Najnowsze

Najnowsze

Wzbogacany uran "pod kontrolą". USA o "eskalacji"

"Dalszą eskalacją ciągłych naruszeń swoich nuklearnych zobowiązań", nazwał Waszyngton wiadomości o tym, że Teheran wzbogaca uran do poziomu 20 proc. Informację o rozpoczęciu procesu w podziemnym kompleksie Fordo potwierdził Iran oraz Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej.

Lekarze zaostrzają protest. Minister ich nie przekonał

Nie pomogła zapowiedź wycofania kar dla lekarzy z nowelizacji ustawy refundacyjnej. Bartosz Arłukowicz nic nie wskórał - lekarze zaostrzają protest. Decyzja o ewentualnym jego zawieszeniu zapadnie po przedstawieniu "jasnego harmonogramu wprowadzenia zmian w przepisach dotyczących refundacji" - wyjaśnił szef Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski.

Proces za Myszkę Miki z brodą

Znanego egipskiego miliardera i polityka Naguiba Sawirisa czeka proces z oskarżenia o obrazę islamu. Powodem jest zamieszczony przez Sawirisa na Twitterze satyryczny rysunek, przedstawiający brodatą Myszkę Miki oraz Minnie z zasłoniętą twarzą.

"Poszedł po rozum do głowy"

Minister zdrowia "poszedł po rozum do głowy", a przygotowanie projektu to "krok w dobrym kierunku". W ten sposób zapowiedź Bartosza Arłukowicza o nowelizacji ustawy refundacyjnej skomentował szef sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS). Ogłoszenie wprowadzenia zmian z zadowoleniem przyjęli także politycy koalicji. Projekt ministra usuwa przepisy dotyczące karania lekarzy za źle wypisaną receptę.

Prezydent chce poznać "przyczyny próby samobójczej"

Prezydent we wtorek spotka się z Prokuratorem Generalnym, a następnie z Naczelnym Prokuratorem Wojskowym - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Tematem rozmów mają być przyczyny postrzelenia się płk. Mikołaja Przybyła oraz konflikt prokuratury cywilnej i wojskowej.

Pułkownik, który się postrzelił specjalistą od...

Prokurator płk Mikołaj Przybył, który w poniedziałek targnął się na swoje życia, prowadził głównie śledztwa z zakresu zorganizowanej przestępczości gospodarczej. Dotyczyły one nieprawidłowości przy przetargach na zakup i modernizację sprzętu wojskowego, także do Afganistanu. Przybył nadzorował też postępowanie dotyczące przecieku ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

Zarwał się chodnik. Dziecko nie żyje

Ratownicy w rosyjskim Briańsku odnaleźli ciało 18-miesięcznego dziecka, które wpadło w niedzielę do rury kanalizacyjnej po tym, jak pod jego spacerującą z wózkiem matką zapadła się ziemia. Miejscowi śledczy wszczęli śledztwo w sprawie wypadku.

Kto i dlaczego chce zmienić wojskowych?

Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości i posłowie opozycji - wszyscy zgadzają się co do konieczności likwidacji, albo głębokiej reformy, prokuratury i sądów wojskowych. Andrzej Seremet i Jarosław Gowin wskazują, że wojskowi śledczy pracują mniej niż cywilni, a nakłady na ich pracę są bardzo duże. Swoich podopiecznych broni szef NPW. I przy okazji atakuje cywilnych kolegów za opieszałość, wskazując, że "kiedy ci zastanawiali się, co robić po katastrofie smoleńskiej, wojskowi śledczy byli już w Rosji".

W siedem minut ukradli "Głowę kobiety"

Dziś rano z greckiej Galerii Narodowej w Atenach skradziono dwa obrazy, Pabla Picassa i Pieta Mondriana, oraz włoski szkic z XVII wieku - poinformowały źródła policyjne w Atenach. Starannie przygotowana akcja trwała tylko siedem minut.

Ściągali turystów z gór

Ratownicy TOPR sprowadzali w poniedziałek wieczorem z Tatr trzech turystów, którzy od kilku dni biwakowali w okolicach Jarząbczego Wierchu. - W poniedziałek rano, kiedy pogorszyły się warunki pogodowe, wezwali pomoc - poinformował ratownik dyżurny, Tomasz Wojciechowski.

