Najnowsze

Najnowsze

Brytyjczycy tną socjal. Ratują budżet

Brytyjczycy tną świadczenia socjalne - ograniczone zostaną m.in. prawa do zapomogi chorobowej czy zapomogi dla niepełnosprawnych. Redukcja wydatków na cele socjalne ma na celu zmniejszenie deficytu budżetu.

Owsiak, Wellman, Materna: Są powody do oburzenia

W świątecznych "Faktach po faktach" dyskutowano o tym, czy Polacy mają powody do oburzenia i co należy w Polsce zmienić. - Dotyka mnie bieda społeczna, sytuacja osób, które potrzebują pomocy, a wobec których państwo robi niewiele - mówiła Dorota Wellman. - Stać nas na pomoc, ale państwo piekielnie przeszkadza przepisami - dodał Jurek Owsiak. Z kolei Krzysztof Materna uważa, że władza jest zbyt mało wrażliwa na faktyczne problemy ludzi.

Krwawy marzec w Syrii. Tylu ofiar nie było od początku wojny

To był najkrwawszy miesiąc od wybuchu przed dwoma laty rewolty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada - poinformowało w poniedziałek opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Zginęło w marcu ponad 6 tysięcy osób.

Jajecznica z 2013 jaj i mistrzostwa "z jajem" w Karpaczu

Rzut na odległość w portret burmistrza i "stalowe" jajo. Z takimi konkurencjami musieli zmierzyć się śmiałkowie startujący w XIII Mistrzostwach Polski z Jajem, które jak co roku odbywają się w Karpaczu. Na koniec uczestnicy smażyli jajecznicę z 2013 kurzych jaj.

Pluton czy uran? Ostatni test atomowy Korei Północnej to wciąż zagadka

Północnokoreański parlament przyjął specjalne rozporządzenie mówiące o "umocnieniu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej jako mocarstwa nuklearnego". Tymczasem amerykańscy eksperci wciąż analizują próbę nuklearną Phenianu z 12 lutego. Wiadomo o jej szczegółach nieporównanie mniej, niż o poprzednich. W sprawie programu atomowego Korea Północna kamufluje się nadzwyczaj dobrze - przyznają Amerykanie.

Wielkanoc w kraju kawy i w drodze na dach świata

Wysoka temperatura, plaża, imprezy - tak wygląda Wielkanoc w Brazylii. Zupełnie inaczej spędza się święta w Himalajach, gdzie o typowych potrawach wielkanocnych można zapomnieć. W obu tych miejscach świętują rodowici poznaniacy - Michał Scheffler i Bartłomiej Wróblewski.

Lechia zagrała z Wisłą. Kibice na czarno, stadion bez dopingu

Remisem zakończył się poniedziałkowy mecz Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków. Oprawa była wyjątkowa ponieważ spotkanie rozpoczęło się bez tradycyjnego dopingu, a kibice ubrali się na czarno. Wszystko w związku z żałobą po stracie dwóch fanów gdańskiej drużyny, którzy zginęli w wypadku autokaru.

Seul ma plan obrony przed atakami jednostki "Nr 121". Pomogą Amerykanie

Korea Południowa szykuje się na cyberwojnę z Północą. Ministerstwo obrony podało w poniedziałek, że zwiększy siły odpowiedzialne za odpieranie ataków hakerów i podejmie współpracę z USA w celu lepszego radzenia sobie z zagrożeniami. To pokłosie ostatnich zmasowanych ataków na strony południowokoreańskich banków i stacji telewizyjnych.

Korea Północna ma nowego premiera. To człowiek wuja Kima, szarej eminencji reżimu

Były premier Korei Północnej Pak Pong Ju powrócił w niedzielę na swoje stanowisko po sześciu latach przerwy - poinformowała państwowa agencja KCNA. Pak stracił posadę premiera w 2007 roku z powodu nieefektywnego przeprowadzania reform ekonomicznych. Jak pisze agencja Reutera, jego powrót do władzy to krok w kierunku umocnienia wpływów dynastii Kimów w północnokoreańskim rządzie.

