Najnowsze

Najnowsze

Samolot runął minutę po starcie

Samolot towarowy z ośmioma osobami na pokładzie rozbił się w niedzielę nad ranem czasu lokalnego w Karaczi w Pakistanie. Maszyna runęła tuż obok dzielnicy mieszkalnej. W płomieniach stanęło kilka budynków.

Policja i wojsko szturmują dzielnicę biedy

2600 policjantów z oddziałów specjalnych i spadochroniarze z wsparciem transporterów opancerzonych oraz helikopterów, atakuje dzielnicę biedy Alemao w Rio de Janeiro. Funkcjonariusze walczą z około 500 - 600 członkami gangów narkotykowych, którzy nie odpowiedzieli na ultimatum rządu nawołujące do poddania się.

Słowacja skręca na lewo

Lewica wygrała wybory samorządowe na Słowacji. Porażkę poniosła rządząca centroprawica. - Przegraliśmy te wybory - powiedział przewodniczący głównej partii tworzącej koalicję rządową, Mikulasz Dzurinda. - W polityce tak to bywa, że są zwycięstwa, niekiedy zdarzają się remisy, ale bywają też przegrane. Wybory samorządowe 2010 uważam za porażkę - dodał.

"Niezwyciężony" idzie pod młotek

Smutny koniec okrętu, który przez niemal 30 lat służył w Royal Navy. HMS "Invincible" został wystawiony na sprzedaż na aukcji internetowej brytyjskiego Disposal Service Authority. Cena jaką Ministerstwo Obrony chce uzyskać za pływające 10 tysięcy ton stali, to dwa miliony funtów.

Z ukrytą kamerą w Korei Północnej

Narażając życie swoje i swoich rodzin, grupa "obywatelskich dziennikarzy" nagrywa ukrytymi kamerami życie na północnokoreańskiej prowincji. Jeden z nich, udzielił w Chinach wywiadu japońskiej agencji prasowej, w którym opisuje wzrastające niezadowolenie wśród poddanych reżimu Kim Dzong Ila. Mówi też o ciężkim życiu zwykłych obywateli Korei Północnej.

Chiny proponują rozmowy. Seul nie jest zainteresowany

Stany Zjednoczone oraz Korea Południowa rozpoczęły wspólne manewry. W odpowiedzi agencja Yonhap poinformowała, że Korea Północna umieściła pociski ziemia-ziemia na ruchomych wyrzutniach na Morzu Żółtym. Manewry zaczęły się kilka dni po tym, jak wojsko Phenianu ostrzelało południowokoreańską wyspę Yeonpyeong. Dziś też słyszano tam wystrzały artyleryjskie. Wojsko nakazało wszystkim dziennikarzom opuszczenie wyspy.

Golf na drzewie - 2 ofiary

Dwie osoby zginęły, a 3 zostały ranne gdy prowadzony przez 18-latka volkswagen wypadł z drogi i uderzył w drzewo w Cynkowie k. Myszkowa (Śląskie). Policja i drogowcy ostrzegają, że po sobotnich opadach śniegu warunki na drogach regionu są trudne.

Rosja dała Chavezowi 4 mld dol. na broń

Cztery miliardy dolarów - taką kwotę, według Hugo Chaveza pożyczyła Rosja Wenezueli na zakup broni. Kredyt został udzielony podczas wizyty wenezuelskiego prezydenta w minionym miesiącu w Moskwie.

Wałęsa trzyma kciuki za Palikota

- Chciałbym, żeby Palikotowi się udało. Cieszę się także, że doszło do rozłamu w PiS i z tego, że Kaczyński i PiS coraz mniej zagrażają stabilizacji w Polsce - mówi w rozmowie z onet.pl były prezydent Lech Wałęsa.

Połowę antybiotyków zjadają zwierzęta

Blisko połowa antybiotyków wyprodukowanych w Chinach trafia do paszy dla zwierząt - donosi "China Daily". Jedzenie mięsa zwierząt faszerowanych profilaktycznie lekami prowadzi do uodpornienia na antybiotyki, szkodzi też zwierzętom - ostrzegają eksperci.

