Najnowsze

Najnowsze

Gardias jak Gardias

- Szanowni państwo, przedstawię prognozę na najbliższe lata - rozpoczyna swoje wystąpienie Dorota Gardias. Jednak to nie prezenterka TVN Meteo, a szefowa związku pielęgniarek. I chodzi nie o pogodę, a ochronę zdrowia.

Porywacze Francuzki dotarli do Somalii

Somalijscy porywacze wraz ze swoją ofiarą - obywatelką Francji - uciekli na terytorium Somalii po wymianie ognia z kenijskimi siłami bezpieczeństwa - poinformowała agencja Reutera.

Rodziny wróciły na miejsce masakry

Bliscy ofiar strzelaniny na wyspie Utoya, w pobliżu Oslo, gdzie 22 lipca Norweg Anders Behring Breivik zabił 69 osób, w sobotę ponownie odwiedzili wysepkę, bez obecności mediów - poinformowała norweska agencja NTB. Rodzinom towarzyszyli policjanci, wolontariusze i personel medyczny.

700 owiec przed katedrą w Mediolanie

Siedemset owiec pojawiło się w sobotę, ku absolutnemu zdumieniu mieszkańców i turystów, na placu przed katedrą w Mediolanie. Gigantyczne stado zostało tam sprowadzone dla potrzeb kręconego właśnie filmu.

"Wobec woli niepodległości pękną wszelkie przeszkody"

O udziale w Powstaniu Warszawskim i latach więzienia go przez stalinowski reżim opowiadał Władysław Bartoszewski w swoich kolejnych Lekcjach w TVN24. - Dowiedziałem się, że składam przysięgę na walkę aż do odzyskania niepodległości - wspomina profesor swoje przystąpienie do Armii Krajowej. W kwestii dyskutowanego sensu powstańczego zrywu profesor powiedział, że wierzono w powstanie, bo przecież ludźmi dowodzili fachowcy. Wkrótce jednak sytuacja zaczęła przypominać grecką tragedię. - Nie było dobrego wyjścia z sytuacji. Każde było złe - ocenił Bartoszewski. Po wielu latach, profesor, już jako wykładowca mówił swoim studentom, że "wobec woli niepodległości pękną wszelkie przeszkody". Po wojnie Bartoszewski przez wiele lat był więziony, by na koniec usłyszeć zarzut rzekomego szpiegostwa. Ostatecznie dopiero w 1955 roku został uznany za niesłusznie skazanego.

NATO: Dowódca siatki Hakkaniego zatrzymany

Natowskie siły ISAF poinformowały w sobotę o aresztowaniu ważnego dowódcy siatki terrorystycznej Hakkaniego. Został zatrzymany w czasie operacji przeprowadzonej na początku tygodnia w prowincji Paktia we wschodnim Afganistanie. Jak podano, to cios dla tej grupy.

Zwycięzcy konkursu katyńskiego jadą na Ukrainę

Mieli trudne zadanie, ale teraz przyszedł czas na nagrodę. W sobotni wieczór z Warszawy wyjadą dwa autokary z laureatami konkursu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, którzy uczestniczyli w konkursie dot. zbrodni katyńskiej. Kilkudziesięciu uczniów gimnazjów i liceów odwiedzi w nadchodzącym tygodniu Ukrainę, a najlepsze prace wkrótce ukażą się w publikacji przygotowywanej przez IPN.

Pierwsza reklama TV specjalnie dla psów

Nestle, jeden z największych producentów karm dla zwierząt poinformował, że nakręcił pierwszą reklamę telewizyjną przeznaczoną specjalnie dla psów. Koncern chce dźwiękami o wysokiej częstotliwości przyciągnąć uwagę czworonogów.

Hall: Lepsi nauczyciele powinni zarabiać więcej

Lepsi nauczyciele powinni zarabiać więcej - stwierdziła minister edukacji Katarzyna Hall podczas dyskusji z nauczycielami o ich pracy, systemie wynagradzania i ewentualnych przyszłych zmianach w Karcie Nauczyciela.

