Najnowsze

Najnowsze

Premier zaprasza, blogerzy i organizacje się nie wybierają

Ujawniono szczegóły poniedziałkowej debaty premiera z internautami ws. ACTA. Wielu zaproszonych - m.in. Fundacja Panoptykon, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, ale także pojedynczy internauci odmawiają Donaldowi Tuskowi udziału w spotkaniu. Zapowiadają, że do kancelarii premiera nie przyjdą.

Staniszkis o ACTA: Premier nie pomyślał, zanim podpisał

- Premier zrobił błąd, po raz kolejny nie pomyślał, zanim podpisał. Nie pomyślał, zanim wziął na siebie zobowiązanie - komentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 podpisanie ACTA przez polski rząd prof. Jadwiga Staniszkis. - Zabrakło słuchu społecznego, u wielu europosłów też - przyznała prof. Lena Kolarska- Bobińska, obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej.

Zasypany Rzym z lotu ptaka

Zima daje się we znaki Włochom. Na Półwyspie Apenińskim nie padało tak od końca lat 80. XX wieku. Rzym udało się odkopać spod śniegu dopiero w sobotę wieczorem. W całym kraju zginęło dziewięć osób, a w wyniku awarii 160 tys. ludzi było bez prądu.

W Londynie podziwiają rzeźby Polki zrobione na szydełku

Polska artystka, występująca pod pseudonimem Olek, pokryła całe piętro londyńskiej galerii szydełkowymi robótkami. Przestrzeń zaaranżowała na kształt mieszkania wypełnionego różnymi przedmiotami "ubranymi" w przędzę, które sama znalazła na ulicach Londynu. Wystawa potrwa do 23 marca.

"Jeśli reżim nie może dorwać aktywistów, uderza w rodziny"

Zniszczona ambasada Syrii w Canberze i zdemolowany budynek placówki w Egipcie. Demonstranci atakowali ambasady oburzeni masakrą, jakiej w nocy z piątku na sobotę w mieście Hims dokonały oddziały lojalne wobec syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. - Syryjski reżim jest do tego stopnia podły w swoich działaniach, że jeśli nie może dorwać aktywistów, to uderza w ich rodziny - argumentuje Samer Masri, mieszkający w Polsce działacz syryjskiej opozycji.

Moskwa zarzuca brak "woli politycznej"

Brak "woli politycznej" rosyjski MSZ zarzucił członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ, którzy w sobotę głosowali na tym forum za przyjęciem niewyważonego - zdaniem Moskwy - projektu rezolucji w sprawie Syrii. W oświadczeniu resort zdeklarował zarazem, że Rosja będzie "twardo dążyć" do jak najszybszego ustabilizowania sytuacji w Syrii na drodze demokratycznych przemian.

Dryfowanie na krze "żartem". Akcja za 100 tys. zł

"Żartem" okazało się sobotnie zgłoszenie na policję, jakoby dwóch mężczyzn miało wypadek na Wiśle koło Nowego (Kujawsko-Pomorskie). Po uzyskaniu informacji o osobie tonącej w rzece poszukiwania prowadziło kilkudziesięciu strażaków i policjantów. Prawdopodobni autorzy żartu zostali zatrzymani.

Już 60 lat zasiada na tronie

Królowa Elżbieta II świętuje 60-lecie objęcia władzy - tron po śmierci ojca Jerzego VI objęła dokładnie 6 lutego 1952 r. Diamentowy jubileusz zostanie upamiętniony wieloma uroczystościami, których kulminacja przypadnie w czerwcu. Elżbieta II została koronowana w opactwie westminsterskim 2 czerwca 1953 r.

"To forma walki z bezsilnością"

Setki zniczy, dziesiątki maskotek i kwiaty. Mieszkańcy Sosnowca żegnają półroczną Magdę, przychodząc na miejsce, gdzie odnaleziono ciało dziewczynki. Pod ruinami na terenie miejskiego parku cały czas stoi co najmniej kilkanaście osób. Zdaniem psychologa Jacka Santorskiego, to pomaga ludziom poradzić sobie z bezsilnością.

