Najnowsze

Najnowsze

Brutalne morderstwo studentki broniącej się przed gwałtem. Turcy wychodzą na ulice

Próbowała się bronić. Użyła gazu pieprzowego, oślepiła napastnika, ale ten chwycił ją i kilka razy dźgnął nożem. Potem zaczął bić metalowym prętem, a gdy dziewczyna zginęła, wraz ze swoim ojcem i przyjacielem spalił jej ciało, by zatrzeć dowody. Po śmierci 20-letniej Ozgecan Aslan Turków ogarnęła wściekłość. Wyszli na ulice i chcą, by w końcu kobiety w ich kraju mężczyźni zaczęli traktować z szacunkiem.

Z kont bankowych zniknęły pieniądze. Kasjerka odebrała sobie życie. Dwa śledztwa prokuratury

Około 1,5 miliona zł zniknęło z kont bankowych w punkcie kasowym Banku Spółdzielczego w Husowie koło Łańcuta (Podkarpackie). Dotychczas do prokuratury, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, zgłosiło się około 50 pokrzywdzonych. Prokuratura prowadzi też osobne śledztwo ws. samobójstwa kasjerki z punktu kasowego. To właśnie dzień po jej śmierci, klienci zauważyli, że pieniądze zniknęły z ich kont.

Separatyści ostrzeliwują Ukraińców. Kijów nie wycofa artylerii

Od czasu wejścia w życie zawieszenia broni w sobotę o północy, zginęło pięciu ukraińskich żołnierzy, a 25 zostało rannych -podają władze w Kijowie informując, że "nie są gotowe na wycofanie ciężkiej artylerii" z frontu, jak to było uzgodnione w porozumieniu mińskim. - Warunkiem wstępnym wycofania ciężkiej artylerii jest spełnienie punktu pierwszego porozumień mińskich - wstrzymanie ognia. 112 ataków nie jest wskaźnikiem zawieszenia broni - powiedział zecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.

Koniec weekendowych horrorów na A1? Będzie więcej bramek

Trzy dodatkowe bramki w Nowej Wsi i dwie w Rusocinie - tak zarządca A1 chce uniknąć korków. Na razie trwają prace projektowe, ale Gdańsk Transport Company zapewnia, że chce je uruchomić w wakacje. Nowością będą też automatycznie wydawane bilety.

Operacja Chciwość. CIA kupowała pociski z trującym sarinem

Po inwazji na Irak w 2003 roku Amerykanie usilnie poszukiwali arsenału chemicznego Saddama Husajna, ale bez większych sukcesów. Jednym z ich największych osiągnięć miała być tajna operacja CIA, którą ujawnia dziennik "New York Times". Amerykanie po prostu kupili kilkaset rakiet z gazem bojowym sarin od anonimowego mężczyzny.

Loża prasowa 15.02.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Renata Grochal (Gazeta Wyborcza), Daniel Passent (Polityka), Paweł Lisicki (Do rzeczy) i Piotr Skwieciński (W sieci). Publicyści rozmawiali o przebiegu kampanii wyborczej w minionym tygodniu. Poruszono również temat sytuacji na Ukrainie w obliczu kruchego zawieszenia broni, w tym kontrowersyjnych wypowiedzi Leszka Millera o Krymie i walkach separatystów z armią ukraińską. Dziennikarze dyskutowali także o protestach rolników i roli Sławomira Izdebskiego oraz o nominacji Bartłomieja Sienkiewicza na szefa Instytutu Obywatelskiego - think tanku Platformy Obywatelskiej.

Podróż w czasie ze 112 tysięcy klatek doceniona w Los Angeles

"Powstanie Warszawskie", obraz zmontowany z powstańczych kronik z 1944 roku, otrzymał w niedzielę w Los Angeles nagrodę Golden Reel Award za najlepszy montaż dźwięku w kategorii dokumentu fabularyzowanego. - Ta nagroda to dla nas prawie jak Oscar dźwiękowy - powiedział reżyser dźwięku filmu, Bartosz Putkiewicz.

Pacjentka zmarła, lekarze zniknęli. Sprawę prowadzi już trzecia prokuratura

Prokuratura w Muszynie zajmie się sprawą lekarzy z Limanowej, którzy po śmierci pacjentki zniknęli ze szpitala na kilkadziesiąt godzin. Rodzina zmarłej podejrzewa, że byli pijani. Najpierw postępowanie prowadzić miała limanowska prokuratura, jednak poprosiła o wyłączenie. Sprawa trafiła do Nowego Targu. Tamtejsza prokuratura też chciała się wyłączyć. Bezskutecznie. Wszyscy prokuratorzy złożyli więc indywidualne wnioski.

"Hologramy do legitymacji studenckich tanio sprzedam". Fałszerz w rękach policji

Ponad 2 tysiące fałszywych hologramów zabezpieczyli opolscy policjanci. Naklejki miały imitować te potwierdzające ważność legitymacji studenckich. W sprawie zatrzymano mieszkańca Opola. Śledczy podejrzewają 23-latka o podrabianie i sprzedaż hologramów w internecie. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Naciskali na świadków ws. Ziętary? Jest prokuratorskie śledztwo

- Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie wywierania nacisków na świadków zeznających w śledztwie dotyczącym zabójstwa Jarosława Ziętary – poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. Dzisiaj zapadła formalna decyzja w tej sprawie.