Awionetka spadła na łąkę. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w wypadku awionetki, do którego doszło około południa w Głębinowie, w okolicy Jeziora Nyskiego (woj. opolskie). Straż pożarna i policja zabezpieczają teren do czasu przybycia komisji, która ma zbadać przyczyny wypadku.

Kobiety myślą o jedzeniu więcej niż o seksie

Kobiety myślą o jedzeniu więcej, niż o seksie, a ponad jedna trzecia ankietowanych odpowiedziała, że myśli o odchudzaniu częściej niż o swoim partnerze - wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii.

Napieralski na falach. "Skoro tak buja, to może gorzką"

Od spotkania z rybakami zaczęli przedostatnią wyborczą sobotę Grzegorz Napieralski i Leszek Miller. W czasie porannego rejsu rybacy poczęstowali polityków SLD herbatą. Lider Sojuszu na początku stwierdził, że "skoro tak buja, to może gorzką". Cukru więc nie podano, ale herbatę wzmocniono kropelką rumu.

Greenpeace znów przeszkodził. Premier obiecał im ministerstwo

Działacze Greenpeace po raz kolejny podczas tej kampanii zakłócili wystąpienie Donalda Tuska. Tym razem na konferencji prasowej premiera przed wyjazdem Tuskobusu do Lublina pojawił się aktywista w masce Jarosława Kaczyńskiego. - Donaldzie zróbmy więcej dla Polski, więcej czystej energii - apelował. Premier, już w Tuskobusie miał obiecać ekologom stworzenie ministerstwa odpowiedzialnego za energię. Na konferencji obecni byli także: aktor Tomasz Karolak i Andrzej Olechowski, którzy udzielili Tuskowi poparcia.

Fotyga kontra Nowak. O Palikocie, Smoleńsku...

O katastrofie smoleńskiej, polityce zagranicznej Polski, ale także Januszu Palikocie i Jarosławie Kaczyńskim - debatowali Sławomir Nowak, "jedynka" PO w Gdańsku, z "jedynką" PiS Anną Fotygą.

"Zatrzymali mnie i zbili". Wracał z Warszawy

Przedstawiciel białoruskiej opozycji Anatol Labiedźka został na około godzinę zatrzymany w Mińsku po powrocie ze szczytu Partnerstwa Wschodniego w Warszawie. Według jego słów, była to reakcja na "udaną pracę w Warszawie" białoruskiej opozycji. - Zatrzymali mnie i zbili - powiedział Labiedźka, dodając, że był przetrzymywany na milicji około godziny.

"Skandal" i "duże zażenowanie" w Warszawie

Główny białoruski dziennik "SB.Biełaruś Siegodnia" w ostrych słowach skrytykował szczyt Partnerstwa Wschodniego w Warszawie. Według gazety zakończył się on "dużym zażenowaniem", bo na krytykującą Białoruś deklarację końcową nie zgodziły się inne państwa Europy Wschodniej objęte PW.

Prezydent wita studentów w cieniu protestów

Prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył w inauguracji 648. roku akademickiego na najstarszej uczelni w kraju - Uniwersytecie Jagiellońskim. Przed gmachem uczelni, podobnie jak rok temu, pikietowali działacze Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność" protestujący przeciwko wchodzącej w życie reformie szkolnictwa wyższego.

Obowiązek szkolny dla 6-latków przesunięty

- Rozmawiałem z panią minister Hall i komunikat, nawet jeśli nie dotarł do wszystkich rodziców, bo to jest w końcu 300 tysięcy rodzin, jest precyzyjny. Decyzją minister obowiązek szkolny dla sześciolatków został przesunięty o rok - poinformował w sobotę premier Donald Tusk. Zgodnie ze znowelizowaną w 2009 r. ustawą o oświacie wszystkie sześciolatki miały pójść do pierwszej klasy szkoły podstawowej od 1 września 2012 r. Mimo deklaracji premiera przed kancelarią premiera odbyła się pikieta rodziców.

