się jego ochronnej osłony.

E-papieros też uzależnia

E-papieros jest szkodliwy i nie pomaga walczyć z tytoniowym nałogiem – twierdzą naukowcy. Jest to odpowiedź na lansowane przez tytoniowe koncerny slogany, w których mowa jest o nieszkodliwym paleniu elektronicznego dymka.

Wyrzucili zabytek, bo nie znaleźli kupca

Jedynie 5 złotych - taką wartość dla dwóch złodziei miał zrabowany przez nich XIX-wieczny obraz. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że ukradli również XV-wieczną drewnianą figurkę. Ponieważ nie mogli na nią znaleźć kupca, wyrzucili ją.

IPN: milicjanci utrudniali śledztwo

Kolejni podejrzani ws. śmierci Grzegorza Przemyka. Dwóm wysokim oficerom z Komendy Głównej MO pion śledczy IPN przedstawił zarzuty utrudniania śledztwa, niedopełnienia obowiązków oraz przekroczenia uprawnień - poinformował we wtorek rzecznik IPN Andrzej Arseniuk.

Prawie wyłudzili 900 tys. złotych

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić z banku w Śródmieściu prawie milion złotych. Oszuści zostali aresztowani w banku, gdy miało dojść do podpisania umowy kredytowej i przekazania pieniędzy.

Chodorkowski czeka w Moskwie na proces

Michaił Chodorkowski, były szef koncernu naftowego Jukos, jest już w Moskwie. Do rosyjskiej stolicy trafił prosto z aresztu śledczego na Syberii. W Moskwie Chodorkowskiego czeka nowy proces.

Strajki na lotniskach Grecji i Niemiec

Strajki pracowników lotnisk w Niemczech i Grecji. We wtorek zamknięto dwa porty lotnicze w Berlinie. W środę problemy czekają podróżnych w Grecji, gdzie protest kontrolerów lotów może skutecznie utrudnić wszelkie powietrzne podróże.

Ranny w katastrofie lekarz odzyskał mowę

Poprawia się stan lekarza rannego w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który rozbił się na Dolnym Śląsku. We wtorek - dokładnie w tydzień od tragicznego wypadku - pacjent zaczął mówić.

Wojny finansowe

Niezwykłe w swojej otwartości ostrzeżenie o możliwych zagrożeniach globalnych przedstawiono kilka dni temu na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych Senatu USA. Niektóre sformułowania, jakie zaprezentowali senatorom eksperci z amerykańskiej Krajowej Rady Wywiadu oraz różnych ośrodków analitycznych, zabrzmiały po prostu złowrogo. Dziwię się, że w Polsce przeszły niemal bez echa, chociaż Polska jest wymieniona w analizie.

Najbogatszego Rosjanina nie stać na willę

Kryzys nie zna litości. Dopadł nawet Michaiła Prochorowa, który uważany jest za najbogatszego Rosjanina. Z powodu finansowej zapaści ten rosyjski krezus musiał zrezygnować z kupna willi na Lazurowym Wybrzeżu.

Steinbach zła, że nie obronili jej przed prof. Bartoszewskim

Przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach znów uderza. Tym razem dostało się szefowi niemieckiej dyplomacji Frankowi-Walterowi Steinmeierowi. Steinbach nie podoba się, że minister nie wziął jej w obronę po wypowiedzi Władysława Bartoszewskiego.

Bawił się w snajpera, w domu miał arsenał

Kusze, rewolwery, wiatrówki i mnóstwo amunicji - między innymi takie "eksponaty" posiadał w swoim domowym arsenale Robert S., mieszkaniec Szczecina. Oprócz nielegalnego posiadania broni, policja zarzuca mu również, że z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki. Miłośnik broni chyba spodziewał się kłopotów, bo - po tym, jak policja wtargnęła do mieszkania - nakrył się kołdrą i udawał, że śpi.

"Już nic nie umknie opinii publicznej"

Poseł PO Paweł Graś został nowym rzecznikiem rządu. Oficjalna prezentacja ma się odbyć we wtorek po południu. - Ta praca to dla mnie zaszczyt - podkreślił sam zainteresowany. Wybór chwalą inni ministrowie.

Plac Czerwony jak Rio de Janeiro?

Moskiewski Plac Czerwony zamienił się w jeden wielki jarmark, bo - jak co roku - Rosjanie obchodzą tzw. Maślnicę. Impreza swoimi korzeniami sięga czasów pogańskich, a konkurować ma nawet ze słynnym karnawałem w Rio de Janeiro.