Kanclerz ciągle broni prezydenta

- Pani kanclerz nie widzi powodów, by zajmować się myśleniem o ewentualnym ustąpieniu prezydenta oraz o jego potencjalnym następcy - oświadczył rzecznik Angeli Merkel Steffen Seibert. Tym samym szefowa niemieckiego rządu nadal broni prezydenta Christiana Wulffa, krytykowanego za związki z biznesem i próby nacisku na media.

PiS chce informacji premiera ws. postrzelenia się prokuratora

PiS domaga się informacji premiera ws. postrzelenia się prokuratora Mikołaja Przybyła. - W końcu to jemu podlega MON, a sprawa dotyczy zakupów na rzecz Wojska Polskiego, a więc możliwości premiera i zakres jego działania w tej dziedzinie jest duży - tłumaczył Mariusz Błaszczak (PiS). Natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) przekazała wyrazy współczucia rodzinie prokuratora i życzyła mu zdrowia.

Śledztwo poprowadzą wojskowi z Warszawy

Śledztwo w sprawie postrzelenia się pułkownika Mikołaja Przybyła zostanie przekazane z Poznania do Warszawy. Postępowanie będą prowadzić prokuratorzy wojskowi. - Na razie wszystkie czynności nadzorują na miejscu w Poznaniu miejscowi prokuratorzy. Nie ma potrzeby by jechał tam ktoś z warszawskiej WPO - mówi tvn24.pl rzecznik Naczelnego Prokuratora Wojskowego płk Zbigniew Rzepa.

Koniec chaosu z receptami? "Wywiązaliśmy się ze swoich obietnic"

Resort zdrowia składa broń - przygotował projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej, który przewiduje m.in. usunięcie przepisów dot. karania lekarzy. Zakłada on ponadto, że lekarze nie będą musieli wpisywać na recepcie poziomu odpłatności leków, będących na jednym poziomie refundacji. Resort zdrowia "wywiązuje się ze swoich obietnic" - mówił w poniedziałek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz informując o planowanych zmianach i apelował do środowiska lekarzy o podobne zachowanie.

Hekmati "nie został wysłany przez CIA"

- Zarzuty, że Hekmati pracował dla nas albo został wysłany do Iranu przez CIA, są fałszywe - tak rzecznik Białego Domu skomentował wydany w Teheranie wyrok śmierci na Amerykanina irańskiego pochodzenia, Amira Mirzę Hekmatiego.

Gitarzysta Black Sabbath walczy z rakiem

Tony Iommi, gitarzysta legendarnego zespołu metalowego Black Sabbath, ujawnił, że zdiagnozowano u niego wczesne stadium chłoniaka. 63-letni muzyk dowiedział się o chorobie podczas nagrywania nowej płyty grupy, która wróciła do swojego starego składu, z Ozzym Osbournem w roli wokalisty. Nie wiadomo co z albumem i europejską trasą koncertową, która miała rozpocząć się latem.

Rok temu była radość, dziś korupcja, inflacja i walki

Dokładnie rok temu mieszkańcy południa Sudanu zagłosowali za niepodległością, a w kraju zapanowała euforia. Dziś w najmłodszym kraju świata trwają walki, szaleje korupcja i rośnie inflacja, a niepodległość nie cieszy już tak, jak przed 12 miesiącami.

Konflikt prokuratur. Co wiedział i co może Seremet

Zaostrza się konflikt pomiędzy cywilną a wojskową prokuraturą po dzisiejszej konferencji prasowej pułkownika Mikołaja Przybyła zakończonej strzałem w głowę. Rzecznik Prokuratora Generalnego zapewnia, że po pierwsze - wbrew temu co twierdził Przybył - Andrzej Seremet nie znał szczegółów postępowania ws. rzekomego przecieku ze śledztwa smoleńskiego; po drugie - wbrew słowom szefa NPW Krzysztofa Parulskiego - Prokurator Generalny zawsze ma prawo badać prawidłowość postępowań.

