Najnowsze

Najnowsze

Gigantyczny wybuch na Słońcu. Bez zagrożenia

Amerykańska Agencja NASA zarejestrowała spektakularną eksplozję na powierzchni Słońca. Erupcja trwała około 90 minut. Na szczęście nie spowodowała ona zagrożenia dla satelitów, ani innych systemów elektronicznych.

Dwoje dzieci zginęło w pożarze

Dwoje dzieci nie żyje, a czworo wraz z ojcem leży w szpitalu. W niedzielę około godziny 22 w Błoniu (woj. mazowieckie) zapalił się dom jednorodzinny. Zanim przyjechała straż pożarna i pogotowie, doszło do śmiertelnego zatrucia dymem.

Miał 110 lat - weteran I WŚ nie żyje

W wieku 110 lat zmarł ostatni żyjący amerykański weteran I Wojny Światowej. Frank Buckles oszukał komisję poborową co do swego wieku, by móc służyć swojemu krajowi. W tej chwili na całym świecie przy życiu pozostaje już jedynie dwóch weteranów I WŚ.

Takiego kolosa w porcie wcześniej nie widzieli

Do Gdyni przypłynął największy kontenerowiec w historii portu. W statku o wymiarach 275 metrów długości i 40 metrów szerokości zmieściłby Pałac Kultury i Nauki, o ile oczywiście ułożono by go poziomo. Na olbrzymi statek czekał w porcie Reporter 24.

Z maczetami na prezydenta - 9 zabitych

Uzbrojeni w karabiny i maczety napastnicy zaatakowali w niedzielę rezydencję prezydenta Demokratycznej Republiki Konga w Kinszasie. Wymiana ognia trwała ponad godzinę i zginęło w niej 9 osób. W momencie ataku prezydent Joseph Kabila i jego żona byli poza domem.

15 miliardów dol. - cena wstrząsów

Straty, jakie spowodowało trzęsienie ziemi w mieście Christchurch wyniosą około 15 mld dol. amerykańskich - poinformował w poniedziałek premier Nowej Zelandii John Key. Trzęsienie ziemi pochłonęło 148 ofiar śmiertelnych.

Kiedyś szokował skokami w Sejmie. Co robi dziś?

Dziesięć lat temu blokował mównicę sejmową i skakał po korytarzach przy Wiejskiej. Od tego czasu zmieniali się prezydenci, rządy i posłowie. Czy zmienił się sam Gabriel Janowski? Gdzie jest dzisiaj i czym się zajmuje - sprawdzał Tomasz Sianecki w programie "Ciąg Dalszy Nastąpił", tym razem poświęconym bohaterom i wydarzeniom roku 2001.

Niespodzianek nie ma. Triumf "Jak zostać królem"

Wielkich niespodzianek podczas 83. oscarowej gali nie było. Amerykańska Akademia za najlepszy film uznała "Jak zostać królem", a Oscary za role pierwszoplanowe powędrowały w ręce Natalie Portman i Colina Firtha. Największy konkurent filmu Toma Hoopera, "The Social Network" w reżyserii Davida Finchera, skończył z trzema statuetkami.

"Fighter" aktorsko najlepszy

"Fighter" Davida O. Russella ma najwięcej nagród aktorskich, bo zgarnął obie drugoplanowe: dla Christiana Bale'a i Melissy Leo. Opowieść o bokserze, który dostał kolejną, ostatnią szansę, na tym jednak zakończyła oscarową noc.

Kanadyjski turysta szpiegiem?

W Afganistanie zaginął obywatel Kanady - poinformowały w niedzielę władze w Ottawie. Tymczasem talibowie ogłosili, że to oni pojmali Kanadyjczyka, którego oskarżają o to, że jest szpiegiem.

"Pożałowania godne wahania" Unii Europejskiej

Unia Europejska ma nałożyć sankcje na władze Libii, podobne do tych przyjętych przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Szczegóły mają ustalać od rana dyplomaci "27", tak by decyzję w trybie pilnym zatwierdzili po południu na swym posiedzeniu ministrowie energii krajów UE. Naciskają rządy największych członków UE - niemiecki szef dyplomacji Guido Westerwelle mówił w niedzielę o "godnych pożałowania początkowych wahaniach" Unii ws. sankcji.

Tajne operacje w Libii

Nie tylko promami, samolotami rejsowymi czy czarterami uciekają z ogarniętej rewoltą Libii obywatele innych państw. Brytyjczycy "w różne miejsca na pustyni we wschodniej Libii" wysyłają po nich transportowe Herkulesy, Niemcy Transalle. Zabierają nie tylko swoich obywateli, ale i przedstawicieli innych nacji.

Sąd zajmie się ugodami ws. katastrofy CASY

Pierwsze sprawy o ugodę między rodzinami ofiar katastrofy wojskowej CASY z Mirosławca w 2008 r., a Ministerstwem Obrony Narodowej rozpatrzy dziś Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście. Pierwsze porozumienie już zawarto, może dojść do kolejnych. Jeśli nie - będzie proces o zadośćuczynienia.

Pixar znowu triumfuje. Ale ze zgrzytem

Kiedy przed 15 laty John Lasseter odbierał z rąk Akademii nagrodę specjalną za osiągnięcia techniczne, które pozwoliły na nakręcenie pierwszego pełnometrażowego filmu wyłącznie w technice cyfrowej, jasne już było, że rewolucja stoi u bram. Dzisiaj Lee Unkrich, reżyser trzeciej części "Toy Story" odebrał nagrodę za najlepszy pełnometrażowy film animowany. Kiedy seria startowała, tej kategorii jeszcze nawet nie było.

