Najnowsze

Najnowsze

Wodny świat Busha

Największy w historii wodny rezerwat powstanie na terenie Oceanu Spokojnego. Na jego stworzenie zgodę wyraził prezydent USA George W. Bush.

Ślub dla oziębłych?

Do niecodziennego ślubu doszło w chińskim Harbinie na granicy z Syberią. Przy temperaturze minus 22 stopni dwadzieścia dwie młode pary powiedziały sobie "tak". - Mimo mrozu atmosfera jest gorąca - zapewniali nowożeńcy.

Helikopter w ogniu

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w wypadku śmigłowca w południowej Brazylii w Sao Paulo. Helikopter runął na ziemię tuż przed lądowaniem.

Polska wyśle więcej żołnierzy do Afganistanu

MON ocenia efektywność polskich misji zagranicznych. Potem zapadną decyzje. Jakie? Aż o 600 żołnierzy może wzmocnić się polski kontyngent w Afganistanie, zaś połowa tej liczby żołnierzy może wrócić do domu z Czadu i Libanu, zapowiedział szef resortu Bogdan Klich.

Doktor G. może wrócić do pracy

Po tym, jak prokuratura wycofała się z zarzutu zabójstwa dla kardiochirurga Mirosława G., teraz postępowanie w tej sprawie umorzyła Izba Lekarska. Chodzi o śmierć trzech pacjentów, których rodziny twierdzą, że przyczyną ich zgonu były błędy doktora G. w sztuce lekarskiej. Teraz zapowiadają odwołanie.

Abp Kowalczyk był kontaktem informacyjnym

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk był zarejestrowany przez tajne służby PRL jako kontakt informacyjny o kryptonimie "Cappino". - Został zarejestrowany bez swojej wiedzy, brak jest przesłanek wskazujących na współpracę - poinformował we wtorek rzecznik Episkopatu, ks. Józef Kloch.

Kibice włączają się w walkę o Gazę

Mecz koszykówki Pucharu Europy w Ankarze został odwołany z powodu antyizraelskich demonstracji. Spotkanie drużyn z Turcji i Izraela zostało zakłócone przez kibiców skandujących hasła przeciw izraelskiej operacji zbrojnej w Strefie Gazy.

Gdzie podzieją się kobiety odbite z rąk gangsterów?

Warszawski hostel prowadzony przez fundację La Strada, gdzie opiekowano się kobietami wyrwanymi z rąk gangsterów, został zamknięty. Powód jest prozaiczny - hostel przestały finansować zagraniczne instytucje, a polskie nie są tym zainteresowane.

Wszyscy ludzie Klicha

Nepotyzm w wojskowych agencjach? - docieka "Trybuna". Mieli być fachowcy, przejrzystość życia publicznego, otwarte konkursy na stanowiska w państwowych spółkach i rządowych agencjach. Mieli, a jest, jak było - uważa gazeta.

Wywiad zarejestrował sobie nuncjusza

Nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk był bez swojej wiedzy zarejestrowany przez wywiad PRL jako kontakt informacyjny - wynika z badań kościelnej komisji historycznej. O zbadanie swojej teczki nuncjusz poprosił komisję sam - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Medialny Sojusz

PO i SLD chcą jak najszybciej pozbawić ludzi PiS, LPR i Samoobrony władzy w mediach publicznych. Przyśpieszają prace nad nową ustawą medialną - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Nic a nic z obwodnic

Budowa obwodnicy ekspresowej w stolicy zagrożona. Przed Euro 2012 miał powstać wokół miasta pierścień obwodnicy. Zamiast tego będą tylko niezwiązane ze sobą odcinki. Inwestycja utknęła m.in. przez protesty przeciwników tras i biurokratyczne procedury - wytyka "Życie Warszawy".

Kropka nad i 06.01

Wtorek, 6 styczniaBój o wolne w Trzech Króli - podejście drugie. Prezydent Łodzi złożył ponownie na ręce marszałka Sejmu obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. W październiku na wniosek PO odrzucili go posłowie, ale tym razie zwolennicy ustawy zapowiadają, że zbiorą po nią ponad milion podpisów. W programie "Kropka nad i" Jerzy Kropiwnicki podkreślał, że projekt już teraz cieszy się wielkim poparciem społecznym

"To nie Ukraina sobie zakręciła kurek"

Wtorek, 6 stycznia Rosyjsko - Ukraiński konflikt gazowy pokazuje jasno - Polska musi rozwiązać kwestię bezpieczeństwa energetycznego. Czy jest to możliwe w ramach wspólnoty Europejskiej - o tym dyskutowali goście magazynu 24 godziny

Gazprom potrzebuje gotówki, na już...

