Najnowsze

Najnowsze

Przybywa wielorybów szarych

W meksykańskiej części Oceanu Spokojnego rodzi się coraz więcej wielorybów szarych. Specjaliści z ministerstwa środowiska naliczyli w tym roku 1198 młodych zwierząt. To dla nich powód do radości, bo od 20 lat pracują nad stworzeniem warunków dla przywrócenia populacji tych ssaków u wybrzeży Meksyku.

Chcą stworzyć Muzeum Jazzu. Pierwsze w tej części Europy

W gablotach instrumenty znanych muzyków, na ścianach nuty nakreślone ręką wybitnych kompozytorów, muzyka sącząca się z głośników. Obok kawiarnia i klub koncertowy. Tak ma wyglądać pierwsze w tej części Europy Muzeum Jazzu, które grupa entuzjastów chce stworzyć w Warszawie.

Manifa sparaliżuje centrum Warszawy

W samo południe spod Pałacu Kultury wystartuje Manifa. W czasie przemarszu pod Sejm kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

BMW dachowało, kierowca bez szwanku

Nadmierna prędkość była najprawdopodobniej przyczyną dachowania osobowego BMW, do którego doszło w sobotni wieczór na drodze wojewódzkiej numer 292 w okolicy Żukowic (woj. dolnośląskie). Choć wyglądało groźnie, a auto zostało całkowicie zniszczone, kierowca nie odniósł obrażeń. O zdarzeniu poinformował Reporter 24 PawlaNews.

"Ciągły niepokój związany z promieniowaniem"

- Po tamtych wydarzeniach zmieniła się cała Japonia. Tsunami zabiło tysiące osób, porwało budynki i samochody. Do tego Japończycy odczuwają ciągły niepokój związany z promieniowaniem - mówi Sadako Monma, która przed tragedią mieszkała w Fukushimie. Rok temu, 11 marca o godzinie 6.46 czasu polskiego wschodnim wybrzeżem Japonii wstrząsnęło potężne trzęsienie ziemi. Wywołało ono ogromne i niszczycielskie tsunami. Zginęło ponad 15,5 tys. ludzi.

Tir na torach. Rozsypane monitory

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Recz w Zachodniopomorskiem. Na tory przewrócił się tir. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzone zostały jednak zapory i sygnalizator świetlny, a z ciężarówki wypadł ładunek.

Trzy kule w głowę. Analiza wyjaśni, kto strzelał

Franco Lamolinara, włoski inżynier porwany w Nigerii, który zginął podczas próby odbicia przez nigeryjskie i brytyjskie siły bezpieczeństwa, został zabity strzałem w głowę z bliskiej odległości. Ma o tym świadczyć, jak podaje agencja Ansa, autopsja ciała Lamolinary wykonana w instytucie medycyny sądowej uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.

"Przez chwilę to było wymarłe miasto"

Japonia obchodzi rocznicę trzęsienia ziemi i gigantycznej fali tsunami. Zamieniony w gruzowisko kraj dość szybko staje na nogi, jednak nie wszędzie już wróciła normalność. Japończycy także ciągle nie są pewni, czy rok po uszkodzeniu elektrowni w Fukushimie można czuć się bezpiecznie.

Wygrał w Kansas i nie odpuszcza

Były senator Rick Santorum, ubiegający się o nominację na kandydata Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA, zwyciężył w sobotnich konferencjach partyjnych republikanów w stanie Kansas. Jego rywal i zarazem lider w walce o partyjną nominację, były gubernator Massachusetts Mitt Romney wygrał zaś w stanie Wyoming, na wyspie Guam i Marianach Północnych.