Oscar za zdjęcia - "Incepcja"

Kiedy flesze reporterów omiatały głównych konkurentów najważniejszych oskarowych kategorii, większe emocje targały nominowanymi operatorami. W tym roku o statuetkę walczyli młodzi eksperymentatorzy ramię w ramię z najbardziej doświadczonymi autorami zdjęć, wielokrotnie obecnymi na rozdaniu Oscarów. Wszystkich pokonała "Incepcja".

Dymisja po urlopie u zwolennika dyktatora

Nowym szefem francuskiej dyplomacji będzie dotychczasowy minister obrony Alain Juppe - ogłosił prezydent Nicolas Sarkozy. Wcześniej minister spraw zagranicznych Michele Alliot-Marie podała się do dymisji. Wszystko z powodu urlopu spędzonego w rezydencji tunezyjskiego biznesmena pod koniec grudnia.

Rosja zbija kokosy na eksporcie włosów

Rosja zbija kokosy nie tylko na gazie i innych surowcach naturalnych, ale także na eksporcie... włosów. Popyt jest duży, bo niemal każda kobieta chciałaby mieć piękną, długą i najlepiej złocistą fryzurę. A chętnych dawczyń w Rosji nie brakuje.

Wylądował na drzewie i uciekł

Samochód na drzewie z pijanym pasażerem w środku - na taki widok natknęli się łódzcy policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszonego wypadku. We wnętrzu auta nie było kierowcy, który zdążył zbiec przed przyjazdem radiowozu. Zdjęcia samochodu dostaliśmy na Kontakt 24.

"Nie opuszczę Libii". Kaddafi w serbskiej TV

- Nie opuszczę kraju - powtórzył w wywiadzie dla serbskiej telewizji libijski przywódca Muammar Kaddafi. Potępił również ONZ za nałożenie na Libię sankcji. Wcześniej amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton poinformowała, że USA szukają kontaktu z libijską opozycją na wschodzie kraju. Ustąpienia pułkownika domagają się wielcy tego świata, a kolejni dyplomaci wypowiadają posłuszeństwo.

Obraźliwe fotomontaże o papieżu na stronie urzędu

Hakerzy zaatakowali w niedzielę stronę internetową Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Pojawiły się na niej dwa wulgarne i obraźliwe fotomontaże odnoszące się do wizerunku papieża Jana Pawła II. Treści te zostały już usunięte ze strony.

"Chaos i próżnia polityczna". Libia jak Somalia i Afganistan?

Chaos i próżnię polityczną - taki scenariusz dla Libii po upadku Muammara Kaddafiego przewiduje wielu zachodnich ekspertów. Jak napisał niedzielny "The New York Times", miejsce po obalonym dyktatorze może wypełnić Al-Kaida lub inni ekstremiści islamscy. Podobnego zdania są specjaliści z ośrodka analitycznego STRATFOR. - Libii grozi rozpad państwa - twierdzą.

"Położył" tira. Staranował dwa auta

"Kładąc się" na jezdni, staranował dwa samochody osobowe. We Wroczkowie (woj. małopolskie) doszło do wypadku, w którym samochód ciężarowy wjechał w dwa auta. Ranne zostały cztery osoby. Zdjęcia z miejsca zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

Zamieszkaj u gitarzysty Pink Floyd. Willa ma 80 lat

W tej willi mieszkał David Gilmour, gitarzysta i wokalista legendarnej grupy rockowej Pink Floyd. Dom stoi na greckiej wyspie Rodos. Choć ma własny basen, dodatkową atrakcją jest to, że niemal prosto z ogrodu wychodzi się do zatoki, gdzie nurkując można oglądać rafy koralowe. Teraz jest do kupienia za 3 mln euro.

Gaz bojowy poza zasięgiem Kaddafiego?

Libia ma w swoim arsenale 9,5 ton gazu musztardowego, ale nie ma środków jego przenoszenia - poinformowała w niedzielę Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW). Zdaniem rzeczniczki organizacji, gaz znajduje się pod kontrolą armii, w tajnym miejscu z dala od Trypolisu, głównego bastionu Kaddafiego.

Tajemnicze zniknięcie liderów opozycji w Iranie

Liderzy irańskiej opozycji Mir-Hosejn Musawi i Mehdi Karubi zostali w tajemnicy zabrani ze swoich mieszkań, gdzie przebywali w areszcie domowym. Nastąpiło to tuż po tym, jak o ich uwolnienie zaapelował były prezydent Iranu Mohammad Chatami.

"Polska to kraj filosemicki"

- Polska jest krajem filosemickim. Przez pokolenia przyjmowała Żydów, podczas gdy inne kraje ich wypędzały. Izrael może liczyć na przyjaźń i solidarność z naszej strony - powiedział minister Radosław Sikorski w wywiadzie dla izraelskiego dziennika "Haarec".

Spekulują na beatyfikacji Jana Pawła II

Przedstawiciele branży hotelarskiej w Rzymie zostali wezwani "na dywanik" przez władze Lacjum (region Włoch, w którym leży Rzym). Wszystko ma związek ze znacznymi podwyżkami cen w związku z napływem pielgrzymów na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja. Według władz, są one nieuzasadnione.