Rosja poszła wczoraj na całość w gazowym starciu z Ukrainą, a jej Gazprom uznał, że znacznie ważniejsze niż dbanie o wizerunek firmy na Zachodzie jest wymuszenie jak najwyższych cen za surowiec w 2009 r. Wszystko po to, by za ich pomocą ratować własną - dotkniętą kryzysem - gospodarkę - pisze "Dziennik".

Niech się PGNIG weźmie do roboty

Musimy zwiększyć wydobycie krajowe i postawić terminal LNG. Taka lekcja, zdaniem ekspertów, płynie z gazowej wojny 2009 - relacjonuje "Puls Biznesu".

Karnowski źle się zachowuje

Minister ds. walki z korupcją Julia Pitera krytykuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" linię obrony prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i twierdzi, że ponosi on odpowiedzialność za nieprawidłowości w urzędzie miasta.

SAAB walczy z MON o rakiety

SAAB przegrał przetarg na dostarczenie rakiet dla naszej Marynarki Wojennej. Idzie do sądu, bo twierdzi, że resort obrony faworyzował jego konkurenta. Koncern będzie się domagał wielomilionowego odszkodowania - pisze "Rzeczpospolita".

Zawłaszczona sława Polek z Powstania Warszawskiego

Niemiecki reżyser nakręcił film dokumentalny o Powstaniu Warszawskim. Jakież było jego zdziwienie, gdy w recenzji jednej z gazet przeczytał, że to materiał o... bojowniczkach z warszawskiego getta - pisze "Nasz Dziennik".

Wyższe grzywny dla podatników

Nie wszyscy wiedzą, że wzrost płacy minimalnej, która w ubiegłym roku wynosiła 1126 zł, a od 1 stycznia wynosi 1276 zł, oznacza wyższe kary grzywny dla nieuczciwych podatników - pisze "Gazeta Prawna".

Strażak w każdej firmie

Przymus zatrudnienia specjalisty od pożaru uderzy w małe firmy - akcentuje "Gazeta Prawna", nawiązując do nowych obowiązków bhp w Kodeksie Pracy.

Szturm na koszary

Jeszcze nigdy tylu młodych Polaków nie chciało iść do armii. Do WKU zgłosiło się ponad 20 tys. ochotników. O kilka tysięcy więcej niż wojsko może przyjąć - pisze "Metro".

Czesne za przedszkola niezgodne z prawem?

W kilku miastach pobieranie przez gminy tzw. opłaty stałej za korzystanie z przedszkoli zostało uznane za niezgodne z prawem. Podobnie może być w Krakowie i Tarnowie – pisze "Dziennik Polski".

Tryzub UPA zostanie rozebrany

Pomnik Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w masywie Chryszczatej w Bieszczadach ma zostać rozebrany. Taką decyzję wydał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sanoku – dowiedział się "Dziennik Polski".

Dzisiaj Boże Narodzenie

"Christos rażdajetsia! Sławitie joho" - rozbrzmiewa dziś w prawosławnych domach. Wierni obrządków wschodnich - prawosławni grekokatolicy i staroobrzędowcy - obchodzą dzisiaj Boże Narodzenie. Według kalendarza juliańskiego, używanego przez kościoły wschodnie, stałe święta wypadają trzynaście dni po katolickich.

Prawo jazdy: krótszy egzamin, mniejsze kolejki

Krótszy egzamin praktyczny i mniej czekania na podejście do niego - takie mają być efekty zmian w przepisach o egzaminie na prawo jazdy proponowanych przez Ministerstwo Infrastruktury. Zmiany miały wejść w życie od 1 lutego 2009 ale nie wiadomo czy resort dotrzyma terminu.

Gaza - najczarniejsza chwila dla Bliskiego Wschodu

Bliski Wschód stoi w obliczu "najczarniejszego dotychczas momentu" - powiedział we wtorek wieczorem premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, nazywając sytuację w Strefie Gazy "kryzysem humanitarnym". Tymczasem Izrael stworzy w Strefie Gazy korytarz humanitarny, aby umożliwić dostawy pomocy żywnościowej i medycznej dla Palestyńczyków.