Najnowsze

Najnowsze

Przed wyborami Łukaszenka rozdaje nagrody "bohaterom żniw"

Państwowa prasa białoruska dzień przed niedzielnymi wyborami do niższej izby parlamentu, Izby Reprezentantów, koncentruje się na prezydencie Alaksandrze Łukaszence i jego piątkowej wizycie w Gorkach, gdzie odbywają się dożynki. Wyborom poświęca mało miejsca. W tych, trwających w trybie przedterminowym od wtorku, na razie głosy oddało 19,6 proc. Białorusinów.

Może ruszać tylko głową, ale "wymiata" lepiej niż pełnosprawni gracze

Ma 25 lat, ale mięśnie słabsze od noworodka. Nie może ruszać niczym, poza głową. Pomimo tego chorujący na artrogrypozę Keith Knight tak świetnie opanował obsługę komputera, że pokonuje pełnosprawnych w grach sieciowych. Transmisje jego pojedynków, które są niezwykłym pokazem siły woli i sprawności, zyskały ogromną popularność.

Grzywny za "Donald, matole"

Po półtora roku śledztwa 35 kibiców zostało skazanych na grzywny za nazwanie Donalda Tuska "matołem" - pisze "Gazeta Polska Codziennie". Usłyszeli oni wyroki zakłócania spokoju i porządku publicznego, a niektórzy - obrazę premiera.

Kolejna wielka kumulacja. 30 milionów do zgarnięcia

Sobota może okazać się szczęśliwym dniem dla tych, którzy zagrają w Lotto. Do wygrania jest 30 milionów złotych. Tak duża kumulacja jest możliwa, bo w ostatnich kumulacjach nie padła ani jedna "szóstka".

179. dożynki chmielowe czas zacząć. Ruszył Oktoberfest

W stolicy Bawarii, Monachium rusza dziś największy piwny festiwal świata - Oktoberfest. W ciągu dwóch tygodni jego namioty odwiedzi kilka milionów turystów, którzy wypiją kilka milionów litrów piwa podawanego przez powabne kelnerki. Wśród nich będzie gwiazda Bollywood i niemiecka modelka, urodzona w Wodzisławiu Śląskim Claudia Ciesla.

Romney pokazał zeznanie podatkowe. Za oceanem wrze

Mitt Romney opublikował w internecie swoje zeznanie podatkowe za 2011 rok. Z dokumentów kontrkandydata Baracka Obamy wynika, że zapłacił więcej podatków niż musiał, aby móc się pochwalić płaceniem wyższej stawki podatkowej. Za ten krok już znalazł się pod ostrzałem krytycznych mediów.

"Gowin poprze wniosek o komisję śledczą ws. Amber Gold"

- Jarosław Gowin przychyli się do wniosku o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold. Namówi też do tego kolegów - powiedział w RMF FM poseł PiS Andrzej Duda. Na piątkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości mówił, że zrobi wszystko, by wyjaśnić aferę do końca.

Włoska mafia przeniosła się na Facebooka. Ma sporo "wpadek"

Włoscy mafiosi korzystają z Facebooka, by kontaktować się między sobą i z ukrywającymi się bossami, wydają rozkazy i kierują pogróżki - pisze tygodnik "L'Espresso" w raporcie "Faceboss". W sieci działa też wymiar sprawiedliwości, który ich tam ściga. Czasami ma wyjątkowo łatwo, jak w przypadku pewnego mafiozo z Palermo, który wysłał pogróżki do właściciela pewnego sklepu z profilu z własnym zdjęciem.

Sikorski: Polska nie pomoże w rozbijaniu UE

Polska nie wesprze rozbijania UE przez brytyjskich eurosceptyków, ponieważ nie chce powrotu do polityki XX w., gdy była strefą buforową między Wschodem a Zachodem - powiedział w piątek wieczorem minister Radosław Sikorski w przemówieniu w Blenheim Palace w Wielkiej Brytanii.

Hiszpański Jezus "odzyska twarz"?

Fresk z kościoła w hiszpańskiego Borja przedstawiający wizerunek Chrystusa po amatorskiej renowacji przypomina wszystko oprócz pierwowzoru. Po profesjonalnych oględzinach konserwatorzy są jednak dobrej myśli. Wciąż można przywrócić oryginał.

Yoko Ono nagrodziła Pussy Riot. "Jestem dumna i dziękuję"

Kolejna znana osoba dołącza do grona obrońców wokalistek z zespołu Pussy Riot. Tym razem jest to wdowa po Johnie Lennonie, Yoko Ono, która solidaryzując się z uwięzionymi kobietami przyznała im pokojową nagrodę "Lennon-Ono". Odebrali ją w piątek, podczas uroczystej gali w Nowym Jorku, mąż i 4-letnia córka jednej z członkiń zespołu, Nadieżdy Tołokonnikowej.