Niedzielę poświęcą Irlandii

W niedzielę w Brukseli odbędzie się spotkanie ministrów finansów państw strefy euro poświęcone pomocy finansowej dla Irlandii - poinformowały w sobotę źródła zbliżone do resortu finansów Francji.

Zdążyć przed zimą

Na wkradającą się coraz śmielej zimę z niepokojem patrzą powodzianie. Nie wszystkim udało się bowiem wyremontować domy. Niektórzy spędzą zbliżające się święta w wynajętych mieszkaniach.

W Egipcie bez zmian?

Egipt wybiera nowy parlament. Wielkich zmian raczej nie będzie - rządząca Partia Narodowo-Demokratyczna prezydenta Hosniego Mubaraka najpewniej utrzyma władzę. Opozycja - zdelegalizowane Bractwo Muzułmańskie, oskarża władze o nękanie i zamiar sfałszowania wyborów.

Dwa lata, trzecie wybory

Po raz trzeci w ciągu zaledwie dwóch lat mieszkańcy Mołdawii wybierają nowy parlament. Wybory były konieczne, bo od kwietnia 2009 roku parlament nie jest w stanie wybrać szefa państwa ani utworzyć efektywnego i stabilnego rządu.

Sobota wolna od zakupów

Koniec listopada to moment, kiedy zaczynamy poważnie zastanawiać się nad prezentami świątecznymi dla najbliższych. Pojawia się jednak pytanie: czy zrobić zakupy przedświąteczne wcześniej, czy poddać się nowemu trendowi i świętować ostatnią sobotę listopada jako dzień bez zakupów.

"Kościół nie może zgodzić się na in vitro"

W sobotę w Kościele katolickim na całym świecie odbyło się "modlitewne czuwanie dla życia nienarodzonego". - Ludzkie życie, od poczęcia do naturalnej śmierci, jest tym, co istotne, co najważniejsze, co nie może być przedmiotem przetargu i kompromisu - mówił podczas sobotniej mszy świętej w Bazylice Mariackiej w Krakowie kardynał Stanisław Dziwisz.

Magda Welc ma talent! Sabina z nagrodą specjalną

11-letnia Magda Welc została zwyciężczynią trzeciej edycji programu "Mam Talent!" w TVN. Trzy pierwsze miejsca w finale zajęli wokaliści. Drugi był Kamil Bednarek, a trzeci Piotr Lisiecki. Nagrodę specjalną - 100 tys. złotych - także zdobyła piosenkarka - Sabina Jeszka.

Rządy ostrzegają media. Kiedy wybuchnie bomba?

Wydłuża się lista państw, które z niepokojem oczekują kolejnej publikacji WikiLeaks, która może okazać się prawdziwym huraganem. Tym razem portal może przedstawić - według szacunków różnych mediów - nawet trzy miliony tajnych dokumentów. Kiedy dokładnie materiały ujrzą światło dzienne, nie wiadomo. Część serwisów informacyjnych wymienia niedzielę, inne konkretnej daty nie podają wcale.

Lawiny zabiły cztery osoby

Cztery osoby zginęły w sobotę we Włoszech w rezultacie zejścia lawin. W tak tragiczny sposób rozpoczął się sezon zimowych wycieczek górskich.

Tysiące protestujących na ulicach Budapesztu i Dublina

Około 10 tys. przeciwników zmian w systemie emerytalnym, wprowadzanym przez centroprawicowy rząd, protestowało w sobotę w Budapeszcie. Mają one ograniczyć środki prywatnych funduszy ubezpieczeniowych. W Dublinie nawet 50 tys. ludzi wyległo na ulice. Ci z kolei nie godzą się na zapowiedziane przez rząd Irlandii oszczędności budżetowe.

Porwany polityk nadal więziony

Uprowadzony w maju znany meksykański polityk Diego Fernandez de Cevallos, został wypuszczony na wolność - podał w sobotę dziennik "El Universal". Kilka godzin później informację tę zdementował rządowy urzędnik.