Eksplozje i wycieki. Japonia na krawędzi atomowej hekatomby

Najpierw potężne wstrząsy, a po kilkudziesięciu minutach wielometrowa pędząca z dużą prędkością ściana wody. Zabezpieczenia leżącej blisko brzegu morskiego elektrowni Fukushima I nie wytrzymały. Doszło do największej awarii atomowej od czasów Czarnobyla. Po kilkunastu miesiącach walki z wyciekiem radioaktywnym rząd Japonii ogłosił zwycięstwo. Wielu ekspertów ma wciąż jednak poważne wątpliwości, czy zagrożenie już zniknęło. Zwłaszcza że analiza działania sektora atomowego Japonii w ostatnich latach pokazuje, jak wiele błędów popełniono, na stawiając kalkulacje ekonomiczne przed bezpieczeństwem ludzi i lekceważąc zagrożenie klęskami naturalnymi.

"Lepiej być moherem niż Tuska frajerem"

Około trzech tysięcy osób przeszło główną ulicą Łodzi - Piotrkowską - domagając się wolności mediów i protestując przeciwko nieprzyznaniu fundacji Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - miejsca na multipleksie.

Eksplozja na dworcu w stolicy Kenii

Nieznani napastnicy obrzucili granatami w sobotę wieczorem dworzec autobusowy Machakos w Nairobi. Co najmniej trzy osoby zginęły, ponad 20 zostało rannych.

Upiorny spacer ulicami Poznania

Trochę białego pudru, czarna kredka i czerwona szminka wystarczą, by zamienić się w zombie. Udowadniają to polscy miłośnicy fantastyki, którzy od kilku lat uczestniczą w imprezach z cyklu "zombie walk". W tym roku po raz pierwszy marsz odbył się w Poznaniu. "Żywe trupy" sfotografował Reporter 24 Karol Cichoński.

Wywiad USA: Asada obalić może tylko interwencja wojskowa

Wywiad amerykański jest przekonany, że prezydent Syrii Baszar el-Asad w pełni panuje nad sytuacją w swym kraju. Rząd USA ma tymczasem nadzieję, że w wyniku rebelii reżim Asada upadnie bez udziału międzynarodowej interwencji zbrojnej.

Para Polaków oskarżona o zabójstwo dziecka

26-letnia Magdalena Ł. i jej 32-letni partner Mariusz K. stanęli w sobotę przed sądem pokoju w Coventry (środkowa Anglia), gdzie formalnie przedstawiono im zarzut zabójstwa czteroletniego chłopca Daniela P. - podała telewizja Sky.

Jachtem na Euro? Połączyć turniej z wczasami

Euro 2012 nie pogrąży branży turystycznej. Co prawda odpoczywających w naszym kraju będzie w czasie mistrzostw mniej, niż zwykle o tej porze, ale przyjazd kibiców ma wszystko wyrównać. Polska Organizacja Turystyczna liczy zyski i straty. W Berlinie, na największych na świecie targach turystycznych przekonuje, że turniej z wczasami można połączyć, na przykład płynąc na Euro jachtem.

Uczniowie z Przodkowa ugotują dla Pierwszej Damy

W Warszawie rozstrzygnięto konkurs kulinarny, którego główną nagrodą jest możliwość przygotowania posiłku dla Pierwszej Damy Anny Komorowskiej. Wygrali uczniowie z zespołu szkół w Przodkowie.

Pod wędkarzami załamał się lód. Zmarli mimo reanimacji

Dwóch wędkarzy zmarło po tym, jak na jeziorze Mosąg w Barkwedzie pod Olsztynem załamał się pod nimi lód. - Po kilkunastu minutach od otrzymania zgłoszenia udało się odnaleźć i wyciągnąć mężczyzn, jednak 1,5-godzinna reanimacja nie przyniosła skutku - poinformowała Mariola Plichta z warmińsko-mazurskiej policji.

Padł kolejny bastion rebelii. Żołnierze Asada w Idlib

Po silnym ostrzale artyleryjskim armia syryjska zajęła w sobotę wieczorem miasto Idlib - podała agencja AFP, powołując się na organizacje pozarządowe. To kolejny militarny sukces reżimu Asada, po zajęciu tydzień temu zbuntowanego Hims.