Jak Kaczyński prezydentem, to Gęsicka premierem

Gdyby koniunktura polityczna na to pozwoliła i Jarosław Kaczyński po kolejnej kadencji Lecha Kaczyńskiego zostałby prezydentem, to wyobrażam sobie, że Grażyna Gęsicka mogłaby być premierem - powiedział w RMF Joachim Brudziński z PiS. Podkreślając, że jest zadowolony z nowego wizerunku PiS i dobrze się odnajduje w nowej rzeczywistości. Na potwierdzenie: przeprosił i zapewnił, że do inwektyw podchodzi z "amerykańskim luzem".

Clooney ratuje Afrykę z Obamą

O czym może rozmawiać aktor z prezydentem? Na przykład o katastrofie humanitarnej w Darfurze. George Clooney, który właśnie wrócił z Sudanu, spotkał się w poniedziałek z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą.

Fritzl na deskach teatru

Joseph Fritzl, zwany też potworem z Amstetten, który przez 24 lata więził w piwnicy swoją córkę, doczekał się sztuki na swój temat. Kontrowersyjne przedstawienie w reżyserii austriackiego reżysera Hubara Kramara miało premierę w poniedziałek na deskach jednego z wiedeńskich teatrów.

Wielkie palenie u Fidela

To miód na serce prawdziwych miłośników cygar, którzy – jak głosi powiedzenie – co najmniej raz w życiu powinni odwiedzić kubańską ziemię. Bardzo dobrą okazją do takiego kroku jest doroczny Habano Festival, czyli wielkie święto cygar.

Japończyk w Białym Domu

Japoński premier Taro Aso to pierwszy zagraniczny przywódca, który spotka się w Waszyngtonie z prezydentem USA Barackiem Obamą. Rozmowy japońsko-amerykańskie na wysokim szczeblu rozpoczną się we wtorek.

Z buta w posłów-wieprzy

Rzucanie butami w nielubianych polityków staje się na świecie coraz popularniejszym wyrazem obywatelskiego niezadowolenia. Tak było na Łotwie, gdzie – choć nie bezpośrednio – ale i tak dotkliwie dostało się tamtejszym politykom.

Pakistańscy talibowie ogłaszają rozejm

Pakistańscy talibowie ogłosili bezterminowe zawieszenie broni w dolinie Swat na północnym-zachodzie kraju. Komunikat przyszedł w dzień po tym, jak armia rządowa powiadomiła o zawieszeniu wszystkich swoich operacji w regionie.

Walka o policję na szczeblach władzy

Konflikt na najwyższych szczeblach w MSWiA. Wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki stoi murem za policją, wbrew opinii przełożonego. Chodzi o emerytury mundurowe. Grzegorz Schetyna chce wydłużenia lat pracy dla funkcjonariuszy, a Rapacki broni ich dotychczasowych przywilejów - pisze dziennik "Polska".

Prokuratura przeciw ministrowi

90 tys. zł odszkodowania dla ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy za więzienie w PRL to za dużo, uważa prokuratura. Śledczy już złożyli apelację ws. swojego przełożonego - pisze "Rzeczpospolita".

Co wystrzeli Korea?

Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia satelity telekomunikacyjnego. - Trwają intensywne przygotowania do startu - mówi opublikowany w poniedziałek komunikat północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA. Zagraniczni analitycy mówią jednak, że będzie to jednak test rakiety dalekiego zasięgu.

Za ostro w Guantanamo

Raport przygotowany przez departament obrony USA nie pozostawił suchej nitki na sposobie traktowania osadzonych w Guantanamo. W bazie amerykańskiej więźniowie są traktowani za surowo, a Pentagon wysunął postulat złagodzenia reżimu.

Urbański najgorszym szefem TVP

Andrzej Urbański został uznany za najgorszego prezesa telewizji publicznej ostatnich lat. Z badań TNS OBOP, do których dotarł "Dziennik" wynika, iż 35 proc. respondentów uznało, że źle bądź nie najlepiej kierował telewizją publiczną. 21 proc. badanych oceniło go dobrze.

Kurski: Nadchodzi szansa dla PiS

Poseł PiS Jacek Kurski przewiduje w rozmowie z "Dziennikiem", że nastąpi pozytywna reinterpretacja rządów Jarosława Kaczyńskiego. Ma jej sprzyjać rozczarowanie wyborców rządami PO.