Najnowsze

Najnowsze

"KC PZPR wybiera przewodniczącego Solidarności"

Walka o skład delegacji na przyszłotygodniowy szczyt unijny z dużego i małego pałacu na dobre przeniosła się do Sejmu. - Dają o sobie znać niesamowite kompleksy Donalda Tuska. Uchwała rządu jest absolutnie groteskowa. To tak, jakby zebrał się KC PZPR i stwierdził kto ma być przewodniczącym "Solidarności" - ironizuje Jarosław Kurski. Jarosław Gowin z PO odpowiada: - Wobec słabości PiS-u prezydent postanowił zostać liderem opozycji. To absurd.

Dalajlama przeszedł udaną operację

Operacja usunięcia kamieni żółciowych przywódcy Tybetańczyków zakończyła się sukcesem, a XIV Dalajlama już pod koniec miesiąca w pełni podejmie swoje obowiązki - poinformował jego doradca.

Pokonać talibów komórkami

Brytyjski rząd ma nowy plan, który ma zniweczyć wysiłki propagandowe talibów - informuje BBC. Ofensywa aliantów ma polegać na... rozdawaniu Afgańczykom telefonów komórkowych.

Krauze wyprzedaje obrazy

Ryszard Krauze wyprzedaje swoją unikalną kolekcję obrazów. We czwartek informacja ta ściągnęła do hotelu Sheraton w Warszawie tłumy kolekcjonerów. Pod młotek poszło 85 obrazów od Matejki, Michałowskiego, Chełmońskiego, przez Witkacego, Schulza, Weissa po współczesnych - Nowosielskiego, Lebensteina, Kantora i Beksińskiego - pisze "Dziennik".

Za co poleci Gosiewski?

Przemęczenie, sprawy osobiste, czy też kontrowersyjne wystąpienie w "Radiu Maryja" i niefortunny atak na Ludwika Dorna? - nie ustają spekulacje, co może być przyczyną rychłej rezygnacji Przemysława Gosiewskiego z funkcji szefa klubu PiS. Ale czy w ogóle do niej dojdzie? - Zobaczymy. Na razie uratował go przeciek do mediów - mówi "Rzeczpospolitej" jeden z polityków PiS.

Raport Pitery jak robocze notatki

Osławiony już raport Julii Pitery o działalności CBA na razie nie ujrzy światła dziennego - pisze "Rzeczpospolita". Dlaczego? - Na obecnym etapie nie ma sensu upubliczniać tego raportu, tak samo jak nie publikujemy roboczych notatek - mówi gazecie poseł PO i członek komisji ds. służb specjalnych Konstanty Miodowicz.

Utrącona nagroda szefa TVP

Minister skarbu Aleksander Grad odmówił przyznania szefowi TVP Andrzejowi Urbańskiemu nagrody z okazji 25-lecia pracy. Minister uznał, że prezes źle pracuje i 26 tysięcy złotych nagrody mu się nie należy - pisze "Dziennik".

Nie będzie kontroli w MSZ

Czy to koniec serialu z "meblami w stylu empire" w roli głównej, które kupione zostały dla MSZ-u w kontrowersyjnym przetargu? Wiele wskazuje, że tak: - Otrzymaliśmy pismo od prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie tych mebli. I muszę przyznać, że jest to laurka. Nie będzie żadnej kontroli - ujawnił w "Kropce nad i" Radosław Sikorski.

Krauze wystawił na aukcji swoje zbiory malarstwa

85 obrazów Matejki, Michałowskiego, Chełmońskiego, Witkacego i innych malarzy trafiło w czwartek na aukcję. Prawie połowa z tej kolekcji pochodziła ze zbiorów twórcy Prokomu Ryszarda Krauzego - informuje "Dziennik".

"Rada Gabinetowa to trauma"

- Jeżeli słyszę, że mamy rozmawiać o kryzysie ekonomicznym, który może dosięgnąć Polski, to nie widzę w tym dobrej woli - powiedział o planach zwołania Rady Gabinetowej Grzegorz Schetyna, wicepremier i szef MSWiA.

Alaska topnieje w oczach

W swojej wędrówce po USA, reporter TVN24 zawędrował aż na Alaskę. Tam poznał Steve'a, który w głuszy prowadzi swoje nieskomplikowane życie i strażnika leśnego Jima, który... pilnuje lodowca.

Co Bush wie o kryzysie?

George W. Bush chce ukoić zszargane kryzysem nerwy Amerykanów. Prezydent wygłosi dziś przemówienie, w którym zapewni, że rząd w Waszyngtonie zrobi wszystko aby ustabilizować rynek finansowy w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent poleci dzień później

Prezydent Lech Kaczyński już zarezerwował sobie samolot rządowy, by polecieć na szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Delegacja rządu ma polecieć 14 października, a prezydent planuje wylot na 15 - donosi "Dziennik".

