Najnowsze

Najnowsze

Policjanci na "podwójnym gazie". Złapali ich koledzy

Powinni świecić przykładem, dawać wzór innym kierowcom. Tyle teorii. Policjanci zatrzymali dwóch swoich kolegów, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. Jeden wpadł w Bielsku-Białej, drugi w Milówce na Żywiecczyźnie, gdzie spowodował wypadek.

"Robią sobie jaja z jaj"

Jeśli hodujesz kury, ogranicz się do hodowli. Bo jeśli zamierzasz już przewozić ich jaja, dostaniesz grzywnę za brak specjalnej licencji. Tak jak pan Dawid, właściciel fermy w Pogrzebieniu (woj. śląskie).

Prof. Brzeziński przestrzega USA przed Rosją

Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera, przestrzega Baracka Obamę przed nadmiernymi ustępstwami wobec Rosji, w dążeniu do poprawy stosunków z tym krajem. Polski profesor uważa jednak, że obecnemu prezydentowi USA nagroda Nobla - jeśli w ogóle - należy się za... "rewizję postrzegania świata przez USA i ponownego nawiązania przez Amerykę łączności z nowym historycznym kontekstem XXI wieku".

Wszędzie błoto i woda. Alarm w 140 miastach

Tragiczny bilans ulewnych deszczów w Brazylii. Z powodu lawin błotnych i powodzi zginęło co najmniej 20 osób. Jedno z największych brazylijskich miast San Paulo zostało całkowicie sparaliżowane. W 140 innych miastach w całym kraju ogłoszono stan zagrożenia.

Amerykanie: Obama nie zasługuje na Nobla

Amerykanie są dla swojego prezydenta bezwzględni. Ponad dwie trzecie (66 proc.) z nich uważa, że Barack Obama nie zasłużył na Pokojowego Nobla. Prezydent USA nagrodę ma odebrać w najbliższy czwartek.

Nowy prezes TVP już w tym tygodniu

Szef Wiadomości TVP Jacek Karnowski, dyrektor teatru w Rzeszowie Przemysław Tejkowski i p.o. dyrektora biura zarządu TVP, a wcześniej pracownik SKOK-ów Romuald Orzeł - według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", to najpoważniejsi kandydaci na fotel prezesa telewizji publicznej. Nowy szef TVP ma zostać wybrany do końca tygodnia.

W Niemczech polskiego się nie nauczysz

Główna bolączka Polonii w Niemczech to problemy z nauką języka polskiego, jako ojczystego w szkołach - wynika z danych przytoczonych na spotkaniu Polaków z delegacją Rady Europy. W 2007 r. na wsparcie oświaty dla mniejszości niemieckiej Polska wydawała rocznie 13,6 mln euro rocznie. Tymczasem władze Niemiec przeznaczają na ten cel ok. 200-300 tysięcy euro rocznie.

Zwłoki leżały przy kasie trzy godziny

61-letni Tomasz K., stojąc w kolejce do kasy, zasłabł i upadł. Mężczyzna po nieskutecznej próbie reanimacji zmarł. Zanim zabrano zwłoki mężczyzny minęły trzy godziny. W tym czasie w sklepie ludzie nadal robili zakupy - informuje "Życie Warszawy".

Platforma traci koalicjanta

Pomimo afer, Platforma Obywatelska zamiast spadać w sondażach, pnie się w górę. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w miniony weekend, partia zdobyłaby 256 mandatów (50 proc. głosów). To o dziesięć więcej niż dziś ma cała koalicja PO–PSL - wynika z sondażu "GfK Polonia" dla "Rzeczpospolitej". Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie: PiS i SLD.

Dudek: Jaruzelski nie bronił interesu Polski, lecz PZPR

Wtorek, 8 grudnia - Moim zdaniem gen. Jaruzelski chciał jedynie uratować monopolistyczne rządy PZPR - mówił w "24 godzinach" dr Antoni Dudek z IPN. - Jaruzelski był w ciężkiej sytuacji, chciał zyskiwać punkty u Rosjan. Wiedział, że nie będzie interwencji - ripostował publicysta Janusz Rolicki. IPN opublikował dziś dokumenty, z których wynika, że w grudniu 1981 r. gen. Jaruzelski sugerował sowietom wkroczenie do Polski.

Karpiniuk: Chlebowski i Drzewiecki przed komisję

Sebastian Karpiniuk, odnosząc się do doniesień "Rzeczpospolitej", jakoby PO zmieniała strategię prac komisji hazardowej, mówił w TVN24: nie ma strategii Platformy, jest strategia członków komisji. Jednocześnie potwierdził, że w PO jest wola, by jeszcze w grudniu przed komisją hazardową stanęli główni bohaterowie afery m.in. Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki. W taki obrót spraw nie wierzy posłanka PiS Elżbieta Jakubiak.

Generał Jaruzelski apelował o "bratnią pomoc"

Linia obrony gen. Wojciecha Jaruzelskiego od lat jest jasna – wprowadził stan wojenny, bo Polsce groziła inwazja Sowietów. Z opublikowanych przez IPN dokumentów wynika jednak, że nie tylko Sowieci nie kwapili się z pacyfikacją Polski, ale co więcej sam generała apelował o „bratnią pomoc”.