Mniej wykształceni Amerykanie żyją krócej

Zróżnicowania i podziały społeczne w USA pogłębiają się. Według najnowszych badań rośnie rozpiętość przeciętnej długości życia między Amerykanami wykształconymi i zamożnymi, a biedniejszymi bez średniego wykształcenia.

Berlin nie zapłaci za okupację Grecji w czasie II wojny

MSZ Niemiec oświadczyło w piątek, że nie zapłaci ponownie za zbrodnie i zniszczenia w Grecji podczas okupacji kraju w latach II wojny światowej, podkreślając, że nie nawiązało z Atenami żadnej oficjalnej dyskusji na temat. - Rząd zdecydował, że kwestia odszkodowań jest już zamknięta - oświadczył rzecznik ministerstwa cytowany przez agencję AFP.

Ryan wybuczany, Obama z aplauzem. Od emerytów

Republikański kandydat na wiceprezydenta Paul Ryan został w piątek wybuczany, kiedy na konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów (AARP) przedstawił swój plan reformy państwowego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych dla osób starszych (Medicare).

Siedziba Amber Gold nową atrakcją Gdańska

Turyści robią sobie zdjęcia już nie przy Neptunie czy Złotej Bramie. Tego lata na mapie Gdańska pojawiła się nowa atrakcja turystyczna. - To siedziba Amber Gold - podaje Radio Gdańsk.

Dworzec Świebodzki: brzydki koniec pięknej historii

Mógł być najważniejszym miejskim dworcem, ale zamiast pociągów, przy jego peronach stoją się... stragany. Bo Dworzec Świebodzki słynie z tego że, można tu kupić niemal wszystko - i to "wrocławskim" targiem.

Mazowiecki rozmawiał z Tymoszenko. "Nadal jest zdeterminowana"

Wybory parlamentarne na Ukrainie, kwestia integracji tego kraju z UE i problemy Kijowa z przestrzeganiem demokratycznych standardów - m. in. o tym podczas dwugodzinnego spotkania rozmawiali b. premier Polski, doradca prezydenta Tadeusz Mazowiecki i b. premier Ukrainy Julia Tymoszenko. - Inicjatywa wyjazdu tam była inicjatywą pana prezydenta - powiedział Mazowiecki polskim dziennikarzom.

Uspokoić nastroje

To miał być dzień gniewu i w wielu krajach arabskich był. Tysiące ludzi demonstrowały na ulicach, żądały usunięcia obraźliwego dla nich filmu z internetu, głowy jego twórcy i przeprosin od Baracka Obamy. Żadna z tych rzeczy się nie stała, choć amerykańska administracja wykonała ruch. Prezydent razem z sekretarz stanu Hilary Clinton nagrali spot, w którym odżegnują się od filmu i apelują o spokój. Do niego jednak wciąż bardzo daleko. Dziś znowu polała się krew.

Misja specjalna

Uratowali jej życie, ale na tym nie kończą. Szykują dla niej wyprawkę, dopytują o zdrowie i kontrolują co się z nią dzieje, i co się będzie dziać. Dwudniowa Afganka o imieniu Pola, o której mówiliśmy państwu już wczoraj, bez wątpienia podbiła serca naszych żołnierzy. Znaleźli ją porzuconą i zawiniętą w szmatki przy drodze. Myśleli nawet, że to ładunek wybuchowy. Zdziwienie ich było ogromne, gdy dokładnie obejrzeli zawartość zawiniątka. Ale to też dowodzi, jak dramatyczny bywa los dzieci w Afganistanie, szczególnie dziewczynek.

Rafy na wymarciu?

Kto nurkował przy rafach koralowych, ten wie, jak piękne są i jak życiodajne. Niestety, zmiany klimatu i bezmyślność człowieka sprawiają, że koralowce giną w zastraszającym tempie. Za 20 lat może nie być większości z nich. Na szczęście jest ktoś, kto od 10 lat z ogromnym zapałem dba, by przetrwały. Rozsadza, pomaga im wzrosnąć i zasadza.

Wielki przemyt broni

Nielegalne warsztaty broni namierzyli i zlikwidowali policjanci w kilku województwach na raz. Tym samym przerwali przemytniczy szlak. Policjantów z Centralnego Biura Śledczego zadziwiła różnorodność i sposób wykonania broni. Były tam karabiny maszynowe, pistolety i myśliwskie sztucery z tłumikami. W sumie ponad 70 sztuk broni palnej i 9 tysięcy pocisków.

Krótsza wersja

Larum wielkie - nie tylko w Krakowie - się podniosło na wieść, że hejnał z Wieży Mariackiej będzie w radiu uszczuplony. Zamiast czterech minut ma być jedna. - Co z tradycją?! - krzyczą niezadowoleni z tej decyzji. - Co z nowoczesnością? - odpowiada dyrekcja radia. Hejnał hejnałem, ale słuchacze czekają na wiadomości. I co ciekawe, ze zmiany cieszą się hejnaliści. W eterze wciąż będą, za to stres cztery razy krótszy.