Najnowsze

Najnowsze

Tusk: głupie znaki muszą zniknąć, ale nie ma głupich fotoradarów

- Minister Nowak ma nie tylko moje, ale też całej Rady Ministrów pełne wsparcie w tej kwestii - powiedział we wtorek premier Donald Tusk, pytany o plany zwiększenia liczby fotoradarów na polskich drogach. Zapewnił jednocześnie, że "nie jest i nie było intencją rządu, aby fotoradary były sposobem na zarabianie pieniędzy".

Twórca "Imperium zmysłów" nie żyje

Zmarł japoński reżyser filmowy Nagisa Oshima, twórca filmu "Imperium zmysłów" (1976) - poinformowała japońska telewizja NHK. Artysta miał 80 lat. Zmarł na zapalenie płuc w szpitalu w Kanagawa na południu Tokio.

Reklamy na mandatach za złe parkowanie? Poznań szuka pieniędzy

Jeden z radnych Poznania proponuje, by na biletach parkingowych umieszczać reklamy. W ten sposób mają się zwiększyć wpływy do miejskiej kasy. Drogowcom pomysł się spodobał, ale chcą iść jeszcze dalej i dać firmom możliwość reklamowania się na mandatach za złe parkowanie.

Premier: Brak relacji między Arłukowiczem a Owsiakiem? Jeszcze dziś to sprawdzę

- Nie znam relacji między ministrem zdrowia i Jerzym Owsiakiem - tak premier skomentował wypowiedź szefa WOŚP, który przyznał w TVN24, że z Bartoszem Arłukowiczem "nie ma żadnych relacji". - Jeśli jest potrzebna jakaś pomoc, współpraca z dowolnym resortem, w tym resortem zdrowia, ja jeszcze dziś dowiem się, na czym polega problem - zapewnił Donald Tusk na konferencji prasowej.

Hollande kreśli warunki wyjścia z Mali. Amerykanie myślą, jak pomóc

Francuskie wojska opuszczą Mali, jak tylko będzie miało legalne władze, proces wyborczy, a zagrożenie rebelią zostanie zażegnane - oznajmił francuski prezydent Francois Hollande. Amerykański minister obrony Leon Panetta powiedział z kolei, że USA nie planują obecnie wysłania żołnierzy do Mali i nadal rozważają, jak inaczej pomóc siłom francuskim, walczącym tam z bojownikami powiązanymi z Al-Kaidą.

Berlusconi namawia, Draghi się wzbrania

Mario Draghi, prezes Europejskiego Banku Centralnego, nie rozważa możliwości kandydowania na prezydenta Włoch. Dyskusję wokół ewentualnego wysunięcia kandydatury szefa EBC wywołał były premier Silvio Berlusconi.

Dutkiewicz spotka się w sądzie z Janickim 8 lutego

8 lutego ma rozpocząć się proces cywilny wytoczony przez zwolnionego byłego wiceprezydenta Wrocławia Michała Janickiego prezydentowi miasta Rafałowi Dutkiewiczowi. Proces, w którym Janicki będzie się domagać publicznych przeprosin, ma się toczyć przed wrocławskim sądem okręgowym.

Karambol-gigant. Nawet sto samochodów

Nawet sto samochodów zderzyło się na drodze na południu Szwecji. Zginęły co najmniej trzy osoby, a około 20 zostało rannych. Powodem karambolu była prawdopodobnie zła pogoda: mgła i intensywne opady śniegu.

Rosja: Polska może zaskarżyć odmowę zwrotu wraku

Jeśli Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej odmówi Polsce wydania wraku Tu-154M przed zakończeniem swojego śledztwa, to strona polska ma prawo zaskarżyć tę decyzję w Prokuraturze Generalnej FR, a jeśli ta ją podtrzyma, to również w sądzie w Rosji - poinformował we wtorek przedstawiciel Komitetu Śledczego Rosji, generał Gieorgij Smirnow.

Straż miejska informuje, gdzie ustawia fotoradary

Straż Miejska w Toruniu informuje w internecie, gdzie danego dnia będzie kontrolować prędkość pojazdów przy użyciu fotoradarów. Strażnicy nie podają, o której godzinie będą prowadzić kontrole.

"Ukraiński Breivik" w rękach milicji

Milicja w Odessie, na południu Ukrainy, drugi dzień przesłuchuje młodego człowieka, przeciwko któremu wszczęto śledztwo w związku z groźbami urządzenia strzelaniny w zamieszkanym przez cudzoziemców akademiku. Media nazywają go "ukraińskim Breivikiem".

Trybunał ws. "janosikowego" odroczony

Trybunał Konstytucyjny nie rozstrzygnie jednak dzisiaj, czy zgodne z konstytucją są przepisy o tzw. janosikowym, czyli nakładające na niektóre samorządy obowiązek ponoszenia wpłat wyrównawczych na rzecz biedniejszych samorządów. Ministerstwo Finansów nie dostało pisma z wyliczeniami od wnioskodawców. Sprawa została odroczona do 31 stycznia.

Rosyjscy szpiedzy przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia

W Stuttgarcie rozpoczął się proces pary rosyjskich agentów oskarżonych o działalność szpiegowską na rzecz rosyjskiego wywiadu zagranicznego SWR. Zdaniem mediów jest to największa afera szpiegowska w Niemczech od czasu zakończenia zimnej wojny.

"Dominikaninowi nie wypada powiedzieć: odszedłem z zakonu z kobietą"

- To jest klasyczna przegrana zakonnika z własną pożądliwością. Idzie za miłością ludzką, a nie miłością Pana Boga - mówi o wystąpieniu z zakonu Jacka Krzysztofowicza inny dominikanin o. Paweł Gużyński. Według niego, pożegnanie byłego przeora gdańskiego klasztoru to „psychoanalityczna bajeczka”.

Poszerzają Niestachowską

We wtorek ruszyły prace na Trasie Niestachowskiej przy ul. Św. Wawrzyńca. Fragment drogi krajowej nr 11 zostanie poszerzony o dodatkowy pas dla skręcających w prawo.

Polscy komandosi zatrzymali kolejnego rebelianta

Afgańscy antyterroryści oraz polscy komandosi schwytali Mullę Saeeda Rahmana - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Operację komandosów zabezpieczali żołnierze ze Zgrupowania Bojowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

A/H1N1 - czwarta ofiara na Dolnym Śląsku

Czwarta osoba zmarła na świńską grypę na Dolnym Śląsku. Łącznie wirusa A/H1N1 zdiagnozowano u 22 mieszkańców regionu. We wtorek potwierdzono go u siedmiu kolejnych osób.

Sprawca wypadku z udziałem Wałęsy odwołał się od wyroku

Sprawca wypadku, w którym we wrześniu 2011 roku ranny został europoseł PO Jarosław Wałęsa, odwołał się od wyroku sądu, w którym skazany został na karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Jego obrońca w sądzie rejonowym złożył apelację.

Rosyjska armia stawia na skarpetki, onuce do lamusa

Rosyjska armia po ponad 300 latach ostatecznie zdecydowała się porzucić tradycyjne onuce i zamówić dla żołnierzy normalne skarpetki - poinformował w rozmowie z gazetą "Komsomolskaja Prawda" rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.