Najnowsze

Najnowsze

"Tu wszystkiego trzeba dotykać"

Centrum Nauki Kopernik nie ucierpiało podczas ostatnich powodzi, a jak zapewniają jego przedstawiciele - na zagrożenie wodą budynek jest przygotowany. Teraz królują tam jednak pudła, folie i robotnicy na drabinach. Wszędzie ktoś coś montuje, maluje, przykręca. Wszystko po to, by już na jesieni Kopernik miał wielką inaugurację.

Asterix reklamuje McDonalda

Asterix i McDonald's - te dwa, nieoficjalne symbole USA i Francji spotkały się na jednym, kontrowersyjnym plakacie. - Myślę, że Francuzi się mogli poczuć, jakby im ktoś "z plaskacza" strzelił po policzku - komentuje pomysł reklamowy sieci McDonald's Przemysław "Trust" Truściński, polski twórca komiksów.

Kopalnia pełna zwłok

W pobliżu stolicy Meksyku odkryto kolejną zbiorową mogiłę ofiar wojny narkotykowej. Na razie wydobyto 19 ciał z szybu nieczynnej kopalni. Nie wiadomo ile zwłok jeszcze pozostało pod ziemią. Nadal trwa przeszukiwanie podziemnych korytarzy.

Seksistowski Maraton Solidarności?

Partia Kobiet krytykuje organizatorów Maratonu Solidarności z powody większych nagród dla mężczyzn niż kobiet. Organizatorzy tłumaczą, że to normalne, bo na światowych zawodach biegacze inkasują więcej niż biegaczki.

Policja rekomenduje sąd dla byłego premiera

Policja izraelska zaleciła w poniedziałek postawienie przed sądem byłego premiera Ehuda Olmerta i przedstawienie mu zarzutów korupcyjnych w związku z rolą, jaką odegrał w aferze budowlanej w Jerozolimie, gdy był burmistrzem tego miasta.

Proces ws. śmierci Jacksona w przyszłym roku

Przesłuchania przed sądem osobistego lekarza króla muzyki pop Michaela Jacksona rozpoczną się najwcześniej w styczniu 2011 roku - poinformował portal Tmz.com. Prokuratura zarzuca Conradowi Murrayowi nieumyślne doprowadzenie do śmierci piosenkarza.

Sielanka w warszawskim getcie

Jaja i warzywa sprzedawane na ulicznym targu, ludzie spokojnie wpatrujący się w kamerę - tak wyglądało warszawskie getto w maju 1942 roku, według nazistowskiego filmu. Długo uważano go za prawdziwy portret tamtej rzeczywistości. Amerykańska Żydówka, reżyserka, Yael Hersonski dowodzi, że sielankowe sceny, to inscenizacja - na potrzeby najdłuższego nazistowskiego filmu propagandowego.

Rutkowski nie jest detektywem

Krzysztof Rutkowski jeden z najbardziej znanych polskich detektywów nie jest detektywem - donosi dziennik "Polska The Times". Najpierw zawieszono, a później cofnięto mu licencję.

Fotoradary - dla bezpieczeństwa czy pieniędzy?

MSWiA bada, czy stojące w całej Polsce fotoradary służą realnej poprawie bezpieczeństwa na drogach, czy też może raczej są kurą znoszącą złote jajka dla firm, od których dzierżawią je gminy.

Wróciłeś z urlopu? Uważaj na traumę

Powrót do pracy po tygodniach błogiego lenistwa bywa bolesny, czasem lekko depresyjny i trudny. Jeśli i was dopadł dopadł syndrom pourlopowej melancholii i smutku - oto naukowa diagnoza i medyczna recepta.

FBI szuka zamachowca sprzed 40 lat

Dokładnie 40 lat po jednym z największych aktów terroru wewnętrznego FBI wciąż szuka odpowiedzialnego za niego Leo Burta. Podczas ataku bombowego na University of Wisconsin w Madison zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Gigantyczny karambol. Pięć osób nie żyje

Co najmniej 5 osób zginęło, a kolejnych 72 zostało rannych w karambolu, do którego doszło na autostradzie w północnej Portugalii. Zderzyło się kilkadziesiąt aut. Co najmniej dwanaście z nich, w tym dwie ciężarówki, od razu stanęło w płomieniach.

Złamał się kasztanowiec Anny Frank

Wichura złamała w Amsterdamie 150-letni kasztanowiec. Drzewo to nie byle jakie, bo pisała o nim w swoim dzienniku Anny Frank - żydowska dziewczynka, ukrywająca się ponad dwa lata w czasie wojny. To drzewo było dla niej symbolem wolności i nadziei.

