Najnowsze

Najnowsze

Prokurator z Wołomina bada strzelaninę w Markach

W podwarszawskich Markach doszło wieczorem do strzelaniny. Zginął jeden mężczyzna, a inna kobieta i mężczyzna z ranami postrzałowymi zostali odwiezieni do szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna najpierw postrzelił swoje ofiary, a następnie popełnił samobójstwo. Sprawą zajęła się już prokuratura w Wołominie.

Rekin ugryzł go w nogę

Rekin zaatakował surfera u wybrzeży Australii. 30-latek poczuł potężny cios w nogę, potem widział, że coś obok gwałtownie szamocze się w wodzie. Do brzegu dotarł samodzielnie. Stamtąd do szpitala zabrał go helikopter.

Singapur oswaja się z tatuażem

Kolorowi od stóp do głów - do Singapuru zjechali miłośnicy tatuażu z całego świata. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tego typu imprezom, tatuaż przestanie być kojarzony jedynie z przestępcami.

Cel naukowców komar - fałszywka

Badacze pracują nad komarem, który nie będzie mógł się rozmnażać. Chcą w ten sposób kontrolować liczbę insektów, przenoszących groźne tropikalne choroby, takie jak malaria, gorączka krwotoczna denga czy też żółta febra. W tym celu badają wibracje jakie wydają skrzydełka owadów i nagrywają ich pieśni miłosne. Muszą wyposażyć komara w tak atrakcyjne przymioty, żeby komarzyce mogły się nabrać na jego zaloty.

"Pan jest chory z nienawiści i powinien się leczyć"

"Sprostytuowana minister Grażyna Gęsicka" w piątek, a w niedzielę "Jarosław Kaczyński kobietą?" - to tylko ostatnie, już nie ostre komentarze, a zwyczajne obelgi, rzucane przez Janusza Palikota. Posłowie opozycji pytają "czy premier w końcu zareaguje?!", a PO głosem Stefana Niesiołowskiego odpowiada: - Tak, ale jak klub PiS wcześniej usunie z partii Jarosława Kaczyńskiego. - Pan jest chory z nienawiści i powinien się leczyć - komentował słowa wicemarszałka Michał Kamiński z PiS.

Rośnie presja na okupację Gazy. Walki trwają

Izraelska władza podzielona, co do przyszłości operacji "Płynny Ołów". Generał Yoav Galant, dowódca sił w regionie działań zbrojnych, chce przejścia do "trzeciej fazy", czyli zdobycia oblężonych dotąd miast. Tymczasem palestyńskie służby medyczne donoszą, że w 16. dniu ofensywy szacowana liczba ofiar przekroczyła 850 osób, w tym blisko 40 proc. to cywile.

Myślał, że strzela do dzika

Dwie osoby zginęły podczas polowań na dziki w dwóch wypadkach w różnych landach Niemiec. Myśliwy owinięty w ciepłe poncho został zastrzelony, gdy kolega wziął go za odyńca. Taką wersję podaje lokalna policja.

"Twórca Barbie był maniakiem seksualnym"

Mają długie blond włosy, niebieskie oczy i od kilku pokoleń zajmują szczególne miejsce w sercach małych dziewczynek na całym świecie. Mowa o kultowych już lalkach Barbie, które jak się okazuje, skrywają mroczny sekret. Ich twórca był maniakiem seksualnym.

Co jada Obama?

Barack Obama jeszcze oficjalnie prezydentem nie jest, ale media już dokładnie śledzą każdy jego krok. Ostatnio ich uwagę przykuło prezydenckie menu, a dokładnie to co zjadł na obiad pierwszego dnia po przeprowadzce do Waszyngtonu.