Bezpieka chciała oczernić Bartoszewskiego

SB chciało skompromitować Władysława Bartoszewskiego rozpowszechniając sfałszowane materiały o tym, że jest jej agentem - donosi "Gazeta Wyborcza". Informacje o akcji prowadzonej na początku lat 70. ujawniono w katalogu IPN na temat osób publicznych.

W bólach rodzić będziesz

Poród to fizjologia i tak nas, kobiety stworzyła natura, że pewne rzeczy powinny się odbywać jej siłami - mówi w "Dzienniku" minister zdrowia Ewa Kopacz i dodaje, że budżetu państwa nie stać na to, by zapewnić Polkom darmowe znieczulenie przy porodzie.

Prezydent poleci dzień później

Prezydent Lech Kaczyński już zarezerwował sobie samolot rządowy, by polecieć na szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Delegacja rządu ma polecieć 14 października, a prezydent planuje wylot na 15 - informuje "Dziennik".

Darmowego znieczulenia przy porodzie nie będzie

Budżetu państwa nie stać na to, by zapewnić Polkom darmowe znieczulenie przy porodzie. Poród to fizjologia i tak nas, kobiety stworzyła natura, że pewne rzeczy powinny się odbywać jej siłami - mówi w "Dzienniku" minister zdrowia Ewa Kopacz.

SB chciało skompromitować Władysława Bartoszewskiego

SB chciało skompromitować Władysława Bartoszewskiego, rozpowszechniając sfałszowane materiały o tym, że jest jej agentem - donosi "Gazeta Wyborcza". Informacje o akcji przeciwko profesorowi prowadzonej na początku lat 70. ujawniono w katalogu IPN na temat osób publicznych.

Schetyna o radzie gabinetowej

Wicepremier i minister SWiA Grzegorz Schetyna mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że nie widzi dobrej woli prezydenta w ustaleniu, że tematem Rady Gabinetowej ma być kryzys ekonomiczny. Uważa, że jest to jedynie chęć wywołania przez PiS kolejnej awantury.

Kryzys może zagrozić deweloperom

Kryzys na światowych rynkach finansowych może zmieść z powierzchni ziemi nawet duże i doświadczone firmy deweloperskie - donosi "Gazeta Wyborcza".

Szef ABW chciał, by podsłuchiwały prywatne firmy

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk naciskał, by w proponowanej noweli prawa telekomunikacyjnego realizację podsłuchów dla służb specjalnych powierzyć pracownikom prywatnych firm - informuje "Nasz Dziennik".

Konta emerytalne będzie można sprawdzać w internecie

Konta emerytalne ZUS będzie można sprawdzać korzystając z internetu. Za pomocą sieci będzie też można śledzić, czy pracodawca terminowo i we właściwej wysokości przekazuje nasze składki - informuje "Gazeta Prawna".

"Prezydent może jechać na szczyt jako osoba prywatna"

Czwartek 9 października, 21:00- Politykę zagraniczną prowadzi Rada Ministrów i ona uchwaliła, że na szczycie Unii, Polskę reprezentował będzie premier - stwierdził w "Magazynie 24 godziny" poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Jego zdaniem, jeśli prezydent Lech Kaczyński również chce na szczyt się wybrać, to nikt mu nie może zabronić, ale "pojedzie tam jako osoba prywatna". - Jeden wart drugiego - podsumował konflikt między szefem rządu a głową państwa poseł SLD Jerzy Wenderlich.

"Kropka nad i" 09.10

Czwartek 9 października- Mamy ekspertyzy trzech profesorów i trzech doktorów habilitowanych, w których stwierdzają oni jasno, że to Prezes Rady Ministrów powinien wyznaczać skład delegacji na tego rodzaju szczyty. I tak też będzie w tym przypadku - powiedział Radosław Sikorski w "Kropce nad i". Chodzi o przyszłotygodniowy szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, na który premier nie chce zabrać Lecha Kaczyńskiego.

Chcemy zdecydować o służbie zdrowia!

Polacy chcą sami zdecydować o prywatyzacji służby zdrowia w referendum - wynika z sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej". Gazeta donosi też, że Platforma może być w stanie wprowadzić projektowane zmiany, pomimo spodziewanego weta prezydenta. Ma w tym celu prowadzić rozmowy z SLD.

Dłużej poleżysz z mamą!

Jest już niemal pewne, że rządowy projekt wydłużający urlopy macierzyńskie wejdzie w życie - pisze dziennik "Polska". Mamy z dziećmi pozostaną w domu przez przynajmniej 20 tygodni, a więc o dwa dłużej niż obecnie. Ponadto, jedno z rodziców będzie mogło pójść na urlop dodatkowy - nawet na kolejnych sześć tygodni.

Bałkański "cios w plecy"

Kolejne bałkańskie państwa uznają niepodległość Kosowa. Decyzję taką podjął rząd Czarnogóry, a reakcja Serbii była szybka - minister spraw zagranicznych Vuk Jeremić zapowiedział wydalenie ambasadora. To nie zniechęciło Macedończyków - Skopje również uznało niepodległość dawnej serbskiej prowincji.