Najnowsze

Najnowsze

Aktor "Kill Billa" aresztowany za pobicie syna

Michael Madsen, ulubiony aktor Quentina Tarantino, który sławę zyskał w jego filmie "Kill Bill", został aresztowany w swoim domu w Malibu za fizyczny atak na syna. Aktor był pod wpływem alkoholu. Jego adwokat w oficjalnym oświadczeniu podał, że gwiazdor wdał się w bójkę z synem po tym, jak przyłapał go na paleniu marihuany.

Tylko 5 proc. śmieci sprzątniętych po tsunami

Tylko 5 proc. śmieci powstałych w wyniku uderzenia w Japonię tsunami przed rokiem zostało całkowicie przetworzonych w zakładach utylizacji. W regionach Miyagi i Fukushima wokół dawnych miasteczek i wsi zalegają ogromne ich pokłady, a rząd i firmy nie kwapią się od ich usuwania, bo boją się promieniowania - twierdzą miejscowi działacze, urzędnicy i opozycja.

Zabici i ranni w czołowym zderzeniu

Dwie osoby zginęły, dwie zostały ranne w czołowym zderzeniu dwóch samochodów na krajowej "czwórce" w miejscowości Jasień (woj. małopolskie). Do wypadku doszło tuż po godzinie 13. Droga krajowa została całkowicie zablokowana, policja zorganizowała objazdy drogami lokalnymi. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od internauty @Bartłomieja.

Pod Sejmem "przecięły pępowinę". Koniec Manify

13. Wielka Manifa Warszawska dotarła w niedzielę po południu przed Sejm, gdzie jej najmłodsi uczestnicy - dziewczynka i chłopiec - przecięli symboliczną pępowinę, łączącą Sejm z Kościołem. Manifestacja przebiegła spokojnie, jej uczestnicy zaczęli się rozchodzić. W manifestacji - według służb porządkowych - wzięło udział w tym roku ponad trzy tys. osób.

323 m. Bliźniacze wieże będą najwyższe w Europie

Francja zaczyna budowę najwyższego budynku mieszkalnego w Europie - to Hermitage Plaza, czyli dwa bliźniacze wieżowce o wysokości 323 metrów. To i tak znacznie mniej niż połowa wysokości Burj Khalifa w Dubaju, który jest najwyższym budynkiem świata. Inwestycja w nowoczesnej dzielnicy Paryża, La Defense, zostanie oddana do użytku w 2014 roku.

Do ołtarza w hełmach i kamizelkach

W pełni uzbrojeni, z karabinkami, w kamizelkach kuloodpornych i hełmach - w takich strojach młoda para, Joanna i Piotr przebywający na misji w Afganistanie żołnierze, jechali na ślub w Kabulu. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w historii misji.

Namierzyli dziuplę "Benka" i "Grubego"

Stołeczni policjanci zatrzymali 6 osób zamieszanych w kradzieże samochodów. Wśród nich są: 39-letni Adam G. ps. "Benek" oraz 34-letni Michał J. ps. "Gruby". Funkcjonariusze namierzyli także dziuplę pod Włocławkiem, gdzie odnaleziono dwa skradzione pojazdy.

Na Izrael spadły rakiety przemycone z Libii?

Palestyński atak na Izrael w ostatnich dniach został przeprowadzony za pomocą rosyjskich rakiet przeszmuglowanych do Strefy Gazy z Libii - twierdzi izraelski portal Debka. W kierunku izraelskich miast zostało wystrzelonych około 100 pocisków. 28 z nich udało się przechwycić po uruchomieniu Żelaznej Kopuły, czyli systemu obrony antyrakietowej Izraela. W ataku odwetowym w niedzielę o świcie zginęło 2 Palestyńczyków, w tym 12-letni chłopiec - twierdzi strona palestyńska.

Palikot: Nie będzie koalicji z PO

- Nie będzie w tej kadencji koalicji Ruchu Palikota z Platformą Obywatelską – zadeklarował w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Janusz Palikot. Słowa te potwierdził Krzysztof Kwiatkowski (PO), wyjaśniając, że alternatywą dla obecnej koalicji nie jest zmiana koalicjanta, ale przyspieszone wybory. Jednak Zbigniew Girzyński (PiS) uważa, że "Palikot i cała ta palikociarnia to najwięksi pomagierzy Donalda Tuska w Sejmie".

