Najnowsze

Najnowsze

Clinton czy Trump? "Tak źle nigdy nie było"

Zdarzali się w amerykańskich wyborach kandydaci dość wątpliwi, ale nigdy nie było tak, żeby dwójka była wyjątkowo słaba - ocenił w "Faktach po Faktach" politolog prof. Antoni Dudek. Zdaniem byłego doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Jana Lityńskiego, niepokojące jest, że żadna z dwóch wielkich partii nie znalazła kandydata przyszłościowego.

Waszczykowski: przyjęliśmy Tuska z otwartymi rękoma

- Gdy Donald Tusk objął swoje stanowisko, przyjęliśmy to z dobrodziejstwem - mówił w programie "Horyzont" Witold Waszczykowski. - Zakładaliśmy, że właśnie Polak uruchomi pewne mechanizmy, np. obrony Polski - tłumaczył szef polskiej dyplomacji.

Varujan Vosganian z literacką nagrodą Angelus

Rumuński pisarz Varujan Vosganian otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus. Nagrodzony został za powieść "Księga szeptów", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Książkowe klimaty.

Wojewoda zamknął ośrodek opieki. Czterech podopiecznych nie chce go opuścić

Wieczorem zakończyła się ewakuacja starszych osób, które przebywały w nielegalnie działającym ośrodku opieki w Wolicy pod Kaliszem. Czterech podopiecznych zdecydowało się w nim pozostać. Piątkowa kontrola w ośrodku wykazała, że doszło do narażenia zdrowia i życia pacjentów, którzy pozbawieni byli fachowej opieki medycznej.

Irańska "Malaria" i polska "Komunia"

Irańska "Malaria" - z pozoru zabawne kino drogi, w rzeczywistości opowieść poruszająca kwestię praw kobiet, ich potrzebę wolności w patriarchalnej islamskiej społeczności, zdobyła Grand Prix 32 Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W konkursie 1-2 (dla pierwszych i drugich filmów w dorobku reżyserów) zwyciężył francuski "Toril", a w sekcji Wolny Duch - dla pełnometrażowych filmów "niezależnych, nowatorskich, buntowniczych" - szwedzko-duński "Olbrzym". W konkursie filmów dokumentalnych zwyciężyła, będąca według zgodnej opinii widzów objawieniem festiwalu, "Komunia" Anny Zameckiej, historia 14-latki, która wyprawiając bratu komunię, próbuje scalić rozbitą rodzinę.

Pomyliła hamulec z gazem. Wjechała do stawu

68-letnia kobieta z amerykańskiego stanu Massachusetts wjechała na parking przy stawie. Chciała zaparkować, ale pomyliła hamulec z gazem i wpadła do stawu. Pomyłka mogła skończyć się tragicznie, bo nie mogła wydostać się z samochodu. Potem, kiedy auto zaczęło tonąć, znalazła się pod wodą. Na ratunek rzuciły się trzy osoby. Kobieta była przemarznięta i trafiła do szpitala na obserwację. Nic poważnego jej się nie stało.

Clinton czy Trump? "Tak źle nigdy nie było"

Zdarzali się w amerykańskich wyborach kandydaci dość wątpliwi, ale nigdy nie było tak, żeby dwójka była wyjątkowo słaba - ocenił w "Faktach po Faktach" politolog prof. Antoni Dudek. Zdaniem byłego doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Jana Lityńskiego, niepokojące jest, że żadna z dwóch wielkich partii nie znalazła kandydata przyszłościowego.

Szef MSZ: to Komisja Wenecka obraża polski rząd i społeczeństwo

Polski rząd przedstawił swoje stanowisko na piśmie i nie musiał tego robić osobiście - skomentował brak obecności polskiej delegacji rządowej na obradach Komisji Weneckiej Witold Waszczykowski. W programie "Horyzont" stwierdził, że to Komisja "obraża polski rząd i społeczeństwo" i zarzucił jej, iż przedstawia "kłamliwe, jednostronne raporty na temat Polski".

