Najnowsze

Najnowsze

Redukcja

31 marca 2012 r.Poseł Tadeusz Iwiński zaniepokojony rozrostem biurokracji...

Blada twarz

31 marca 2012 r.Dawno niewidziana posłanka Jolanta Szczypińska podzieliła się ze związkowcami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi premiera Waldemara Pawlaka.

Zabawnie?

31 marca 2012 r.Kolejna odsłona cyklu "jak umilić sobie protest"...

"Barka" pod Papieskim Oknem

Pod Oknem Papieskim w Krakowie w Pałacu Biskupim, przy ulicy Franciszkańskiej 3, jak co roku zebrali się wierni. W środę przypadała siódma rocznica śmierci Jana Pawła II.

Precyzja

31 marca 2012 r.Minister Sławomir Nowak o stanie polskich dróg, które nie sa tak złe, jak plotka głosi.

Powtórka

31 marca 2012 r.Leszek Miller zapowiada kolejną debatę referendalną.

Spektakl

31 marca 2012 r.Zdradzamy, co zobaczą widzowie, którzy udadzą się do teatru Syrena na spektakl "Trójka do potęgi".

Gowin: Na patologa nie zgodził się Arłukowicz

- To była suwerenna decyzja ministra Arłukowicza. Zresztą, uzasadniona przez niego na posiedzeniu rządu - stwierdził w "Kropce nad I" Jarosław Gowin pytany dlaczego odmówiono zgody na obecność amerykańskiego patologa prof. Michaela Badena przy badaniu zwłok ekshumowanego Przemysława Gosiewskiego. Więcej szczegółów minister podać nie chciał.

"Dałem komendę, by posprzątać biurka i szafy"

- Negocjacje były bardzo twarde i rzeczowe i chwilami takie, że byliśmy na krawędzi - tak o sytuacji w koalicji podczas rozmów ws. reformy emerytalnej mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak. - Sytuacja była na serio - ocenił starcia koalicjantów szef ludowców, przyznając, że był moment, gdy "dał komendę, by posprzątać biurka i szafy, zrobić porządki, żeby być gotowym do odwrotu".

Mocno zatrzęsło Meksykiem

Trzęsienie ziemi na południu Meksyku. Jego siła wyniosła 6,3 st. w skali Richtera. Odnotowano zniszczenia budynków, ale na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych.

"Patrząc na projekt, znów przeżywam tamten dzień"

- Patrząc na projekt polskich autorów, znów przeżywam tamten dzień i emocje, który wypełniły nas - świadków tej tragedii. One znów ściskają gardło - powiedział gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufjew. Wyraził w ten sposób swoje uznanie dla autorów projektu pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy Tu-154M, który ma powstać na lotnisku pod Smoleńskiem, gdzie 10 kwietnia 2010 roku rozbił się polski samolot.

Adwokat Zimmermana: Odda się w ręce policji

George Zimmerman, zabójca 17-letniego Trayvona Martina, odda się w ręce policji jeśli tylko usłyszy zarzuty w sprawie - zapewnił w poniedziałek jego adwokat. Mężczyzna twierdzi, że zabił czarnoskórego nastolatka w samoobronie, ale przy Martinie nie znaleziono broni. Od kilku tygodni sprawą żyją media za oceanem, bo zdaniem wielu komentatorów doszło do zabójstwa na tle rasowym.

Polacy zginęli w Belgii

Dwóch polskich kierowców zginęło w pożarze hangaru w Wingene w Belgii, a czterech innych zostało poparzonych. Dwaj zostali wypisani ze szpitala, ale dwaj są w stanie ciężkim, choć stabilnym - poinformowała w poniedziałek konsul Pia Libicka w Brukseli.

Krok od śmierci. Ciężarówki lecą w przepaść

O krok od śmierci znaleźli się dwaj kierowcy na jednej z norweskich dróg wysoko w górach. Pracownik pomocy drogowej próbował swoim pojazdem holować pewnego Łotysza, który wezwał pomoc, gdy jego TIR nie potrafił się wspiąć po zaśnieżonej drodze. W jednej chwili wszystko poszło nie tak i pojazdy runęły w przepaść. Norweg wyskoczył ze swojej kabiny, ale Łotysz spadł. Cudem przeżył.

Urzędniczka idealna? Młoda, ładna i... wirtualna

Na stronie Urzędu Miasta Gdyni czeka nas przyjemna niespodzianka. Przywita nas pierwsza w Polsce wirtualna urzędniczka, która odpowie na (prawie) wszystkie nasze pytania. Kilkutygodniowe wysiłki wieloosobowego zespołu, który przygotowywał możliwe odpowiedzi, nie poszły na marne. Urzędniczka wytłumaczy nie tylko zawiłe urzędowe procedury, ale ciekawie i z humorem odpowie na inne, nawet te mniej "urzędowe" pytania.

