Najnowsze

Najnowsze

Zamach bombowy w Bengazi w rocznicę śmierci ambasadora USA

Silna eksplozja na głównej ulicy w libijskim mieście Bengazi uszkodziła budynek ministerstwa spraw zagranicznych i filię Banku Centralnego Libii - donosi CNN. Dokładnie rok temu bombę podłożono pod amerykański konsulat. W ataku zginęło wtedy czterech obywateli USA, w tym ambasador Christopher Stevens.

Cenne odkrycie w polu. Tak AK chowało broń

- Kiedy żołnierze AK chcieli się na jakiś czas się ukryć, nie zabierali broni ze sobą, tylko zostawiali w specjalnych skrytkach - tłumaczy Ludwik Misiek, kombatant i były żołnierz Armii Krajowej. W ten sposób tłumaczy niecodzienne znalezisko w Zbyczynie.

Miesiącami produkowali nielegalną mączkę? Inspektorzy "nie zauważyli" maszyn

Po interwencji reporterów programu "Uwaga!" w zakładach w Olszówce pojawili się wojewódzcy lekarze weterynarii. Ich ustalenia podważyły wyniki inspektorów powiatowych i oświadczenie właściciela firmy. Okazało się, że na terenie kompostowni znajdują się urządzenia wykorzystywane do produkcji mączki. Działalność spalarni została zawieszona, a sprawę bada prokuratura.

Pół tuzina goli. Portugalczycy udzielili młodym Polakom lekcji pokory

Reprezentacja olimpijska, złożona głównie z graczy ekstraklasy, została rozbita w spotkaniu towarzyskim przez swoich rówieśników z Portugalii aż 1:6. W wyjściowej jedenastce "Orłów Dorny" wystąpiło dziewięciu zawodników z polskiej ligi. Honorowego gola dla Polaków strzelił Kacper Przybyłko.

Bezlitosny raport ONZ: masakry i egzekucje. Obie strony popełniały zbrodnie wojenne

- Syryjskie siły rządowe dopuszczały się masakr ludności cywilnej, bombardowały szpitale i popełniały inne zbrodnie wojenne w ostatnich miesiącach - oświadczyli w środę w raporcie inspektorzy ONZ zajmujący się prawami człowieka. Uznali też, że wiele wskazuje na to, iż reżim Asada stosował ataki chemiczne, ale na obecną chwilę eksperci nie są w stanie wypracować wspólnego stanowiska w tej sprawie.

Kopacz: To związki wyszły z Komisji Trójstronnej

- To nikt inny jak związki zawodowe wyszły z Komisji Trójstronnej. Tam jest miejsce do rozmów i jeśli ktoś mówi, że brakuje mu dialogu, a jednocześnie opuszcza miejsce pzeznaczone do tego dialogu, to pytanie czym się kierują związki zawodowe - powiedziała podczas konferencji przed rozpoczęciem posiedzenia Sejmu marszałek Ewa Kopacz.

Papież dostał w prezencie samochód

Włoski ksiądz podarował papieżowi 29-letnie renault 4, by, jak powiedział, Franciszek mógł samodzielnie poruszać się po Watykanie. Samochód jest oczywiście w kolorze białym.

"Wzywanie do obalania rządu nie jest najlepszą receptą"

- Jeśli będzie taka okazja, to ja nikomu nie odmawiam spotkań - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, pytany czy spotka się z protestującymi w Warszawie związkowcami. - Musimy zdefiniować, w jakiej roli przychodzą liderzy związkowi. Przychodzą z postulatem obalenia rządu - dodał.

Festiwal w Gdyni więcej niż dobry. Pokoleniowa "zmiana warty"

Po dwóch dniach konkursowych pokazów na festiwalu w Gdyni najwięcej mówi się o nagrodzonych już za granicą tytułach: ”Papuszy” Krauzów i „Płynących wieżowcach” Tomasza Wasilewskiego. Drugi z nich, z racji wątku homoseksualnego potraktowanego śmiało, postrzegany jest niesłusznie w kategoriach sensacji. Wydarzeniem była też premierowa prezentacja zwiastuna "Jacka Stronga" Pasikowskiego.

Składany schron dla uchodźców. Od Ikei

Ikea zaprojektowała składany schron dla uchodźców, który można złożyć w cztery godziny. Projekt tworzony jest wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Pierwsze kilkadziesiąt sztuk trafiło już do Syrii.

Zabytkową kryjówkę Żydów przerobili na aneks kuchenny

Lokatorzy kamienicy przy ul. Kopernika 4 w Warszawie zniszczyli jedyny, unikatowy zabytek z czasów II wojny światowej. Podczas remontu zlikwidowali schowek, w którym w czasie okupacji ukrywała się rodzina pochodzenia żydowskiego. Para usłyszała zarzuty.

Dolnośląska Solidarność w bojowych nastrojach. "Jak będzie trzeba, zrobimy rewolucję"

- W zakładzie przemysłowym kobieta umrze przy maszynie szybciej niż dożyje emerytury - grzmią dolnośląscy działacze Solidarności, którzy w nocy ruszyli z Wrocławia, żeby wspomóc warszawskie manifestacje. - Albo Sejm i rząd się opamiętają, albo trzeba będzie robić rewolucję w tym kraju - mówią i zapowiadają, że będą walczyć o obniżenie wieku emerytalnego i protestować przeciwko umowom śmieciowym.

Cena marzeń o wolności. Reportaż "Superwizjera" z Syrii

Dramat Syrii i Syryjczyków trwa już trzeci rok. Kraj jest ogarnięty wyniszczającą wojną domową, w której zginęło blisko dwieście tysięcy osób. Kilka dni temu z Syrii wrócili dziennikarze TVN Michał Przedlacki i Wojciech Szumowski. Przez dwa miesiące – lipiec i sierpień – rejestrowali obraz wojny w największym syryjskim mieście, Aleppo.