"Sądzę, że jesteśmy blisko zbrodni wojennych"

Niektóre działania w Syrii są "bardzo zbliżone do zbrodni wojennych" - powiedziała w sobotę kanclerz Niemiec Angela Merkel, określając bombardowania szpitali w Aleppo jako nieludzkie. Nie powiedziała jednak wprost, kogo obwinia o te zbrodnie.

Waszczykowski: dyplomatyczne faux pas popełniła strona francuska

- To nie my zrobiliśmy dyplomatyczny krok, który doprowadził do jakiegoś napięcia - stwierdził w "Horyzoncie" Witold Waszczykowski. - Pewien dyplomatyczny zgrzyt został wywołany przez Francuzów - dodał szef polskiej dyplomacji, komentując stan polsko-francuskich relacji po fiasku rozmów ws. caracali.

Merkel: Niemcy zwiększą wydatki obronne

W nadchodzących latach Niemcy zwiększą wydatki obronne, by zbliżyć się do natowskiego celu wynoszącego 2 proc. PKB - powiedziała w sobotę kanclerz Angela Merkel na spotkaniu z młodzieżówką CDU w Paderborn w Nadrenii Północnej-Westfalii.

"Są tylko trzy osoby, które mają prawo o tym decydować". Dyskusja o aborcji w "Babilonie"

- Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. O słowach prezesa PiS i dyskusji toczącej się wokół prawa aborcyjnego rozmawiali goście Piotra Marciniaka w programie "Babilon" w TVN24 BiS.

Panika na zatłoczonym moście. Zginęli pielgrzymi

Co najmniej 19 pielgrzymów straciło życie, a około 50 zostało rannych, gdy w sobotę wybuchła panika na zatłoczonym moście, którym wierni zmierzali do świątyni hinduistycznej w Waranasi w północnych Indiach - poinformowała miejscowa policja.

Rosja dozbroi Indie. Rakietami i śmigłowcami

16 porozumień w dziedzinie m.in. obronności, wydobycia ropy naftowej i energetyki podpisały delegacje Indii i Rosji w sobotę w obecności premiera Narendry Modiego i prezydenta Władimira Putina w indyjskim Goa, gdzie w weekend odbywa się szczyt krajów BRICS.

Samobójczy atak w Bagdadzie. Ponad 30 ofiar

Co najmniej 31 osób zginęło, a około 30 zostało rannych w sobotę, gdy zamachowiec samobójca zdetonował kamizelkę z ładunkami wybuchowymi w jednej z szyickich dzielnic stolicy Iraku, Bagdadu - podał Reuters, powołując się na lokalne władze i służby medyczne.

Nie znają innego świata niż wojna. Walczą o przetrwanie

Rozejm w Aleppo trwał krótko, po jego załamaniu armia syryjska wspierana przez Rosjan wznowiła szturm na powstańcze dzielnice. Ten krótki okres był chwilą spokoju dla mieszkańców oblężonych dzielnic, a także chwilą wytchnienia w horrorze dla kilkudziesięciu tysięcy dzieci, które wciąż przebywa w mieście. Wiele z nich jest za młodych, aby pamiętać inny świat niż ten pełen wybuchów i śmierci. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Ostrzegawczy pas, który prowadzi prosto pod... tramwaj

W założeniu powinien informować niewidomego o niebezpieczeństwie. Problem w tym, że specjalny, karbowany pas ostrzegawczy zainstalowany w Bydgoszczy kończył się... na torach. Kontrolerzy NIK sprawdzili, czy w polskich miastach niepełnosprawni mogą bezpiecznie skorzystać z komunikacji zbiorowej.

Polski prom utknął w Szwecji

Polski prom Mazovia ma problemy z opuszczeniem portu w szwedzkim Ystad. Przyczyną miał być rozgrzany kocioł CO2, który uniemożliwiał pracę załogi. Pierwszą informację o problemach statku otrzymaliśmy na Kontakt 24.