Europa czeka na gaz i dziękuje Czechom

Jose Manuel Barroso cieszy się i dziękuje Czechom za sprawne negocjowanie i sekundowanie w rosyjsko-ukraińskim sporze o gaz. Przewodniczący Komisji Europejskiej liczy też, że po podpisaniu przez Ukrainę protokołu o komisji monitorującej tranzyt rosyjskiego gazu do państw europejskich, kurki zostaną przez Rosjan odkręcone jeszcze w niedzielę. - Ta sytuacja trwała za długo - powiedział Barroso.

Prokuratura zajęła się zaginionymi aktami SKW

Kto odpowiada za zaginięcie 18 dokumentów, które - jak twierdzi szef MON Bogdan Klich - przez zaniedbania członków komisji weryfikacyjnej nie wróciły do Służby Kontrwywiadu Wojskowego z BBN? Odpowiedź na to pytanie ma przynieść tajne śledztwo, które wszczęła w tej sprawie warszawska prokuratura okręgowa. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył we wrześniu 2008 szef SKW Janusz Nosek.

Izrael chciał atakować Iran, USA zabroniły

W ubiegłym roku Izrael zwrócił się do Stanów Zjednoczonych o dostarczenie bomb. Po co? By użyć ich do ataku na główny kompleks nuklearny Iranu. Jednak prezydent USA George W. Bush odmówił Tel Awiwowi - donosi na swojej stronie internetowej dziennik "New York Times".

Święto teatru w Chile

Grupy teatralne i muzyczne z całego świata wzięły kurs na Chile. W Santiago trwa właśnie czternasty festiwal teatru. Największą popularnością wśród publiczności cieszy się koreański zespół Dulsori.

Kostaryka prosi świat o pomoc

Bilans czwartkowego trzęsienia ziemi na Kostaryce wciąż rośnie. Według najnowszych danych zginęło 34 osoby, a 64 uznaje się za zaginione - podaje serwis internetowy CNN, powołując się na tamtejszy rząd. Kostaryka zwróciła się do świata z dramatycznym apelem o pomoc.

Nowa twarz Demokratów

W atmosferze burzliwych obrad, po unieważnieniu pierwszej tury wyborów delegaci Partii Demokratycznej wybrali w sobotę nową przewodniczącą. Fotel po Januszu Onyszkiewiczu zajęła Brygida Kuźniak.

Gazem grzać nie można, atomem nie wolno

Słowacki rząd naruszy unijne przepisy, jeśli wprowadzi w życie swoją sobotnią decyzję o ponownym uruchomieniu reaktora w elektrowni jądrowej V1 w Jaslovskich Bohunicach - oświadczył w sobotę wieczorem rzecznik komisarza Unii Europejskiej ds. energii Andrisa Piebalgsa.

"Janusz, przeproś tę wspaniałą kobietę"

Kazimierz Marcinkiewicz w "Magazynie 24 godziny" apeluje do Janusza Palikota, aby przeprosił posłankę PiS Grażynę Gęsickiej, o której powiedział, że się "sprostytuowała". W magazynie TVN24 krytyczne słowa pod adresem Palikota padały także z ust Tadeusza Iwińskiego i Jarosława Sellina. Partyjnego kolegę wziął za to w obronę Kazimierz Kutz.

"Traktat Lizboński pomógłby w kwestii gazu"

Sobota, 10 stycznia - Gdyby Traktat Lizboński został przyjęty, rozwiązanie gazowego konfliktu odbyłoby się szybciej i sprawniej - powiedział były premier Kazimierz Marcinkiewicz w "Magazynie 24 Godziny". Zdaniem Marcinkiewicza, Unia Europejska mówiłaby wówczas jednym głosem w sprawie gazu, co pozwoliłoby ukrócić samowolę Rosji. - Państwa powinny współpracować, a nie budować porozumienia ponad głowami innych - dodał były premier.

Solidarni z Gazą

Świat protestuje przeciwko izraelskiej operacji w Strefie Gazy. W demonstracjach w Europie i na Bliskim Wschodzie udział wzięły tysiące osób. Wszystkie manifestacje wyglądały podobnie - protestujący wznoszą antywojenne hasła i palą izraelskie flagi.

