Najnowsze

Najnowsze

Ukraina chce się pozbyć radioaktywnych odpadów. Problemem są rebelianci

Prezydent Petro Poroszenko podpisał ustawę o ratyfikacji umowy Ukrainy z NATO w sprawie pomocy w składowaniu odpadów radioaktywnych, które pozostały na terytorium tego kraju po rozpadzie Związku Radzieckiego. Ukraiński parlament ratyfikował umowę w tej sprawie 17 czerwca. Jedno ze składowisk odpadów radioaktywnych znajduje się w pobliżu kontrolowanego przez prorosyjskich rebeliantów Doniecka.

Korki na krajowej "jedynce" przez pięć miesięcy. Bo trzeba uratować uzdrowisko

Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju, leżącemu w pobliżu DK1, grozi likwidacja między innymi z powodu nadmiernego hałasu. Trzeba szybko i znacznie obniżyć poziom decybeli. W tym celu stawiane są właśnie ekrany dźwiękochłonne przy tej trasie. Kierowców to nie cieszy. Oznacza bowiem większe korki na tej i tak bardzo ruchliwej drodze.

500 złotych nagrody za wskazanie chuligana. Tak miasto walczy z wandalizmem

Urząd Miasta w Sosnowcu ogłosił na swoim portalu: "Wskaż wandala. W nagrodę 500 zł". - Jeśli będziemy tolerować akty wandalizmu, to nie zrobimy dzieciom piaskownicy, nie postawimy huśtawki, bo pieniądze wydamy na czyszczenie zniszczonych wiat przystankowych czy sadzenie wyrwanych kwiatów - mówi Rafał Łysy, rzecznik urzędu miasta w Sosnowcu. Pierwsza tego akcja przyniosła raczej nieoczekiwane rezultaty. Zgłosił się sam wandal i obiecał pokryć wszystkie szkody.

Iskrzy w atomowych negocjacjach. "Nigdy nie próbuj grozić Irańczykom". "Ani Rosjanom"

Im bliżej dopięcia porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego, tym goręcej - twierdzi Bloomberg. W poniedziałek miało dojść do głośnej kłótni między sekretarzem stanu Johnem Kerrym i szefem MSZ Iranu Mohammadem Dżawadem Zarifem. Z kolei szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini miała usłyszeć, aby "nigdy nie próbowała grozić Irańczykom".

Ekshumacja szczątków czerwonoarmistów w Małopolsce

W małopolskich miejscowościach od kilku dni trwa ekshumacja szczątków czerwonoarmistów. Badania, które prowadzi zespół z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk - Ośrodek Archeologii Gór i Wyżyn, powinny potrwać do końca lipca.

Partia Pies z Dwoma Ogonami przeprasza za premiera

"Przepraszamy za naszego premiera", "Przyjeżdżajcie na Węgry, my mamy posady w Londynie" - setki billboardów z takimi satyrycznymi napisami pojawiły się na Węgrzech w reakcji na rządową kampanię przestrzegającą imigrantów przed zabieraniem Węgrom miejsc pracy.

"Dolina życia zamieniła się w dolinę śmierci". 20 lat po masakrze w Srebrenicy

Kada Hotić podczas masakry w Srebrenicy straciła 56 członków rodziny. 20 lat później działa w stowarzyszeniu "Matki z enklaw Srebrenica i Żepa" i - jak przyznaje - wciąż nie jest w stanie wybaczyć. 9 lipca rozpoczął się szturm na Srebrenicę, który zakończył się masakrą ludności. Główne obchody związane z tą rocznicą zaplanowano na sobotę.

Muzyka z toalety. "O 7 rano ubikacje są już zajęte"

W zbyt małym budynku brakuje sal, przez co próby muszą odbywać się m.in. w łazience. To codzienność studentów krakowskiej Akademii Muzycznej. To stąd wychodzą największe talenty muzyczne w Polsce i Europie, ale warunki pracy nie są łatwe. Materiał "Faktów" TVN o trudnym życiu muzyka.