Stracił rząd, teraz partię

Były premier Grecji Jeorjos Papandreu - zgodnie z zapowiedziami - zrezygnował z przewodzenia partii socjalistycznej PASOK, aby umożliwić jej wybór jego następcy przed wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi. Partia socjalistyczna ma wybrać nowego szefa 18 marca. Najprawdopodobniej zostanie nim minister finansów Ewangelos Wenizelos.

Okradł kaplicę i usnął pijany w autobusie

Najpierw okradł kaplicę, a następnie - kompletnie pijany - zasnął w miejskim autobusie. Gdy 25-letni rzeszowianin trafił do izby wytrzeźwień, z jego ubrania wypadły naczynia liturgiczne. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Potrącił pieszego. Pijany, bez prawa jazdy

Pijany 24-letni mężczyzna najpierw potrącił idącego chodnikiem pieszego, a w chwilę później uderzył w witrynę pobliskiego sklepu. Do wypadku doszło w Łodzi na ul. Zachodniej. Jak ustaliła policja, mężczyzna nie miał prawa jazdy.

Wielki wybuch na Słońcu, zorze na północnym niebie

Burza magnetyczna po wyjątkowo silnym wybuchu na Słońcu, do którego doszło 6 marca, nie spowodowała większych zakłóceń i problemów na Ziemi. W niektórych rejonach dostarczyła za to spektakularnych widoków. Zorze polarne można było podziwiać w krajach skandynawskich i północnych stanach USA.

Jest zarzut dla nożownika z Kołobrzegu

Dwóch młodych mężczyzn zmarło po otrzymaniu ciosów nożem na klatce bloku w Kołobrzegu. Najprawdopodobniej zginęli w wyniku sprzeczki i porachunków z innym dwudziestolatkiem. Policja zatrzymała w związku ze sprawą dwie osoby. Jedna nich usłyszała zarzut zabójstwa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, Ryszard Gąsiorowski.

Pacjent pod "szczególnym nadzorem"

Choć z medycznego punktu widzenia to "normalny pacjent", to jednak okoliczności, w jakich trafił do szpitala, wymagają poddania Andrzeja N., dyżurnego ruchu ze Starzyn, "szczególnemu nadzorowi medycznemu" - mówi dyrektor szpitala, do którego trafił na obserwację dyżurny ruchu ze Starzyn. Śledczy chcą postawić Andrzejowi N. zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy kolejowej. Jednak ze względu na stan zdrowia wciąż nie może on zostać przesłuchany.

Sztorm wepchnął go na skały

Włoski tankowiec wpadł na skały w okolicy Syrakuz u wybrzeży Sycylii. Powodem jest bardzo zła pogoda panująca w regionie i sztorm. 19 członków załogi zostało uratowanych przy pomocy helikopterów.

"Nie zginęli w zwykłym wypadku. Zginęli w drodze do Katynia"

W sobotę mijają 23 miesiące od katastrofy smoleńskiej. Tradycyjnie Jarosław Kaczyński wraz z grupą posłów PiS przeszedł z warszawskiej archikatedry pod Pałac Prezydencki, gdzie złożył wieniec kwiatów. Dziś także lider opozycji uczestniczył w Siedlcach w uroczystości nadania odcinkom obwodnicy miasta nazw: Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Państwo Środka rozpoczyna atomową rewolucję

Plany rozwoju energii jądrowej zostały przedstawione w sobotę na sesji chińskiego parlamentu. Rząd zapowiedział budowę kolejnych elektrowni jądrowych w centrum Chin. Ogłoszono również komunikat o zakończeniu kontroli wszystkich elektrowni pod kątem bezpieczeństwa, zarządzonej po wypadku w japońskiej Fukushimie.

Przełom w Syrii? Rosja dogadała się ze światem arabskim

Kraje arabskie i Rosja zgodne są co do tego, że należy wysłać do Syrii niezależnych obserwatorów oraz dostarczyć tam pomoc humanitarną. Zebrani w Kairze przedstawiciele Moskwy i Ligi Arabskiej wyrazili też poparcie dla misji wysłannika ONZ Kofiego Annana.