Najnowsze

Najnowsze

Dwugłos w Kościele. Ksiądz na dywaniku za przeproszenie byłego prezydenta

Ksiądz Aleksander Seniuk wyjaśnia, że został źle zrozumiany, ale i tak będzie musiał się tłumaczyć kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi. Chodzi o słowa duchownego wypowiedziane podczas czwartkowej mszy w intencji Bronisława Komorowskiego i jego rodziny. Mówił on między innymi, że pod adresem byłego już prezydenta padło "wiele niesprawiedliwości, także bardzo podłych". Materiał "Faktów" TVN.

USA: Iran kłamie na temat aktywności w tajnej bazie

Oskarżenia na temat domniemanej aktywności w bazie wojskowej w Parczin to „kłamstwa” - powiedział irański minister spraw zagranicznych. Ocenił, że rozprzestrzeniają je przeciwnicy porozumienia nuklearnego ze światowymi mocarstwami, które po długich negocjacjach osiągnięte zostało przed miesiącem w Wiedniu.

Niech Kurdowie "zdejmą palec ze spustu"

Prokurdyjska Ludowa Partia Demokratyczna (HDP), która w czerwcowych wyborach w Turcji niespodziewanie weszła do parlamentu, wezwała kurdyjską partyzantkę (PKK) do "zdjęcia palca ze spustu" i jednocześnie zaapelowała do rządu w Ankarze o zaprzestanie przemocy.

Ukraińcy nie zobaczą już filmów z Depardieu

Francuski aktor Gerard Depardieu trafił wraz z 13 innymi artystami na ukraińską listę ludzi kultury uznawanych za "zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego". Resort kultury w sobotę ogłosił, że artyści ci są zakazani na antenach ukraińskiego radia i telewizji.

Na czym ma polegać korekta Dudy? "Przekonać partnerów, aby zmienili swoją politykę"

- Nie jesteśmy jako Polska i Europa Wschodnia objęci takimi samymi gwarancjami bezpieczeństwa jak Europa Zachodnia. Musimy domagać się zmiany - mówił w programie "Horyzont" Witold Waszczykowski, tłumacząc czego miałyby dotyczyć "korekty" w polityce zagranicznej, które chce wprowadzić prezydent Andrzej Duda. Polityk PiS oceniał, jak powinny wyglądać relacje Polski z Niemcami, a także wyjaśniał, jakie powinno być miejsce Polski w rozwiązywaniu kryzysu na Ukrainie.

Papież beatyfikuje syryjskiego biskupa zamordowanego przez Turków

Papież Franciszek zgodził się na beatyfikację biskupa obrządku syryjskiego Flawiana Michała Melkiego, który został zamordowany w 1915 r. przez Turków podczas masakr Ormian i mniejszości chrześcijańskich. W sobotę papież zatwierdził dekret o jego męczeństwie.

Szydło apeluje do Dudy o dopisanie pytań do referendum. Prezydent: rozważę sprawę

Beata Szydło zaapelowała w sobotę do prezydenta Andrzeja Dudy o dopisanie trzech pytań do wrześniowego referendum. Chodzi o wiek emerytalny, przyszłość Lasów Państwowych i obowiązek szkolny sześciolatków. - Każdy z nas ma prawo wypowiedzieć się w ważnych dla nas sprawach - podkreślała kandydatka PiS na premiera podczas wizyty w Stalowej Woli. Prezydent odpowiedział, że rozważy taki wniosek.

Palikot: nie odejdę, Lincoln przegrywał 11 razy

- Czas Palikota jeszcze może nadejść. Czerpię z tych wszystkich klęsk dużo wiedzy i myślę, że one mnie przygotowują do większej odpowiedzialności i tworzą mnie jako nowego człowieka - przekonywał w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot.

"Europo, gdzie jesteś? Turcja nas zabija"

Ok. 5 tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w Kolonii na zachodzie Niemiec przeciwko atakom tureckiej armii na kurdyjskich bojowników z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). W Brukseli w Belgii pod tymi hasłami zebrało się ok. 200 ludzi.

Nowa żona rzecznika Kremla na celowniku amerykańskiego fiskusa

Mistrzyni olimpijska Tatiana Nawka, która podarowała swojemu świeżo poślubionemu mężowi Dmitrijowi Pieskowowi drogi zegarek za ok. 620 tys. dolarów, będzie musiała zapłacić podatek amerykańskiemu fiskusowi. - poinformował były wicepremier Rosji, obecnie emigrant Alfred Koch. Nawka, która ma obywatelstwo amerykańskie i powinna płacić podatki w USA, będzie musiała wytłumaczyć się z tak wysokich dochodów - twierdzi opozycjonista.