Egipskie władze uderzają w NGO finansowane z USA

40 pracowników organizacji pozarządowych, w większości finansowanych przez USA, zostanie oskarżonych o nielegalne finansowanie z zagranicy ich działalności. Ich sprawy już przekazano do sądu w Kairze.

"Jedyne pytanie, na które jest odpowiedź: dziecko nie żyje"

- Pytań jest bardzo wiele. Myślę, że więcej pytań jest jeszcze przed prokuraturą i policją, niż udzielonych odpowiedzi - powiedział w TVN24 b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, pytany o komentarz do sprawy śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca. Były minister sprawiedliwości dodał, że jedynym pytaniem, na które zdołano udzielić odpowiedzi jest to, że dziecko nie żyje.

iPhone na kółkach?

Ma zaledwie metr długości, waży 54 kg i nie jest zabawką – to BOXX, motocykl napędzany energią elektryczną. Amerykański producent chce nim zrewolucjonizować rynek: miniaturowy pojazd to lekarstwo na korki, poza tym można go wszędzie zaparkować, a nawet przechowywać w domowej szafie.

Pożar w instytucie badań atomowych

W podziemiach centrum badań atomowych w Moskwie wybuchł pożar. Władze zapewniły, iż nie ma żadnego zagrożenia skażeniem radioaktywnym. W Instytucie Fizyki Teoretycznej i Eksperymentalnej nie ma czynnego reaktora. Pomimo tego, rosyjski odłam Greenpeace wyraził poważnie zaniepokojenie incydentem.

"Rosja i Chiny wzięły na swoje sumienie kolejne ofiary"

- Wetując rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii, Rosja i Chiny wzięły na swoje sumienie kolejne ofiary konfliktu syryjskiego - ocenił szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Minister wypowiedział się podczas konferencji o bezpieczeństwie w Monachium, gdzie przedstawiciele wielu państw ostro skrytykowali decyzję Moskwy i Pekinu.

Ogień w restauracji przy stoku

Trzynaście jednostek strażaków gasiło pożar, który wybuchł w niedzielę przed południem w restauracji Biały Miś w Wieżycy (woj. pomorskie). Budynek znajduje się w bezpośrednim pobliżu wyciągu narciarskiego Koszałkowo. Jak informują służby, w pożarze nikt nie ucierpiał. Świadkiem pożaru był internauta o nicku @Hank moody, który przesłał film do redakcji Kontaktu 24.

W państwie Kima jest już milion komórek

W Korei Północnej działa już ponad milion telefonów komórkowych. Dane ujawniła egipska firma Orascom Telecom składając doroczny raport z działalności. Komórki posiadają głównie osoby mieszkające w stolicy i uznawane za wierne. Pomimo tego mogą wybierać wyłącznie numery krajowe.

Odwołana połowa z 1,3 tys. lotów. Władze i tak się cieszą

Fala lodowatego powietrza objęła swoim zasięgiem i Wielką Brytanię. Temperatury drastycznie spadły w nocy z piątku na sobotę, a śnieg zaczął sypać tak intensywnie, że zdecydowano się na odwołanie w niedzielę lotów z Heathrow, najbardziej zatłoczonego lotniska w Europie.

Wielki narodowy "konkurs kopania dziur"

Machanie łopatą i kopanie dziur też może być sportem. Przynajmniej tak uznano w Japonii. Na obrzeżach Tokio odbył się już 12-ty Ogólnonarodowy Konkurs Kopania Dziur. Do "wykopania" był złota łopata oraz 100 tysięcy jenów, czyli około 1200 dolarów.

Co się kryje pod Starówką?

Są ukryte pod Starówką i na razie niedostępne dla zwiedzających. Ale naszej kamerze udało się zajrzeć do ich najgłębszych zakamarków zabytkowych piwnic. Widać, jak kilka metrów pod ziemią trwają prace wykończeniowe historycznego szlaku. Niebawem będzie je można zobaczyć na żywo.