Ukamienowani za "emo"

Co najmniej 14 młodych ludzi zostało ukamienowanych w Bagdadzie w ciągu ostatnich trzech tygodni. Ma to być wynik kampanii szyickich bojowników walczących z coraz chętniej przejmowanym przez tamtejszą młodzież zachodnim stylem "emo".

Odstrzelą 140 kormoranów. Jest zgoda

140 kormoranów będzie można odstrzelić w 2012 r. w Podlaskiem w okolicach jezior na Suwalszczyźnie. Zgodę na odstrzał wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku (RDOŚ).

"Kierowcy busów na drodze robią, co chcą"

Po groźnym wypadku z udziałem busa, do jakiego doszło w sobotę na drodze krajowej nr 8, oburzony internauta wysłał nam nagrany przez siebie film. Widać na nim, jak kierowca busa wpycha się z pasa do skrętu w lewo na pas do skrętu w prawo.

"Od tego dnia nie mogę spojrzeć w kierunku morza"

- To przez chwilę było wymarłe miasto. Wydawało się, że tutaj już nikt nie wróci - wspomina ubiegłoroczne tsunami Watana Wadas, mieszkaniec Iwaki. - Patrząc na to, co się stało, mówię swoim dzieciom, że wszelkie trudności można przezwyciężyć, dopóki zachowa się uśmiech na twarzy - dodaje Motoko Iseki, mieszkanka Sendai.

"O śmierci się nie mówi"

- Wydaje mi się, że temat śmierci jest bardzo osobistą rzeczą. Nie mówi się tu o tym. Rok po katastrofie ludzie zostawiają kwiaty, kadzidełka, by upamiętnić to, co się zdarzyło - mówił na antenie TVN24 Reporter 24, Cezary Treda. 11 marca 2011 r. na skutek wstrząsów i tsunami w Japonii zginęło lub zaginęło co najmniej 20 tys. osób.

Lewica bierze Słowację

Lewicowa partia SMER byłego premiera Roberta Fico wygrała przedterminowe wybory parlamentarne na Słowacji z miażdżącą przewagą i w nowym 150-osobowym parlamencie pod jej szyldem zasiądzie aż 83 posłów. Fico, który ma nadzieję na stworzenie rządu, chce jednak do współpracy zaprosić "wszystkich", choć nie spodziewa się zainteresowania ze strony prawicy.

Rosyjska gazeta o "sensacyjnym" raporcie NIK

Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim nie miał prawa lecieć do Smoleńska - wybija wielkonakładowa "Komsomolskaja Prawda", informując o przesłanym do Sejmu RP przez Najwyższą Izbę Kontroli raporcie o bezpieczeństwie lotów VIP w latach 2005-10. Rosyjska gazeta określa raport NIK jako "sensacyjny".

W przyszłą niedzielę 20 st. C. Prawie letni koniec zimy

Wygląda na to, że za kilka dni może zapanować prawie letnia aura. Nadchodzący weekend z pewnością będzie najcieplejszym w tym roku. W Polsce nie zabraknie miejsc, gdzie temperatura sięgnie nawet 19-20 st. C - prognozuje synoptyk TVN Meteo.

Dzień, który zmienił Japonię. "To dla nas kolejna lekcja"

Ponad 20 tys. ofiar, tysiące zniszczonych domów, straty materialne rzędu miliardów dolarów. Trzęsienie ziemi i tsunami 11 marca 2011 roku było największą taką klęską w Japonii od co najmniej 140 lat. Wstrząsy niszczyły budynki, drogi i mosty. Wielka fala tsunami wdarła się w głąb lądu miejscami nawet 10 km. W obliczu potęgi żywiołu bezradny okazał się nawet kraj uważany za jeden z najlepiej na świecie przygotowanych na trzęsienie ziemi.

"Połączymy siły, by dokonać historycznego dzieła odbudowy"

- Będziemy wspierać ludzi z regionów dotkniętych kataklizmem i połączymy siły, by dokonać historycznego dzieła odbudowy - zapowiedział premier Japonii Yoshihiko Noda, który wraz z parą cesarską złożył hołd ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami sprzed roku. 11 marca 2011 roku kataklizm zabił ok. 20 tys. osób.