12 lat walki o obraz skończone

Do muzeum w Wiedniu wrócił obraz austriackiego ekspresjonisty Egona Schielego. Tym samym zakończyła się 12-letnia batalia w sprawie własności płótna. Przed wojną obraz należał do austriackich Żydów.

Girzyński milczy. Niesiołowski: Wyłączyć tego pana

Politycy PiS poszli w ślady Jarosława Kaczyńskiego i milczą w sprawie listu europosła Marka Migalskiego, w którym ostro skrytykował prezesa partii. - Gdybym wiedział, że o tym będzie mowa, nie przyjąłbym zaproszenia do programu - zareagował w "Faktach po Faktach" na pytanie o list Zbigniew Girzyński z PiS. - Niesłychana arogancja - podsumował Stefan Niesiołowski z PO.

Osiem ofiar. Chińczycy "rozczarowani" akcją policji

Ośmioro turystów zginęło, a dwie osoby zostały poważnie ranne - prezydent Filipin Benigno Aquiono potwierdził ostatecznie liczbę ofiar porwania autobusu w Manili. Podczas długotrwałej akcji odbicia pojazdu, funkcjonariusze zastrzelili napastnika. Eksperci oceniają całą akcję wyjątkowo surowo. "Nieudana, mało skuteczna" - komentowali na gorąco w TVN24.

USA bez jaj

W Stanach Zjednoczonych wycofano z rynku już pół miliarda jaj, a na tym prawdopodobnie się nie skończy. W związku z szerzącą się epidemią zatruć bakterią salmonelli, przedstawiciele rządowej agencji kontroli bezpieczeństwa żywności zapowiedzieli wycofanie kolejnych jajek.

Uniknęli procesu za pobicie. Sąd pomylił daty

Rodzice 24-letniego Jarka Dyksa z Bydgoszczy bezskutecznie walczą o sprawiedliwość. Ich syn został pobity przez dziewięciu napastników, którzy do dziś nie zostali ostatecznie osądzeni. Sprawę kolejny raz odroczono, bo sąd się pomylił.

Nowy eksponat: Pajęczyna tkana na halucynogenach

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zapełnia się eksponatami. Dzisiaj przyjechały kolejne trzy ciężarówki pełne skarbów: jest wśród nich pajęczyna utkana przez pająka pod wpływem halucynogenów, klatka, w której wywoływane będą pioruny, a także maszyna do przewidywania płci dziecka.

Prezydencka partia się chwieje

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie ma powodów do radości. Jego ugrupowanie, Partia Regionów Ukrainy, gwałtownie traci poparcie. W kwietniu chciało na nią głosować 41,5 proc. badanych, cztery miesiące później - 27,6 proc.

Milion ludzi protestuje. Żołnierze obsadzili szpitale

Chociaż sąd nakazał strajkującym od kilku dni pracownikom sektora publicznego w Republice Południowej Afryki powrót do pracy, protestujący przeciwstawili się jego decyzji. Sytuacja w kraju jest bardzo napięta – policja użyła gumowych kul aby rozproszyć strajkujących, którzy blokowali wejście do szpitala w Johannesburgu.

Urwała się naczepa, uderzyła w człowieka

Jedna osoba została ranna w wypadku na ulicy Grójeckiej w Warszawie. Z ciężarówki odpięła się naczepa - uderzyła w dwa samochody i przechodnia. O wypadku poinformował redakcję Kontaktu 24 internauta Krzysztof.

Dyplomacja UE bez Polaków. MSZ: to stan historyczny

W unijnej dyplomacji nie będzie miejsca dla ambasadorów z Polski, informowały poniedziałkowe dzienniki. MSZ twierdzi, że dokument autorstwa Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, na który powoływały się "Dziennik Gazeta Prawna" i "Rzeczpospolita", pokazuje "pewien stan historyczny".

IPN kończy ekshumację masowej mogiły

IPN kończy prace przy ekshumacji masowej mogiły z czasów II wojny światowej przy dworcu Stradom w Częstochowie. - Wyczerpaliśmy możliwości dowodowe - mówią przedstawiciele Instytutu po znalezieniu szczątków 16 osób.

Stoją w korku już dziewięć dni

Od dziewięciu dni na 100-kilometrowym odcinku drogi do Pekinu kierowcy jadą w korku spowodowanym przez roboty drogowe - poinformowała oficjalna agencja Xinhua.