Premier Hiszpanii próbuje uspokoić Europę

Europa obserwuje Hiszpanię i - jak zauważają media - próbuje wywierać presję, a premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero uspokaja: - Gabinet obniży deficyt budżetowy, wprowadzając plan oszczędnościowy - oświadczył w sobotę. Słowa te były odpowiedzią na obawy, że jego kraj może wkrótce potrzebować pomocy finansowej, jaką przyznano Grecji i Irlandii.

"To nie jest zwykły festiwal. To fantastyczna lekcja filmu"

W Bydgoszczy rozpoczął się 18. Międzynarodowy Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. W ramach imprezy odbędzie się kilkaset projekcji filmów - w sekcjach konkursowych i przeglądach, a wśród gości jest kilkuset twórców współczesnego kina.

PO nie musi, ale do koalicji PSL zaprasza

W sejmiku województwa pomorskiego Platforma Obywatelska zawsze koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym, mimo iż w wyborach zdobyła większość mandatów. Jak podkreślił przewodniczący pomorskiej PO Sławomir Nowak, partia taką decyzję podjęła m.in. ze względu na podobne postrzeganie spraw regionu przez ludowców.

Sprawa Szwedki skończy się dymisją wicemarszałka?

Leszek Czarnobaj, związany z PO wicemarszałek pomorski odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia zadeklarował rezygnację z dalszego pełnienia swojej funkcji. Ma to związek ze sprawą Pomorskiego Centrum Traumatologii (PCT) w Gdańsku, gdzie w sierpniu po operacji plastycznej obywatelka Szwecji zapadła w śpiączkę.

Zarzuty za hip-hopową piosenkę

Czterech autorów hip-hopowego teledysku, umieszczonego na popularnym portalu internetowym, otrzymało zarzuty znieważenia policjantów z Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie). Piosenka rozpoczyna się tekstem "kilka słów prawdy o nowomiejskiej policji" i jest ilustrowana zdjęciami funkcjonariuszy z tej komendy.

Drogi z wosku czy żona dadzą głosy krakowian?

Jedna z bardziej zaciętych walk pomiędzy kandydatami na prezydentów miast - przynajmniej na marketingowe zagrywki - jest w Krakowie. W sobotę obecny włodarz Jacek Majchrowski przy okazji zbliżających się Andrzejek, lał z wosku nowe drogi dla Krakowa. Z kolei jego rywala, wojewodę małopolskiego Stanisława Kracika, wsparła być może przyszła "pierwsza dama" Krakowa, czyli żona Jagoda.

"Polska jest dla Rosji krajem niezbędnym"

Polska jako kraj graniczny Unii Europejskiej, dla Rosji jest nie tylko pożądanym, ale i niezbędnym państwem, stosunek do którego daje znać całej reszcie świata, jaki jest stosunek Rosji do Zachodu - mówił w TVN24 prof. Jerzy Pomianowski, wybitny znawca stosunków polsko-rosyjskich. Właśnie dlatego - jego zdaniem - wczorajsza uchwała Dumy potępiająca zbrodnię katyńską, ma ogromne znaczenie nie tylko dla Polski.

ZPB nie zmieni nazwy

Zdelegalizowany przez Mińsk Związek Polaków na Białorusi nie podejmie prób rejestracji organizacji pod inną nazwą - zadecydowała w sobotę jego Rada Naczelna. O możliwości zarejestrowania kierowanego przez Andżelikę Orechwo ZPB pod inną nazwą wspomniał prezydent Alaksandr Łukaszenka w wywiadzie dla polskich mediów.

Brodka brata się z fanami

Monika Brodka razem z zespołem, w rytm dźwięków najnowszej płyty "Granda", porwali tłum zgromadzony w piątkowy wieczór w warszawskim klubie Palladium. Artystka zaśpiewała wszystkie utwory z krążka, zaskoczyła publiczność kilkoma coverami w ciekawej aranżacji. Koncert odbył się w ramach trasy Granda Tour.