Najnowsze

Najnowsze

Napad na kolekturę w centrum Warszawy

- Przed godziną 17 do jednej z warszawskich kolektur wszedł niezamaskowany mężczyzna i zażądał pieniędzy - mówił na antenie TVN24 Maciej Karczyński. Rzecznik stołecznej policji poinformował, że złodziejowi udało się uciec z gotówką. Trwają poszukiwania przestępcy.

"Spacer" na 10 tys. osób. Policja rozpędzi tłum?

Z inicjatywy popularnych pisarzy, muzyków i dziennikarzy około 10 tys. przeciwników Putina wyszło w niedzielę na ulice Moskwy, aby wspólnie sprawdzić, czy jej mieszkańcy mają prawo spacerować po mieście bez zgody władz. Policja jeszcze nie interweniowała, ale sekretarz prasowy Putina zapowiada rozpędzenie demonstracji.

Pięć dni w chłodzie i deszczu

Przed nami pięć dni z niewysoką temperaturą. Na to, że słupki rtęci dobiją do 20 st. Celsjusza, będzie szansa jedynie w piątek na Dolnym Śląsku. Poza chłodem spodziewamy się także deszczu, choć od czasu do czasu zza chmur wyjrzy słońce. Podsumowując - pogoda będzie nijaka.

Pytony z Birmy pustoszą Florydę

Łowca pytonów to nie jego zawód, a społeczna misja. 39-letni Edward Mercer przeczesuje południowe terytorium Florydy w poszukiwaniu węży mierzących ponad trzy metry długości. Pytony zaczęły poważnie zagrażać delikatnemu ekosystemowi Parku Narodowego Everglades.

"Spiczasty symbol rządów mamony" najwyższy w Europie

Dwupoziomowy apartament będzie tak duży jak dom jednorodzinny, do tego z panoramicznym widokiem na cały Londyn. Do salonu będzie się wchodzić prosto z ekspresowej windy, a żaluzje w oknach ma kontrolować komputer w zależności od nasłonecznienia mieszkania. Kolację będą dostarczać kelnerzy z luksusowego hotelu poniżej, a do dyspozycji będzie osobisty concierge. To atrakcje najwyżej położonego penthouse'a, który znajdzie się w najwyższym wieżowcu Europy - Shard.

Kura zalała stolicę Gruzji

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, poniosło śmierć w powodzi, która nawiedziła stolicę Gruzji, Tbilisi. W wyniku silnych opadów deszczu z brzegów wystąpiła przepływająca przez miasto rzeka Kura.

Duda: Ta pseudoustawa będzie miała krótki żywot

- Dzieje się coś wspaniałego, ludzie się organizują i mówią "nie". W najgorszym przypadku ta pseudostawa, zła ustawa, będzie miała krótki żywot; najdłużej będzie ona funkcjonować przez trzy lata. My będziemy walczyć do końca - powiedział w rozmowie z "Faktami" TVN szef "Solidarności" Piotr Duda, zapowiadając kolejne protesty przeciwko podwyższeniu reformie emerytalnej. Tym razem "S" ma wyjść przed Pałac Prezydencki lub Belweder, aby zatrzymać podpisanie ustawy przez prezydenta.

Chcą stróża "naturalnych praw rodziny"

Projekt ustawy o Rzeczniku Praw Rodziny przygotował klub Solidarnej Polski. Prezes partii Zbigniew Ziobro podkreślił, że powołanie rzecznika stworzyłoby "instrument realnego nacisku" i "uczynienia kogoś odpowiedzialnym za to, aby koordynować działania w zakresie polityki prorodzinnej". - Bo tej polityki polskie państwo kompletnie nie prowadzi - ocenił Ziobro.

Po dwóch miesiącach dziennikarze na wolności

Tureccy dziennikarze porwani jako zakładnicy na początku marca w Syrii są w drodze do swoich domów. W niewoli spędzili dwa miesiące. W uwolnieniu mężczyzn pomogły przeprowadzone irańskie mediacje.