Tsunami nieodwracalnie zmieniło ujście rzeki Oppa

Trzęsienie ziemi o sile 9 st. w skali Richtera, które 11 marca 2011 roku nawiedziło Japonię, spowodowało gigantyczną falę tsunami, która dosłownie "zmyła" północno-wschodnie wybrzeże Japonii. Zobaczcie na zdjęciach ujścia rzeki Kitakama w zatoce Oppa, jak okolica zmieniła się w ciągu zaledwie roku.

"Powinnaś wrócić dopiero na finał". Za fenomenalne "Respect"

Drugi odcinek "X Factor" i bardzo prawdopodobne, że znamy już jedną z finalistek programu. To Joanna Kwaśnik - piosenkarka, która swoim fenomenalnym wykonaniem utworu Arethy Franklin "Respect" powaliła na kolana publiczność i jury. - Przyszłaś po prostu za wcześnie. Powinnaś wrócić dopiero na finał - stwierdził Kuba Wojewódzki.

Przybywa wielorybów szarych

W meksykańskiej części Oceanu Spokojnego rodzi się coraz więcej wielorybów szarych. Specjaliści z ministerstwa środowiska naliczyli w tym roku 1198 młodych zwierząt. To dla nich powód do radości, bo od 20 lat pracują nad stworzeniem warunków dla przywrócenia populacji tych ssaków u wybrzeży Meksyku.

Chcą stworzyć Muzeum Jazzu. Pierwsze w tej części Europy

W gablotach instrumenty znanych muzyków, na ścianach nuty nakreślone ręką wybitnych kompozytorów, muzyka sącząca się z głośników. Obok kawiarnia i klub koncertowy. Tak ma wyglądać pierwsze w tej części Europy Muzeum Jazzu, które grupa entuzjastów chce stworzyć w Warszawie.

Manifa sparaliżuje centrum Warszawy

W samo południe spod Pałacu Kultury wystartuje Manifa. W czasie przemarszu pod Sejm kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

BMW dachowało, kierowca bez szwanku

Nadmierna prędkość była najprawdopodobniej przyczyną dachowania osobowego BMW, do którego doszło w sobotni wieczór na drodze wojewódzkiej numer 292 w okolicy Żukowic (woj. dolnośląskie). Choć wyglądało groźnie, a auto zostało całkowicie zniszczone, kierowca nie odniósł obrażeń. O zdarzeniu poinformował Reporter 24 PawlaNews.

"Ciągły niepokój związany z promieniowaniem"

- Po tamtych wydarzeniach zmieniła się cała Japonia. Tsunami zabiło tysiące osób, porwało budynki i samochody. Do tego Japończycy odczuwają ciągły niepokój związany z promieniowaniem - mówi Sadako Monma, która przed tragedią mieszkała w Fukushimie. Rok temu, 11 marca o godzinie 6.46 czasu polskiego wschodnim wybrzeżem Japonii wstrząsnęło potężne trzęsienie ziemi. Wywołało ono ogromne i niszczycielskie tsunami. Zginęło ponad 15,5 tys. ludzi.

Tir na torach. Rozsypane monitory

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Recz w Zachodniopomorskiem. Na tory przewrócił się tir. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzone zostały jednak zapory i sygnalizator świetlny, a z ciężarówki wypadł ładunek.

Trzy kule w głowę. Analiza wyjaśni, kto strzelał

Franco Lamolinara, włoski inżynier porwany w Nigerii, który zginął podczas próby odbicia przez nigeryjskie i brytyjskie siły bezpieczeństwa, został zabity strzałem w głowę z bliskiej odległości. Ma o tym świadczyć, jak podaje agencja Ansa, autopsja ciała Lamolinary wykonana w instytucie medycyny sądowej uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.

"Przez chwilę to było wymarłe miasto"

Japonia obchodzi rocznicę trzęsienia ziemi i gigantycznej fali tsunami. Zamieniony w gruzowisko kraj dość szybko staje na nogi, jednak nie wszędzie już wróciła normalność. Japończycy także ciągle nie są pewni, czy rok po uszkodzeniu elektrowni w Fukushimie można czuć się bezpiecznie.