Najnowsze

Najnowsze

W Kaesong zostali dobrowolnie. Seul boi się, że będą głodować

Ministerstwo obrony Korei Południowej oznajmiło, że rozważa wszystkie potencjalne rozwiązania kryzysu wokół kompleksu przemysłowego Kaesong. - W najgorszym wypadku w grę wchodzi nawet opcja militarna - oznajmił minister Kim Kwan Dzin. Korea Północna odcięła dostęp do Kaesong, gdzie z własnej woli pozostało niemal tysiąc Koreańczyków z Południa.

Kim podcina gałąź, na której siedzi. Kaesong to miliony dewiz dla reżimu

Decyzja o odcięciu dostępu do kompleksu przemysłowego Kaesong, podjęta przez władze Korei Północnej, najbardziej zaboli je same. Na południe od linii demarkacyjnej zmartwi się jedynie grupa biznesmenów, którzy zarabiali na taniej sile roboczej z Północy. Kaesong to ponad sto fabryk, w których produkuje się głównie najprostsze rzeczy, takie jak ubrania.

"Ruch jest w ciągłym ruchu. Pewne panie odchodzą, inne przychodzą"

- Jak sama nazwa wskazuje, ruch społeczny ma to do siebie, że jest w ciągłym ruchu. Pewne panie przychodzą, inne odchodzą. Rozumiem ich decyzje - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 rzeczniczka Kongresu Kobiet Dorota Warakomska, komentując odejście z Kongresu Kobiet Jolanty Kwaśniewskiej i Henryki Krzywonos.

Zderzenie obok czarnego punktu. Ranni dwaj kierowcy

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło przed godz. 6.40 na drodze krajowej nr 35, w okolicach miejscowości Siedlakowice na Dolnym Śląsku. Trasa łącząca Wrocław z Wałbrzychem była zablokowana przez kilka godzin.

Żołnierze Kima "po cichu wracają do koszar"

Na przełomie marca i kwietnia północnokoreańskie władze po cichu zniosły część nadzwyczajnych rozkazów mobilizacyjnych, ustanowionych w odpowiedzi na wzrost napięcia na Półwyspie Koreańskim. Jak twierdzi informator portalu "Daily NK", żołnierze wrócili do koszar.

"Zostanę prezydentem, bo tak chciał Hugo Chavez"

W Wenezueli rozpoczęła się kampania przed zaplanowanymi na 14 kwietnia wyborami prezydenckimi. W sondażach prowadzi namaszczony przez zmarłego prezydenta Hugo Chaveza, tymczasowy szef państwa Nicolas Maduro.

Porsche poznańskiej drogówki? Jak policja spaliła primaaprilisowy żart

Dwa srebrne policyjne porsche przemknęły, jak to superszybkie i sportowe maszyny, ulicami Poznania kilka dni temu. Ale nawet porsche nie jest tak szybkie, by przemykać niezauważonym, więc za nimi ruszyła lawina pytań, domysłów i komentarzy. I okazało się, że niemiecka precyzja, polski temperament, a przede wszystkim poczucie humoru, nie zawsze idą w parze.

Poznań daje 2,1 mld zł na spalarnię śmieci

Ponad 2,1 mld zł przeznaczono w wieloletniej prognozie finansowej Poznania na użytkowanie spalarni odpadów komunalnych, która powstanie na Karolinie do 2015 roku. Decyzję w tej sprawie podjęli we wtorek poznańscy radni.

Izraelczycy nad Strefą Gazy. Ostrzeżenie dla Hamasu

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło we wtorek wieczorem trzy naloty na północne rejony Strefy Gazy - poinformowały źródła palestyńskie. Były to pierwsze izraelskie ataki od czasu listopadowego konfliktu z Hamasem i nie spowodowały ofiar.

Serbia wciąż daleka od uznania Kosowa

Fiaskiem zakończyła się w nocy z wtorku na środę w Brukseli kolejna runda negocjacji w sprawie Kosowa. - Nie porozumieliśmy się w kwestii praw mniejszości serbskiej w Kosowie - powiedział premier Serbii Ivica Daczić.

Jak ochronić amerykańskie szkoły? "Wysłać uzbrojonych agentów"

Uzbrojeni agenci powinni chronić szkoły w USA przed atakami szaleńców - takie rozwiązanie rekomenduje Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA). To odpowiedź najsilniejszej organizacji producentów i posiadaczy broni palnej w Stanach Zjednoczonych na masakrę w szkole w Newtown w stanie Connecticut, gdzie szaleniec zabił 14 grudnia 26 osób, w tym 20 dzieci.

Ósma rocznica śmierci Jana Pawła II. Kard. Nycz: To była wielka lekcja odchodzenia

Mimo zimowej pogody ponad tysiąc osób wzięło udział w czuwaniu modlitewnym na pl. Piłsudskiego w Warszawie, w ósmą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. - Nigdy nie zapomnimy daty 2 kwietnia. Ona była zbyt znacząca. Była wielką lekcją odchodzenia i umierania - powiedział do zebranych metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Uroczystości odbyły się także w wielu innych miastach.

Rakotwórczy antybiotyk w mięsie z Polski?

Pochodzącą z Polski koninę, z zawartością zakazanego w UE antybiotyku - fenylbutazonu, odkryła w sklepie mięsnym w Morawskiej Ostrawie Czeska Państwowa Inspekcja Weterynaryjna (SVS). O wynikach kontroli poinformował we wtorek rzecznik SVS Josef Duben.

Staniszkis: Lubię Sikorskiego, ale ten jego Twitter jest niepoważny

Jakoś lubię Radosława Sikorskiego, ale on szybciej mówi niż myśli. Ten jego Twitter jest niepoważny - stwierdziła w "Kropce nad i" prof. Jadwiga Staniszkis. Jednocześnie skrytykowała premiera Donalda Tuska, który jak oceniła, umie manipulować i nie ma wizji rządzenia. Dostało się także inicjatywie Janusza Palikota i Marka Siwca - Europie Plus - którą Staniszkis określiła jako "grę na karierę kilku osób".

Katarzyna W. (nie)mówiła, jak zabiła? W zeznaniach Beaty Ch. wątpili i prokurator, i obrońca

Proces Katarzyny W. wszedł w fazę – jak określił to obrońca oskarżonej – mozolnego "maglowania materiału dowodowego". Ale podczas ostatniej rozprawy okazało się, że nawet ono może mieć ciekawy przebieg i elementy suspensu. Beata Ch., towarzyszka z aresztu Katarzyny W., wycofała się ze swoich wcześniejszych słów, jakoby oskarżona przyznała się jej do zabójstwa dziecka podczas imprezy. Co ciekawe, wiarygodność zeznań Ch. kwestionował zarówno prokurator, jak i obrońca.

"W decyzji Jolanty Kwaśniewskiej jest pewna aura tajemniczości"

To jest zaskakująca decyzja, w której jest "pewna aura tajemniczości" - uważa były premier Józef Oleksy. Polityk skomentował w ten sposób rozstanie się Jolanty Kwaśniewskiej z Kongresem Kobiet. - Ja zachowanie pani Kwaśniewskiej odbieram jako dużo bardziej racjonalne niż zachowanie jej męża - ocenił z kolei Marek Jurek z Prawicy RP.