"Teraz rozmawiamy ze sobą jak równy z równym"

Niemcy nie mogą zdominować Europy, ale jednocześnie nie powinny rezygnować z odgrywania wiodącej roli w reformowaniu UE - ocenił szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". Szef polskiej dyplomacji ocenił, że relacje Polski i Niemiec są dobre jak nigdy dotąd, a oba kraje są dla siebie równymi partnerami. "Okay, wy jesteście jeszcze o wiele bogatsi, ale my nadrabiamy - powiedział Sikorski.

"100 tys. za świński ryj Palikota"

Na jednym z portali prawicowych pojawił się wpis oferujący 100 tys. złotych za trupa Janusza Palikota - oświadczył ten polityk w "Kawie na Ławę w TVN24. O sprawie poinformowana już została prokuratura. Najprawdopodobniej chodzi o wpis z informacją o ufundowaniu nagrody 100 tys. zł "za świński ryj Palikota".

Niebieska Planeta zmieni kolory? Nowe zdjęcie zrobili Rosjanie

Wyobrażając sobie Ziemię z perspektywy kosmosu zazwyczaj wszyscy widzimy to samo - kulę z białymi i granatowymi obszarami oraz zielonymi i beżowymi wstęgami. Za obraz, jaki rysuje się nam przed oczami, odpowiada Blue Marble - legendarne zdjęcie Niebieskiej Planety wykonane przez załogę Apollo 17 w 1972 roku. Już niebawem nasze wyobrażenie może się nieco zmienić, a odpowiadać będą za to Rosjanie.

Wirtualny przewodnik, prawdziwe przejście

Wirtualny przewodnik po przejściu granicznym w Medyce uruchomiła służba celna. "Dzięki temu rozwiązaniu podróżny odbędzie wirtualny spacer po przejściu, zdobędzie pakiet potrzebnych informacji i dowie się, co należy zrobić, żeby sprawnie przekroczyć granicę" - czytamy w komunikacie celników. Wszystko z myślą o kibicach chcących bez zbędnej zwłoki przemieścić się do i z Ukrainy.

"Ograniczony optymizm" i brak wsparcia radykałów

Prezydentowi Grecji Karolosowi Papuliasowi nie udało się doprowadzić do porozumienia między przywódcami trzech najsilniejszych partii? Politycy rozmowę "ostatniej szansy" opuścili bez jednego komentarza dla mediów. Trochę później lider konserwatywnej Nowej Demokracji Antonis Samaras poinformował, że przywódca Koalicji Radykalnej Lewicy Aleksis Cipras nie zgadza się na gabinet koalicyjny.

Kard. Dziwisz: W wolnej Polsce powinniśmy zespolić siły

- W wolnej Polsce powinniśmy zespolić siły, a nie dzielić - mówił metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podczas niedzielnej uroczystości ku czci św. Stanisława na Skałce w Krakowie. Wierni przeszli w tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę.

10 tys. osób i kwiaty w Mauthausen

Ponad 10 tys. osób wzięło udział w dwudniowych obchodach 67. rocznicy wyzwolenia kompleksu obozów koncentracyjnych Mauthausen-Gusen, odbywających się 12 i 13 maja. W niedzielę, w kaplicy na terenie obozu Mauthausen, została odprawiona msza święta, a pod Pomnikiem Polskim złożono kwiaty.

Polskie F-16 poćwiczą na Alasce

Na początku czerwca lotnicy polskich Sił Powietrznych po raz pierwszy wezmą udział w elitarnych ćwiczeniach "Red Flag" na Alasce. Osiem maszyn F-16 "Jastrząb" i 24 polskich pilotów będzie ćwiczyć z sojusznikami z USA i innych państw.

Mają wyroki i dalej pracują w urzędach

Niedziela, 13 maja Są urzędy w Polsce, które zatrudniają na stanowiskach kierowniczych osoby skazane prawomocnymi wyrokami sądowymi za jazdę po pijanemu. Ich przełożeni tłumaczą, że są to dobrzy pracownicy, dlatego nie chcą ich zwolnić, choć tak nakazuje prawo.