Syria zgadza się na plan Annana. ONZ szykuje 250 ludzi

Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii Kofi Annan powiadomił Radę Bezpieczeństwa ONZ, że Damaszek przyjął datę 10 kwietnia jako termin rozpoczęcia wdrażania jego planu pokojowego - poinformowali w poniedziałek anonimowo ONZ-owscy dyplomaci. Agencja Reutersa informuje, że organizacja szykuje już 250 obserwatorów, którzy przekroczą granice Syrii i będą donosili o działaniach reżimu Baszara el-Asada i powstańców.

Dwie osoby nie żyją. 9 lat więzienia dla motocyklisty

Na karę dziewięciu lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych skazał w poniedziałek sąd w Krotoszynie (Wielkopolskie) 29-letniego motocyklistę oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego.

Tymoszenko zgadza się na leczenie w Charkowie

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, która odbywa karę siedmiu lat więzienia w Charkowie, zgodziła się dziś na leczenie w klinice poza zakładem karnym - poinformowała wiceminister zdrowia Raisa Moisiejenko. Wcześniej tego dnia ukraińska prokuratura poinformowała, że Tymoszenko będzie mogła opuścić w tym celu więzienie.

Węgry bez prezydenta. Dymisja Schmitta przyjęta

Węgierski parlament przyjął dymisję prezydenta Pal Schmitta. Polityk zapowiedział złożenie urzędu w poniedziałek rano po tym, jak do opinii publicznej dotarła informacja o pozbawieniu go tytułu doktorskiego za plagiat dysertacji. Za przyjęciem dymisji głosowało 338 parlamentarzystów, pięciu było przeciw, a sześciu wstrzymało się od głosu.

Noblistka w parlamencie. Media potwierdziły

Przywódczyni birmańskiej opozycji, noblistka Aung San Suu Kyi została wybrana do parlamentu w niedzielnych wyborach uzupełniających - poinformowały w poniedziałek birmańskie media państwowe. Telewizja, powołując się na komisję wyborczą, potwierdziła, że pani Suu Kyi po raz pierwszy w życiu tworzy legalny aparat polityczny - pisze agencja AFP. - To nie jest tylko nasze zwycięstwo, to też zwycięstwo tych, którzy postanowili, że muszą być zaangażowani w proces polityczny w tym kraju - mówiła zwyciężczyni kilka godzin temu.

Błąd pilota czy usterka? Zamach wykluczony

Usterka techniczna maszyny albo "czynnik ludzki" to dwa wątki badane przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w przypadku katastrofy lotnicznej ATR-72. Portal lifenews.ru, powołując się na przecieki z komitetu twierdzi, że przed startem z lotniska w Tumieniu kapitan zrezygnował ze spryskania samolotu płynem przeciwoblodzeniowym i to ten błąd prawdopodobnie doprowadził do wypadku, w którym śmierć poniosło 31 osób. Na razie śledczy są pewni tego, że do katastrofy nie doszło w wyniku zamachu terrorystycznego.

Pogoda będzie się pogarszać. Wielkanoc ze śniegiem

- Trzy świąteczne dni mogą być chłodne, gdzieniegdzie przewidujemy także opady. Zarówno deszczu i deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu - informuje Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo. I prognozuje naprawdę zimną Wielkanoc: z maksymalną temperaturą 4 st. C.

PSL chce wziąć kredyt na spłatę długu

PSL stara się o kredyt, by jeszcze w tym roku spłacić ponad 20-milionowe zadłużenie wobec skarbu państwa - poinformował skarbnik Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Stanisław Żelichowski. Ludowcy spłacili właśnie pierwszą ratę swojego długu.

Rząd ograniczy apetyt służb na informacje o Polakach?

Do czerwca rząd ma przedstawić projekt zmian ograniczający żądania przez służby specjalne i policję informacji o połączeniach telefonicznych Polaków. W rządowych propozycjach brakuje jednak wprowadzenia sądowej kontroli nad tymi danymi. A tego chce prokurator generalny Andrzej Seremet. Dziś nikt nie kontroluje w jakim celu służby zdobywają informacje o naszych połączeniach i co potem z nimi robią. Obywateli inwigilują nawet celnicy.

"Dziwne rzeczy dzieją się na wybrzeżu Flandrii"

Miniaturowe postaci ludzi pojawiły się w dziewięciu nadmorskich miejscowościach Belgii - są częścią instalacji artystycznej Isaaca Cordala pt. "Czekając na zmiany klimatu". Ustawienie rzeźb w weekend rozpoczęło tamtejszy festiwal sztuki współczesnej. "Dziwne rzeczy dzieją się na wybrzeżu Flandrii" - komentują gazety.

Stracił pół mózgu. Po 6 latach w domu

Sześć lat temu prawie stracił życie w Iraku, doznając ogromnych obrażeń głowy po wybuchu granatu. Stracił wtedy połowę masy mózgu. Teraz wrócił do rodziny, a dzięki lokalnej społeczności z miasteczka na Florydzie będzie mieszkał w nowym domu.