Zmienią głowę pomnikowi papieża

W Rzymie rozpoczynają się prace nad skorygowaniem powszechnie krytykowanego i uznanego za szpetny pomnika Jana Pawła II, który stoi przed dworcem Termini. Zmieniona zostanie głowa, płaszcz i podstawa ogromnego monumentu.

Komisje sejmowe po targnięciu się na życie

- Z wielką siłą wypłynęła dziś na wierzch informacja, że stosunki między prokuraturą wojskową a cywilną nie są najlepsze - tak Ryszard Kalisz (SLD) skomentował samopostrzelenie się prokuratora wojskowego płk. Mikołaja Przybyła. Jako szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, Kalisz zapowiedział jej posiedzenie w tej sprawie, połączone z komisją obrony narodowej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Parulski broni Przybyła. Seremet w kontrze

Jest konflikt cywilnych i wojskowych śledczych. Chodzi o spór wokół pomysłu likwidacji Prokuratury Wojskowej i kontrolę śledztwa poznańskich wojskowych przez cywilnych prokuratorów. W ostrych słowach mówił o tym przed próbą samobójczą płk. Mikołaj Przybył. - Akceptujemy wszystkie tezy przedstawione przez płk. Mikołaja Przybyła - oświadczył na konferencji prasowej szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztof Parulski. Skrytykował jednocześnie cywilnych śledczych za analizowanie pracy prokuratury wojskowej.

Kucharze najdroższego hotelu świata brali łapówki

Pracownicy kuchni hotelu Burj Al Arab w Dubaju, który jest jednym z najbardziej luksusowych i najdroższych na świecie, zostali oskarżeni o branie łapówek w zamian za kupowanie żywności tylko od określonych dostawców. Zarzuca im się także, że mrożone produkty podawali gościom jako świeże.

Po podwyżce cen benzyny polała się krew

Demonstranci atakujący meczety i policja strzelająca ostrą amunicją do tłumów - Nigerię ogarnia chaos strajku generalnego przeciwko zniesieniu rządowych subwencji na paliwa.

Solidarna Polska: odwołać Parulskiego, zwołać sejmowe komisje

- To jest już stan zapaści, która woła o natychmiastową reanimację - oświadczył Zbigniew Ziobro komentując wydarzenia podczas konferencji prasowej prokuratora Mikołaja Przybyła. Mężczyzna podczas przerwy w spotkaniu z dziennikarzami strzelił do siebie, ranny trafił do szpitala. Według Solidarnej Polski winnym, jak to określił Ziobro - chaosu - jest Krzysztof Parulski, Naczelny Prokurator Wojskowy i zastępca Prokuratora Generalnego.

Restauracja w ogniu. Zginęły dwie osoby

Co najmniej dwie osoby nie żyją, a 39 zostało rannych w pożarze restauracji, do którego doszło w południowo-zachodniej części Moskwy. Obie ofiary śmiertelne to pracownicy lokalu.

MON: Przybył pryncypialny i skuteczny

Próba samobójcza wojskowego prokuratora musi być wyjaśniona, a Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli w tej sprawie pełnego wsparcia - zapewnił w imieniu szefa MON Tomasza Siemoniaka, jego doradca - gen. Bogusław Pacek. Odnosząc się do zarzutów płk Mikołaja Przybyła, który strzelił do siebie po konferencji prasowej, Pacek stwierdził, że MON priorytetowo traktuje zwalczanie przestępczości w wojsku.

"Nie ustają tortury i trwają zatrzymania"

Amnesty International w opublikowanym raporcie ostrzega przed groźbą dalszych represji w 2012 roku w krajach arabskich. W zeszłym roku rządzące tam reżimy reagowały przemocą na ruchy oporu i za wszelką cenę chcą utrzymać się u władzy.

40,2 mln zł na koncie WOŚP. Będzie więcej

Ponad 40,2 mln zł zebrano w niedzielę, podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował szef fundacji Jurek Owsiak w poniedziałek po południu na konferencji prasowej podsumowującej jubileuszowy finał. Ostateczną kwotę, jaką udało się zebrać, poznamy za kilka lub kilkanaście tygodni. Niemal na pewno będzie ona większa niż ubiegłoroczny rekord, czyli 47,25 mln zł.