Nastoletni i niewidomy. Konstruktor robotów

Niedziela, 13 maja Mateusz stracił wzrok wieku dziewięciu lat, mimo to nie poddał się i dzisiaj zadziwia wszystkich talentem do konstruowania i programowania robotów. Choć na razie buduje roboty z klocków, to jego celem jest skonstruowanie robota podobnego do człowieka.

Adele po Londynie chodzi w piżamie

- Pewnego dnia szłam przez Trafalgar Square w Londynie, które zwykle jest zatłoczone od turystów. Byłam w piżamie, bo pracowałam cały ubiegły dzień. Nikt mnie nie rozpoznał. Kilka osób się obejrzało, ale pewnie pomyśleli sobie: "Co mogła by tu robić Adele w piżamie"? - wyznała najpopularniejsza obecnie piosenkarka na świecie w telewizyjnym wywiadzie. I zdradziła, że nadal będzie się trzymać z dala od sławy, bo świat celebrytów zupełnie jej nie interesuje.

Rzucił siekierą w policję

Najpierw wybił okno w mieszkaniu sąsiada, a potem groził policjantom i rzucił w nich siekierą. Teraz 55-letni mieszkaniec gminy Giżycko odpowie za napaść na funkcjonariusza. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Marsz na urodziny rotmistrza Pileckiego

W niedzielę, w 111. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego odbędzie się Marsz Rotmistrza. Pasażerowie powinni przygotować na utrudnienia – osiem linii autobusowych zmieni swoje trasy.

Gardias: Jestem zakochana!

Na naszej chorwackiej turystycznej mapie znalazł się Dubrownik. Każdy, kto tu był, mówił mi "musisz tam pojechać, zakochasz się w tym miejscu". No i stało się.

Po festiwalu: "Werdykt o tyle sprawiedliwy, co bezpieczny"

W br. na festiwalu filmowym w Gdyni obyło się bez niespodzianek. Wygrał film dobrze widzom znany i doceniony na świecie. Złote Lwy dla nominowanego do Oscara obrazu Agnieszki Holland "W ciemności" (podobnie, jak w ub.r. dla "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego) to zwieńczenie światowych sukcesów tytułu, na najważniejszej filmowej imprezie w kraju.

Policja przepędziła "oburzonych"

Hiszpańska policja wyrzuciła dziś rano "oburzonych", demonstrujących w rocznicę powołania ruchu od soboty na głównym placu Madrytu Puerta del Sol. W założeniach protesty miały trwać trzy dni.

Samochód ambasadora ostrzelany. Uciekł

W sobotę bułgarski ambasador w Jemenie, Boris Borysow, uniknął próby uprowadzenia w stolicy kraju Senie - informują źródła dyplomatyczne i bezpieczeństwa. Uzbrojeni mężczyźni zatrzymali samochód ambasadora, którym jechał z żoną. Gdy Borysow próbował odjechać, napastnicy otworzyli ogień. Dyplomacie udało się jednak uciec.

Polski nauczyciel "innowator" uczy, jak się uczyć

Krzysztof Nowak, nauczyciel ze szkoły podstawowej w Choszcznie, to nauczyciel poziomu europejskiego - otrzymał w Lizbonie nagrodę "Innowator w nauczaniu". - Jestem dumny, że to on może mnie uczyć, a nie ktoś inny - mówią jego uczniowie.

Machulski: Holland jak Leo Messi

- Być producentem filmu Agnieszki Holland to tak, jak być trenerem Leo Messiego - mówił podczas festiwalu filmowego w Gdyni Juliusz Machulski, producent "W ciemności". Obraz Agnieszki Holland dostał 9. nagród Złote Lwy.

Czołowy negocjator zginął w Afganistanie

Członek Wysokiej Rady Pokoju w Afganistanie i doradca prezydenta Hamida Karzaja Arsala Rahmani został w niedzielę postrzelony w Kabulu i zmarł w szpitalu - poinformowały władze tego kraju.