Najnowsze

Najnowsze

Skończyli prace nad nową konstytucją. Uspokoją ulicę?

Egipska konstytuanta zakończyła prace nad projektem nowej konstytucji, który jeszcze dzisiaj może zostać zaakceptowany przez prezyenta. Mohammed Mursi liczy, że przyjęcie ustawy położy kres protestom przeciw nadzwyczajnym uprawnieniom, jakie dał mu nowy dekret. Opozycja zapowiada demonstracje.

Dostają nagrody, bo przychodzą do pracy

Niemal wszyscy członkowie korpusu służby cywilnej dostali już w tym roku premię za to, że przyszli do pracy - donosi "Rzeczpospolita". Rekordzistą jest Ministerstwo Obrony Narodowerj, gdzie nagrodzono 98 proc. pracowników.

Boni: Nie będzie cenzury ani inwigilacji

Do świąt powstanie rządowa rada przeciw mowie nienawiści, ksenofobii oraz agresji i dyskryminacji w życiu publicznym - zapowiedział w programie "Jeden na jeden" minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Minister zapewnił, że nie będzie się ona zajmować cenzurą, inwigilacją ani ograniczaniem swobód obywatelskich.

Izrael stracił część sojuszników w Europie

- Nadszedł czas, aby świat powiedział "nie" izraelskiej okupacji - po tych słowach Mahmuda Abbasa ponad 2/3 członkowskich ONZ przyznało Palestyńczykom status nieczłonkowskiego państwa obserwatora tego gremium. To wielki sukces samego prezydenta Autonomii Palestyńskiej. W czwartkowym głosowaniu okazało się też, że Izrael stracił niektórych swych dotychczasowych europejskich sojuszników.

7 ton niebezpiecznych odpadów

Odpady medyczne niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców i środowiska odnaleziono w miejscowości Szczuplinki w woj. kujawsko-pomorskim. W związku ze sprawą policja zatrzymała dwie osoby, które usłyszały już zarzuty.

Z biletem na mecz komunikacja za darmo

Dodatkowe kursy, specjalna linia tramwajowa i przejazdy za darmo z biletem lub karnetem. Tak będzie wyglądać komunikacja miejska przed meczem Lech Poznań-Śląsk Wrocław.

Boni: Nie będzie cenzury ani inwigilacji

Do świąt powstanie rządowa rada przeciw mowie nienawiści, ksenofobii oraz agresji i dyskryminacji w życiu publicznym - zapowiedział w programie "Jeden na jeden" minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Minister zapewnił, że nie będzie się ona zajmować cenzurą, inwigilacją ani ograniczaniem swobód obywatelskich.

Prywatne firmy pomogą urzędom pracy?

O urzędach pracy mówi się, że to ostatnie miejsce, z pomocą którego można pracę znaleźć. Tzw. pośredniaki zamiast faktycznie pośredniczyć między pracodawcą a potencjalnym pracownikiem, zajmują się głównie biurokracją związaną z zasiłkami dla bezrobotnych, których w Polsce jest coraz więcej. Co ciekawe, sens istnienia takich urzędów podważa samo ministerstwo pracy, które chce, by pracy dla Polaków szukały teraz prywatne firmy.

Najważniejszy więzień Watykanu: Jak mogę odpokutować?

Były kamerdyner Benedykta XVI, Paolo Gabriele, chce odpokutować za kradzież tajnych dokumentów i listów z papieskiego apartamentu - poinformował włoski portal Vatican Insider. Gabriele odbywa w celi w Watykanie karę półtora roku więzienia.

Setki milionów strat. Stal bez podatku

Blisko 300 milionów złotych co roku traci budżet państwa na wyłudzonym przez nieuczciwych importerów metalowych prętów zbrojeniowych podatku VAT. Skala tego procederu jest tak duża, że polskie huty nie są w stanie z nimi konkurować.

Polska wśród wątpiących. Wstrzymała się

Polska wstrzymała się od głosu w czwartkowym głosowaniu na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych ws. przyznania Autonomii Palestyńskiej statusu państwa obserwatora. - Jesteśmy za powstaniem dwóch demokratycznych państw (Palestyny i Izraela - red.) żyjących obok siebie w bezpiecznych granicach, ale uważamy, że środkiem do tego są bezpośrednie negocjacje - powiedział szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Równość płci także w katalogu z zabawkami. W Szwecji

Święta już blisko, czas pomyśleć o prezentach dla dzieci. Ciekawy pomysł proponuje szwedzka firma Top-Toy Group. Zabawki przestają być dedykowane konkretnej płci dziecka. I tak chłopcy mogą bawić się lalkami, a dziewczynki pistoletami - pisze "The Wall Street Journal".

Senat decyduje o losach GMO

Senat będzie dziś głosował nad prezydencką ustawą o nasiennictwie. Dotyczy ona m.in. rejestracji i obrotu nasionami zmodyfikowanymi genetycznie.

Zmarł Jacek Woźniakowski

W wieku 92 lat zmarł czwartek w Warszawie Jacek Woźniakowski - historyk sztuki, pisarz, publicysta, współzałożyciel Wydawnictwa Znak, były prezydent Krakowa. Informację tę potwierdził redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" Piotr Mucharski.

"Globalny myśliciel" Sikorski

- To jest docenienie roli Polski i tego, że głos Polski jest słyszalny w sprawach nie tylko naszego regionu, i nie tylko w Europie, ale okazuje się, że także tu w Waszyngtonie - powiedział minister Radosław Sikorski, komentując fakt włączenia jego osoby na listę "największych globalnych myślicieli" opracowaną przez magazyn "Foreign Policy".

"Szkodliwy i niefortunny ruch"

Przyznanie Palestyńczykom statusu państwa obserwatora ONZ jest dla Izraela całkowicie bez znaczenia i niczego nie zmienia - oświadczył w czwartek wieczorem w komunikacie prasowym szef izraelskiego rządu Benjamin Netanjahu. Decyzję Zgromadzenia Ogólnego ostro skrytykowała też sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Recenzent

Adam Hofman lubi czasem zastosować w praktyce zasadę "nie znam się, to się wypowiem".

Dyskomfort

Minister Bartosz Arłukowicz zdradza, co zmusiło go do odwołania doktora Andrzeja Włodarczyka ze stanowiska dyrektora Instytutu Reumatologii.

Pracuś

Zbigniew Ziobro ma przed sobą masę pracy, ale dzielny prezes żadnej roboty się nie boi!