Dudek: Jaruzelski nie bronił interesu Polski, lecz PZPR

- Moim zdaniem gen. Jaruzelski chciał jedynie uratować monopolistyczne rządy PZPR - mówił w "24 godzinach" dr Antoni Dudek z IPN. - Jaruzelski był w ciężkiej sytuacji, chciał zyskiwać punkty u Rosjan. Wiedział, że nie będzie interwencji - ripostował publicysta Janusz Rolicki. IPN opublikował dziś dokumenty, z których wynika, że w grudniu 1981 r. gen. Jaruzelski sugerował sowietom wkroczenie do Polski.

B. prezes Rafinerii Trzebinia aresztowany

Grzegorz Ś., były prezes Rafinerii Trzebinia, trafi do aresztu na dwa miesiące - dowiedział się portal tvn24.pl. Wcześniej usłyszał zarzuty dotyczące finansowania podmiotów gospodarczych związanych z sektorem paliwowym.

IPN: generał prosił o pomoc ZSSR

Wojciech Jaruzelski zaprzecza, że w 1981 roku prosił o interwencję ZSRR. - Każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie, widzi tu fałszerstwo - oświadczył. Materiały w tej sprawie - nieujawnioną dotychczas rozmowę generała z głównodowodzącym wojsk Układu Warszawskiego, która miała się odbyć na cztery dni przed wprowadzeniem stanu wojennego - zamieścił IPN.

J.Kaczyński: Kempa i Wassermann muszą wrócić

PiS robi wszystko, aby Beata Kempa i Zbigniew Wassermann powrócili do pracy w komisji - zapewnił Jarosław Kaczyński. PiS złożyło w tej sprawie wniosek do Prezydium Sejmu i chce, aby komisja w pełnym składzie jeszcze raz głosowała nad odwołaniem dwójki posłów.

Afganistan może skończyć się sukcesem

Naczelny dowódca wojsk USA w Afganistanie generał Stanley McChrystal jest optymistą w sprawie szans powodzenia afgańskiej operacji. Generał dodał, że w osiągnięciu sukcesu pomoże zapowiedziane przez prezydenta USA Baracka Obamę wzmocnienie kontyngentu amerykańskiego o 30 tys. żołnierzy.

Spór z premierem czy indywidualna decyzja?

Dlaczego ceniony minister środowiska złożył dymisję? PO zapewnia, że była to indywidualna decyzja prof. Macieja Nowickiego. PSL stawia na spór ministra z premierem, PiS - na konflikt z jego zastępcą. A Lewica krytykuje premiera za brak klasy w pożegnaniu Nowickiego.

Skazani na śmierć będą umierać dłużej, ale bez bólu

Amerykanie testują nową metodę uśmiercania skazanych. Zamiast trzech zastrzyków mają dostawać jeden, duży, co miałoby być mniej bolesne. Wydłuży to jednak czas umierania. Krytycy tej metody alarmują: to eksperymentowanie na ludziach. Pierwszą osobą, która umarła w ten sposób był skazany ze stanu Ohio. Jak podała telewizja ABC mężczyzna umierał 43 minuty (dotychczas lekarze stwierdzali zgon po średnio 7-15 minutach) .

Ruszą z elektrownią atomową za 3 - 4 lata

- Mniej więcej za trzy, najpóźniej za cztery lata rozpoczną się rzeczywiste prace przy budowie nowej elektrowni atomowej - powiedziała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite. Chodzi o siłownię, która ma powstać w miejsce zamykanej Ignalińskiej Elektrowni Atomowej.

Do sądu za "zęby", które "wyjdą odbytnicą"

W Krośnie Odrzańskim afera. - Burmistrz stwierdził, że może mnie tak poklepać, że mi zęby wyjdą czwórkami odbytnicą - relacjonuje radny Robert Maciąg. A, że burmistrz do tych słow się przyznać nie chce, sprawa trafiła do sądu.

Niemcy chcą sprzedać szczepionki

Rząd w Berlinie ma na zbyciu ponad dwa miliony szczepionek na grypę A/H1N1 i nie wie, co z nimi zrobić. Wszystko przez to, że Niemcy nie chcą się szczepić.

„I spadła na nich potworna wrona…”

Książka Jacka Dukaja, animacja Tomasza Bagińskiego i wokal Kazika Staszewskiego – artyści pod egidą IPN i NCK przypominają o stanie wojennym. Sportretowany we „Wrońcu” świat, ni to baśniowy, ni to koszmarny, ma pomóc młodym zrozumieć, co stało się 13 grudnia 1981.

Wykradzione maile o klimacie nic nie zmieniają

W e-mailach wykradzionych z Uniwersytetu Wschodniej Anglii nie ma nic, co podważałoby opinię ONZ, iż tempo zmian klimatycznych jest szybsze za sprawą człowieka - oznajmił sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

Na korki? 3, 2, 1... zielone!

Korki to zmora wszystkich większych miast. Kreatywny pomysł na ich stopniowe rozładowanie zaproponowali toruńscy drogowcy. Przy sygnalizacji świetlnej ustawili stopery, odliczające czas do zielonego światła, pozwalając szybko ruszyć nawet pozbawionym refleksu kierowcom.