Najnowsze

Najnowsze

Rowerowe białe szaleństwo. W cztery minuty ze szczytu Czarnej Góry

- Czy to w ogóle jest bezpieczne? - podpytywał zziajanych rowerzystów Jarosław Kuźniar, który od rana przyglądał się ich wyczynom na Czarnej Górze. - Nietrudno się wyłożyć na korzeniu, zablokować hamulce - ostrzegają. Ale zapewniają, że i tak "fun" wynagradza im wszystko. Zobacz jak wygląda zjazd rowerem ze szczytu góry oczami downhillowca.

Podróż poślubna dookoła świata

To miała być podróż poślubna, ale trochę się wydłużyła. Tomek i Weronika zniknęli z kraju na osiem miesięcy i pokonali 65 tysięcy kilometrów. Historii do opowiadania mają teraz na kolejnych kilka lat. Nie tylko oni, bo takie życie na walizkach wybiera coraz więcej osób.

Dziewiętnastu robotników zatrutych tlenkiem węgla

Dziewiętnastu robotników prowadzących prace w tunelu pod kanałem La Manche zatruło się w nocy z soboty na niedzielę tlenkiem węgla. Jeden z nich jest w stanie "dość ciężkim" - poinformowały w niedzielę władze departamentu Pas-de-Calais, na północy Francji.

Jak Kaponierę w Kopernika zamieniono

„Poznań przyspiesza”, „Nowa Kaponiera to inwestycja na pokolenia”, „Od fundamentów wszystko nowe”, „29 300 m3 betonu już wylane” - takie hasła mogą dziś zauważyć poznaniacy przy przebudowywanej Kaponierze. Zapewne nieprzypadkowo przypominają hasła rodem z czasów Edwarda Gierka, bo to właśnie dzięki jego szczodrobliwości, główny węzeł komunikacyjny miasta jest rondem a nie zwykłym skrzyżowaniem. Zobacz, jak wyglądała jego budowa i otwarcie.

Rodman pod lupą śledczych. Przywiózł Kimowi za drogie prezenty?

Powrót Dennisa Rodmana z jego ostatniej podróży do Korei Północnej, gdzie świętował urodziny swojego przyjaciela Kim Dzong Una, nie należał do najłatwiejszych. Zaraz po wizycie były koszykarz trafił na odwyk, musiał też zmierzyć się z falą międzynarodowej krytyki za bratanie się z notorycznie oskarżanym o łamanie praw człowieka dyktatorem. Teraz jego wycieczkę wziął pod lupę amerykański Departament Skarbu - drogie prezenty, które sportowiec zabrał ze sobą, mogły bowiem stanowić złamanie międzynarodowych sankcji nałożonych na Pjongjang.

Oferta Janukowycza "pełna pułapek". "To propaganda, a nie dialog"

- Janukowycz chciał swoją propozycją pozbawić zaplecza liderów opozycji - uważa Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce. Jak mówił, ukraińskiemu prezydentowi, który zaproponował Kliczce i Jaceniukowi rządowe stanowiska, zależało jedynie na osiągnięciu efektu propagandowego, a nie na prawdziwym dialogu.

Ujęto gang nawołujący do nienawiści. Zatrzymany pracownik Muzeum na Majdanku

Policjanci ze specjalnej grupy Wydziału Kryminalnego zatrzymali 6 członków zorganizowanej grupy przestępczej, którym zarzuca się nawoływanie do nienawiści, a także podżeganie do popełnienia przestępstwa. Trzech sprawców wpadło na gorącym uczynku podczas rozwieszania plakatów o treści antysemickiej. Wśród zatrzymanych jest pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku.

Perły i perełki z urzędniczych szaf. Zobacz unikalne szkice, projekty, zdjęcia

Gdyby wszystko, co powstało w pracowniach architektonicznych zostało zrealizowane, Poznań wyglądałby zupełnie inaczej. - Są takie budynki, które byłyby dziś perełkami, ale nie brak takich, iż należy się cieszyć, że zabrakło na nie pieniędzy - mówi tvn24.pl Tobiasz Wichnowski, archiwista z urzędu miasta. Razem z urzędnikami odkurzamy zapomniane projekty miejskie z lat 1945-1975.