Pierwsza misja księcia "konkwistadora"

Brytyjski książe rozpoczął swoją służbę na Falklandach. Odbył już pierwszy lot jako pilot śmigłowca ratowniczego Sea King. Jego obecność na południowoatlantyckich wyspach wywołała niezadowolenie Buenos Aires. MSZ Argentyny oficjalnie nazwało Williama "konkwistadorem".

Para książęca ewakuowana z samolotu

Norweska para książęca wraz z 133 innymi pasażerami została ewakuowana z samolotu linii SAS. Podczas startu w maszynie doszło do awarii silnika. Cała kabina pasażerska wypełniła się dymem.

"Rutkowski to Dyzma polskiej detektywistyki"

Krzysztof Rutkowski zbiera kolejne cięgi za sprawę półrocznej Magdy. Najpierw ostro skrytykowała go policja, a teraz część polityków. - To Dyzma polskiej detektywistyki, kompletnie niewiarygodna osoba - stwierdził w "Kawie na ławę" Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. Politycy PSL i PiS ripostowali, że szef biura detektywistycznego dokonał przełomu w sprawie. - Zmienił bieg wydarzeń, wszystko ruszyło do przodu, odnaleziono m.in. ciało dziecka - ocenił Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Jak zmienić wrzątek w śnieg? Eksperymentują w całej Polsce

Śmiałkowie z całej Polski postanowili powtórzyć eksperyment prezentowany w Poranku TVN24. Podobnie jak w Skandynawii okazało się, że po wyrzuceniu w powietrze wrzątku - woda przemienia się w chmurę świeżutkiego śniegu. Reporterzy 24 przedstawiają efekty swoich eksperymentów.

Śnieg wkroczy od południa

Mróz Polakom nie odpuści, choć odrobinę zelżeje. Temperatury zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy będą nieco wyższe. Za to będzie padał śnieg. Do wtorku obejmie swoim zasięgiem niemal cały kraj.

Rosyjskie okręty podwodne wrócą na patrole

Rosyjskie atomowe okręty podwodne z rakietami balistycznymi wrócą na częste patrole - zapowiedział dowódca rosyjskiej marynarki. W czasach ZSRR liczne radzieckie łodzie podwodne z bronią jądrową nieustannie krążyły po ocenach, gotowe do III Wojny Światowej. Po upadku Kraju Rad, okręty głównie stały w bazach i niszczały.

Zabawki z Ikei promują "wykorzystywanie zwierząt"?

Sieć sklepów Ikea ma problem. Sprzedaje pluszaki przebrane w cyrkowe stroje. To nie podoba się ekologom, którzy twierdzą, że sklep w ten sposób promuje wykorzystywanie zwierząt przez człowieka. Jest protest i jest spór. Specjaliści uspokajają, a rodzice wydają się całą sprawą nie przejmować.

To globalne ocieplenie zmroziło Europę?

Przenikliwy mróz w Europie wziął się z kurczenia się powłoki lodowej pokrywającej Ocean Arktyczny, gdzie skutki globalnego ocieplenia są najbardziej widoczne - pisze "The Independent", cytując naukowców z Niemiec, USA i Rosji.

Ambasada Syrii w Warszawie zaatakowana farbami

Stołeczna policja poszukuje osób, które najprawdopodobniej w sobotę wieczorem wtargnęły na teren Ambasady Syrii przy ul. Goszczyńskiego i pomalowały ściany budynku. O sprawie redakcję Kontaktu 24 poinformował internauta. Do Ambasady Syrii pojechali reporterzy portalu tvnwarszawa.pl.

Statek płonie u wybrzeży Krymu

Na Morzu Azowskim, w odległości 70 km od brzegu Krymu płonie ukraiński drobnicowiec "Iwan Wikułow" z 14-osobową załogą na pokładzie. - Załoga poinformowała, że nie może już samodzielnie opanować płomieni - podało ukraińskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.