Najnowsze

Najnowsze

Kiedyś podziwiany, dziś zapomniany. Historia wrocławskiego "Mrówkowca"

Najdłuższy budynek mieszkalny we Wrocławiu liczy sobie 235 metrów. Na 11 kondygnacjach zmieściło się 9 klatek schodowych i 800 mieszkań, w których żyje ponad 2 tysiące lokatorów. Kiedyś budynek przy ul. Drukarskiej 31-47, zwany powszechnie "Mrówkowcem", był jedną z atrakcji turystycznych stolicy Dolnego Śląska. Dziś uchodzi za relikt PRL-u i blok, jakich wiele.

Dziennikarze ciągle czekają na dziecko księżnej. "Nudne jak krykiet"

Przed londyńskim szpitalem St Mary's w zachodniej części stolicy, gdzie ma przyjść na świat pierworodne dziecko księcia Williama i księżnej Kate, dyżur dziennikarzy z całego świata cały czas trwa. W piątek wieczorem naliczono ich ok. 200. - To oczekiwanie jest nudne jak krykiet - przyznaje wysłannik TVN24 Paweł Łukasik.

Spór wśród polskich muzułmanów. O dochód z certyfikacji żywności

Kolejna odsłona sporu o ubój rytualny w Polsce. Pojawiły się zarzucty, wobec przewodniczącego Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP Tomaszowi Miśkiewiczowi, że wykorzystuje swoją funkcję do czerpania zysków. Powód? Certyfikaty potwierdzające zgodność mięsa z wymogami islamu wystawia firma należąca do jego rodziny. Sam Miśkiewicz nie widzi w tym niczego nadzwyczajnego.

Balcerowicz: Krytyka Rostowskiego nie wynika z osobistego sporu z nim

- W niektórych rzeczach on starał się trzymać dyscyplinę budżetową. (...) Z drugiej stronie nie widać było, żeby dążył do głębszych reform, dzięki którym nasza obecna sytuacja byłaby lepsza - tak prof. Leszek Balcerowicz ocenił pracę ministra finansów Jacka Rostowskiego. Podkreślił jednak, że krytyka jego działań nie wynika z osobistego sporu z ministrem.

Sąd blokuje wniosek o upadłość Detroit. Niezgodny z prawem

Sędzia sądu federalnego zablokowała wniosek o upadłość miasta Detroit i poleciła szefowi sztabu kryzysowego w Detroit Kevynowi Orrowi jego wycofanie. Sędzia twierdzi, że wniosek jest niezgodny z prawem stanowym i konstytucją Stanów Zjednoczonych.

"Złoty Pegaz" dla filmu o początkach życia

Polski film "Ab ovo" w reżyserii Anity Kwiatkowskiej-Naqvi wygrał konkurs dla filmów animowanych towarzyszący VI Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Animowanych "Animator" w Poznaniu i zdobył główną nagrodę "Złotego Pegaza" oraz 45 tys. zł.

Epidemia wśród białoruskich świń. Na granicy stanie płot?

Czy Polska odgrodzi się od Białorusi stalową siatką w obawie przed epidemią wirusa wśród białoruskich świń? Choć taki pomysł się pojawił, eksperci są sceptyczni, a niektórzy twierdzą nawet, że płot miałby raczej powstrzymać nielegalnych imigrantów, a nie zwierzęta.

Niespodziewane lądowanie w Modlinie

W sobotę 15 minut po północy na lotnisku w Modlinie pierwszy raz od ponownego otwarcia wylądował czarterowy samolot. Turyści przylecieli z greckiej wyspy Zakyntos. Godzinę później maszyna odleciała do Turcji.

Impas trwa. Hamas odrzuca propozycję rozmów pokojowych

Hamas odrzucił w piątek oświadczenie o możliwości wznowienia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych. Według ugrupowania, które zarządza Strefą Gazy, prezydent Mahmud Abbas nie ma prawa do reprezentowania Palestyńczyków.

Barcelona nie przyjedzie do Polski. Vilanova odchodzi z powodu choroby

Klub FC Barcelona odwołał przyjazd na towarzyski mecz z Lechią Gdańsk, który miał się odbyć w sobotę. Powodem jest rezygnacja trenera katalońskiego klubu Tito Vilanovy, który od dłuższego czasu zmaga się z chorobą nowotworową. - Nastroje w drużynie są tak złe, że nie zagramy w Polsce - poinformował prezes Barcelony Sandro Rosell.

Bardzo młody gabinet ministra. 21- i 23-latek doradcami szefa MSW

23-latek i 21-latek doradzają ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi. Są członkami jego gabinetu politycznego, którego zdaniem jest przygotowywanie strategii politycznej i wytycznych dla działań ministra, a także nadzór nad pracami poszczególnych komórek resortu. "Minister jest dumny, iż może pracować z młodymi, a już tak kompetentnymi osobami" - stwierdził w przesłanym do TVN24 oświadczeniu rzecznik resortu.

Śpiewak o uboju rytualnym: Ta historia pokazuje hipokryzję Sejmu

- Ta historia pokazuje hipokryzję, przede wszystkim Sejmu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Paweł Śpiewak, socjolog i dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, odnosząc się do zakazu uboju rytualnego przegłosowanego przez Sejm. - Niech dbają o zakaz polowań, skoro tak dbają u ubój - mówił. Z kolei mufti Tomasz Miśkiewicz, tłumaczył, kto zarabia na uboju rytualnym w Polsce.

Pielęgniarki chcą przeprosin. Owsiak: Kulą w płot

"Nie widzę powodu, dla którego kogokolwiek w tym konkretnym szpitalu miałbym przepraszać" - napisał Jurek Owsiak w odpowiedzi na list otwarty prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Po tym, jak jeden z gdańskich szpitali odmówił przyjęcia od WOŚP dwóch krzeseł do mycia pacjentów, Owsiak stwierdził, że pielęgniarki "nie myją, bo nie lubią". Szefowa NRPiP w liście do Owsiaka zaprotestowała przeciw krzywdzącym uogólnieniom i domagała się przeprosin.

Obama: to ja mogłem być Trayvonem Martinem

Zdaniem Baracka Obamy, tragedia jaka spotkała Trayvona Martina, mogła przydarzyć się każdemu Afroamerykaninowi. - Ja mogłem być Trayvonem Martinem - powiedział prezydent USA po raz pierwszy odnosząc sie do wyrok sądu uniewinniający George'a Zimmermana, który zabił czarnoskórego nastolatka.

Kołodko: Gdyby to była zielona wyspa, to by tutaj palmy rosły

- Ten rząd w sposób cyniczny zbyt długo żerował, głosząc bzdury o zielonej wyspie. Gdyby to była zielona wyspa, to by tutaj palmy rosły- stwierdził w "Faktach po Faktach" prof. Grzegorz Kołodko. Dodał, że w sprawie tegorocznego budżetu "świadomie głoszono nieprawdę". - To jest karygodne. To jest wstyd profesjonalny i moralny - ocenił Kołodko.