Zrobili "cesarkę" za późno? Noworodek w stanie ciężkim

0 punktów w 10-stopniowej skali po narodzinach i utrzymujący się od tygodnia stan ciężki niemowlęcia - tak zakończył się poród w szpitalu w Pleszewie (woj. wielkopolskie). Matka dziecka twierdzi, że lekarze zbyt długo zwlekali z decyzją o cesarskim cięciu. Ale szpital nie ma sobie nic do zarzucenia. Ordynator oddziału położniczego zapewnia, że nie było wskazań medycznych, by operację przeprowadzić wcześniej.

Węgierska centrolewica ma kandydata. Wygra z Orbanem?

Węgierska Partia Socjalistyczna wybrała w sobotę swego lidera Attilę Mesterhazyego jako kandydata opozycji na premiera w przyszłych wyborach. Chce ona odsunąć od władzy premiera Viktora Orbana, którego oskarża o łamanie prawa i odchodzenie od demokracji.

Nowa siła w bułgarskiej polityce. Mogą liczyć na 8 procent

W Sofii w sobotę powstała nowa partia polityczna – Bułgaria bez cenzury. Jej założyciel i przewodniczący, były dziennikarz telewizyjny Nikołaj Barekow, wyraził gotowość objęcia stanowiska premiera i przedstawił program na pierwsze dwie kadencje.

Van Rompuy z nagrodą od Business Centre Club

Podczas sobotniej gali Business Centre Club w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, 11 firm otrzymało tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Nagrody specjalne otrzymali prezes PAN prof. Michał Kleiber oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy.

PiS o Lasach Państwowych: To jest skok w stylu rozbójnika

- Platforma Obywatelska razem ze swoim sojusznikiem, PSL, zrobiła wielki skok na Lasy Państwowe - stwierdził w Faktach po Faktach Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości. - Czy coś jest już prywatne? Ktoś coś kupił lub zabrał? - oponowała Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej.

Brutalna walka o siedzibę władz w Winnicy. W ruch poszły kije, pałki, gaśnice

Antyrządowe protesty z Kijowa rozlały się na kolejne ukraińskie miasta. W niedzielę walki o siedziby lokalnych władz stoczono m.in. w Dniepropietrowsku i Zaporożu. W Winnicy (środkowa Ukraina) walka o budynek była wyjątkowo brutalna. Protestujący atakowali milicjantów, kopali w tarcze, bili drągami i prętami, udało im się przejąć milicyjne pałki, hełmy i tarcze. Opozycja wzywa do utrzymania barykad i zachęca do wychodzenia na ulice.

Odrzucenie propozycji Janukowycza "to bardzo niebezpieczny moment"

- To absolutnie zwycięstwo Ukraińców. Oni wchodzą na ścieżkę, którą szła Solidarność - skomentował sobotnią propozycję prezydenta Ukrainy były antykomunistyczny opozycjonista Zbigniew Janas. - Osobiście trzymam kciuki dlatego, że od kilkunastu godzin byłem w wielkim niepokoju - mówił z kolei Zbigniew Bujak.

Z kamerą w Jaskini Niedźwiedziej. "Jest sporo czołgania"

Sudecka Jaskinia Niedźwiedzia uznawana jest za jedną z najpiękniejszych i najcenniejszych w Polsce. Została odkryta w latach 60. XX wieku, ale wciąż potrafi zadziwić. Reporterowi TVN24 udało się wejść z kamerą tam, gdzie zazwyczaj docierają tylko doświadczeni eksploratorzy.

"Święta Królowa" Obojga Sycylii beatyfikowana

W Neapolu odbyła się w sobotę beatyfikacja Marii Krystyny Sabaudzkiej, królowej Obojga Sycylii. Zmarła ona w 1836 roku, w wieku 23 lat, tuż po urodzeniu syna. Jej proces beatyfikacyjny trwał od połowy XIX wieku.

Ojciec Kubota o sukcesie syna: Wiedziałem, że wygrają

- Fantastyczna gra. Z meczu na mecz grali razem lepiej. Koncentracja, to był ich klucz do sukcesu - mówi o wygranej syna Janusz Kubot. W sobotę Łukasz Kubot, w parze z Robertem Lindstedtem, wygrał Australian Open. To pierwszy od 36 lat Polak, który triumfował w turnieju Wielkiego Szlema. W rozmowie z reporterem TVN24 ojciec nie ukrywa dumny z syna. - Będziemy długo rozmawiać wieczorem - zapowiedział z uśmiechem.