Kadyrow dworuje z krytyków: nigdy nie zakrywałem zegarków rękawem marynarki

Od 2 sierpnia, gdy rosyjscy opozycjoniści zauważyli drogi zegarek na ręce rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, temat czasomierzy wciąż budzi wiele emocji w rosyjskich mediach. Gazeta "RBK" sprawdziła, który z kremlowskich urzędników ma najdroższy model. Według dziennikarzy to Ramzan Kadyrow. Szef Republiki Czeczeńskiej nie omieszkał skomentować sprawy na swoim profilu na Instagramie.

Atomowej zagłady nie dało się uniknąć? "Cały naród stał się kamikadze"

Porażki na wszystkich frontach, katastrofalna sytuacja gospodarcza, japońskie miasta obracane w pył - nic nie mogło skłonić Japonii do kapitulacji, a jej kręgi wojskowe ogłaszały, że "cały naród stał się kamikadze". W tej sytuacji, mimo kontrowersji, wiele jest argumentów świadczących za tym, że tragiczne w swej istocie użycie broni atomowej 6 i 9 sierpnia 1945 r. uchroniło ludzkość przed jeszcze większymi tragediami i zapewniło globalną świadomość na temat tej niszczycielskiej broni. W tvn24.pl przedstawiamy argumenty "za" i "przeciw" użyciu atomu w 1945 roku. W poniższym tekście Maciej Michałek broni tej pierwszej tezy, w innym tekście przeciwnego zdania jest Maciej Kucharczyk.

Wiceszefowa PO o wyborze "jedynek": chcieliśmy dać szansę innym osobom

- Ewa Kopacz potwierdziła swoje przywództwo m.in. tym, że każdą decyzję przegłosowaliśmy większością głosów albo jednomyślnie i jej oczekiwania zostały spełnione. To samo było z Donaldem Tuskiem - mówiła w programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat o kulisach ustalania "jedynek" na listach wyborczych PO.

Czy zagłada Hiroszimy i Nagasaki była konieczna? "Wywarcie wrażenia na Kremlu było ważniejsze"

Japończycy planowali fanatyczną obronę do ostatniego człowieka i do poddania się skłonił ich dopiero szok wywołany atomowymi bombardowaniami - to najpopularniejsze uzasadnienie użycia przez USA broni masowego rażenia w Hiroszimie i Nagasaki. Nie wszyscy je podzielają. Wielu historyków jest przekonanych, że wojnę można było skończyć inaczej, bez atomowej hekatomby japońskich cywilów i zarazem bez większych strat Amerykanów. W tvn24.pl przedstawiamy argumenty "za" i "przeciw" użyciu atomu w 1945 roku. W poniższym tekście Maciej Kucharczyk broni tej drugiej tezy, w innym tekście przeciwnego zdania jest Maciej Michałek.

Woda w rzece Bóbr jak ściek. Mieszkańcy boją się katastrofy ekologicznej

- Od piątku czuć tu mocny fetor. Woda przypomina płynący ściek - alarmują mieszkańcy, którzy obserwują sytuację na rzece Bóbr i boją się, że to początek katastrofy ekologicznej. Władze miejscowej elektrowni wodnej zapewniają jednak, że wszystko jest w porządku. I tłumaczą, że za problemy odpowiedzialna jest susza. - Musimy pobierać zanieczyszczoną wodę z dnia zbiornika - tłumaczą.

Czechowice testują supernowoczesny autobus

Czechowickie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej testuje nowoczesny tabor. Tym razem to Mercedes-Benz Citaro C2, najnowsze dziecko tej firmy. - To w tej chwili najnowocześniejszy autobus miejski w Polsce - mówi Jan Matl, prezes PKM w Czechowicach-Dziedzicach. Czasu na przejażdżkę zostało niewiele, za to dostępna jest w cenie normalnego biletu i na zwykłej trasie

Pilot i załoga "pod wpływem". Nieudany czarter do Grecji

Czteroosobowa załoga łotewskich linii lotniczych Air Baltic została wyprowadzona rano na lotnisku w Oslo z czarterowego samolotu, który miał odlecieć do Grecji. U wszystkich stwierdzono poziom alkoholu wyższy niż dopuszczalne 0,2 promila - podała policja.

Szturm na hotel dla cudzoziemców. Trzech zakładników nie żyje

Malijskie siły specjalne, wraz z francuskimi żołnierzami, odbiły w nocy z piątku na sobotę z hotelu Bylos w Sevare czterech pracowników misji ONZ - dwóch z RPA, Rosjanina i Ukraińca - poinformował w sobotę rzecznik misji. Łącznie w akcji zginęło 12 osób.