Papież modlił się o miłość i życzył "dobrego obiadu"

- Niech tajemnica zmartwychwstania przywróci ufność i nadzieję - mówił papież Franciszek, zwracając się do wiernych podczas południowego spotkania w drugi dzień świąt wielkanocnych. Modlił się o to, by nienawiść ustąpiła miejsca miłości.

Towarzyszka Bieriezowskiego: Borys prosił Putina o wybaczenie

Towarzyszka skonfliktowanego z Kremlem Borysa Bieriezowskiego w poniedziałkowym wywiadzie potwierdziła, że w liście do prezydenta Rosji prosił on Władimira Putina o przebaczenie. Rosyjskiego biznesmena znaleziono martwego w jego domu pod Londynem 23 marca.

IPN zbada miejsce niemieckich mordów w okolicy Piaśnicy

Pion śledczy gdańskiego IPN planuje badania w lasach w okolicy Piaśnicy (woj. pomorskie), gdzie jesienią 1939 r. Niemcy zabili i pochowali najprawdopodobniej 12-14 tysięcy osób, głównie Polaków. Śledczy chcą zweryfikować dotychczasowe dane na temat mordów i mogił.

Warta Poznań zagra z kobietami

Nietypowy mecz sparingowy rozegrają piłkarze pierwszoligowej Warty Poznań. Rywalem "Zielonych" będzie... reprezentacja Polski kobiet. Spotkanie zostanie rozegrane w środę w Grodzisku Wielkopolskim.

Raport drogowy Dolnego Śląska: błoto pośniegowe, trudne warunki w górach

Trzy osoby zostały ranne po tym jak w okolicy Prusic (pow. trzebnicki) dachowała tam karetka. W miejscu wypadku po dwóch godzinach droga została odblokowana. Pozostałe drogi wojewódzkie i krajowe są przejezdne. Na mniej uczęszczanych trasach zalega śnieg i błoto pośniegowe. Trudna sytuacja jest też w okolicach kotliny jeleniogórskiej i kłodzkiej.

Sąd odrzucił wniosek o opatentowanie leku na raka

Wniosek dotyczący opatentowania leku na raka, złożony przez szwajcarską firmę farmaceutyczną Novartis odrzucił w poniedziałek Sąd Najwyższy Indii. - To poważny cios dla zachodnich gigantów farmaceutycznych, którzy koncentrują się na Indiach - ocenia Reuters.

Wielkanoc daleko od domu

Są innego wyznania, mieszkają w innym kraju lub po prostu nie wierzą. Wielkanoc to czas niezwykły nie tylko dla katolików.

Niemiecki minister reaguje na białą księgę PiS ws. niemieckiej mniejszości

Gdy mówi się, że mniejszość niemiecka nie jest lojalna wobec Polski czy idei Unii Europejskiej, to musimy się temu przeciwstawiać, mówić jasno i wyraźnie, że tak nie jest - powiedział PAP niemiecki wiceminister spraw wewnętrznych Christoph Bergner. W jego opinii, "mniejszość niemiecka to lojalny budowniczy rozwoju Polski".

Zima wybiła 300 cyrkowych pcheł. Rekrutują nowe

Przedłużająca się zima w środkowej Europie daje się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom - także tym najmniejszym. Z powodu silnych mrozów zdechło w Niemczech aż 300 pcheł, na co dzień występujących w tamtejszym pchlim cyrku.

Żandary na Ławicy: i kominiarz, i baba

Śmigus-dyngus w Poznaniu to nie tylko tradycyjne polewanie wodą. W lany poniedziałek na ulice poznańskiej Ławicy wybiegnie grupa przebierańców, którzy bedą odwiedzać miejscowe domy, smarować twarze mieszkańcom i - jak co roku - zdobędą komin miejscowej piekarni.