Dwulatek, który wypadł z okna, nie żyje

Zmarł dwuletni chłopiec, który w środę wypadł z okna na drugim piętrze swojego domu w Legnicy. Ojciec, który miał się dzieckiem opiekować, był pijany i w chwili wypadku najprawdopodobniej spał. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kaczyński: skończymy dzieło Gęsickiej i Zająca

- To co było przesłaniem i co pozostało po przedwczesnej śmierci Grażyny Gęsickiej i Stanisław Zająca, będzie przez nas podjęte. Pamiętamy o tym i z całą pewnością będziemy to przywracać i kontynuować - mówił w Rzeszowie, gdzie działało dwoje polityków PiS, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, Jarosław Kaczyński. Według niego obecna ekipa rządząca przerwała proces wyrównywania poziomu życia między Polską A i B, który Gęsicka i Zając rozpoczęli.

"Tusk zawiódł nadzieje Polaków". Finałowy spot

- W tych wyborach nie chodzi tylko o 300 mld z Unii - przekonuje w nowym spocie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i stwierdza, że "Donald Tusk zawiódł nadzieje Polaków". Klip, który dziś pojawi się w telewizji i w internecie, jest ostatnią reklamówką PiS w tej kampanii.

Kara śmierci za śmierć gubernatora

Sąd pakistański skazał na karę śmierci policjanta, który na początku roku zabił gubernatora prowincji Pendżab Salmana Taseera - poinformowali adwokaci skazanego.

"Bruksela traci zainteresowanie Partnerstwem Wschodnim"

Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Warszawie wykazał znaczny spadek zainteresowania Brukseli tym projektem - ocenił w sobotę rosyjski "Kommiersant". Z kolei węgierska prasa podkreśla, że szczyt był dla wschodnich partnerów UE zachętę do zbliżenia z Unią.

Dynia gigant jedzie na konkurs piękności

Im większa tym lepsza! To hasło obowiązuje tylko w jednym konkursie piękności - na najbardziej dorodną dynię. Zawody hodowców tych jesiennych warzyw trwają właśnie w Niemczech.

Dwa pociągi zderzyły się na Śląsku

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w sobotę rano na szlaku kolejowym w Wiesiółce w gminie Łazy (Śląskie), potem jak jeden z nich wjechał w drugi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale usuwanie skutków wypadku potrwa kilka godzin.

Czemu nie chodzimy na wybory? Nobel za odpowiedź

Z trudem wywalczone prawo do głosowania nie jest zbyt popularne wśród Polaków. Frekwencja podczas większości wyborów rzadko przekracza 50 proc. - Temu, kto wyjaśni przyczyny takiej niskiej frekwencji wyborczej w Polsce, należałoby dać socjologicznego Nobla - przytacza słowa szefowej CBOS prof. Antoni Dudek.

Angielski wygrywa z francuskim

Aż 82 proc. uczniów szkół podstawowych oraz 95 proc. uczniów szkół średnich w UE uczy się języka angielskiego. Na kolejnych miejscach jest francuski i niemiecki - wynika z raportu opublikowanego w tym tygodniu przez unijne biuro statystyczne Eurostat.

Mały samolot wbił się w diabelski młyn

Mały samolot Cheetah S200 spadł na park rozrywki i wbił się w diabelski młyn. Nikt nie został ranny. Do wypadku doszło w małej nadmorskiej miejscowości Old Bar w Australii położonej około 300 km od Sydney.

Róża zostanie przy rodzicach

Sąd Rodzinny w Szamotułach ograniczył w piątek prawa rodzicielskie małżeństwa z Błot Wielkich, wprowadzając nadzór kuratorski nad rodziną. Oznacza to, że obydwoje rodzice będą mogli wychowywać swoje dzieci. Z decyzji sądu zadowolona jest obrońca rodziny Szwak. - Decyzja jest zgodna z moimi wnioskami, ubolewam tylko nad tym, że ta sprawa toczyła się ponad dwa lata i że na pewien czas Róża trafiła do rodziny zastępczej. To nie powinno mieć miejsca - powiedział mecenas Małgorzata Heller-Kaczmarska.