Najnowsze

Najnowsze

Niezwykła decyzja CIA. Ujawniono tysiące ściśle tajnych dokumentów

Amerykańska Agencja Wywiadu ujawniła niespełna 2,5 tys. dokumentów, które tworzone były codziennie na potrzeby prezydenta USA, czyli tzw. Presidential Daily Briefings. Odtajnione materiały ujawniają nowe szczegóły najważnieszych wydarzeń za kadencji prezydentów Johna F. Kennedy’ego i Lyndona B. Johnsona.

"Dwie prawdy" o starciach z imigrantami

Na granicy Węgier z Serbią doszło w środę do starć z migrantami, w których węgierska policja użyła gazu łzawiącego. O sytuacji imigrantów i nowych szlakach do Europy Zachodniej dyskutowali w "Dwóch prawdach" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel.

Nowe przepisy dla kierowców

Kolejne zmiany dla kierowców i kolejne utrudnienia. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od nowego roku i znacznie utrudnią życie tym kierowcom, którzy chcieliby pozbyć się punktów karnych. Ta opcja przechodzi już bowiem do historii.

Tragedia we wrocławskim ZOO

Teraz o tragedii, do której doszło we wrocławskim ZOO. Tygrys zabił swojego opiekuna, kiedy ten sprzątał wybieg, pracownicy ZOO są w szoku. Sprawę bada prokuratura, a my sprawdzamy, czy wszystkie zasady bezpieczeństwa w tym przypadku zostały zachowane.

Nowa odsłona afery w NIK

Nowa odsłona afery w Najwyższej Izbie Kontroli i kolejna polityczna burza. Tym razem chodzi o fotel wiceszefa NIK-u, a konkretnie o ustalenie kto ma wygrać konkurs na to stanowisko. Tygodnik "Wprost" ujawnia rozmowy Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Burym, w której to panowie powołują się na Janusza Piechocińskiego. Wicepremier zaprzecza by taka rozmowa miała miejsce, a Jana Burego nadal twardo bronią jego partyjni koledzy.

Sejmowa burza o uchodźców

Kiedy serbscy imigranci szturmowali węgierską granicę, w polskim parlamencie trwało specjalne posiedzenie Sejmu i debata czy, i jak, powinniśmy przyjmować uchodźców. Premier Kopacz apelowała o solidarność, jej głos wsparł minister spraw zagranicznych, ale opozycja już nie. Jarosław Kaczyński mówił wprost: rząd nie ma prawa podejmować takich decyzji bez zgody obywateli.

Szturm na węgierską granicę

W miejscowości Roszke tłum serbskich uchodźców siłą próbował przedostać się na Węgry. W ruch poszły kije, rury i kamienie. Imigranci byli tak zdeterminowani, że udało im się sforsować pierwszą linię barykad, ale później trafili na opór policji. Ta zmuszona była użyć gazu łzawiącego i armatek wodnych. Sytuacja została opanowana, ale problem pozostał.

Kerry: Rosjanie chcą rozmawiać o Syrii

Rosja zaproponowała Stanom Zjednoczonym rozmowy na szczeblu wojskowym w sprawie konfliktu w Syrii - poinformował sekretarz stanu USA John Kerry po rozmowie telefonicznej z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Sekretarz stanu USA dodał, że propozycję Ławrowa przedstawił zarówno Białemu Domowi, jak i Pentagonowi.

Nieplanowane lądowanie. Pilot chciał ratować życie psa

Podczas lotu kanadyjskich linii lotniczych z Tel-Awiwu do Toronto temperatura w luku bagażowym drastycznie spadła. Pilot postanowił nieplanowo wylądować, ponieważ w luku znajdował się pies, który mógłby nie przeżyć w takich warunkach.

Człowiek z rtęci

Niecałe pół roku temu umierał. To była głośna historia: media opisywały przypadek mężczyzny, który w pracy zatruł się rtęcią. Całkowicie sparaliżowany, w agonalnym stanie - dziś chodzi, pływa, prowadzi samochód i odzyskuje siły. Cudowne uzdrowienie i tym bardziej ciekawa historia, że zatrucia rtęcią zdarzają się dziś niezwykle rzadko, a wiedza o leczeniu tak trudnych przypadków pochodzi w dużej mierze z literatury.

Życie na przekór

Zgodnie ze wszystkimi medycznymi przesłankami powinien już nie żyć od co najmniej 30 lat. A on żyje jakby na przekór wszystkiemu i prawdopodobnie jest najdłużej żyjącym na świecie człowiekiem z taką wrodzoną wyjątkowo ciężką wadą serca. Mimo choroby i wszystkich wynikających z niej ograniczeń robi to, co lubi, a lubi nagrywać i koncertować. Z tego właśnie Adam Konkol jest dziś znany.

Pociągi wstrzymano, tłumy ruszyły na piechotę. Byle do Niemiec

Ok. 700 imigrantów, którzy w środę wyruszyli z Salzburga, przekroczyło granicę Niemiec - poinformował rzecznik niemieckiej policji, dodając, że spodziewane jest przybycie kolejnych 700 osób. Tego dnia Niemcy zawiesiły połączenia kolejowe z austriackim miastem. Setki osób koczują więc na dworcu w Salzburgu.

Talibowie uniknęli bratobójczej wojny

Afgańskim talibom udało się zażegnać grożące schizmami kłótnie o schedę po zmarłym emirze i założycielu ruchu mulle Omarze. Rywalizujące frakcje niemal bez wyjątku zgodziły się uznać za nowego przywódcę dotychczasowego zastępcę emira, mułłę Achtara Mohammeda Mansura.

Miriam Shaded: uchodźcy muszą iść do pracy, a nie dostawać pieniądze

- Przyjmowaniem uchodźców powinny zajmować się przede wszystkim organizacje pozarządowe, firmy i ludzie dobrej woli - mówiła w programie "Tak jest" Miriam Shaded, szefowa fundacji Estera i kandydatka partii KORWiN do Sejmu. Dodała, że pomóc należy przede wszystkim osobom, które uciekają przed prześladowaniami religijnymi. - Nie mogę się z tym zgodzić - odpowiedziała Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu.

Francuzi też chcą kontrolować granice

Jeśli będzie to konieczne, w ciągu nadchodzących dni lub tygodni, Francja nie zawaha się przywrócić tymczasowej kontroli na granicach, jak zrobiono to na granicy z Włochami i jak właśnie uczyniły Niemcy - oświadczył w środę premier Francji Manuel Valls.

Uchodźcy dzielą posłów

Premier Ewa Kopacz apelowała w Sejmie o solidarność ws. uchodźców. Szef PiS, Jarosław Kaczyński odpowiadał, że rząd nie ma prawa bez społeczeństwa podejmować decyzji, które mogą mieć negatywny wpływ na życie w Polsce. Po informacji rządu i sejmowej debacie, o pomysłach pomocy uchodźcom rozmawiały Wanda Nowicka i Miriam Shaded, goście programu Tak Jest.

Liczą rannych po starciach i wysyłają wojsko. Węgrzy nie ustąpią

Po zamieszkach na przejściu granicznym Roeszke, Węgrzy wysłali w jego okolicę wojsko. Kilka wozów terenowych umieszczono na polach w pobliżu granicy. Na samym przejściu granicznym pomiędzy Węgrami i Serbią sytuacja uspokoiła się, a starcie pomiędzy policją a agresywnymi imigrantami wygasło. Nikomu nie udało się przerwać kordonu i wejść na terytorium Węgier.