Debalcewe "główną miną pod rozejmem"

Debalcewe, gdzie w okrążeniu znalazło się do 8 tys. ukraińskich żołnierzy, może powtórzyć los lotniska w Doniecku, walki o które przekreśliły poprzedni rozejm w Donbasie zawarty w Mińsku we wrześniu 2014 roku - ostrzega w poniedziałek dziennik "Kommiersant".

Włochy "są gotowe walczyć". Zamykają ambasadę

Włosi zamknęli swoją ambasadę w Libii po tym, jak trwająca w tym kraju wojna domowa pokazała swoje okrutne oblicze. W weekend zwolennicy Państwa Islamskiego zamordowali 21 egipskich chrześcijan, a włoska straż przybrzeżna stanęła oko w oko z uzbrojonymi libijskimi bojownikami. W piątek szef MSZ Paolo Gentiloni oznajmił, że Rzym gotowy jest do zbrojnej interwencji w Libii w ramach międzynarodowej operacji.

Żołnierze SEALs i GROM o walce z terroryzmem: trzeba połączyć siły

- Siły jednego kraju nie wystarczą do walki z międzynarodowym terroryzmem. Potrzebna jest ścisła współpraca - mówił w TVN24 "Drago", były komandos SEALs. Jak dodał Jacek Kowalik, były żołnierz GROM, bardzo ważne są informacje wywiadu, dzięki którym jednostki specjalne mogą działać "sprawniej i szybciej".

USA odcinają Izrael od tajemnic. Rysa na "specjalnych relacjach"

- Biały Dom jest tak bardzo poirytowany postępowaniem izraelskiego rządu w sprawie Iranu, że ograniczył współpracę wywiadowczą - pisze dziennik "Haarec". Izraelczycy mają próbować wszelkimi sposobami sabotować negocjacje ws. irańskiego programu jądrowego i nie wahają się nawet wykorzystywać informacji przekazanych przez Amerykanów, którzy prowadzą rozmowy z Irańczykami.

Pendolino nie dla osób o kulach? Ochojska nie weszła na pokład

- Dziś Pendolino Kraków-Warszawa o 8.03 nie wzięło mnie na pokład, ponieważ nie przysługuje mi wejście przez platformę - napisała na Twitterze Janina Ochojska, która porusza się o kulach. Zdaniem założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej, nowoczesny pociąg nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. - Winda, w którą wyposażony jest każdy pociąg Pendolino, jest dedykowana osobom, które poruszają się na wózkach - tłumaczy rzeczniczka PKP Intercity, Zuzanna Szopowska.

Domniemani pomocnicy zamachowca z Kopenhagi zatrzymani

Duńska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o udzielanie pomocy sprawcy sobotnich zamachów w Kopenhadze, zastrzelonemu potem przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Mężczyźni są obecnie przesłuchiwani.

Na urlop do Donbasu? Rosjanie płacą setki dolarów za kilka dni w "Noworosji"

Rosyjska firma turystyczna postanowiła otworzyć nowy kierunek wypraw dla swoich klientów - informuje gazeta "Izwiestija". "Organizuje wycieczki na tereny Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Właściciel firmy chce wysyłać tam niewielkie grupy na krótkie turnusy" - podaje dziennik. Wyjazd ma kosztować 2-3 tys. dolarów. "Minister" turystyki samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej ostro skrytykował pomysł, osądzając chęć "zarabiania na krwi".

Australia przed resztą świata. Wybraliście wideo tygodnia

Sędziwy Australijczyk, robiący na drutach swetry dla poszkodowanych pingwinów, okazał się bezkonkurencyjny i zebrał 40 proc. głosów w naszej ankiecie. Na drugim miejscu znalazło się również nagranie z Australii - tym razem z dramatycznego pościgu. Trzecie miejsce przypadło ukraińskim posłom, którzy pobili się w parlamencie. Oto wyniki plebiscytu na najlepsze wideo tygodnia.

Techniką druku 3D skopiują średniowieczną płaskorzeźbę

Dzięki wykorzystaniu techniki drukowania 3D powstaje dokładne odzwierciedlenie płaskorzeźby przedstawiającej modlącego się w Ogrojcu Chrystusa. Dzieło przypisywane jest Witowi Stwoszowi, jednak jego pochodzenie nie jest dla historyków zupełnie jasne.

Nominacja Saakaszwilego "godna ubolewania", ale nie "tragiczna"

Bidzina Iwaniszwili, polityczny wróg Micheila Saakaszwilego i były premier Gruzji, uważa, że mianowanie byłego prezydenta tego kraju na stanowisko szefa ukraińskiej Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej ds. Reform jest "godna ubolewania", ale nie "tragiczna".