Brytyjskie dzieci nie muszą wiedzieć, co to król i biskup

Jeśli mieścisz się w przedziale wiekowym 7-16 lat, nie musisz już wiedzieć, co to nawa, biskup, klasztor czy cesarz. Bardziej przyda ci się znajomość takich terminów, jak blog, poczta głosowa, baza danych, czatroom, celebrity i euro - uznało wydawnictwo Oxford University Press, wypuszczając na rynek nową edycję słownika dla dzieci. Książka zawiera 10 tysięcy słów, które powinny poznać brytyjskie dzieci. Przestarzałe i niezrozumiałe postanowiono wyrzucić.

Dwie wieże w Warszawie

Ma aż osiem pięter wysokości, jest zbudowana z lodu i przyciąga miłośników sportów ekstremalnych - w Warszawie powstała pierwsza w Polsce ścianka lodowa do wspinaczki. Wszyscy miłośnicy czekanów i pryskającego lodu mogą już korzystać z dwóch ogromnych zamrożonych wież na Białołęce.

"Traktat Lizboński pomógłby w kwestii gazu"

- Gdyby Traktat Lizboński został przyjęty, rozwiązanie gazowego konfliktu odbyłoby się szybciej i sprawniej - powiedział były premier Kazimierz Marcinkiewicz w "Magazynie 24 Godziny". Zdaniem Marcinkiewicza, Unia Europejska mówiłaby wówczas jednym głosem w sprawie gazu, co pozwoliłoby ukrócić samowolę Rosji. - Państwa powinny współpracować, a nie budować porozumienia ponad głowami innych - dodał były premier.

Tymoszenko podpisze umowę

Ukraińska premier Julia Tymoszenko prawdopodobnie podpisze umowę, którą w Moskwie wynegocjował premier przewodniczących Unii Czech Mirek Topolanek - donosi rosyjska agencja ITAR-TASS. Topolanek jest już w Kijowie, natomiast unijni obserwatorzy udają się do punktów przesyłowych na zachodniej i południowej granicy Ukrainy - poinformował Naftohaz.

Hamas: Ta operacja to "holokaust"

Lider Hamasu Chaled Meszal zapowiedział, że jego ugrupowanie nie weźmie pod uwagę zawieszenia broni w Strefie Gazy, dopóki Izrael nie zaprzestanie tam swej ofensywy i nie otworzy przejść granicznych.

Dzień bez spodni w warszawskim metrze

Sobotnia przejażdżka metrem w samej bieliźnie? Warszawa przyłączyła się do 16 innych miast na świecie i wzięła udział w akcji jazdy podziemną kolejką bez spodni.

CBA: nie było akcji przeciw Cichoszowi

- Centralne Biuro Antykorupcyjne nie prowadziło żadnych czynności wobec wiceministra Mariana Cichosza - taki komunikat wystosowało Biuro w odpowiedzi na doniesienia dziennikarzy śledczych TVN Bertolda Kittela i Jarosława Jabrzyka. Ci informują, że dotarli do źródeł mówiących o tajnej operacji przeciwko wiceministrowi sprawiedliwości. Według nich także, wszystko wskazuje na to, że akcja była nielegalna.

Euro patykiem pisane

Słowacja od dziesięciu dni cieszy się nową walutą, w Polsce trwa ostry spór na jej temat, a Hiszpania postanowiła uczcić dziesięciolecie wspólnej waluty nowymi monetami. Błyszczące dwueurówki na rewersie nie mają jednak zabytków, ale ułożonego z kresek ludzika.

Nazistowska propaganda z pierwszej ręki

- To lekcja historii z pierwszej ręki - przekonuje wydawca. - To próbka niebezpiecznej nazistowskiej propagandy - replikują przeciwnicy pomysłu. W Niemczech zaczęto wydawać przedruki niemieckich gazet z lat 1933-1945, w tym tak kontrowersyjnych, jak partyjny organ nazistów "Der Angriff".